MailPoet - en to es_AR translation catalogue (1291 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
es_AR: %1$s correo(s) electrónico(s) programado(s).

en:  %1$s subscriber have been deleted.
es_AR: %1$s suscriptor ha sido eliminado.

en:  %1$s subscribers have been deleted.
es_AR: %1$s suscriptores han sido eliminados.

en: "%2$s" imported from %1$s
es_AR: "%2$s" importado de %1$s

en: "Read more" text
es_AR: texto "Leer más"

en: "View in browser"
es_AR: "Mostrar en el navegador"

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
es_AR: %1$s correos aparecen más de una vez en su archivo: %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
es_AR: %1$s correos no son válidos: %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
es_AR: %1$s correos cada %2$s

en: %1$s out of %2$s sent.
es_AR: %1$s de %2$s enviados.

en: %1$s subscriber have been added to "%2$s".
es_AR: Se ha añadido %1$s suscriptor a "%2$s".

en: %1$s subscriber have been confirmed.
es_AR: %1$s suscriptor ha sido confirmado.

en: %1$s subscriber have been moved to "%2$s".
es_AR: %1$s suscriptor ha sido movido a "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from "%2$s".
es_AR: %1$s suscriptor ha sido eliminado de "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from all existing lists.
es_AR: %1$s suscriptor ha sido eliminado de todas las listas existentes.

en: %1$s subscribers added to %2$s.
es_AR: %1$s suscriptores agregados a %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
es_AR: %1$s suscriptores han sido añadidos a "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
es_AR: %1$s suscriptores han sido confirmados.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
es_AR: %1$s suscriptores han sido movidos a "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
es_AR: %1$s suscriptores han sido eliminados de "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from all existing lists.
es_AR: %1$s suscriptores han sido eliminados de todas las listas existentes.

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
es_AR: Se exportaron %1$s suscriptores. Obtener el archivo exportado [link]aquí[/link].

en: %1$s's import list
es_AR: Lista de importacion de %1$s

en: %d file(s) have been successfully uploaded.
es_AR: %d archivo(s) han sido subidos exitosamente.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
es_AR: %s excede el tamaño máximo de carga para el cargador multiarchivo cuando se usa en el navegador.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
es_AR: %s excede el tamaño máximo de este sitio.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
es_AR: %sPara editar%s, seleccioná el siguiente botón de edición.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
es_AR: &#8220;%s&#8221; ha fallado al subir.

en: &lt; Prev
es_AR: &lt; Atrás

en: (%1$s votes)
es_AR: (%1$s votos)

en: , %1$s of which were %2$s
es_AR: , %1$s de los cuales eran %2$s

en: ... or [link]setup a cron job on your server[/link] instead.
es_AR: ... o encambio [link]configura una tarea cron en tu servidor[/link].

en: ... or duplicate one below to copy its design.
es_AR: …o duplicá uno de abajo para copiar su diseño.

en: 1st
es_AR: 1er

en: 2nd
es_AR: 2do

en: 30 day money back
es_AR: 30 días de devolución de dinero

en: 30 days happiness guarantee
es_AR: 30 días de felicidad garantizados

en: 3rd
es_AR: 3er

en: 5 Minute User Guide
es_AR: Guía de Usuario de 5 Minutos

en: 5 minute newbie guide
es_AR: Guía para novatos en 5 minutos

en: << Back
es_AR: << Regresar

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
es_AR: Un nuevo MailPoet. Que empiece la diversión.

en: A checkbox is added as option for your customers to signup for your newsletter while purchasing from your digital store.
es_AR: Una casilla es agregada como opción para que tus clientes puedan registrarse a tu boletín mientras compran en tu tienda digital.

en: A great way to try the Premium. No one should be locked in, ever.
es_AR: Una buena manera de probar la versión Premium. Nadie debería estar encerrado, nunca.

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
es_AR: Una nueva lista "%1$s" ha sido creada de este segmento.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
es_AR: El suscriptor es dirigido a una página de tu elección después de hacer clic en el enlace para darse de baja, en la parte inferior de un boletín.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
es_AR: Ya existe un tema llamado %1$s. Para sobreescribirlo, marcá la casilla correspondiente antes de cargar.

en: A well designed plugin for a simple idea.
es_AR: Un plugin bien diseñado para una idea simple.

en: Action Required
es_AR: Acción Requerida

en: Actions will be executed after %1$s messages
es_AR: Las acciones se ejecutarán después de %1$s mensajes

en: Activate
es_AR: Activar

en: Activate MailPoet Premium Version
es_AR: Activar la versión Premium de MailPoet

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
es_AR: Activar si sus puertos SMTP están bloqueados.

en: Activate now
es_AR: Activar ahora

en: Activated!
es_AR: Activado!

en: Add
es_AR: Añadir

en: Add / Edit group of posts
es_AR: Añadir / Editar grupo de posts

en: Add Images
es_AR: Añadir Imágenes

en: Add Link & Alternative text
es_AR: Añadir enlace & Texto alternativo

en: Add List
es_AR: Añadir Lista

en: Add New Field
es_AR: Añadir Nuevo Campo

en: Add Subscriber
es_AR: Añadir suscriptor

en: Add a DKIM signature to your newsletters to increase the deliverability of your newsletters. [link]Read the setup guide.[/link]
es_AR: Agregar una firma DKIM a tus boletines para aumentar la capacidad de entrega. [link]Leer la guía de configuración.[/link]

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
es_AR: Agrega un casillero en tus formularios y elige a qué listas tu usuario será agregado.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
es_AR: Agrega un casillero de verificación en la página de finalización de compra para que tus clientes se suscriban a tus newsletters de MailPoet.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
es_AR: Agrega un casillero en el formulario de registro de este módulo para que tus nuevos usuarios puedan unirse a una lista a tu elección.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
es_AR: Añadí un enlace en el pie de página de todos tus boletines de manera que los suscriptores puedan editar su perfil y sus listas. [link]Ver tu propia página de perfil de suscriptor[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
es_AR: Agrega un nuevo campo en tus formularios para que los visitantes puedan suscribirse a tus newsletters de MailPoet.

en: Add item
es_AR: Añadir elemento

en: Add link / Alternative text
es_AR: Añadir enlace/Texto alternativo

en: Add list
es_AR: Añadir lista

en: Add more themes
es_AR: Añadir más temas

en: Add new field
es_AR: Añadir nuevo campo

en: Add to list
es_AR: Añadir a la lista

en: Add your [stars] on [link]wordpress.org[/link] and keep this plugin essentially free.
es_AR: Agregá tus [stars] en [link]wordpress.org[/link] y mantené este plugin esencialmente libre.

en: Added
es_AR: Agregado

en: Address:
es_AR: Dirección:

en: After submit...
es_AR: Después de enviar...

en: Agency
es_AR: Agencia

en: Align center
es_AR: Alinear en el centro

en: Align left
es_AR: Alinear a la izquierda

en: Align right
es_AR: Alinear a la derecha

en: All
es_AR: Todos

en: All %1$s subscribers are selected.
es_AR: Todos los %1$s suscriptores están seleccionados.

en: All Newsletters
es_AR: Todos los Boletines

en: All Sent
es_AR: Todo Enviado

en: All Your Stats in a Single Dashboard
es_AR: Todas tus estadísticas en un sólo panel

en: All subscribers on this page are selected.
es_AR: Todos los suscriptores en esta página están seleccionados.

en: Allow HTML edits
es_AR: Permitir ediciones de HTML

en: Allow site admins to change the sending method
es_AR: Permitir a los administradores del sitio cambiar el método de envío

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
es_AR: Permitir a los administradores del sitio desactivar la Confirmación de suscripción

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
es_AR: Permitir a los usuarios que se registren a tu sitio suscribirse a la lista de su elección.

en: Allowed Files
es_AR: Archivos Permitidos

en: Alphanumerical
es_AR: Alfanumérico

en: Already paid?
es_AR: ¿Ya pagaste?

en: Already paid? Click here to activate
es_AR: ¿Ya pagó? Hacé clic aquí para activar

en: Alternative text:
es_AR: Texto alternativo:

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
es_AR: Ocurrió un error en la carga. Inténtalo de nuevo mas tarde.

en: An error occurred. [link]Show more details.[/link]
es_AR: Ocurrió un error.  [link]Mostrar más detalles.[/link]

en: And more...
es_AR: Y más...

en: And taxonomies as well...
es_AR: Y taxonomías también...

en: Apply
es_AR: Aplicar

en: April
es_AR: abril

en: Archive page shortcode
es_AR: Shortcode de la página de archivo

en: Are you doing better now than 3 months ago? Select a date range to reveal changes in your results.
es_AR: ¿Lo estás haciendo mejor ahora que hace 3 meses atrás? Seleccioná un rango de fechas para mostrar los cambios en tus resultados.

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
es_AR: ¿Estás seguro que seleccionaste el puerto correcto? Se puede dejar en blanco si no sabés que debés especificar

en: Are you sure you want to delete this custom field?
es_AR: ¿Está seguro de querer eliminar este campo personalizado?

en: Are you sure you want to delete this form?
es_AR: Estás seguro que deseas eliminar este formulario?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
es_AR: ¿Está seguro que querés ignorar los %1$s suscriptores de la lista %2$s?

en: Ask for:
es_AR: Preguntar por:

en: August
es_AR: agosto

en: Authentication
es_AR: Autenticación

en: Author:
es_AR: Autor:

en: Auto Newsletters
es_AR: Boletines Automáticos

en: Automate the boring stuff
es_AR: Automatizar la parte aburrida

en: Automatic latest content
es_AR: Último contenido automático

en: Automatic newsletter
es_AR: Boletín automático

en: Automatically add paragraphs
es_AR: Añadir párrafos automáticamente

en: Automatically sent...
es_AR: Enviado automáticamente...

en: Average rating: %1$s
es_AR: Votación promedio: %1$s

en: Back
es_AR: Atrás

en: Back to "Settings" page
es_AR: Volver a página de Configuración

en: Back to lists
es_AR: Volver a las listas

en: Back to selection
es_AR: Regresar a la selección

en: Background
es_AR: Fondo

en: Background color
es_AR: Color de fondo

en: Background color with alternate
es_AR: Color de fondo alternativo

en: Batch insert options
es_AR: Opciones de inserción por lotes

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
es_AR: ¡Sé creativo! Es la primera cosa que verán tus suscriptores. Tentalos a abrir tu correo electrónico.

en: Be productive thanks to Premium!
es_AR: ¡Sé productivo gracias a la versión Premium!

en: Blocked IP
es_AR: IP Bloqueada

en: Blogger
es_AR: Bloguero

en: Bookmarks Selection
es_AR: Marcar selección

en: Bounce Email
es_AR: Correo electrónico rebotado

en: Bounce Handling
es_AR: Gestión de correo rebotado

en: Bounce handling
es_AR: Manejo de correos rebotados

en: Bounce handling connection test
es_AR: Prueba de conexión de gestión de correo rebotado

en: Bounce handling processing
es_AR: Procesamiento de gestión de correo rebotado

en: Bounce handling routine starts in:
es_AR: La rutina de manejo de correos rebotados comienza en:

en: Bounced
es_AR: Rebotados

en: Bulk Actions
es_AR: Acciones en Bloque

en: Button label:
es_AR: Etiqueta del botón:

en: Buy Now
es_AR: Comprar Ahora

en: CSV file
es_AR: Archivo CSV

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
es_AR: ¿Podés confirmar que esta columna corresponde a ese campo?

en: Cancel
es_AR: Cancelar

en: Cancel Upload
es_AR: Cancelar Subida

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
es_AR: No se puede acceder al archivo CSV. Compruebe los derechos de acceso para este directorio "%1$s"

en: Categories and tags
es_AR: Categorías y etiquetas

en: Categories:
es_AR: Categorías:

en: Change log
es_AR: Historial de Cambios

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
es_AR: Cambiá el contenido del pie de página en la página de %1$sAjustes%2$s de MailPoet.

en: Charset
es_AR: Conjunto de caracteres

en: Check again what you're trying to import.
es_AR: Revisá de nuevo lo que estás tratando de importar.

en: Check now.
es_AR: Revisá ahora.

en: Check this box if you want transparency
es_AR: Marque esta casilla si desea transparencia

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
es_AR: Revisá tu bandeja de entrada ahora para confirmar tu suscripción.

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
es_AR: Reviseá ahora tu casilla de correo o correo basura para confirmar tu suscripción.

en: Checkbox
es_AR: Casilla

en: Checking license
es_AR: Validando licencia

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
es_AR: Saludos, tu Plugin de Newsletter de MailPoet

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
es_AR: Elegí un nombre FROM y una dirección para notificaciones por correo electrónico.

en: Choose a list
es_AR: Elegí una lista

en: Choose files to upload
es_AR: Elegí los datos a cargar

en: Clean automatically your mailing list
es_AR: Limpiá automáticamente tu lista de correos

en: Clear selection
es_AR: Limpiar selección

en: Click here to add a title or text.
es_AR: Hacé clic aquí para añadir un título o texto.

en: Click here to subscribe
es_AR: Click aqui para suscribirse

en: Click here to unsubscribe
es_AR: Haz clic aquí para cancelar tu suscripción

en: Click here to view media.
es_AR: Hacé clic aquí para ver multimedia.

en: Clicked
es_AR: Clicado

en: Clicked on
es_AR: Clicado el

en: Clicks
es_AR: Clics

en: Close
es_AR: Cerrar

en: Compare past & present
es_AR: Comparar pasado y presente

en: Configuration and Permissions
es_AR: Configuración y Permisos

en: Configure
es_AR: Configurar

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
es_AR: Configura SPF y DKIM independientemente para cada sitio

en: Configure each site manually
es_AR: Configure cada sitio manualmente

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
es_AR: Configurá tu DNS añadiendo una clave/valor en el TXT como se muestra a continuación.

en: Confirm Reinstallation
es_AR: Confirmar la Reinstalación

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
es_AR: ¿Querés confirmar la activación del Complemento MailPoet Premium?

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
es_AR: ¿Querés confirmar la instalación del plugin MailPoet Premium?

en: Confirm unconfirmed subscribers
es_AR: Confirmá los suscriptores no confirmados aún

en: Confirm your subscription to %1$s
es_AR: Confirmá la suscripción a %1$s

en: Confirmation page
es_AR: Página de confirmación

en: Conflict
es_AR: Conflicto

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
es_AR: Felicidades, tu licencia Premium está activa. Un último paso...

en: Contact Support
es_AR: Contactar Soporte

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
es_AR: Ponete en contacto con tu administrador para modificar eso, debería ser configurable.

en: Content
es_AR: Contenido

en: Copy
es_AR: Copiar

en: Copy of
es_AR: Copia de

en: Copy paste in a text box
es_AR: Copiar y pegar en un cuadro de texto

en: Coupons
es_AR: Cupones

en: Create a new email
es_AR: Crear un nuevo correo electrónico

en: Create a new form
es_AR: Crear nuevo formulario

en: Create a new list
es_AR: Crear una lista nueva

en: Create and send newsletters or automated emails. Capture subscribers with a widget. Import and manage your lists. MailPoet is a sweet plugin maintained and supported with love by <a target="_blank" href="http://www.mailpoet.com/about-the-wysija-team-members/?utm_medium=plugin&utm_campaign=know_team&utm_source=wp_plugins_list">a team of a dozen</a>.
es_AR: Creá y enviá boletines o correos automáticos. Captá suscriptores con un widget. Importá y gestioná tus listas. MailPoet es un plugin encantador, mantenido y respaldado con amor por <a target="_blank" href="http://www.mailpoet.com/about-the-wysija-team-members/?utm_medium=plugin&utm_campaign=know_team&utm_source=wp_plugins_list">un equipo de una docena</a>.

en: Created on
es_AR: Creado en

en: Crunching&hellip;
es_AR: Calculando&hellip;

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
es_AR: Día actual del mes ordinal, ej. 2do, 3ro, etc.

en: Current day of the month number
es_AR: Día actual del mes número

en: Current month number
es_AR: Número del mes en curso

en: Currently viewing
es_AR: Actualmente viendo

en: Custom Fields
es_AR: Campos personalizados

en: Custom dates
es_AR: Personalizar fechas

en: Custom horizontal line
es_AR: Personalizar línea horizontal

en: Daily
es_AR: Diario

en: Daily routine starts in:
es_AR: La rutina diaria comienza en:

en: Daily summary of emails sent
es_AR: Resumen diario de  correos enviados

en: Date
es_AR: Fecha

en: Date created
es_AR: Fecha de creación

en: Date sent
es_AR: Fecha de envío

en: Day
es_AR: Día

en: Debug mode
es_AR: Modo de depuración

en: December
es_AR: diciembre

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
es_AR: Decide qué correos electrónicos recibirá automáticamente un nuevo cliente, basándote en el producto que acaba de comprar. Ésta es una extensión Premium para WooCommerce.

en: Default style saved.
es_AR: Estilo por defecto guardado.

en: Delete
es_AR: Eliminar

en: Delete field
es_AR: Borrar campo

en: Delete image for all newsletters?
es_AR: Eliminar las imagenes de todos los boletines?

en: Delete subscribers
es_AR: Eliminar suscriptores

en: Delete these newsletters for ever?
es_AR: ¿Realmente querés borrar este boletín para siempre?

en: Delete these subscribers forever?
es_AR: ¿Querés borrar estos suscriptores para siempre?

en: Delete this newsletter for ever?
es_AR: Eliminar este boletín para siempre?

en: Delete this subscriber forever?
es_AR: ¿Querés borrar este suscriptor para siempre?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
es_AR: La eliminación de una lista no eliminará los suscriptores.

en: Delivery method
es_AR: Forma de entrega

en: Description
es_AR: Descripción

en: Detailed stats for each subscriber
es_AR: Estadísticas detalladas para cada suscriptor

en: Details & PSD
es_AR: Detalles y PSD

en: Device
es_AR: Dispositivo

en: Did these subscribers ask to be in your list?
es_AR: ¿Esto suscriptores pidieron estar en tu lista?

en: Did you know? It's better to send fewer emails at higher frequencies. Become Premium and we'll ping your site each 15 minutes making sure your emails are sent smoothly at this frequency. [link]Send better with Premium.[/link]
es_AR: ¿Sabías qué? Es mejor enviar menos correos con mayor frecuencia. Convertite en Premium y nosotros revisaremos cada 15 minutos tu sitio para que estés seguro que tus correos se están enviando correctamente en esta frecuencia. [link]Enviá mejor con Premium[/link]

en: Disable it.
es_AR: Deshabilitarlo

en: Discover which links are the top hits in each newsletter. Find out which subscribers are your number one fans and get advanced details about them. [link]Get more data with Premium.[/link]
es_AR: Descubrí cuáles son los enlaces más clicados en cada boletín. Conocé cuales son tus principales suscriptores y obtené información avanzada de ellos. [link]Obtené mejores datos con Premium[/link]

en: Dismiss
es_AR: Descartar

en: Display and insert options
es_AR: Mostrar e insertar opciones

en: Display label within input:
es_AR: Mostrar etiqueta en el campo de entrada:

en: Display labels in inputs
es_AR: Mostrar etiquetas en los ingreso de datos

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
es_AR: ¿Problemas de visualización? [link]Mirá este boletín en tu navegador.[/link]

en: Display...
es_AR: Visualizar...

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
es_AR: Se muestra en la parte superior de tus boletines. No te olvides de incluir la etiqueta de enlace, ie: [link]El enlace[/link]

en: Divider
es_AR: Separador

en: Divider Selection
es_AR: Selección del separador

en: Dividers Selection
es_AR: Selección de divisores

en: Do not match as a 'date field' if most of the rows for that column return the same error.
es_AR: No coinciden como un "campo de fecha" si la mayor parte de las filas de esa columna devuelven el mismo error.

en: Do or do not. There is no try.
es_AR: Hacer o no hacer. No hay intento.

en: Do you want to install that version?
es_AR: ¿Quiere instalar esa versión?

en: Does my sidebar form get more subscribers than the one in the footer? It's time to find out.
es_AR: ¿Mi formulario del sidebar capta más suscriptores que la del pie de página? Es hora de averiguarlo.

en: Domain
es_AR: Dominio

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
es_AR: No olvide incluir: <br><br>[activation_link]Confirmá tu suscripción.[/activation_link]. <br><br>Opcional: [lists_to_confirm].

en: Don't see the add-on you're looking for? <a href="%s">Submit it</a> in our contact form.
es_AR: ¿No ve la extensión que estás buscando? <a href="%s">Envíalo</a> con nuestro formulario de contacto.

en: Don't send late
es_AR: No mandés tarde

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
es_AR: No enviar a suscriptores existentes, sólo a los futuros

en: Don't wait & send right now.
es_AR: No esperés y enviá en este momento.

en: Done
es_AR: Hecho

en: Download
es_AR: Descarga

en: Download as .zip
es_AR: Descargar como .zip

en: Download original Photoshop file
es_AR: Descargar archivo original de Photoshop

en: Download the Premium plugin.
es_AR: Descargar el plugin MailPoet Premium.

en: Downloads: %1$s
es_AR: Descargas: %1$s

en: Draft
es_AR: Borrador

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
es_AR: Arrastrá y soltá %1$stexto, posts, divisores.%2$s ¡Mirá a la derecha!

en: Drag the widgets below into your newsletter.
es_AR: Arrastrá los widgets de abajo a tu boletín.

en: Drop files here
es_AR: Soltar los archivos aquí

en: Drop your footer image here.
es_AR: Soltá aquí la imagen del pie de página.

en: Drop your logo in this header.
es_AR: Soltá tu logo en este encabezado.

en: Duplicate
es_AR: Duplicar

en: Each time one of our users forgets to write a review, a kitten dies. It's sad and breaks our hearts. [link]Add your own review[/link] and save a kitten today.
es_AR: Cada vez que uno de nuestros usuarios se olvida de escribir una crítica, un gatito muere. Es triste y rompe el corazón. [link] Haz tu propia valoración [/link], y hoy salvá un gatito.

en: Edit
es_AR: Modificar

en: Edit Automatic latest content
es_AR: Modificar automáticamente el último contenido

en: Edit Lists
es_AR: Modificar Listas

en: Edit custom field
es_AR: Editar el campo personalizado

en: Edit display
es_AR: Modificar visualización

en: Edit field
es_AR: Editar campos

en: Edit form
es_AR: Modificar formulario

en: Edit lists
es_AR: Editar listas

en: Edit name
es_AR: Editar nombre

en: Edit subscription page link
es_AR: Modificar el enlace a la página de suscripción

en: Edit text
es_AR: Editar texto

en: Edit your subscriber profile: %1$s
es_AR: Editar tu perfil de suscriptor: %1$s

en: Edit your subscription
es_AR: Editar tu suscripción

en: Editing list %1$s
es_AR: Editando lista %1$s

en: Element has been deleted.
es_AR: Elemento ha sido eliminado.

en: Elements deleted
es_AR: Elementos eliminados

en: Email %1$s already exists.
es_AR: El Email %1$s ya existe.

en: Email Address
es_AR: Dirección de Correo electrónico

en: Email Status
es_AR: Estado del Correo electrónico

en: Email content
es_AR: Contenido del correo electrónico

en: Email notifications
es_AR: Notificaciones por correo electrónico

en: Email subject
es_AR: Asunto del correo electrónico

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
es_AR: El correo electrónico se enviará a %1$s en %2$s

en: Enable MailPoet's Cron
es_AR: Habilitar el Cron de MailPoet

en: Enable signup confirmation
es_AR: Habilitar confirmación de registro

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
es_AR: Habilitá esto para mostrar errores de MailPoet. Nuestro soporte puede pedirte que esto esté habilitado si pedís su ayuda.

en: Enabled
es_AR: Habilitado

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
es_AR: Obligá a todos los sitios a enviar con una única dirección de correo electrónico FROM. Sólo necesitás configurar la Gestión de Correo rebotado (Premium), SPF y DKIM una sola vez.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
es_AR: Ingresá las direcciones que deben recibir las notificaciones (separadas por comas).

en: Error Saving newsletter...
es_AR: Error al guardar el boletín...

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
es_AR: Error al enviar mensaje <b><i>%s</i></b> a  <b><i>%s</i></b>

en: Error Validating the fields
es_AR: Error al validar los campos

en: Error matching date.
es_AR: Error coincidiendo fecha.

en: Error when inserting emails.
es_AR: Error al insertar mensajes de correo electrónico.

en: Error when inserting list.
es_AR: Error al insertar la lista.

en: Excel for Windows
es_AR: Excel para Windows

en: Exit popup will appear when your cursor leaves the window.
es_AR: El popup de salida aparecerá cuando tu cursor deje la ventana.

en: Exit popups are not only "in vogue", they are provably increasing conversions and therefore boost marketing, signups and sales. wBounce displays an inline popup before the user leaves your site.
es_AR: Los popups de salida no solo están de moda, probablemente aumentarán tus visitas y por lo tanto tus ventas, registros y marketing. wBounce mostrará un popup antes de que el usuario deje tu sitio.

en: Export
es_AR: Exportar

en: Export Subscribers
es_AR: Exportar Suscriptores

en: Export confirmed subscribers only
es_AR: Exportación sólo de los suscriptores confirmados

en: Export to CSV
es_AR: Exportar a CSV

en: Exporting %1$s subscribers
es_AR: Exportando %1$s suscriptores

en: FROM email address for sites using this method
es_AR: Correo electrónico FROM para los sitios que utilizan este método

en: Failed Permanently
es_AR: Falló Permanentemente

en: Failed Send
es_AR: Error al Enviar

en: February
es_AR: febrero

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
es_AR: El campo "%1$s" se requiere en el cuadro "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
es_AR: El campo "%1$s" debe ser un Correo electrónico válido.

en: Field's name:
es_AR: Nombre del campo:

en: File canceled.
es_AR: Archivo cancelado.

en: Filter
es_AR: Filtro

en: Filter by status
es_AR: Filtrar por estado

en: Filter by type
es_AR: Filtrar por tipo

en: Final step: last details
es_AR: Paso final: últimos detalles

en: Find out what happens to your subscribers once they arrive on your site, thanks to Google Analytics campaign tracking
es_AR: Averiguá lo que sucede a tus suscriptores una vez que llegan a tu sitio, gracias al seguimiento de campañas de Google Analytics

en: First Name
es_AR: Nombre

en: First Time? See it in Action
es_AR: Primera vez? Velo en acción

en: First name
es_AR: Nombre

en: First step: main details
es_AR: Primero paso: Detalles principales

en: First, set up a command on your server to visit our scheduled routines URL:
es_AR: Primero, configurá un comando en tu servidor para que visite nuestra URL de rutinas planeadas.

en: Follow us and don't miss anything!
es_AR: Síguenos y no te pierdas nada!

en: Footer
es_AR: Pie de página

en: Footer background
es_AR: Fondo del pie de página

en: Footer text
es_AR: Texto del pie de página

en: For %s per year, get 1 site covered with Premium.
es_AR: Con %s por año, obtené 1 sitio cubierto con Premium.

en: For %s per year, get 4 of your sites covered with Premium.
es_AR: Con %s por año, obtené 4 de tus sitios cubiertos con Premium.

en: For %s per year, get all of your sites covered with Premium.
es_AR: Con %s por año, obtené todos tus sitios cubiertos con Premium.

en: For better control, you can set one cron job per routine
es_AR: Para un mejor control, podés configurar una tarea cron por cada rutina

en: For other commands examples, check [link]this article[/link].
es_AR: Para otros ejemplos de comandos, mirá [link]este artículo[/link].

en: For your own use and never shown to your subscribers.
es_AR: Para tu propio uso y nunca mostrar a sus suscriptores.

en: Forget about limits
es_AR: Olvidate de limites.

en: Format
es_AR: Formato

en: Four Sites
es_AR: Cuatro Sitios

en: Free
es_AR: Gratis

en: Friday
es_AR: viernes

en: From
es_AR: Desde

en: Full name of current day
es_AR: Nombre completo del día en curso

en: Full name of current month
es_AR: Nombre completo del mes en curso

en: Geeky Options
es_AR: Opciones Avanzadas

en: Get Help!
es_AR: ¡Obtener ayuda!

en: Get Premium now
es_AR: Obtener Premium ahora

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
es_AR: Obtené [link]MailPoet Premium[/link] para ver el enlace.

en: Get all MS users
es_AR: Obtené todos los usuarios de MS

en: Get faster support
es_AR: Obtené soporte mas rápido

en: Get it now!
es_AR: ¡Conseguilo Ahora!

en: Get more themes
es_AR: Conseguí más temas

en: Get your spam score in 1 click while you're designing your newsletter thanks to [link]mail-tester[/link], our own popular in-house tool.
es_AR: Obtené su puntuación de spam con un clic, mientras que estás diseñando tu boletín gracias a [link]mail-tester[/link], nuestra popular herramienta.

en: Go Premium!
es_AR: ¡Pasarse a Premium!

en: Got a sales question? [link]Get in touch[/link].
es_AR: ¿Tenés alguna pregunta sobre las ventas? [link]Ponete en contacto[/link].

en: Great, you'll never hear from us again!
es_AR: ¡Bien, ya no volverás a escuchar de nosotros!

en: HTTP error.
es_AR: error HTTP.

en: Have fun improving
es_AR: Divertite mejorando

en: Header
es_AR: Encabezado

en: Header background
es_AR: Fondo del encabezado

en: Heading 1
es_AR: Título 1

en: Heading 2
es_AR: Título 2

en: Heading 3
es_AR: Título 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
es_AR: ¡Hola!
    
    Te has suscrito a nuestro sitio.
    Ahora es necesario que activés tu suscripción a la(s) lista(s): [lists_to_confirm] haciendo clic en el enlace de abajo: 
    
    [activation_link]Hacé clic aquí para confirmar tu suscripción. [/activation_link]
    
    Gracias,
    
     Sociedad de Biología de Cuyo

en: Help yourself. Or let us help you.
es_AR: Te ayudás vos. O dejás que nosotros te ayudemos.

en: Here is an example of a command to setup on your server:
es_AR: Este es un ejemplo de comando para configurar en tu servidor:

en: Here is the list of bounced emails.
es_AR: Aquí está la lista de los mensajes devueltos.

en: Hey! %1$s has an update (version %2$s), <a href="%3$s">click here to update</a>.
es_AR: ¡Eh! %1$s tiene una actualización (versión %2$s), <a href="%3$s">Click aquí para actualizar</a>.)

en: Hey! We have a quick question for you:
es_AR: ¡Eh! Tenemos una pregunta rápida para vos:

en: Hide
es_AR: Ocultar

en: Hide display options
es_AR: Ocultar opciones de visualización

en: Hide this message
es_AR: Ocultar este mensaje.

en: Hide!
es_AR: Oculto!

en: Horizontal line
es_AR: Línea horizontal

en: How about a new list?
es_AR: ¿Qué tal una nueva lista?

en: How do you want to import?
es_AR: ¿Cómo querés importar?

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just subscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
es_AR: Hola,
    
    El suscriptor %1$s se ha suscrito a tu lista '%2$s'.
    
    Saludos,
    
    Plugin MailPoet

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just unsubscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
es_AR: Hola,
    
    El suscriptor %1$s acaba de cancelar la suscripción a tu lista '%2$s'.
    
    Saludos,
    
    Plugin MailPoet

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
es_AR: Voy a configurar una tarea cron en mi servidor para ejecutar a la frecuencia que quiero. Leé acerca de [link]configurar una tarea cron vos mismo[/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
es_AR: Soy un usuario Premium, MailPoet.com se asegurará de que mis mensajes de correo electrónico se envíen a tiempo.

en: IO error.
es_AR: Error de entrada/salida.

en: IP address
es_AR: Dirección de IP

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
es_AR: Si quiero puedo [link]crear una tarea cron adicional[/link] a fin de aumentar la frecuencia.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
es_AR: Si quiero puedo [link]crear una tarea cron adicional[/link] a fin de aumentar la frecuencia de envío.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
es_AR: Si existe un tema con el mismo nombre, sobreescribirlo.

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
es_AR: Si la respuesta es  "no", considerate un spammer.

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
es_AR: Si confirmás el cambio de tema, sobrescribirá su cabecera, pie de página, separadores y estilos

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
es_AR: Si confirmás esto, se borrarán todos los datos actuales de  MailPoet (boletines, temas, estadísticas, listas, suscriptores, etc)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
es_AR: Si tienes este problema, entonces ésta es la solución. Totalmente gratis también.

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
es_AR: Si dejás este campo vacío, no se mostrará una vez que se envíe el correo electrónico

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
es_AR: Si has recientemente enviado gran cantidad de correos electrónicos, los errores pueden deberse a limitaciones del servidor.

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
es_AR: Si querés usar una dirección de correo de Gmail, tenés que enviar con Gmail. Revisá <a id="tip-send-with" href="%s">ajustes de envío</a>.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please upgrade to lighttpd 1.5.
es_AR: Si querés utilizar todas las capacidades del cargador, como subir varios archivos a la vez, por favor, actualizá al lighttpd 1.5.

en: Ignore column...
es_AR: Ignorar columna...

en: Ignore current subscribers
es_AR: Ignorar suscriptores actuales

en: Image
es_AR: Imagen

en: Image Parameters
es_AR: Parámetros de la Imagen

en: Image alignment
es_AR: Alineación de imagen

en: Image has been deleted.
es_AR: La imagen ha sido eliminada.

en: Image selection has been saved.
es_AR: La selección de la imagen se ha guardado.

en: Image selection has not been saved.
es_AR: La selección de la imagen no se ha guardado.

en: Image width
es_AR: Ancho de la imagen

en: Images
es_AR: Imagen

en: Import
es_AR: Importar

en: Import "%1$s" as date field
es_AR: Importar "%1$s" como campo de fecha

en: Import Subscribers
es_AR: Importar Suscriptores

en: Import as "%1$s"
es_AR: Importar como "%1$s"

en: Import from %1$s
es_AR: Importar desde %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
es_AR: La importación desde el plugin %1$s ha sido cancelada.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
es_AR: La importación desde el plugin %1$s ha sido completada.

en: Import subscribers from plugins
es_AR: Importar suscriptores desde plugins

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
es_AR: Importar los %1$s suscriptores del plugin: %2$s

en: Important plugin updates
es_AR: Actualizaciones importantes de nuestro plugin

en: In Queue
es_AR: En cola

en: In a few minutes, you'll see the time of our last visit here.
es_AR: En algunos minutos, vas a poder ver la hora de nuestra última visita por aquí.

en: In queue
es_AR: En cola

en: Include author
es_AR: Incluir autor

en: Include categories
es_AR: Incluir categorías

en: Includes: %1$s
es_AR: Incluye: %1$s

en: Increase your subscribers
es_AR: Aumentá tus suscriptores

en: Industry
es_AR: Industria

en: Information is missing.
es_AR: Falta información.

en: Insert Subscription Form
es_AR: Agregar Formulario de Suscripción

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
es_AR: Insertar [newsletter:total] para mostrar el número de mensajes, [newsletter:post_title] para mostrar el título del último mensaje y [newsletter:number] para mostrar el número de boletín.

en: Insert block here
es_AR: Insertar el bloque aquí

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
es_AR: Insertá datos dinámicos respecto a tus suscriptores, el boletín de noticias, fecha de hoy, etc...

en: Insert form
es_AR: Insertar formulario

en: Insert selected
es_AR: Insertar la selección

en: Inserting selected articles...
es_AR: Insertando los artículos seleccionados...

en: Install Themes
es_AR: Instalar Temas

en: Install from WordPress.org
es_AR: Instalar desde WordPress.org

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
es_AR: Instalando plugin MailPoet Newsletter Premium

en: Installing MailPoet Premium Version
es_AR: Instalar Versión Premium de MailPoet

en: Investigate your top subscribers
es_AR: Investigá tus mejores suscriptores.

en: Is this field mandatory?
es_AR: ¿Es este campo obligatorio?

en: Issue number
es_AR: Número

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
es_AR: No siempre funciona de la manera que queremos, ¿no es así? Tenemos un [link]sitio dedicado al soporte[/link], con documentación y un sistema de ticket.

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
es_AR: Parece que tu widget ha sido eliminado del [link]área de widgets[/link] de WordPress.

en: It's free, and has proven popular with our users.
es_AR: Es gratis y ha sido probado popularmente por nuestros usuarios.

en: January
es_AR: enero

en: July
es_AR: julio

en: June
es_AR: junio

en: Keep this plugin essentially free
es_AR: Dejar este plugin esencialmente gratis

en: Key
es_AR: Clave

en: Label:
es_AR: Etiqueta:

en: Last
es_AR: Último

en: Last 180 days
es_AR: Últimos 180 días

en: Last 30 days
es_AR: Últimos 30 días

en: Last 365 days
es_AR: Últimos 365 días

en: Last 7 days
es_AR: Últimos 7 días

en: Last 90 days
es_AR: Últimos 90 días

en: Last Name
es_AR: Apellido

en: Last click
es_AR: Clic más reciente

en: Last month
es_AR: Último mes

en: Last name
es_AR: Apellido

en: Last open
es_AR: Abierto por última vez

en: Last updated: %1$s
es_AR: Actualizado por última vez: %1$s

en: Last visit was %1$s minute ago.
es_AR: La última visita fue hace %1$s minuto.

en: Last visit was %1$s minutes ago.
es_AR: La última visita fue hace %1$s minutos.

en: Last visit was a few seconds ago.
es_AR: La última visita fue hace unos pocos segundos.

en: Latest batch was sent %1$s ago.
es_AR: El último lote fue enviado hace %1$s.

en: Latest content already sent.
es_AR: Último contenido ha sido enviado.

en: Latest post title
es_AR: Título del último post

en: Leaky Paywall is a Premium plugin to put content behind a paywall. This add-on manages your customers' customers subscriptions.
es_AR: Leaky Paywall es un complemento Premium para poner contenido detrás de un paywall. Estas extensiones administra las suscripciones de los clientes de tus clientes.

en: Learn more.
es_AR: Saber más.

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
es_AR: Dejá esta opción en Sí. Solamente una porción pequeña de servicios SMTP solicitan que la Autenticación esté apagada.

en: Let subscribers select their lists:
es_AR: Permitir a los suscriptores seleccionar sus listas:

en: Let the plugin remove the <strong>bounced and invalid addresses</strong> automatically. [link]See the guide.[/link]
es_AR: Dejá que el plugin retire las<strong>direcciones inválidas y que rechazan correo</strong> automáticamente. [link]Consultá la guía.[/link]

en: Let us configure it
es_AR: Permitinos configurarlo

en: Letters only
es_AR: Sólo letras

en: Line is empty
es_AR: La línea está vacía

en: Link
es_AR: Enlace

en: Link to browser version
es_AR: Enlace a la versión del navegador

en: Links
es_AR: Enlaces

en: List "%1$s" has been deleted.
es_AR: La lista"%1$s" ha sido eliminada.

en: List "%1$s" has been duplicated.
es_AR: La lista "%1$s" ha sido duplicada.

en: List "%1$s" has been synchronised.
es_AR: La lista "%1$s" ha sido sincronizada.

en: List created based on a newsletter segment.
es_AR: Lista creada en base a un segmento de boletín.

en: List has been updated.
es_AR: La lista ha sido actualizada.

en: List of fields to export
es_AR: Lista de los campos a exportar

en: List of forms
es_AR: Lista de formularios

en: List selection
es_AR: Selección de la Lista

en: Lists
es_AR: Listas

en: Lists and Subscribers
es_AR: Listas y Suscriptores

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
es_AR: Listas en las que está adherido el suscriptor.

en: Loading more Results...
es_AR: Cargando mas resultados...

en: Loading results...
es_AR: Cargando resultados...

en: Loading...
es_AR: Cargando...

en: Local time is <code>%1$s</code>
es_AR: La hora local es <code>%1$s</code>

en: Login
es_AR: Usuario

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
es_AR: ¿En busca de un método más rápido para enviar? [link]Leer más[/link] acerca del envío con SMTP profesional.

en: Looking for answers? Why such and such campaign worked so well? Which is your most efficient subscription form? Get a clear picture with our brand new stats dashboard! [link]Get the stats dashboard in Premium.[/link]
es_AR: ¿Buscás respuestas? ¿Porqué ésta y aquella campaña funcionaron tan bien?¿Cual es tu formulario de suscripción más eficiente? Con nuestro nuevo panel de estadísticas podés obtener una idea clara de todo eso [link] Obtené el panel de estadísticas en Premium.[/link]

en: Love kittens?
es_AR: Amás a los gatitos?

en: MailPoet Subscription Form
es_AR: Formulario de Suscripción de MailPoet

en: MailPoet Version
es_AR: Versión MailPoet

en: MailPoet Version:
es_AR: Versión MailPoet:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
es_AR: MailPoet no se puede reinstalar porque tu carpeta <em>wp-content/uploads/wysija</em> no tiene permisos de escritura. Cambiá los permisos y volvé a instalar.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
es_AR: MailPoet se ha reinstalado con éxito utilizando la misma versión. Los ajustes y los datos han sido suprimidos.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
es_AR: MailPoet ha sido desinstalado. Tu sitio ahora está limpio de MailPoet.

en: MailPoet page
es_AR: Página de MailPoet

en: MailPoet says:
es_AR: MailPoet dice:

en: MailPoet.com can visit your site every 15 minutes, just like a "cron job", to make sure your emails are being sent on time.
es_AR: MailPoet puede visitar tu sitio cada 15 min, como una tarea cron, para asegurarse de que tus correos hayan sido enviados en tiempo.

en: Mailbox Full
es_AR: Buzón Lleno

en: Mailbox not available
es_AR: Buzón no disponible

en: March
es_AR: marzo

en: Match data
es_AR: Coincidir datos

en: Maximum of posts to show
es_AR: posts máaximos a mostrar

en: Maximum upload file size: %d%s
es_AR: Tamaño máximo de carga de archivo: %d%s

en: Maximum upload file size: %d%s.
es_AR: El tamaño máximo de carga de archivo: %d%s.

en: May
es_AR: mayo

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
es_AR: Memoria excedida. Por favor inténtalo con un archivo más pequeño.

en: Message delayed
es_AR: Mensaje demorado

en: Method set by the network admin.
es_AR: Método definido por el administrador de red.

en: Modified On
es_AR: Modificado el

en: Modify
es_AR: Modificar

en: Module
es_AR: Módulo

en: Monday
es_AR: lunes

en: Monitor everything with more stats
es_AR: Monitorear todo con más datos estadísticos.

en: Month
es_AR: Mes

en: Month (January, February,...)
es_AR: Mes (enero,febrero,...)

en: Monthly
es_AR: Mensual

en: Monthly routine starts in:
es_AR: La rutina mensual comienza en:

en: Moreover, MailPoet checks every 15 minutes your site, <strong>just like a "cron" job</strong>, to make sure your emails are being sent on time. No setup involved!
es_AR: Por otra parte, MailPoet comprueba cada 15 minutos su sitio,<strong>al igual que una tarea "cron"</strong>, para asegurarse de que tus correos se envíen a tiempo. ¡Ninguna configuración involucrada!

en: Move to list
es_AR: Mover a la lista

en: Multisite ready.
es_AR: Multisitio listo.

en: My first list
es_AR: Mi primera lista

en: My rating: %1$s
es_AR: My puntuación: %1$s

en: Name
es_AR: Nombre

en: Name & email of yourself or your company.
es_AR: Tu nombre y correo electrónico o el de tu empresa.

en: Network's Default Sending Method
es_AR: Método de Envío predeterminado de Red

en: Network's Method
es_AR: Método de la Red

en: Never opened or clicked
es_AR: Nunca abierto o clicado

en: New Form
es_AR: Nuevo formulario

en: New form
es_AR: Nuevo formulario

en: New list
es_AR: Nueva lista

en: New subscriber to %1$s
es_AR: Nuevo suscriptor a %1$s

en: News from us, the team
es_AR: Noticias de nosotros, el equipo

en: Newsletter
es_AR: Boletín

en: Newsletter Images
es_AR: Imágenes del Boletín

en: Newsletter Pro (by Satollo)
es_AR: Newsletter Pro (por Satollo)

en: Newsletter Subject
es_AR: Asunto del Boletín

en: Newsletter can't be deleted.
es_AR: EL boletín no puede ser eliminado.

en: Newsletter deleted.
es_AR: Boletín eliminado.

en: Newsletter has been saved as a draft.
es_AR: El boletín ha sido guardado como borrador.

en: Newsletter has been saved.
es_AR: El boletín ha sido guardado.

en: Newsletter has been scheduled.
es_AR: El boletín ha sido programado.

en: Newsletter profile has been updated.
es_AR: El perfil del boletín ha sido actualizado.

en: Newsletter successfully created.
es_AR: Boletín creado satisfactoriamente.

en: Newsletters
es_AR: Boletines

en: Newsletters (by Tribulant)
es_AR: Boletines

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
es_AR: Los Boletines ya están siendo enviados. Tu último boletín será enviado después.

en: Next &gt;
es_AR: Siguiente &gt;

en: Next send out in %1$s
es_AR: Siguiente envío en %1$s

en: Next send out on %1$s
es_AR: Siguiente envío el %1$s

en: Next step
es_AR: Próximo paso

en: Next try in %s minutes.
es_AR: Próximo intento en %s minutes.

en: No Results were found
es_AR: No se encontró ningún resultado

en: No email sent.
es_AR: No se ha enviado ningún correo.

en: No list specified
es_AR: No hay una lista especificada

en: No more limits of 2000 subscribers
es_AR: No más límites de 2.000 suscriptores

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
es_AR: Suscriptor no encontrado, probablemente porque se ha eliminado.

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
es_AR: ¡No, gracias! Tengo bastantes visitantes en mi sitio. Sus visitas activarán el cron de MailPoet automáticamente.

en: No, thanks!
es_AR: No, gracias!

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
es_AR: ¿Ninguno de tus correos en cola han sido enviados? Entonces, activá esta opción.

en: Not Configured!
es_AR: ¡No configurado!

en: Not active.
es_AR: No activo.

en: Not good at matching colors? Don't worry, we work with top notch designers to provide you plenty of themes, the newest are Premium exclusives. [link]Get more themes in Premium.[/link]
es_AR: ¿No sos bueno combinando colores? No te preocupés, nosotros trabajamos con diseñadores profesionales que te proveerán de mucho temas, los más nuevos son exclusivos para nuestros usuarios Premium. [link]Obtené más temas en Premium[/link]

en: Not sent
es_AR: No enviado

en: Not sent yet.
es_AR: No enviado aún.

en: Note:
es_AR: Nota:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
es_AR: Nota: Conocé qué abre y dónde hace clic este suscriptor con la [link]versión Premium[/link]

en: Nothing
es_AR: Nada

en: November
es_AR: noviembre

en: Number of lines:
es_AR: Número de líneas:

en: Numbers only
es_AR: Sólo números

en: October
es_AR: octubre

en: Ok, I've set it up
es_AR: OK, ya está configurado

en: Once a week
es_AR: Una vez a la semana

en: Once every 28 days
es_AR: Una vez cada 28 días

en: Once every fifteen minutes
es_AR: Una vez cada  quince minutos

en: Once every five minutes
es_AR: Una vez cada cinco minutos

en: Once every minute
es_AR: Una vez cada minuto

en: Once every ten minutes
es_AR: Una vez cada diez minutos

en: Once every thirty minutes
es_AR: Una vez cada treinta minutos

en: Once every two hours
es_AR: Una vez cada dos horas

en: Once every two minutes
es_AR: Una vez cada dos minutos

en: One configuration for all sites
es_AR: Una configuración para todos los sitios

en: One less subscriber to %1$s
es_AR: Un suscriptor menos  a %1$s

en: One quick question...
es_AR: Una pregunta rápida...

en: Oops! There are no newsletters to display.
es_AR: ¡Uy! No hay boletines para mostrar.

en: Oops! We can't connect to MailPoet's server right now. We might be down or you're behind a proxy or firewall.
es_AR: ¡Ups! No podemos conectarnos con el servidor de MailPoet en este momento. Tenemos el sistema caído o estás detrás de un proxy o un cortafuegos.

en: Oops! We could not add you!
es_AR: Disculpa, no pudimos agregarte.

en: Oops! You're already subscribed.
es_AR: ¡Ups! Ya estás suscrito.

en: Open, clicks, unsubscribed
es_AR: Abiertos, clicados, cancelaciones

en: Opened
es_AR: Abierto

en: Opened & Clicked
es_AR: Abierto y Visitado

en: Opened & Unsubscribed
es_AR: Abierto y Cancelado suscripción

en: Opened date
es_AR: Fecha de apertura

en: Opened only
es_AR: Abierto solamente

en: Opps! Something goes wrong while activating Mailpoet cron.
es_AR: Uy! Algo anda mal activando MailPoet cron.

en: Opps! Something goes wrong while deactivating Mailpoet cron.
es_AR: Uy! Algo anda mal desactivando MailPoet cron.

en: Opps, something goes wrong.
es_AR: Lo siento, algo salió mal.

en: Or ask your webmaster for help!
es_AR: O pedí ayuda a tu webmaster!

en: Order:
es_AR: Orden:

en: Ordering
es_AR: Orden

en: Our international and friendly team will help you optimize your settings in details, and make sure you're all good to go. We answer questions under 10h on average. Pretty fast!
es_AR: Nuestro amable equipo internacional te ayudará a optimizar tu configuración en detalle y se asegurarán que todo esté listo para funcionar. En promedio, respondemos las preguntas en menos de 10h. ¡Bastante rápido!

en: Our toolbar doesn't load?
es_AR: ¿Nuestra barra de herramientas no se carga?

en: Page %1$s
es_AR: Página %1$s

en: Page does not exist.
es_AR: La página no existe.

en: Page is not accessible.
es_AR: La página no es accesible

en: Pages
es_AR: Páginas

en: Password
es_AR: Contraseña

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
es_AR: Pegá este shortcode en una página para mostrar una lista de los boletines anteriores.

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
es_AR: Pegá este shortcode para mostrar el número de suscriptores confirmados en el correo electrónico o la página.

en: Pause
es_AR: Pausa

en: Paused
es_AR: En pausa

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
es_AR: Número de teléfono, (+, -, #, (,) y espacios permitidos)

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
es_AR: Archivos de Photoshop son parte de [link]Ventajas Premium[/link]

en: Pick a date
es_AR: Elegí una fecha

en: Pick a list
es_AR: Elegí una lista

en: Pick one or many lists
es_AR: Eligí una o varias listas

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
es_AR: Elegí las listas a las que querés importar los suscriptores.

en: Pick your prefered configuration?
es_AR: ¿Elejir su configuración preferida?

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
es_AR: Por favor contactá con tu hosting o administrador del servidor para corregir esto.

en: Please enter first name
es_AR: Por favor ingresá tu nombre

en: Please enter last name
es_AR: Por favor ingresá tu apellido

en: Please make a selection first!
es_AR: ¡Por favor seleccioná primero!

en: Please select a newsletter.
es_AR: Por favor selecciona un boletín.

en: Please select an article.
es_AR: Por favor seleccioná un artículo

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
es_AR: Por favor intentá cargar este archivo con el %1$scargador del navegador%2$s.

en: Please update your WordPress to the latest version, in order to get the latest uploading system.
es_AR: Por favor, actualizá tu WordPress a la última versión, con el fin de obtener la última versión del sistema de carga.

en: Please verify your link to this page.
es_AR: Por favor verificá tu enlace a esta página.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
es_AR: Por favor, verificá la configuración de tu correo y asegurate de poder enviar un correo de prueba.

en: Position your mouse over the image to the left.
es_AR: Colocá el puntero del ratón sobre la imagen a la izquierda.

en: Post Notifications
es_AR: Notificaciones de los Post

en: Post Selection
es_AR: Selección de Post

en: Post type
es_AR: Tipo de Post

en: Preceded by:
es_AR: Precedido por:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
es_AR: No existe versión Premium para tu sitio. Adquiérela [link]Aquí[/link]

en: Premium users get visited every 5 minutes.
es_AR: Los usuarios Premium reciben visitas cada 5 minutos.

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
es_AR: Los usuarios Premium ahorran 20% con este cupón: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
es_AR: Los usuarios Premium ahorran un 20% con este cupón: MP20.

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
es_AR: Los usuarios Premium ahorran 25% con este cupón: mailpoet25

en: Premium version is valid for your site.
es_AR: La versión Premius es válida para tu sitio.

en: Preselect today's date:
es_AR: Preseleccionar de la fecha de hoy:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
es_AR: Prevenir la suscripción involuntaria a una lista, esta opción te asegura mantener una lista limpia.

en: Preview
es_AR: Vista previa

en: Preview in new tab
es_AR: Ver en una nueva pestaña

en: Preview page
es_AR: Página anterior

en: Preview without images
es_AR: Vista previa sin imagen

en: Process bounce handling now!
es_AR: ¡Procesar gestión de correos rebotados ahora!

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
es_AR: Proceso refrescado para evitar pérdida de conexión.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
es_AR: Proceso refrescado para evitar límites de tiempo.

en: Purchase
es_AR: Comprar

en: Purchase the premium version.
es_AR: Comprá la versión Premium.

en: Put a form in a top or bottom bar of your site, or in a nice box within your posts with GetConversion's free plugins. Connect them to MailPoet with this add-on.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.
es_AR: Agrega un formulario en una barra en la parte superior o inferior  de tu sitio, o en un atractivo recuadro en tus posts con las extensiones gratis de GetConversion. Conéctalos con MailPoet con esta extensión. <br/></br> Obtén un 30% de descuento en la versión Premium de la extensión haciendo click <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET"> aquí </a>.

en: Put a subscription form in a popup, footer bar or slide-in to add subscribers with this Premium plugin.
es_AR: Pon un formulario de suscripción en un pop up, en la barra del pie o lateral para agregar suscriptores con esta extensión Premium.

en: Queue is empty!
es_AR: ¡La cola está vacía!

en: Quickly create newsletter signup forms for your MailPoet mailing lists using the power and flexibility that Ninja Forms provides.
es_AR: Creá rápidamente formularios de suscripción a boletines para tus listas de correo de MailPoet, utilizando el poder y la flexibilidad que ofrece Ninja Forms.

en: Radio buttons
es_AR: Casillas de selección

en: Random text or HTML
es_AR: Texto o HTML aleatorio

en: Random text or instructions
es_AR: Texto o instrucciones aleatorios

en: Rate
es_AR: Calificar

en: Reach their inboxes
es_AR: Alcanzar sus bandejas de entrada

en: Read More
es_AR: Leer Más

en: Read documentation
es_AR: Leer documentación

en: Read more
es_AR: Leer más

en: Read more.
es_AR: Leer más.

en: Read online.
es_AR: Leer en línea.

en: Read our simple and easy [link]terms and conditions.[/link]
es_AR: Leé nuestros simples y fáciles [link]términos y condiciones.[/link]

en: Refresh the page you current are!
es_AR: ¡Actualizar la página en la que estás actualmente!

en: Registration is disabled on this site.
es_AR: El registro está deshabilitado en este sitio.

en: Reinstall
es_AR: Reinstalar

en: Reinstall MailPoet?
es_AR: ¿Reinstalar MailPoet?

en: Reinstall from scratch
es_AR: Vuelva a instalar desde cero

en: Reinstall now...
es_AR: Reinstalar ahora...

en: Remove
es_AR: Eliminar

en: Remove from all lists
es_AR: Eliminar de todas las listas

en: Remove from list
es_AR: Eliminar de la lista

en: Remove from the queue
es_AR: Eliminar de la cola

en: Remove image
es_AR: Eliminar imagen

en: Remove link
es_AR: Eliminar link

en: Remove text
es_AR: Eliminar texto

en: Remove the 2000 subscribers limit of the free version, and send to as many subscribers as you wish. [link]Get rid of that limit![/link]
es_AR: Eliminá el límite de 2000 suscriptores de la versión gratuita y enviá a todos los de suscriptores que querás.[link]¡Deshacete de ese límite![/link]

en: Renew now.
es_AR: Renueva ahora.

en: Reply-to
es_AR: Responder a

en: Reply-to name & email
es_AR: Nombre y correo electrónico de Responder-a

en: Request successful
es_AR: Solicitud exitosa

en: Resend confirmation email
es_AR: Reenviar un correo de confirmación

en: Resume
es_AR: Reanudar

en: Return to MailPoet
es_AR: Regresar a MailPoet

en: Roles and permissions
es_AR: Permisos y roles

en: SMTP port
es_AR: Puerto SMTP

en: SPF and DKIM
es_AR: SPF y DKIM

en: Saturday
es_AR: sábado

en: Save
es_AR: Guardar

en: Save & close
es_AR: Guardar y cerrar

en: Save and reactivate
es_AR: Guardar y reactivar

en: Save as draft and close
es_AR: Guardar como borrador y cerrar

en: Save changes
es_AR: Guardar cambios

en: Save settings
es_AR: Guardar ajustes

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
es_AR: ¡Guardado! Añadir este formulario en [link_widget]un widget[/link_widget].

en: Saved! The changes are already active in your widget.
es_AR: Guardado! Los cambios ya están activos en el widget.

en: Saved.
es_AR: Guardado.

en: Saving default style...
es_AR: Guardando estilo por defecto...

en: Saving form...
es_AR: Guardando formulario...

en: Saving newsletter...
es_AR: Guardando el boletín...

en: Schedule
es_AR: Plan

en: Schedule it
es_AR: Programarlo

en: Scheduled
es_AR: Agendado

en: Scheduled to be sent in %1$s
es_AR: Programado para ser enviado en %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
es_AR: Programado para ser enviado el %1$s

en: Search
es_AR: Buscar

en: Search newsletters
es_AR: Buscar Boletines

en: Search recipients
es_AR: Buscar destinatarios

en: Search subscribers
es_AR: Buscar suscriptores

en: Searching...
es_AR: Buscando...

en: Second step:  "%1$s"
es_AR: Segundo paso: "%1$s"

en: Secure connection
es_AR: Conexión segura

en: Security Problem
es_AR: Problema de Seguridad

en: Security error.
es_AR: Error de seguridad.

en: Security failure during request
es_AR: Error de Seguridad durante la solicitud

en: See your top newsletters, top subscribers, top links, top lists, and top domains on one screen. Can you beat your past newsletters?
es_AR: Ver los principales boletines, los mejores suscriptores, los mejores enlaces, las mejoras listas y los mejores dominios en una sola pantalla.

en: Segment of %1$s
es_AR: Segmento de %1$s

en: Select
es_AR: Seleccionar

en: Select Files
es_AR: Seleccionar archivos

en: Select a field type:
es_AR: Seleccioná el tipo de campo:

en: Select a form:
es_AR: Seleccionar una formulario:

en: Select all %1$s subscribers.
es_AR: Seleccionar todos los %1$s suscriptores.

en: Select at least 1 subscriber!
es_AR: Selecciona por lo menos 1 suscriptor!

en: Select list(s):
es_AR: Selecciona una(s) lista(s):

en: Select the list you want to add:
es_AR: Seleccioná la lista que desea agregar:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
es_AR: Seleccioná la página para mostrar el perfil del suscriptor.

en: Select your industry.
es_AR: Seleccione su industria.

en: Select...
es_AR: Seleccionar...

en: Selection options
es_AR: Opciones de selección

en: Send
es_AR: Enviar

en: Send Process
es_AR: Enviar procesos

en: Send a test mail
es_AR: Enviar un correo electrónico de prueba

en: Send at a higher frequency
es_AR: Enviar a una frecuencia mayor

en: Send immediately.
es_AR: Enviar inmediatamente.

en: Send later
es_AR: Enviar más tarde

en: Send like a PRO and keep your server's sending reputation HIGH. Thanks to our advanced list cleaning tool, you can finally avoid sending to old or invalid email addresses. [link]Keep your list clean with Premium.[/link]
es_AR: Enviá como un profesional y mantené la reputación de envío de tu servidor en lo máximo. Gracias a nuestra avanzada herramienta de limpieza de listas, por fin podés evitar enviar correos a direcciones antiguas o inválidas. [link]Mantené tu lista limpia con Premium.[/link]

en: Send preview
es_AR: Enviar vista previa

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
es_AR: Enviar con un proveedor de SMTP profesional, una gran opción para listas grandes y pequeñas. Hemos negociado ofertas promocionales con algunos proveedores para vos.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
es_AR: Enviar algunos correos de prueba para confirmar qué método funciona con tu servidor.

en: Send...
es_AR: Enviar...

en: Sender
es_AR: Remitente

en: Sender of notifications
es_AR: Remitente de las notificaciones

en: Sending
es_AR: Enviando

en: Sending a test email
es_AR: Enviando mail de prueba

en: Sending batch of emails...
es_AR: Enviando lote de mensajes...

en: Sending has resumed.
es_AR: El envío se ha restaurado.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
es_AR: Enviar de forma inmediata después de que alguien se suscribe a la lista de correo %1$s

en: Sending is now paused.
es_AR: Enviar ahora está en pausa.

en: Sending per event
es_AR: Envíos por evento

en: Sending preview...
es_AR: Enviando vista previa...

en: Sending routine starts in:
es_AR: La rutina de envío comienza en:

en: Sending suspended.
es_AR: Envío suspendido.

en: Sendmail path
es_AR: Ruta de Sendmail

en: Sent
es_AR: Enviado

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
es_AR: Enviado %2$s después que un nuevo usuario es añadido a tu sitio como  %1$s.

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
es_AR: Enviado %2$s después de que alguien se suscriba a la lista de correo %1$s

en: Sent On
es_AR: Enviado el

en: Sent daily at %1$s.
es_AR: Enviado diariamente a las %1$s.

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
es_AR: Enviado inmediatamente después que un nuevo usuario se agrega a tu sitio como %1$s.

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
es_AR: Enviado mensualmente el %1$s %2$s a las %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
es_AR: Enviado mensualmente sobre los %1$s a las %2$s

en: Sent on
es_AR: Enviado el

en: Sent to %1$s out of %2$s
es_AR: Enviado a %1$s de %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
es_AR: Enviado a %1$s suscriptores.

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
es_AR: Enviado semanalmente el %1$s a las %2$s

en: September
es_AR: septiembre

en: Server side cron setup
es_AR: Configuración de cron en el servidor

en: Set as default style.
es_AR: Establecer estilo por defecto.

en: Set up [link]your own cron job[/link] instead.
es_AR: Configurar en cambio [link]tu propia tarea cron[/link].

en: Settings
es_AR: Ajustes

en: Share anonymous data
es_AR: Compartir datos anónimos

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
es_AR: Compartí datos anónimos y ayudanos a mejorar el plugin. [link]Leer más[/link].

en: Share your data
es_AR: Comparte tus datos

en: Shortcode to display total number of subscribers
es_AR: Shortcode para mostrar el número total de suscriptores

en: Show
es_AR: Mostrar

en: Show all months
es_AR: Mostrar todos los meses

en: Show all themes
es_AR: Mostrar todos los temas

en: Show display options
es_AR: Mostrar opciones de visualización

en: Show divider between posts
es_AR: Mostrar un separador entre los posts

en: Single Site
es_AR: Un único Sitio

en: Size:
es_AR: Tamaño:

en: Skip the queue, go straight to our priority inbox. [link]Get faster support with Premium.[/link]
es_AR: Saltá la espera, andá directo a nuestro correo prioritario.[Link]Obtené Soporte más rápido con Premium[/link]

en: Social Bookmark Selection
es_AR: Selección de Marcador Social

en: Social bookmarks
es_AR: Marcadores sociales

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
es_AR: Lo sentimos, completaste tu cuota de almacenamiento (%s MB).

en: Sort by
es_AR: Ordenado por

en: Spam filters love DKIM
es_AR: Los filtros de spam aman DKIM

en: Spam test results
es_AR: Resultados del test de Spam

en: Split subscribers into %1$s pages.
es_AR: Dividir suscriptores en %1$s páginas.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
es_AR: ¿En tus correos aparecen cuadrados o caracteres extraños? Seleccioná la codificación correspondiente a tu idioma.

en: Standard Newsletters
es_AR: Boletines Estándares

en: Standard newsletter
es_AR: Boletín estándar

en: Statistics
es_AR: Estadísticas

en: Stats
es_AR: Estadísticas

en: Stats : %1$s
es_AR: Estadísticas: %1$s

en: Stats dashboard
es_AR: Panel de estadísticas

en: Stats of clicked links for each newsletter
es_AR: Estadísticas de enlace clicados para cada boletín

en: Status
es_AR: Estado

en: Stay up to date! Subscribe to our newsletters
es_AR: Mantenete actualizado! Suscribite a nuestro boletín de noticias

en: Step %1$s
es_AR: Paso %1$s

en: Step 1:
es_AR: Paso 1:

en: Step 2:
es_AR: Paso 2:

en: Step 3:
es_AR: Paso 3:

en: Step 4:
es_AR: Paso 4:

en: Still having doubts about our product and our team of 9? No stress, we're confident enough to give you 30 days to try it out. We'll refund you in an instant if you are not happy. [link]Become Premium now without stress.[/link]
es_AR: ¿Todavía tenés dudas respecto a nuestro producto y nuestro equipo de 9? Tranqui, nosotros estamos tan seguros como para darte 30 días para que probés. Si no estás satisfecho te devolveremos en un instante tu dinero. [link]Hazte Premium ahora sin preocupaciones[/link]

en: Stop fake signups by robots with WangGuard, a free white listing service, and plugin.
es_AR: Detén las falsas inscripciones de robots con WangGuard, un servicio gratis de listados seguros y módulo.

en: Styles
es_AR: Estilos

en: Styles could not be saved
es_AR: Los estilos no podrían guardarse

en: Styles have been saved
es_AR: Los estilos fueron guardados

en: Subject
es_AR: Asunto

en: Subject line
es_AR: Línea de asunto

en: Submit
es_AR: Enviar

en: Subscribe in comments
es_AR: Suscribir en comentarios

en: Subscribe in registration form
es_AR: Suscribir en el formulario de registro

en: Subscribe to our Newsletter
es_AR: Suscribite a nuestro Boletín

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
es_AR: Suscribite a nuestro boletín y unite a nuestros [total_subscribers] suscriptores.

en: Subscribe to our newsletters
es_AR: Suscribite a nuestros boletines

en: Subscribe!
es_AR: ¡Suscribite!

en: Subscribed
es_AR: Suscritos

en: Subscribed on
es_AR: Suscrito el

en: Subscriber
es_AR: Suscriptor

en: Subscriber Status
es_AR: Estado del Suscriptor

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
es_AR: Suscriptor ya existente. [link]Click para editar[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
es_AR: El suscriptor fue modificado. [link]Editar de nuevo[/link]

en: Subscriber has been saved.
es_AR: El suscriptor fue guardado.

en: Subscriber has not been modified.
es_AR: El suscriptor no fue modificado.

en: Subscriber has not been saved.
es_AR: El suscriptor no fue guardado.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
es_AR: Suscriptor no encontrado : <b><i>%s</i></b>

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
es_AR: Suscriptor abrió %1$s de %2$s correos electrónicos

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
es_AR: Suscriptor abrió %1$s de %2$s correos

en: Subscriber profile page
es_AR: Página de perfil del suscriptor

en: Subscribers
es_AR: Suscriptores

en: Subscribers can choose from these lists :
es_AR: Los suscriptores pueden elegir entre estas listas:

en: Subscribers can edit their profile
es_AR: Los suscriptores pueden editar su perfil

en: Subscribers in no list
es_AR: Suscriptores en ninguna lista

en: Subscribers per page:
es_AR: Suscriptores por página:

en: Subscribers to show per page:
es_AR: Suscriptores a mostrar por página:

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
es_AR: Los suscriptores ahora tendrán que activar su suscripción por correo electrónico a fin de recibir sus boletines. Esto es recomendado.

en: Subscription confirmation
es_AR: Confirmación de suscripción

en: Subscription date
es_AR: Fecha de suscripción

en: Subscription form for your newsletters.
es_AR: Formulario de suscripción a tus boletines.

en: Subscription without JavaScript is disabled.
es_AR: La suscripción sin JavaScript está desactivada.

en: Success message:
es_AR: Mensaje de éxito:

en: Successfully connected to %1$s
es_AR: Exitosamente conectado a %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
es_AR: Enviado satisfactoriamente a <b><i>%s</i></b>

en: Sunday
es_AR: domingo

en: Tags: %1$s
es_AR: Etiquetas: %1$s

en: Test email successfully sent to %s
es_AR: Correo electrónico de prueba enviado satisfactoriamente a %s

en: Test method
es_AR: Método de prueba

en: Text
es_AR: Texto

en: Text Area
es_AR: Área de Texto

en: Text Input
es_AR: Entrada de Texto

en: Text of "Unsubscribe" link
es_AR: Texto del enlace "Cancelar suscripción"

en: Thanks!
es_AR: Gracias!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
es_AR: ¡Gracias! Ahora quiero ir a MailPoet.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
es_AR: El valor<strong>FROM </strong> que has introducido (%1$s) no es una dirección de correo válida.

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
es_AR: El valor <strong>Responder a</strong> que has introducido (%1$s) no es una dirección de correo válida.

en: The MySQL user you have setup on your WordPress site (wp-config.php) doesn't have enough privileges to CREATE MySQL tables. Please change this user yourself or contact the administrator of your site in order to complete MailPoet's installation. mysql errors:(%1$s)
es_AR: El usuario MySQL que has configurado en tu sitio Wordpress (wp-config.php) no tiene los privilegios suficientes para crear tablas MySQL. Por favor cambiá este usuario o contactá al administrador de tu sitio para completar la instalación de MailPoet. Error mysql:(%1$s)

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
es_AR: LA extensión openssl de PHP  no está activada en tu servidor. Solicitale a su administrador que lo habilite, si querés utilizar una conexión SSL.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
es_AR: El proceso de envío se detuvo debido a que hay demasiados errores.

en: The Sweeter Experience of our Premium
es_AR: La Experiencia más Dulce de nuestro Premium

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
es_AR: La dirección se añadirá a al pie de página de tus boletines. Esto ayuda a evitar los filtros de spam.

en: The authors have done a pretty awesome job.
es_AR: Los autores han hecho un trabajo maravilloso.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
es_AR: La dirección de correo electrónico "%1$s" podría causar el problema. Dejá el campo vacío y volvé a intentarlo.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
es_AR: Los datos que estás intentando importar no parecen estar en el formato CSV (valores separados por comas).

en: The email ID %s is not published
es_AR: El correo electrónico ID %s no se publicó

en: The email is not valid!
es_AR: ¡Este correo electrónico no es válido!

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
es_AR: La primera línea de un archivo CSV deben ser los títulos de las columnas: "e-mail", "Apellido", "Nombre".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
es_AR: La primera cosa que tus suscriptores verán. ¡Sé creativo y aumentá tu tasa de lectura!

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
es_AR: La carpeta "%1$s" no tiene permisos de escritura, por favor cambiá los derechos de acceso a esta carpeta para que MailPoet pueda configurarse por sí mismo adecuadamente.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
es_AR: La carpeta "%1$s" no tiene permisos de escritura, por favor cambiá los derechos de acceso a esta carpeta para que MailPoet pueda configurarse por sí mismo adecuadamente.

en: The form named "%1$s" has been created.
es_AR: El fomulario con el nombre "%1$s" ha sido creado.

en: The form named "%1$s" has been deleted.
es_AR: El formulario "%1$s" ha sido eliminado.

en: The free version blocks the sending of your newsletters when you have 2000 confirmed subscribers. The Premium removes this limit.
es_AR: La versión libre bloquea el envío de boletines cuando llegás a 2000 suscriptores confirmados. La versión Premium remueve esta limitación.

en: The kitten is just to fill the blank space. He looks hungry, no? We love kittens.
es_AR: El gatito es sólo para llenar el espacio en blanco. ¿Se ve con hambre, verdad? Nos encantan los gatitos.

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
es_AR: El último lote de correos debiera empezar a enviarse automáticamente en los próximos minutos.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
es_AR: La lista creada automáticamente en la importación de suscriptores del plugin: "%1$s

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
es_AR: La lista creada automáticamente durante la instalación de MailPoet.

en: The list does not exists or cannot be deleted.
es_AR: La lista no existe o no se puede eliminar.

en: The list does not exists or cannot be synched.
es_AR: La lista no existe o no puede sincronizarse.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
es_AR: La lista existía en "%1$s" y se ha importado automáticamente.

en: The list has been deleted.
es_AR: La lista ha sido eliminada.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
es_AR: La lista que pegaste es muy grande para el navegador. <strong>Subir el archivo</strong> en vez de pegar.

en: The magic is happening...
es_AR: La magia está ocurriendo...

en: The newsletter doesn't exist.
es_AR: El boletín no existe.

en: The newsletter has been duplicated.
es_AR: El boletín se ha duplicado.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
es_AR: El boletín será desactivado, necesitarás reactivarlo cuando estés editandolo. Deseas proceder?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
es_AR: Las siguientes entradas se añadieron con el widget %sÚltimo contenido automático%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
es_AR: La segunda línea de un archivo CSV debe ser un conjunto de valores: "joeeg@example.com", "Normal", "Joe".

en: The segment cannot be unsubscribed from an [IMPORT] list.
es_AR: Este segmento no puede cancelar su suscripción de la lista [IMPORT].

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
es_AR: El segmento ha sido quitado de la cola de este boletín.

en: The segment has been unsubscribed from all the lists.
es_AR: Se ha cancelado la suscripción a todas las listas de este segmento.

en: The segment has been unsubscribed from the list "%1$s".
es_AR: Se ha cancelado la suscripción de este segmento a la lista "%1$s".

en: The selected value is already matched to another column.
es_AR: El valor seleccionado ya ha sido relacionado con otra columna.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
es_AR: La solución más sencilla para listas pequeñas. Tu servidor web establece un límite diario por correo electrónico.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
es_AR: La lista de suscriptores que se utilizará para esta campaña.

en: The theme %1$s has been installed on your site.
es_AR: El tema %1$s ha sido instalado en tu sitio.

en: The theme you selected could not be loaded.
es_AR: El tema que seleccionaste no se pudo cargar.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
es_AR: Las dos primeras líneas del archivo que subiste son los siguientes:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
es_AR: El navegador web de tu dispositivo no se puede utilizar para cargar archivos. Podés utilizar la app <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">  nativa para tu dispositivo</a> en su lugar.

en: Theme %1$s could not be deleted.
es_AR: El tema %1$s no se ha podido eliminar.

en: Theme %1$s has been deleted.
es_AR: El tema %1$s ha sido eliminado.

en: Themes
es_AR: Temas

en: Then paste your list here
es_AR: Luego pegá tu lista aquí

en: There are %1$s messages in your mailbox
es_AR: Hay %1$s mensajes en su buzón de correo

en: There are %1$s pending email(s)
es_AR: Hay %1$s correo(s) electrónico(s) pendiente(s)

en: There are no bounced messages to process right now!
es_AR: No hay mensajes rebotados para procesar en este momento!

en: There are no list to send to.
es_AR: No hay lista para realizar el envío.

en: There are no messages
es_AR: No hay mensajes

en: There are no newsletters.
es_AR: No hay boletines

en: There are no posts corresponding to that search.
es_AR: No hay mensajes correspondientes con esta búsqueda.

en: There is a problem! Mailpoet.com couldn't visit your site, because:
es_AR: Hay un problema! Mailpoet.com no pudo visitar tu sitio web porque:

en: There is no plugin to import from.
es_AR: No hay ningún plugin desde el cual importar.

en: There is no subject or body in this email
es_AR: Falta el asunto o el cuerpo en este mensaje

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
es_AR: Debe haber un plugin de terceros activo o un tema rompiendo nuestra interface. [link]Leer más.[/link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
es_AR: Parece que hay un error en la lista que está intentando importar.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
es_AR: Hubo un error de configuración. Por favor contacta al administrador.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
es_AR: No hay licencia para "%1$s". Si sos un usuario Premium, agregá este dominio en tu [link]administrador de cuenta[/link].

en: There's no stats to load!
es_AR: ¡No hay estadísticas para mostrar!

en: These tables could not be created on installation: %1$s
es_AR: Estas tablas no pudieron ser creadas en la instalación: %1$s

en: Third party
es_AR: Tercera parte.

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
es_AR: Este plugin Premium permite agregar formularios de MailPoet en muchos lugares, y además en Facebook.

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
es_AR: Este plugin Premium te permite añadir una formulario de MailPoet en un popup.

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
es_AR: Este plugin Premium te permite poner una formulario justo debajo de la cabecera. Ni más, ni menos.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
es_AR: Esto te permite modificar el código HTML de los bloques de texto en el editor visual.

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
es_AR: Esto cambia la etiqueta del enlace para cancelar la suscripción en el pie de la página de tus boletines.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
es_AR: Este motor de correo electrónico funciona en 95&#37; de los servidores

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
es_AR: Esta característica no funciona debido a que la  característica "Comentarios" del plugin JetPack está habilitada.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
es_AR: Esta función requiere Inline Frames. Tenés iframes deshabilitados o tu navegador no los admite.

en: This field contains no values
es_AR: Este campo no contiene ningún valor

en: This field does not exist
es_AR: Este campo no existe

en: This file is empty. Please try another.
es_AR: Este archivo está vacío. Intenta otro por favor.

en: This file is not an image. Please try another.
es_AR: Este archivo no es una imagen. Intenta otro por favor.

en: This file type is not allowed. Please try another.
es_AR: Este tipo de archivo no está permitido. Intenta otro por favor.

en: This form adds subscribers to these lists:
es_AR: Este formulario agrega suscriptores a estas listas:

en: This form does not exist
es_AR: Este formulario no existe

en: This form does not exist.
es_AR: Este formulario no existe.

en: This form has already been deleted.
es_AR: Este formulario ha sido eliminado.

en: This free plugin allows you to design and position a form at the beginning or bottom of a post.
es_AR: Este plugin gratuito te permite diseñar y colocar un formulario al comienzo o al final de una entrada.

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
es_AR: Esta extensión gratis te permite incluir un formulario en una ventana emergente.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
es_AR: Esta imagen puede estar en un artículo. Eliminar de todas maneras?

en: This is fast!
es_AR: ¡Esto es rápido!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
es_AR: Esto es más grande que el tamaño máximo. Por favor intentalo con otro.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
es_AR: Ésta es una versión gratis de una versión Premium más potente.

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
es_AR: Este es el asunto del correo electrónico. Sé creativo, ya que es la primera cosa que tus suscriptores podrán ver.

en: This method works on 5&#37; of servers
es_AR: Este método funciona en 5&#37; de los servidores

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
es_AR: Esto necesita estar en formato CVS o un pegado simple de Gmail, Hotmail o Yahoo. Mirá [link]ejemplos en nuestro sitio de soporte[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
es_AR: Esto necesita estar en formato CVS. Mirá [link]ejemplos en nuestro sitio de soporte[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
es_AR: Esta pestaña se irá llenando con imágenes de tus posts de WordPress.

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
es_AR: Esta pestaña se irá llenando con imágenes de tus boletines actuales y anteriores.

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
es_AR: Este texto se muestra cuando los clientes de correo electrónico bloquean las imágenes, como ocurre la mayor parte del tiempo.

en: Thursday
es_AR: jueves

en: Time remaining: %1$s
es_AR: Tiempo restante: %1$s

en: Tips for you, or your customers
es_AR: Tips para vos o tus clientes

en: Title alignment
es_AR: Alineación del título

en: Title format
es_AR: Formato del título

en: Title position
es_AR: Posición del título

en: Title:
es_AR: Título:

en: Titles & text
es_AR: Títulos y texto

en: To
es_AR: A

en: To edit, simply click on this block of text.
es_AR: Para editar, simplemente hacé clic en este bloque de texto.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
es_AR: Para reanudar el envío [link]Pasar a Premium ahora[/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
es_AR: Para suscribirte a nuestro boletín sólo tenés que añadir tu dirección electrónica abajo. ¡Recibirás en esa dirección la confirmación de suscripción!

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
es_AR: ¿A qué dirección deben ir todos los correos rebotados? Obtener la [link]versión Premium[/link] para manejar esto automáticamente.

en: Today you have sent %1$s emails
es_AR: Hoy enviaste %1$s correos

en: Today's statistics
es_AR: Estadísticas de hoy

en: Top links
es_AR: Enlaces más populares

en: Total clicks
es_AR: Clics Totales

en: Total number of posts or pages
es_AR: Número total de posts o páginas

en: Total of batch
es_AR: Total del lote

en: Total of subscribers
es_AR: Total de suscriptores

en: Track your readers within Google Analytics
es_AR: Llevá registro de tus lectores dentro de Google Analytics

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
es_AR: Pruébalo tú mismo, nosotros nos sorprendimos con las versiones gratis.

en: Tuesday
es_AR: martes

en: Type name of your new list
es_AR: Escribí el nombre de la nueva lista

en: Type of date:
es_AR: Tipo de fecha:

en: Unconfirmed
es_AR: Sin confirmar

en: Unconfirmed subscribers will receive your newsletters from now on without the need to activate their subscriptions.
es_AR: Los suscriptores sin confirmar recibirán tus boletines de ahora en adelante sin la necesidad de activar sus suscripciones.

en: Unique clicks
es_AR: Clics únicos

en: Unlimited Sites
es_AR: Sitios Ilimitados

en: Unlisted
es_AR: Sin listar

en: Unopened
es_AR: No abierto

en: Unsubscribe
es_AR: Cancelar la suscripción

en: Unsubscribe from all lists
es_AR: Darse de baja de todas las listas

en: Unsubscribe from list: %1$s
es_AR: Darse de baja de la lista: %1$s

en: Unsubscribe link
es_AR: Enlace para cancelar la suscripción

en: Unsubscribe page
es_AR: Página para cancelar suscripción

en: Unsubscribed
es_AR: Dados de baja

en: Unsubscribed on %1$s
es_AR: Suscripción cancelada el %1$s

en: Update
es_AR: Actualizar

en: Update Plugin
es_AR: Actualizar Plugin

en: Update list
es_AR: Actualizar lista

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
es_AR: La actualización a la versión MailPoet "%1$s" ¡ha fallado!

en: Upgrade DKIM key
es_AR: Actualizá la clave DKIM

en: Upload
es_AR: Subir

en: Upload Theme (.zip)
es_AR: Subir tema (.zip)

en: Upload a file
es_AR: Subir un archivo

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
es_AR: ¡Error al subir, el archivo %1$s es demasiado grande! (MAX:%2$s)

en: Upload failed.
es_AR: Falló la carga.

en: Upload stopped.
es_AR: Carga detenida.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
es_AR: o

en: Use `view_in_browser_link` instead.
es_AR: Usar `view_in_browser_link` mejor.

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
es_AR: Usá un correo de tu dominio, como  <strong>info@%s</strong> para evitar ser clasificado como correo basura, o incluso ser bloqueado.

en: Use the same method as the one used for your WP site.
es_AR: Usá el mismo método que el utilizado para tu sitio WP.

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
es_AR: Usá esta URL en tu tarea cron: [cron_url]

en: User choice: %s
es_AR: Opciones de Usuario:%s

en: User has been inserted.
es_AR: El usuario fue agregado.

en: User has been updated.
es_AR: El usuario fue actualizado.

en: User has not been inserted.
es_AR: El usuario no fue agregado.

en: User has not been updated.
es_AR: El usuario no fue actualizado.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
es_AR: Los usuarios aún pueden cambiar su dirección de Responder-a para su boletín. Los administradores de red aún pueden modificar el método de envío para cada sitio.

en: Validate for:
es_AR: Validar para:

en: Value
es_AR: Valor

en: Verify that the date in blue matches the original one.
es_AR: Verificá que la fecha en azul coincida con la original.

en: Verify what your subscribers do once you drove them onto your site and improve your retention rate. [link]Track your readers with GA in Premium.[/link]
es_AR: Verificá lo que tus suscriptores hicieron después de que los enviaste a tu sitio web y mejoráa tu taza de retención. [link]Conocé a tus lectores con GA en Premium[/link]

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
es_AR: Interfaz de usuario muy poderosa y no convencional.

en: View
es_AR: Vista

en: View all
es_AR: Ver todos

en: View all lists
es_AR: Ver todas las listas

en: View all themes by %1$s
es_AR: Ver todos los temas de %1$s

en: View author's website
es_AR: Ver el sitio web del autor

en: View by lists
es_AR: Ver por listas

en: View details.
es_AR: Ver detalles.

en: View full screenshot
es_AR: Ver vista completa

en: View in browser link
es_AR: Enlace de Ver en el navegador

en: View newsletter
es_AR: Ver boletín

en: View setup instructions
es_AR: Ver instrucciones de instalación

en: View stats or edit
es_AR: Ver estadísticas o editar

en: View subscribers
es_AR: Ver los suscriptores

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
es_AR: Los visitantes que comenten en un post pueden hacer clic en una casilla para suscribirse.

en: Waiting for the first visit of your cron job!
es_AR: ¡Esperando la primer visita de tu tarea cron!

en: Waiting for the first visit!
es_AR: En espera de la primera visita!

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
es_AR: ¿Querés empezar de nuevo? Esto limpiará MailPoet y se reinstalará de nuevo.

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
es_AR: ¡Cuidado! Si volvés a instalar el tema todos los archivos que se encuentran en la carpeta: /wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s se sobrescribirán. ¿Estás seguro que querés reinstalar?

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
es_AR: No pudimos instalar tu tema. Parece que no está en el formato válido.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
es_AR: No hemos podido encontrar direcciones válidas en las primeras 10 filas.

en: We got documentation and a ticket system on [link]support.mailpoet.com[/link]. We answer within 24h.
es_AR: Tenemos documentación y un sistema de tickets en [link]support.mailpoet.com[/link]. Respondemos en 24 horas.

en: We have 3 different licences available to fit your needs:
es_AR: Tenemos 3 licencias diferentes que se ajustan a tus necesidades:

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
es_AR: Guardamos todos los no entregados en la cola, por lo que luego podrás reanudar el proceso de envío.

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. Thanks, you're already sharing!
es_AR: Sabemos muy poco acerca de nuestros usuarios. Estamos buscando  [link]datos anónimos[/link] para crear un mejor plugin. ¡Gracias, ya estás compartiendo!

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. [ajaxlink]Yes, count me in![/ajaxlink]
es_AR: Sabemos muy poco acerca de nuestros usuarios. Estamos buscando [link] datos anónimos [/link] para construir un mejor plugin. [ajaxlink]Sí, contá conmigo! [/ajaxlink]

en: We love stars...
es_AR: Nosotros amamos las estrellas ...

en: We received %1$s messages from the user %2$s
es_AR: Recibimos %1$s mensajes del usuario %2$s

en: We recommend this plugin as the good alternative to WPML for multilingual sites. It's lean, straightforward, and leaves your site's core largely untouched. Each language has its own site in your WordPress Multisite install. Works great with MailPoet.
es_AR: Recomendamos este plugin como una buena alternativa a WPML para sitios con múltiples idiomas. Es ligero, claro, y no modifica la base de tu sitio. Cada idioma tiene su propio sitio en una instalación Multisite de Wordpress. Trabaja muy bien con MailPoet.

en: We send a monthly newsletter with the following:
es_AR: Enviamos un boletín mensual con lo siguiente:

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
es_AR: Te sugerimos configurar una tarea cron. [link]Leer más[/link] en support.mailpoet.com

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
es_AR: No se pudo contactar con la API, el sitio puede estar caído. Por favor inténtelo de nuevo más tarde.

en: Website
es_AR: Sitio web

en: Wednesday
es_AR: miércoles

en: Weekly
es_AR: Semanal

en: Weekly routine starts in:
es_AR: La rutina semanal comienza en:

en: Welcome Page!
es_AR: Página de Bienvenida!

en: Welcome to %1$s
es_AR: Bienvenido a %1$s

en: What You Can Do
es_AR: Lo que podés hacer

en: What type of newsletter is this?
es_AR: ¿Que tipo de boletín es éste?

en: What we’re working on
es_AR: Estamos trabajando en

en: What's new?
es_AR: ¿Qué hay de nuevo?

en: When a new WordPress user is added to your site...
es_AR: Cuando se agregue un nuevo usuario de WordPress a su sitio...

en: When failed permanently
es_AR: Cuando falle permanentemente

en: When mailbox is full
es_AR: Cuando el buzón está lleno

en: When mailbox is not available
es_AR: Cuando el buzón no está disponible

en: When message is delayed
es_AR: Cuando un mensaje está demorado

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
es_AR: Cuando se configura el sistema de correo rebotado, necesitás tener para el correo rebotado una dirección diferente de la de reenvío

en: When someone subscribes
es_AR: Cuando alguien se suscribe

en: When someone subscribes to the list...
es_AR: Cuando alguien se suscribe a la lista...

en: When someone unsubscribes
es_AR: Cuando alguien cancela la suscripción

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
es_AR: Cuando los suscriptores hacen clic en el enlace de activación, son redirigidos a una página de tu elección.

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
es_AR: Cuando el mensaje rebotado es raro y no estamos seguros de qué hacer, reenviar a:

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
es_AR: Cuando los suscriptores presionan  "Responder" éste es quien recibirá el correo electrónico.

en: When there's new content...
es_AR: Cuando haya un contenido nuevo...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
es_AR: Cuando estés marcado como spammer reenviá el mensaje rebotado a

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
es_AR: Cuando necesités confirmar que sos un ser humano, reenviar a:

en: When...
es_AR: Cuando...

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
es_AR: ¿Cuál extracto usa? [link]Leer más[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
es_AR: ¿Quién puede cambiar los ajustes de MailPoet?

en: Who can create newsletters?
es_AR: ¿Quién puede crear boletines?

en: Who can manage subscribers?
es_AR: ¿Quién puede administrar los suscriptores?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
es_AR: ¿Quién puede ver la pestaña de estilos en el editor visual?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
es_AR: ¿Quién puede ver la pestaña de temas en el editor visual?

en: Widget Settings
es_AR: Configuración del widget

en: With this segment
es_AR: Con este segmento

en: WordPress Posts' Images
es_AR: Imágenes de mensajes de WordPress

en: WordPress Users
es_AR: Usuarios WordPress

en: WordPress post
es_AR: Post de WordPress

en: WordPress user display name
es_AR: Nombre mostrado del Usuario WordPress

en: Wow! Thanks for being part of our community for so long.
es_AR: ¡Guau! Gracias por formar parte de nuestra comunidad por tanto tiempo.

en: Year
es_AR: Año

en: Year, month
es_AR: Año, mes

en: Year, month, day
es_AR: Año, mes, día

en: Yes
es_AR: Sí

en: Yes, add me to your mailing list.
es_AR: Sí, agréguenme a la lista de correo.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
es_AR: ¡Rayos! No se pudieron encontrar suscriptores.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
es_AR: ¡Ay! Para editar una formulario, es necesario tener al menos 1 lista.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
es_AR: ¡Uff! Estás cerca del límite de%1$s suscriptores de la versión gratuita de MailPoet. Actualizá a [link]Premium[/link] para enviar sin restricciones, y más.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
es_AR: ¡Ay! Tu navegador no es compatible. Obtené la última versión de [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] o [linksafari]Safari[/linksafari]. ¿Parece que funciona? [link_ignore]Descartar[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
es_AR: Uff. Estás por encima del límite de 2000 suscriptores de la versión gratuita de MailPoet (%1$s en total). El Envío está deshabilitado. Por favor actualizá tu versión a [link] Premium[/link] para enviar sin restricciones.

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
es_AR: Estás a punto de eliminar el tema: %1$s. ¿Realmente querés hacer esto?

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
es_AR: Estás a punto de enviar este boletín. Por favor confirmá.

en: You are already subscribed to : %1$s
es_AR: Ya estás suscrito a: %1$s

en: You are already subscribed.
es_AR: Ya estás suscrito.

en: You are already unsubscribed.
es_AR: Ya estás dado de baja.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
es_AR: Podés añadir este dominio a tu [link]administrador de cuentas[/link].

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
es_AR: Podés cambiar el nombre y dirección de correo de Responder-a por defecto para tus boletines. Esta opción es también usada para los correos de activación y las notificaciones de Admin (en Básico)

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
es_AR: Fácilmente podés agregar este formulario a las [link]áreas de Widgets[/link] de tu tema.

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
es_AR: Incluso podés %1$smarcadores sociales%2$s como éstos:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
es_AR: Sólo se puede añadir un widget al diseñar de un mensaje de notificación enviado inmediatamente después de que se publicó un artículo

en: You can start by watching this video by one of our users.
es_AR: Podés empezar por ver este vídeo de uno de nuestros usuarios.

en: You cannot use the DKIM signature option...
es_AR: No se puede utilizar la opción de firma DKIM...

en: You have attempted to queue too many files.
es_AR: Intentaste poner en cola demasiados archivos.

en: You have been a MailPoet user for %s.
es_AR: Has sido usuario de MailPoet por %s.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
es_AR: ¿Tenés comentarios sobre estas estadísticas? [link]Contactanos[/link] directamente para informarnos.

en: You have to select at least 1 list
es_AR: Tenés que seleccionar al menos 1 lista

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
es_AR: ¿Cometiste un error? [link]Deshacer la cancelación[/link].

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
es_AR: Es probable que tengas que activar la opción <i>Certificados auto-firmados</i>

en: You may only upload 1 file.
es_AR: Puedes cargar 1 archivo.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
es_AR: Necesitas activar el plugin MailPoet Premium.

en: You need to select a type for this field
es_AR: Es necesario seleccionar un tipo para este campo

en: You need to select at least one list.
es_AR: Debés seleccionar al menos una lista.

en: You need to specify a name for this field
es_AR: Tenés que especificar un nombre para este campo

en: You need to specify a value for your checkbox
es_AR: Es necesario especificar un valor para tu casilla

en: You specified an SMTP password but you don't require an authentication, you might want to turn the SMTP authentication ON.
es_AR: Especificaste una contraseña SMTP pero no has requerido una autenticación, deberías de activar el modo de autenticación SMTP

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
es_AR: Ha actualizado! Es como tener el gadget siguiente, pero mejor.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
es_AR: Necesitarás conocer CSS para diseñar esto según tus gustos.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
es_AR: Tenés que redefinir tu DNS si actualizás.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
es_AR: ¡Todo listo! Enviaste satisfactoriamente con Gmail.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
es_AR: Ya casi has terminado. Hacé clic en este [link]enlace[/link] para activar la licencia que acabás de comprar.

en: You're import file is not valid.
es_AR: El archivo de importación no es válido.

en: You're on an intranet. You'll need to set your own cron job.
es_AR: Estás en una intranet. Tendrás que establecer una tarea cron.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
es_AR: Estás usando una clave DKIM obsoleta que no está soportada por Gmail.

en: You've been subscribed!
es_AR: ¡Ya estás suscrito!

en: You've subscribed to: %1$s
es_AR: Te has suscrito a: %1$s

en: You've successfully subscribed.
es_AR: Te has suscrito con éxito.

en: You've unsubscribed!
es_AR: ¡Has cancelado la suscripción!

en: You've updated to %1$s
es_AR: Has sido actualizado a %1$s

en: Your .htaccess, firewall or server is blocking our IP (%1$s).
es_AR: Tu archivo .htaccess, tu firewall o tu servidor están bloqueando nuestra IP (%1$s).

en: Your Google Campaign can only contain latin characters, numbers, spaces and hyphens!
es_AR: ¡Tu Campaña de Google únicamente puede incluir caracteres latinos, números, espacios y guiones!

en: Your MailPoet comes with an example newsletter. You'll see it when you close this welcome page. Edit it to start playing with it.
es_AR: Tu MailPoet viene con un boletín de ejemplo. Lo verás cuando cerrés esta página de bienvenida. Editalo para empezar a familiarizarte con él.

en: Your Premium licence has expired.
es_AR: Tu licencia Premium ha expirado.

en: Your SPF record
es_AR: Su registro de SPF

en: Your auto newsletter has been activated.
es_AR: Tu boletín automático ha sido activado.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
es_AR: Tu lista nueva espera su primer suscriptor.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
es_AR: Tu navegador tiene algunas limitaciones en la subida de archivos de gran tamaño,  con el cargador multiarchivo. Utilizá el cargador del navegador para los archivos de más de 100MB.

en: Your company's address
es_AR: La dirección de tu empresa

en: Your confirmation link expired, please subscribe again.
es_AR: Tu enlace de confirmación ha caducado, por favor suscribite nuevamente.

en: Your cron job is working!
es_AR: Tu tarea cron esta funcionando!

en: Your daily newsletter stats
es_AR: Estadísticas diarias de Tu boletín

en: Your email could not be saved
es_AR: Tu email no se podría guardar

en: Your email has been saved
es_AR: Tu email fue guardado

en: Your email preview has been sent to %1$s
es_AR: La vista previa del email fue enviada a %1$s

en: Your form could not be saved.
es_AR: Tu formulario no se pudo guardar.

en: Your form has been saved.
es_AR: Tu formulario ha sido guardado.

en: Your latest newsletter is being sent.
es_AR: Se está enviando su último boletín.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
es_AR: Tu licencia no permite más dominios. Actualizala desde tu [link]administrador de cuenta[/link].

en: Your lists
es_AR: Tus listas

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
es_AR: Su localhost puede no tener un servidor de correo electrónico. Para verificarlo, por favor cerrá la sesión y haga clic en "¿Has perdido tu contraseña?" en la página de inicio de sesión. ¿Recibís el correo electrónico para restablecer la contraseña de tu WordPress?

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
es_AR: ¿Tu sitio no ha sido lanzado aún? Agrega una página de "Próximamente" con un formulario para conseguir correos electrónicos con esta extensión Premium.

en: Your own website
es_AR: Tu propio sitio web

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
es_AR: Tu búsqueda no encontró suscriptores. Cambia tus Filtros!

en: Your request has failed
es_AR: Tu solicitud ha fallado

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
es_AR: Tus ajustes de envío ([settings]) no pueden enviar tan rápidamente a [number] suscriptores. Prevé demoras en la entrega. [link]Leer más[/link]

en: Your server apparently refuses to send more emails.
es_AR: Aparentemente tu servidor se niega a enviar más correos.

en: Your server cannot run MailPoet.
es_AR: Tu servidor no puede ejecutar MailPoet.

en: Your server doesn't support remote exchanges.
es_AR: Tu servidor no soporta intercambios remotos.

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
es_AR: En tu servidor faltan una o varias funciones de PHP que son importantes para funcionar correctamente: %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
es_AR: ¡La configuración del servidor no permite que podamos completar la instalación de MailPoet!

en: Your settings are saved.
es_AR: Tus ajustes han sido guardados.

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
es_AR: Tu suscriptor necesita por lo menos 2 opciones para elegir

en: Your version of PHP is outdated. If you don't upgrade soon, new versions of MailPoet won't work.
es_AR: Tu versión de PHP está desactualizada. Si no actualizás pronto, las nuevas versiones de MailPoet no funcionarán

en: Your vote could not be recorded.
es_AR: Tu voto no pudo ser grabado.

en: Your vote has been recorded.
es_AR: Tu voto ha sido grabado.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
es_AR: Tu servidor web tiene límites. Sugerimos 70 correos por hora para estar seguros. [link]Para más información[/link].

en: Your website doesn't seem to have a license! Log into your [link]account manager[/link] to add a license for this website.
es_AR: Tu sitio web no tienen una licencia. Ingresá a tu [link]cuenta[/link] y agregá una licencia para este sitio.

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
es_AR: Sip, funciona. Puedes empezar a arrasar con tus correos!.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
es_AR: Sí, te hemos añadido a nuestra lista. Pronto tendrás noticias nuestras.

en: [link]Dismiss[/link] this notice.
es_AR: [link]Desestimar[/link] esta alerta.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
es_AR: [link]Guía[/link] para crear su propio tema.

en: [link]Read how to update your version of PHP.[/link]
es_AR: [link]Leé como actualizar tu versión de PHP.[/link]

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
es_AR: [link]Leer más en support.mailpoet.com[/link].

en: [link]Show more details.[/link]
es_AR: [link]Mostrar más detalles.[/link]

en: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] and [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versions are also available.
es_AR: También están disponibles las versiones de [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] y [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode].

en: [send_method] works with MailPoet
es_AR: [send_method] funciona con  MailPoet

en: above content
es_AR: por encima del contenido

en: above text block and image
es_AR: por encima de un bloque de texto e imagen

en: alternate left & right
es_AR: alternar izquierda y derecha

en: and the footer?
es_AR: ¿y el pie de página?

en: any role
es_AR: cualquier rol

en: art
es_AR: arte

en: below content
es_AR: por debajo del contenido

en: bounced
es_AR: rebotado

en: business
es_AR: negocios

en: center
es_AR: centro

en: clicked
es_AR: clicado

en: day(s)
es_AR: día(s)

en: day(s) after.
es_AR: día(s) después.

en: drop content here
es_AR: soltar contenido aquí

en: e.g.:smtp.mydomain.com
es_AR: ej: smtp.mydomain.com

en: education
es_AR: eduación

en: emails
es_AR: correos electrónicos

en: empty
es_AR: vacío

en: every 10 minutes
es_AR: cada 10 minutos

en: every 15 minutes
es_AR: cada 15 minutos

en: every 2 hours
es_AR: cada 2 horas

en: every 2 minutes
es_AR: cada 2 minutos

en: every 30 minutes
es_AR: cada 30 minutos

en: every 5 minutes
es_AR: cada 5 minutos

en: every hour
es_AR: cada hora

en: every minute
es_AR: cada minuto

en: excerpt
es_AR: extracto

en: food
es_AR: alimento

en: full post
es_AR: post completo

en: go back to Step 1
es_AR: Volver al Paso 1

en: go to page
es_AR: ir a la página

en: government
es_AR: gobierno

en: has been activated.
es_AR: ha sido activado.

en: has been de-activated.
es_AR: ha sido desactivado.

en: heading 1
es_AR: encabezado 1

en: heading 2
es_AR: encabezado 2

en: heading 3
es_AR: encabezado 3

en: health and sports
es_AR: salud y deportes

en: hey, click on this text!
es_AR: ¡Eh, hacé clic en este texto!

en: hour(s)
es_AR: hora(s)

en: hour(s) after.
es_AR: hora(s) después.

en: if there's new content
es_AR: si hay contenido nuevo

en: iframe version
es_AR: versión iframe

en: immediately
es_AR: inmediatamente

en: immediately.
es_AR: inmediatamente.

en: in any WordPress role
es_AR: en cualquier rol de WordPress

en: in text block
es_AR: en bloque de texto

en: insurance
es_AR: seguro

en: left
es_AR: izquierda

en: manufacturing
es_AR: fabricación

en: marketing and media
es_AR: marketing y medios de comunicación

en: medium
es_AR: medio

en: monthly every...
es_AR: mensualmente cada...

en: monthly on the...
es_AR: mensualmente el día...

en: moved to the trash.
es_AR: Movido a la papelera.

en: newest
es_AR: el más nuevo

en: no image
es_AR: sin imagen

en: non profit
es_AR: sin ánimo de lucro

en: of
es_AR: de

en: of %1$s
es_AR: de %1$s

en: oldest
es_AR: el más viejo

en: once a day at...
es_AR: una vez al día...

en: opened
es_AR: abierto

en: or simply [link]go back to design[/link].
es_AR: o simplemente [link]volver al diseño[/link].

en: other
es_AR: otros

en: per year
es_AR: por año

en: photography
es_AR: fotografía

en: play with this image
es_AR: jugar con esta imagen

en: real estate
es_AR: bienes raíces

en: religious
es_AR: religioso

en: right
es_AR: derecha

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
es_AR: ver los enlaces con [link]Licencia Premium[/link].

en: selected
es_AR: Seleccionado

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
es_AR: Extensiones

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
es_AR: Avanzado

[ctx: settings tab title]
en: Basics
es_AR: Lo básico

[ctx: settings tab title]
en: Forms
es_AR: Formulario

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
es_AR: Enviado Con...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
es_AR: Confirmación de registro

en: show as list
es_AR: mostrar como lista

en: show message
es_AR: mostrar mensaje

en: small
es_AR: pequeño

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
es_AR: los suscriptores recibirán "%1$s" después de la importación.

en: technology
es_AR: tecnología

en: title only
es_AR: solo el título

en: total max upload file size : %1$s
es_AR: tamaño max total de subida de archivo: %1$s

en: travel
es_AR: viajes

en: undelivered
es_AR: no entregado

en: underline
es_AR: subrayado

en: unopened
es_AR: no abierto

en: unsubscribed
es_AR: dado de baja

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
es_AR: no se ha activado porque requiere que <strong><a href="%s">%s</a></strong>sea instalado y activado primero.

en: week(s)
es_AR: semana(s)

en: week(s) after.
es_AR: semana(s) después.

en: weekly on...
es_AR: semanalmente en...

en: which you have pasted
es_AR: que has pegado

en: yes
es_AR: si
