USP 20180511 - en to ro translation catalogue (312 entries)

en:  approved posts
ro:  posturi aprobate

en:  file
ro:  fişier

en:  file required
ro:  fișier necesar

en:  files
ro:  fișiere

en:  files required
ro:  fișiere necesare

en:  or higher, and has been deactivated!
ro:  sau mai mare, și a fost dezactivat!

en:  pixels
ro:  pixeli

en:  required
ro:  necesar

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
ro: & ldquo; Adăugați o altă imagine & rdquo; legătură

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
ro: & Mdash; soluția finală pentru conținutul generat de utilizatori.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
ro: (Furnizați propriul șablon și stiluri de formular)

en: (Provide your own styles)
ro: (Oferiți propriile stiluri)

en: (Recommended)
ro: (Recomandat)

en: (Visit
ro: (Vizita

en: ..and upload them into a directory named
ro: ..și le încărcați într-un director numit

en: Access Control
ro: Controlul accesului

en: Add another image
ro: Adăugați o altă imagine

en: An error occurred. Please go back and try again.
ro: A aparut o eroare. Reveniți și încercați din nou.

en: Antispam Question
ro: Antispam Întrebare

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
ro: Orice donație de dimensiuni mă ajută să dezvolt în continuare acest plugin gratuit și alte resurse WordPress minunate.

en: Are you sure you want to restore all default options? (this action cannot be undone)
ro: Sigur doriți să restaurați toate opțiunile implicite? (Această acțiune nu poate fi anulată)

en: Assigned Author
ro: Atribuit autor

en: Auto-Display Content
ro: Afișare automată a conținutului

en: Auto-Display Custom Field
ro: Afișare automată a câmpului personalizat

en: Auto-Display Email
ro: Afișare automată a e-mailului

en: Auto-Display Images
ro: Afișare automată a imaginilor

en: Auto-Display URL
ro: Adresa de afișare automată

en: Auto-display after post content
ro: Afișare automată după conținut postat

en: Auto-display before post content
ro: Afișați automat înainte de a posta conținut

en: Auto-display user-submitted Custom Field:
ro: Afișarea automată a câmpului personalizat trimis de utilizator:

en: Auto-display user-submitted URL:
ro: Afișați automat adresa URL trimisă de utilizator:

en: Auto-display user-submitted email:
ro: Afișarea automată a e-mailului trimis de utilizator:

en: Auto-display user-submitted images:
ro: Afișați automat imaginile trimise de utilizatori:

en: By default USP records the IP address with each submitted post. Check this box to disable all IP tracking.
ro: În mod implicit, USP înregistrează adresa IP cu fiecare post trimis. Bifați această casetă pentru a dezactiva toate urmăririle IP.

en: By default, external CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. Here you may specify the URL of the USP form to load resources only on that page. Note: leave blank to load on all pages.
ro: Implicit, CSS & amp; amp; Fisierele JavaScript sunt incarcate pe fiecare pagina. Aici puteți specifica adresa URL a formularului USP pentru a încărca resursele numai în acea pagină. Notă: lăsați goale pentru încărcare pe toate paginile.

en: Case-sensitivity
ro: Sensibil la majuscule

en: Categories
ro: Categorii

en: Category ID for Hidden Field
ro: ID-ul categoriei pentru câmpul ascuns

en: Challenge Question
ro: intrebare provocatoare

en: Challenge Response
ro: Răspuns la provocare

en: Check this box if you have shown support
ro: Bifați această casetă dacă ați afișat suport

en: Check this box if you want the challenge response to be case-sensitive.
ro: Bifați această casetă dacă doriți ca răspunsul la provocare să fie sensibil la minuscule.

en: Check this box if you want to be notified via email for new post submissions.
ro: Bifați această casetă dacă doriți să fiți notificat prin e-mail pentru postările noi trimise.

en: Check this box if you want to enable WP rich text editing for submitted posts.
ro: Bifați această casetă dacă doriți să activați editarea textului bogat WP pentru postările trimise.

en: Check this box if you want to include the external JavaScript files (recommended).
ro: Bifați această casetă dacă doriți să includeți fișierele JavaScript externe (recomandate).

en: Check this box to enable HTML format for email alerts.
ro: Bifați această casetă pentru a activa formatul HTML pentru alerte prin e-mail.

en: Checkbox Error
ro: Eroare în caseta de verificare

en: Checkbox Name
ro: Caseta de selectare

en: Checkbox Text
ro: Bifați caseta de text

en: Configure your settings for User Submitted Posts.
ro: Configurați setările pentru mesajele trimise de utilizator.

en: Correct captcha required
ro: A fost necesară captură corectă

en: Custom Content
ro: Conținut personalizat

en: Custom Field
ro: Câmp obligatoriu

en: Custom Field Label
ro: Etichetă de etichetă personalizată

en: Custom Field Markup
ro: Marcajul câmpului personalizat

en: Custom Field Name
ro: Numele câmpului particularizat

en: Custom Form + Custom CSS
ro: Formular personalizat + CSS personalizat

en: Custom checkbox required
ro: Câmp obligatoriu necesar

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
ro: Marcare personalizată pentru & ldquo; Adăugați o altă imagine & rdquo; legătură. Lăsați necompletat pentru a utiliza marcajul implicit (recomandat).

en: Custom text/markup to be included before the submission form. Leave blank to disable.
ro: Text / marcaj personalizat care trebuie inclus înainte de formularul de trimitere. Lăsați necompletat pentru a dezactiva.

en: Disable
ro: Dezactivați

en: Disable IP Tracking
ro: Dezactivați urmărirea IP

en: Disable Replace Author
ro: Dezactivați înlocuirea autorului

en: Disable Required
ro: Dezactivați Necesar

en: Disable all required attributes on default form fields (useful for troubleshooting error messages).
ro: Dezactivați toate atributele necesare pe câmpurile de formate prestabilite (utile pentru depanarea mesajelor de eroare).

en: Disable this field
ro: Dezactivați acest câmp

en: Display
ro: Afişa

en: Display Checkbox
ro: Afișați caseta de selectare

en: Display Image Gallery
ro: Afișați galeria de imagini

en: Display Submitted Posts
ro: Afișați mesajele trimise

en: Display and require
ro: Afișați și solicitați

en: Display but do not require
ro: Afișajul, dar nu este necesar

en: Display content only to users with a specific capability:
ro: Afișați conținut numai pentru utilizatorii cu o anumită capacitate:

en: Display content to logged-in users:
ro: Afișați conținut pentru utilizatorii conectați:

en: Display content to visitors only:
ro: Afișați conținut numai pentru vizitatori:

en: Display custom checkbox on your form (useful for GDPR, agree to terms, etc.)
ro: Afișați caseta de selectare personalizată în formularul dvs. (utilă pentru GDPR, acceptați termenii etc.)

en: Display the Form
ro: Afișați formularul

en: Display the form
ro: Afișați formularul

en: Do not auto-display submitted URL
ro: Nu se afișează automat adresa URL trimisă

en: Do not auto-display submitted email
ro: Nu afișați automat e-mailurile trimise

en: Do not auto-display submitted images
ro: Nu afișați automat imaginile trimise

en: Do not auto-display the Custom Field
ro: Nu afișați automat câmpul personalizat

en: Do not replace post author with submitted user name
ro: Nu înlocuiți autorul postului cu numele de utilizator trimis

en: Donate via PayPal
ro: Donați prin PayPal

en: Draft
ro: Proiect

en: Duplicate post title. Please try again.
ro: Titlul postului duplicat. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Email
ro: E-mail

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
ro: Email & ldquo; Din & rdquo; Adresa

en: Email Address for Alerts
ro: Adresa de e-mail pentru Alerte

en: Email Alert Message
ro: Mesaj de alertă prin e-mail

en: Email Alert Subject
ro: Subiect de alertă pentru e-mail

en: Email Alerts
ro: Alerte prin e-mail

en: Email Markup
ro: Marcare e-mail

en: Enable HTML Format
ro: Activați formatul HTML

en: Enable Shortcodes
ro: Activați codurile scurte

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
ro: Activați codurile scurte din widget-uri. Implicit, WordPress nu permite coduri scurte în widget-uri.

en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
ro: Permite vizitatorilor dvs. să trimită postări și imagini de oriunde de pe site-ul dvs.

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question.
ro: Introduceți răspunsul * numai * corect la întrebarea provocată.

en: Enter your Private Key
ro: Introduceți cheia privată

en: Enter your Public Key
ro: Introduceți cheia publică

en: Error Message
ro: Mesaj de eroare

en: Error message displayed if user does not check the box.
ro: Mesaj de eroare afișat dacă utilizatorul nu verifică caseta.

en: Error:
ro: Eroare:

en: Example
ro: Exemplu

en: FYI: here is a
ro: FYI: aici este a

en: Featured Image
ro: Imagine recomandată

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
ro: Fișierul nu a fost încărcat. Verificați fișierul și încercați din nou.

en: File type not allowed (please upload images only)
ro: Tipul de fișier nu este permis (vă rugăm să încărcați numai imagini)

en: For advanced functionality and unlimited forms, check out
ro: Pentru funcționalitate avansată și forme nelimitate, verificați

en: For more options, like the ability to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
ro: Pentru mai multe opțiuni, cum ar fi capacitatea de a încărca alte tipuri de fișiere (cum ar fi PDF, Word, Zip, videoclipuri și altele), verificați

en: Form Fields
ro: Câmpuri de formular

en: Form Style
ro: Forma stilului

en: General Settings
ro: setari generale

en: General error message that is displayed if post-submission fails. Basic markup is allowed.
ro: Mesaj general de eroare care se afișează dacă nu reușiți după trimitere. Marcarea de bază este permisă.

en: Get USP Pro
ro: Obțineți USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
ro: Ia USP Pro pentru forme nelimitate!

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
ro: Acordați USP o evaluare de 5 stele la WordPress.org

en: Go Pro
ro: Du-te pro

en: Go Pro!
ro: Du-te pro!

en: HTML5 Form + Default CSS
ro: Formular HTML5 + CSS implicit

en: HTML5 Form + Disable CSS
ro: Formular HTML5 + Dezactivați CSS

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
ro: Iată câteva exemple care arată modul de configurare a acestui scurtcod:

en: Here you may change the name and label used by the Custom Field. You can enable this field via the Form Fields setting, above.
ro: Aici puteți modifica numele și eticheta utilizate de câmpul personalizat. Puteți activa acest câmp prin setarea câmpurilor formularului de mai sus.

en: Here you may customize the address(es) used for the &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
ro: Aici puteți personaliza adresa (adresele) folosită pentru & ldquo; From & rdquo; header (consultați plugin-ul FAQ pentru informații).

en: Hidden/Default Category
ro: Categorie ascuns / implicită

en: Human verification: leave this field empty.
ro: Verificarea umane: lăsați acest câmp gol.

en: If multiple addresses are specified in the previous setting, include an equal number of &ldquo;From&rdquo; addresses for this setting (in the same order).
ro: Dacă sunt specificate mai multe adrese în setarea anterioară, includeți un număr egal de "From & rdquo; adrese pentru această setare (în aceeași ordine).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
ro: Dacă utilizatorul este conectat, afișați formularul post-trimitere; sau dacă utilizatorul nu este conectat, afișați formularul de autentificare:

en: If you checked the box to receive email alerts, indicate here the address(es) to which the emails should be sent.
ro: Dacă ați bifat caseta pentru a primi alerte prin e-mail, indicați aici adresa (adresele) la care trebuie trimise e-mailurile.

en: If you like this plugin, please
ro: Dacă vă place acest plugin, vă rugăm

en: Image Markup
ro: Marcarea imaginilor

en: Image Uploads
ro: Încărcări de imagini

en: Image height exceeds maximum
ro: Înălțimea imaginii depășește valoarea maximă

en: Image width exceeds maximum
ro: Lățimea imaginii depășește valoarea maximă

en: Include JavaScript
ro: Includeți JavaScript

en: Installation Docs
ro: Documente de instalare

en: Jeff Starr on Twitter
ro: Jeff Starr pe Twitter

en: Leave this option disabled to remember your settings. Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
ro: Lăsați această opțiune dezactivată pentru a vă aminti setările. Sau, pentru a continua și a restabili opțiunile pluginului implicit: bifați caseta, salvați setările și apoi dezactivați / reactivați pluginul.

en: Login/Register Form
ro: Login / Inregistrare formular

en: Make a donation via PayPal
ro: Faceți o donație prin PayPal

en: Markup to use for each submitted image (when auto-display is enabled). Can use
ro: Marcaj de utilizat pentru fiecare imagine trimisă (când este activată afișarea automată). Poate utiliza

en: Markup to use for the submitted Custom Field (when auto-display is enabled). Can use
ro: Marcaj de utilizat pentru câmpul personalizat trimis (când este activată afișarea automată). Poate utiliza

en: Markup to use for the submitted URL (when auto-display is enabled). Can use
ro: Marcaj de utilizat pentru adresa URL trimisă (când este activată afișarea automată). Poate utiliza

en: Markup to use for the submitted email address (when auto-display is enabled). Can use
ro: Marcaj de utilizat pentru adresa de e-mail trimisă (când este activată afișarea automată). Poate utiliza

en: Maximum image height
ro: Inaltimea maxima a imaginii

en: Maximum image width
ro: Lățimea maximă a imaginii

en: Maximum number of images
ro: Numărul maxim de imagini

en: Maximum number of images exceeded
ro: Numărul maxim de imagini a fost depășit

en: Message for email alerts. Leave blank to use the default message. Note: you can use the following variables:
ro: Mesaj pentru alertele prin e-mail. Lăsați necompletat pentru a utiliza mesajul implicit. Notă: puteți utiliza următoarele variabile:

en: Message that appears next to the upload field. Useful for stating your upload guidelines/policy/etc. Basic markup allowed.
ro: Mesaj care apare lângă câmpul de încărcare. Utile pentru a declara instrucțiunile / politica dvs. de încărcare / etc. Marcarea de bază permisă.

en: Minimum image height
ro: Înălțimea minimă a imaginii

en: Minimum image height not met
ro: Înălțimea minimă a imaginii nu este îndeplinită

en: Minimum image width
ro: Lățimea minimă a imaginii

en: Minimum image width not met
ro: Lățimea minimă a imaginii nu este îndeplinită

en: Minimum number of images
ro: Numărul minim de imagini

en: Minimum number of images not met
ro: Numărul minim de imagini nu este îndeplinit

en: More Options
ro: Mai multe opțiuni

en: Multiple recipients may be included using a comma, like so:
ro: Destinatarii multipli pot fi incluși cu o virgulă, după cum urmează:

en: Non-empty value for hidden field
ro: Valoare non-goală pentru câmpul ascuns

en: Note that the default settings work fine for most cases.
ro: Rețineți că setările prestabilite funcționează bine în majoritatea cazurilor.

en: Note that the url attribute accepts
ro: Rețineți că atributul url acceptă

en: Obsessive Web Design &amp; Development
ro: Obsessive Web Design & amp; Dezvoltare

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
ro: Sau utilizați eticheta șablon pentru a afișa o listă de postări trimise oriunde în șablonul de temă:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
ro: Sau, utilizați eticheta de șablon pentru a afișa o galerie de imagini oriunde în șablonul de temă:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
ro: Sau utilizați eticheta șablonului pentru a afișa formularul oriunde în șablonul de temă:

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Pending (default)
ro: Pending (implicit)

en: Perishable Press Books
ro: Carti de presă perisabile

en: Please
ro: Vă rog

en: Please check your email and try again
ro: Verificați-vă e-mailul și încercați din nou

en: Please complete the required fields.
ro: Completați câmpurile obligatorii.

en: Please return to the
ro: Reveniți la

en: Please select a category..
ro: Selectați o categorie ..

en: Please select your image(s) to upload.
ro: Selectați imaginile pe care doriți să le încărcați.

en: Please show support by purchasing one of my
ro: Vă rugăm să arate sprijin prin achiziționarea unuia dintre mine

en: Plugin Settings
ro: Setările pluginului

en: Post Category
ro: Postați categoria

en: Post Content
ro: Postați conținut

en: Post Images
ro: Postați imagini

en: Post Status
ro: Post Stare

en: Post Status for submitted posts
ro: Postare post pentru postările trimise

en: Post Tags
ro: Etichete postate

en: Post Title
ro: Titlul postului

en: Post Type
ro: Tip post

en: Post category required
ro: Este necesară o categorie de postări

en: Post content required
ro: Postează conținut necesar

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
ro: Mesajul nu a fost creat. Contactați administratorul site-ului pentru ajutor.

en: Post tags required
ro: Etichetele postare necesare

en: Post title required
ro: Titlul postului necesar

en: Post-Submit Form
ro: Formularul post-trimitere

en: Private Key
ro: Cheia privată

en: Public Key
ro: Cheia publică

en: Publish after
ro: Publicați după

en: Publish after 1 approved post
ro: Publicați după 1 post aprobat

en: Publish immediately
ro: Publicați imediat

en: Rate and review at the Plugin Directory
ro: Evaluați și revizuiți la Directorul Plugin

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
ro: Evaluați acest plugin & nbsp; & raquo;

en: Receive Email Alert
ro: Primiți alertă prin e-mail

en: Redirect URL
ro: URL redirectat

en: Registered Username
ro: Inregistrati numele de utilizator

en: Require User Login
ro: Solicitați conectarea utilizatorilor

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate submitted posts).
ro: Solicitați titlurile postate pentru a fi unice (utile pentru prevenirea mesajelor multiple / duplicate trimise).

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
ro: Solicitați utilizatorilor să fie conectați la WordPress pentru a vizualiza / trimite formularul

en: Reset Form Button
ro: Resetați butonul de formular

en: Reset form
ro: Resetați formularul

en: Restore Defaults
ro: Restabiliti setarile de baza

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation.
ro: Restaurați opțiunile implicite după dezactivarea / reactivarea pluginului.

en: Return to form
ro: Reveniți la formular

en: Rich Text Editor
ro: Editor text îmbogățit

en: Save Preference
ro: Salvați preferințele

en: Save Settings
ro: Salvează setările

en: Select which categories may be assigned to submitted posts (click to toggle)
ro: Selectați categoriile care pot fi atribuite postărilor trimise (faceți clic pentru a comuta)

en: Set submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails).
ro: Setați imaginile trimise ca Imagini recomandate. Necesită suport tematic pentru Imagini recomandate (aka Post Thumbnails).

en: Settings
ro: Setări

en: Show Support
ro: Afișați suportul

en: Show USP Posts
ro: Afișați postările USP

en: Specify a URL to redirect the user after post-submission. Leave blank to redirect back to current page.
ro: Specificați o adresă URL pentru a redirecționa utilizatorul după post-trimitere. Lăsați necompletat pentru a redirecționa înapoi la pagina curentă.

en: Specify a maximum height (in pixels) for uploaded images.
ro: Specificați o înălțime maximă (în pixeli) pentru imaginile încărcate.

en: Specify a maximum width (in pixels) for uploaded images.
ro: Specificați o lățime maximă (în pixeli) pentru imaginile încărcate.

en: Specify a minimum height (in pixels) for uploaded images.
ro: Specificați o înălțime minimă (în pixeli) pentru imaginile încărcate.

en: Specify a minimum width (in pixels) for uploaded images.
ro: Specificați o lățime minimă (în pixeli) pentru imaginile încărcate.

en: Specify the ID of the category to use for the &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; option.
ro: Specificați ID-ul categoriei de utilizat pentru "Categorie ascunsă / implicită" & rdquo; opțiune.

en: Specify the maximum number of images.
ro: Specificați numărul maxim de imagini.

en: Specify the minimum number of images.
ro: Specificați numărul minim de imagini.

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts.
ro: Specificați utilizatorul care ar trebui să fie atribuit ca autor pentru posturile trimise.

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use the default subject line. Note: you can use the following variables:
ro: Linia de subiect pentru alertele prin e-mail. Lăsați necompletat pentru a utiliza linia implicită a subiectului. Notă: puteți utiliza următoarele variabile:

en: Submit Post
ro: Trimiteți mesajul

en: Submit posts as WP Posts or Pages
ro: Trimiteți postări ca postări sau pagini WP

en: Submitter Email:
ro: Email trimis:

en: Submitter IP:
ro: IP solicitant:

en: Submitter Name:
ro: Numele solicitantului:

en: Submitter URL:
ro: Adresa URL a solicitantului:

en: Success Message
ro: Mesaj de succes

en: Success message that is displayed if post-submission is successful. Basic markup is allowed.
ro: Mesaj de succes care este afișat în cazul în care post-depunerea este de succes. Marcarea de bază este permisă.

en: Success! Thank you for your submission.
ro: Succes! Va multumim pentru contributie.

en: THANK YOU for your support!
ro: Iti multumesc pentru sprijin!

en: Targeted Loading
ro: Încărcare vizată

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
ro: Textul afișat lângă caseta de selectare. Sfat: folosiți brațele curbate în colțurile de ieșire, de exemplu:

en: Thank you for using
ro: Vă mulțumim că ați folosit

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
ro: Acest lucru vă va permite să personalizați forma și stilurile dorite. Pentru mai multe informații, consultați secțiunea "Formularul de depunere personalizată" din secțiunea

en: The file(s) could not be uploaded
ro: Fișierul (fișierele) nu a putut fi încărcat

en: There was an error. Please ensure that you have added a title, some content, and that you have uploaded only images.
ro: A fost o eroare. Asigurați-vă că ați adăugat un titlu, un anumit conținut și că ați încărcat numai imagini.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
ro: Această setare permite oricare / toate codurile scurte din widget-uri (chiar și coduri scurte de la alte pluginuri).

en: This shortcode accepts the following attributes:
ro: Acest scurtcod acceptă următoarele atribute:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
ro: Acest cod scurt prezintă o legătură care resetează formularul în starea originală:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field
ro: Acesta va fi afișat ca etichetă de câmp din formular. Implicit: Câmp obligatoriu

en: Tip:
ro: Bacsis:

en: To enable Google reCAPTCHA, enter your public and private keys.
ro: Pentru a activa Google reCAPTCHA, introduceți cheile publice și private.

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form.
ro: Pentru a preveni spamul, introduceți o întrebare pe care utilizatorii trebuie să o răspundă înainte de a trimite formularul.

en: Toggle all panels
ro: Schimbați toate panourile

en: URL
ro: URL-

en: URL Markup
ro: Marcaj URL

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
ro: USP vă permite să afișați un formular post-depunere oriunde pe site-ul dvs.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
ro: USP furnizează trei coduri scurte pentru controlul accesului și restricționarea conținutului.

en: Unique Titles
ro: Titluri unice

en: Unlimited front-end forms
ro: Formulare frontale nelimitate

en: Upload Message
ro: Încărcați mesajul

en: Upload an Image
ro: Încărcați o imagine

en: Use a hidden field for the post category. This may be used to specify a default category when the category field is disabled.
ro: Utilizați un câmp ascuns pentru categoria post. Aceasta poate fi utilizată pentru a specifica o categorie implicită atunci când câmpul categoriei este dezactivat.

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
ro: Utilizați numai litere alfanumerice, subliniere și liniuțe. Dacă nu sunteți sigur, utilizați numele implicit:

en: Use registered user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field. Valid when the person submitting the form is logged in to WordPress.
ro: Folosiți URL-ul de profil al utilizatorului înregistrat drept valoare a câmpului URL. Valabil atunci când persoana care trimite formularul este conectată la WordPress.

en: Use registered username as post author. Valid when the person submitting the form is logged in to WordPress.
ro: Utilizați numele de utilizator înregistrat ca autor de post. Valabil atunci când persoana care trimite formularul este conectată la WordPress.

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
ro: Utilizați codul scurt pentru a afișa formularul pe orice post WP sau pagină:

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
ro: Utilizați acest scurtcod pentru a afișa o galerie de imagini încărcate pentru fiecare post trimis:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
ro: Utilizați acest scurtcod pentru a afișa o listă de postări trimise pe orice mesaj WP sau pagină:

en: User Email
ro: Email utilizator

en: User Name
ro: Nume de utilizator

en: User Profile URL
ro: Adresa URL a profilului de utilizator

en: User Submitted Post
ro: Mesaj trimis de utilizator

en: User Submitted Posts
ro: Postări utilizator trimise

en: User URL
ro: Adresa URL a utilizatorului

en: User URL required
ro: Adresa URL a utilizatorului necesară

en: User email required
ro: E-mailul de utilizator necesar

en: User login required
ro: Trebuie să vă conectați la utilizator

en: User name required
ro: Numele de utilizator necesar

en: Users
ro: Utilizatori

en: Verification
ro: Verificare

en: View full post
ro: Afișați postarea completă

en: WP Post (recommended)
ro: WP Post (recomandat)

en: We need your support!
ro: Avem nevoie de sprijinul dvs.!

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
ro: Cu această opțiune, puteți să copiați șabloanele implicite ale pluginului:

en: WordPress Admin Area
ro: Zone de administrare pentru WordPress

en: You also can display a form that enables users to log in, register, or reset their password.
ro: De asemenea, puteți afișa un formular care permite utilizatorilor să se conecteze, să se înregistreze sau să reseta parola.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
ro: Puteți personaliza utilizând oricare dintre atributele următoare:

en: Your Email
ro: Email-ul tau

en: Your Name
ro: Numele dumneavoastră

en: Your URL
ro: Adresa dvs. URL

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
ro: Suportul dvs. generos permite dezvoltarea continuă a acestui plugin gratuit. Mulțumesc!

en: Your generous support helps to ensure future development of
ro: Sprijinul generos vă ajută să asigurați dezvoltarea viitoare a

en: and
ro: și

en: and is greatly appreciated.
ro: și este foarte apreciat.

en: and/or
ro: și / sau

en: books
ro: cărți

en: by
ro: de

en: donation
ro: donare

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
ro: permite vizitatorilor dvs. să trimită mesaje și să încarce imagini din partea frontală a site-ului dvs.

en: give it a 5-star rating
ro: dați-i un rating de 5 stele

en: give this plugin a 5-star rating
ro: dați acestui plugin un rating de 5 stele

en: in your theme:
ro: în tema ta:

en: list of USP CSS selectors
ro: listă de selectori CSS USP

en: log in
ro: Logare

en: make a donation
ro: fa o donatie

en: or
ro: sau

en: or by making a
ro: sau prin realizarea unui

en: plugins
ro: Plugin-uri

en: requires WordPress
ro: necesită WordPress

en: to configure options)
ro: pentru a configura opțiunile)

en: to get the current URL.
ro: pentru a obține adresa URL curentă.

en: to include markup in the deny message, you can use
ro: pentru a include marcarea în mesajul de respingere, puteți utiliza

en: to output
ro: la ieșire

en: to submit content!
ro: pentru a trimite conținut!

en: to upgrade WordPress and try again.
ro: să faceți upgrade la WordPress și să încercați din nou.
