MailPoet - en to fi translation catalogue (1344 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
fi:  %1$s sähköpostia ajastettu

en:  %1$s subscriber have been deleted.
fi: %1$s tilaaja on poistettu.

en:  %1$s subscribers have been deleted.
fi: %1$s tilaajat on poistettu

en: "%2$s" imported from %1$s
fi: "%2$s" tuotu kohteesta %1$s

en: "Read more" text
fi: "Read more" teksti

en: "View in browser"
fi: "Katso selaimessa"

en: %1$s click | %1$s clicks
fi[0]: %1$s Klikkaus
fi[1]: %1$s klikkausta

en: %1$s day | %1$s days
fi[0]: %1$s päivä
fi[1]: %1$s päivää

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
fi: %1$s sähköpostit näyttäisi olevan useampaan kertaan tiedostossa : %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
fi: %1$s virheellisiä sähköpostiosoitteita : %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
fi: %1$s sähköpostia joka %2$s

en: %1$s emails received.
fi: %1$s sähköpostia vastaanotettu.

en: %1$s hour | %1$s hours
fi[0]: %1$s tunti
fi[1]: %1$s tuntia

en: %1$s minute | %1$s minutes
fi[0]: %1$s minuutti
fi[1]: %1$s minuuttia

en: %1$s out of %2$s sent.
fi: %1$s / %2$s lähetetty.

en: %1$s second | %1$s seconds
fi[0]: %1$s sekunti
fi[1]: %1$s sekuntia

en: %1$s subscriber have been added to "%2$s".
fi: %1$s tilaaja lisättty: "%2$s".

en: %1$s subscriber have been confirmed.
fi: %1$s tilaaja vahvistettu

en: %1$s subscriber have been moved to "%2$s".
fi: %1$s tilaaja siirretty: "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from "%2$s".
fi: %1$s tilaaja poistettu kohteesta: "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from all existing lists.
fi: %1$s tilaaja on poistettu kaikilta listoilta.

en: %1$s subscribers added to %2$s.
fi: %1$s tilaajat lisätty: %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
fi: %1$s tilaajat lisätty: "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
fi: %1$s tilaajat vahvistettu.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
fi: %1$s tilaajat siirretty: "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
fi: %1$s tilaajat poistettu kohteesta: "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from all existing lists.
fi: %1$s tilaajat on poistettu kaikilta listoilta.

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
fi: %1$s tilaajat on viety. Lataa viety tiedsto [link]täältä[/link]

en: %1$s week | %1$s weeks
fi[0]: %1$s viikko
fi[1]: %1$s viiikkoa

en: %1$s year | %1$s years
fi[0]: %1$s vuosi
fi[1]: %1$s vuotta

en: %1$s's import list
fi: %1$s tuo lista

en: %1$sth
fi: %1$s.

en: %d file(s) have been successfully uploaded.
fi: tiedosto(a) on onnistuneesti ladattu.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
fi: %s ylitti usean tiedoston lataamisen maksimi moon selainta käytettäessä.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
fi: %s on liian suuri siirrettäväksi tälle sivulle.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
fi: %sMuokataksesi%s vimpainta, vie hiiri sen päälle, jotta näet muokkaa-painikkeen.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
fi: &#8220;%s&#8221; lataus epäonnistui.

en: &lt; Prev
fi: &lt; Edellinen

en: (%1$s votes)
fi: (%1$s ääntä)

en: , %1$s of which were %2$s
fi: , %1$s joista %2$s

en: ... or [link]setup a cron job on your server[/link] instead.
fi: ...tai vaihtoehtoisesti [link]määritä cron-työ palvelimellesi[/link].

en: ... or duplicate one below to copy its design.
fi: ...tai monista jokin alla olevista kopioidaksesi sen ulkoasun.

en: 1 hour
fi: Tunti

en: 15 minutes
fi: 15 minuuttia

en: 1st
fi: 1.

en: 2 hours
fi: 2 tuntia

en: 2nd
fi: 2.

en: 30 day money back
fi: 30 päivän "rahat takaisin" -takuu

en: 30 days happiness guarantee
fi: 30 päivän tyytyväisyystakuu

en: 30 minutes
fi: 30 minuuttia

en: 3rd
fi: 3.

en: 5 Minute User Guide
fi: 5 minuutin käyttäjänopas

en: 5 minute newbie guide
fi: 5 minuutin opas aloittelijalle

en: << Back
fi: << Takaisin

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
fi: Ihan uusi MailPoet. Nyt hauskuus alkaa.

en: A checkbox is added as option for your customers to signup for your newsletter while purchasing from your digital store.
fi: Valintaruutu on lisätty vaihtoehtona asiakkaillesi tilata uutiskirje samalla, kun hän tekee ostoksia kaupassasi.

en: A great way to try the Premium. No one should be locked in, ever.
fi: Hyvä tapa kokeilla Premiumia. Ketään ei pidä lukita sisään, ikinä.

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
fi: Uusi luettelo "%1$s" on luotu tämän segmentiin.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
fi: Tilaaja ohjataan haluamallesi sivulle, kun hän klikkaa "Peruuta tilaus" -linkkiä uutiskirjeen alaosassa.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
fi: Teema nimeltä %1$s on jo olemassa. Jos haluat tallentaa sen päälle valitse oikea valinta ennen latausta.

en: A well designed plugin for a simple idea.
fi: Hienosti suunniteltu lisäosa yksinkertaisella idealla.

en: Action Required
fi: Toimintaa vaaditaan

en: Actions & Notifications
fi: Toiminnot ja ilmoitukset

en: Actions will be executed after %1$s messages
fi: Toiminnot tehdään %1$s viestin jälkeen

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate MailPoet Premium Version
fi: Aktivoi MailPoet Premium versio

en: Activate bounce and check every...
fi: Aktivoi pomppaaminen ja tarkista joka...

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
fi: Aktivoi jos SMTP-porttien käyttö on estetty

en: Activate now
fi: Aktivoi nyt

en: Activated!
fi: Aktivoitu!

en: Add
fi: Lisää

en: Add / Edit group of posts
fi: Lisää / Muokkaa ryhmää

en: Add Images
fi: Lisää kuvia

en: Add Link & Alternative text
fi: Lisää linkki & Vaihtoehtoinen teksti

en: Add List
fi: Lisää lista

en: Add New Field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Add Subscriber
fi: Lisää tilaaja

en: Add a DKIM signature to your newsletters to increase the deliverability of your newsletters. [link]Read the setup guide.[/link]
fi: Lisää DKIM-allekirjoitus uutiskirjeisiisi kasvattaaksesi perillemenoprosenttia. [link]Lue asennusoppaasta.[/link]

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
fi: Lisää valintaruutu lomakkeeseen ja valitse mihin listaan käyttäjä lisätään.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
fi: Lisää kassasivulle valintaruutu, jolla asiakkasi voivat tilata uutiskirjeen.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
fi: Lisää rekisteröintilomakkeeseen valintaruutu, jotta uudet käyttäjät liittyvät haluamallesi uutiskirjelistalle.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
fi: Lisää linkki alatunnisteeseen kaikissa uutiskirjeissä, jotta tilaajat voivat muokata profiilejaan ja listojaan. [link]Katso oma profiilisivusi.[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
fi: Lisää lomakkeisiisi uusi kenttä, jolla kävijäsi voivat tilata uutiskirjeen.

en: Add item
fi: Lisää kohde

en: Add link / Alternative text
fi: Lisää linkki / Vaihtoehtoinen teksti

en: Add list
fi: Lisää lista

en: Add more themes
fi: Lisää teemoja

en: Add new field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Add to list
fi: Lisää listaan

en: Add your [stars] on [link]wordpress.org[/link] and keep this plugin essentially free.
fi: Lisää [stars] [link]wordpress.org[/link] -sivustolla ja pidetään lisäosa ilmaisena.

en: Added
fi: Lisätty

en: Address:
fi: Osoite:

en: After submit...
fi: Lähettämisen jälkeen...

en: Agency
fi: Toimisto

en: Align center
fi: Asettele keskelle

en: Align left
fi: Asettele vasemmalle

en: Align right
fi: Asettele oikealle

en: All
fi: Kaikki

en: All %1$s subscribers are selected.
fi: Kaikki %1$s tilaajat on valittu.

en: All Newsletters
fi: Kaikki uutiskirjeet

en: All Sent
fi: Kaikki lähetetty

en: All Your Stats in a Single Dashboard
fi: Kaikki tilastot yhdessä näkymässä

en: All subscribers on this page are selected.
fi: Kaikki tilaajat tällä sivulla on valittu.

en: Allow HTML edits
fi: Salli HTML-muokkaus

en: Allow site admins to change the sending method
fi: Salli sivuston ylläpitäjän muuttaa lähetystapa

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
fi: Salli sivuston ylläpitäjän ottaa kirjautumisen vahvistus pois päältä

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
fi: Sallii rekisteröityvän käyttäjän tilata uutiskirjeen haluamastasi listasta.

en: Allowed Files
fi: Sallitut tiedostotyypit

en: Alphanumerical
fi: Aakkosnumeerinen

en: Already paid?
fi: Oletko jo maksanut?

en: Already paid? Click here to activate
fi: Maksoitko jo? Klikkaa aktivoidaksesi

en: Alternative text:
fi: Vaihtoehtoinen teksti:

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
fi: Lataamisen aikana tapahui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: And more...
fi: Ja enemmän...

en: Apply
fi: Aseta

en: April
fi: huhtikuu

en: Archive page shortcode
fi: Arkistosivun lyhytkoodi

en: Are you doing better now than 3 months ago? Select a date range to reveal changes in your results.
fi: Meneekö nyt paremmin kuin 3 kuukautta sitten? Selaa tuloksia päivämäärän perusteella nähdäksesi muutokset.

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
fi: Valitsitko varmasti oikean portin? Voit jättää sen tyhjäksi jos et tiedä mitä syöttää

en: Are you sure you want to delete this custom field?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän muokatun kentän?

en: Are you sure you want to delete this form?
fi: Oletko varma, että tahdot poistaa tämän lomakkeen?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
fi: Oletko varma, että haluat jättää huomiotta %1$s tilaajaa listalta %2$s?

en: Ask for:
fi: Kysy:

en: August
fi: elokuu

en: Authentication
fi: Todennus

en: Author:
fi: Kirjoittaja:

en: Auto Newsletters
fi: Automaattiset uutiskirjeet

en: Automate the boring stuff
fi: Automatisoi tylsät jutut

en: Automatic latest content
fi: Automaattinen uusin sisältö

en: Automatic newsletter
fi: Automaattinen uutiskirje

en: Automatically add paragraphs
fi: Lisää kappaleet automaattisesti

en: Automatically sent...
fi: Lähetetty automaattisesti

en: Average rating: %1$s
fi: Keskimääräinen arvio: %1$s

en: Back
fi: Takaisin

en: Back to "Settings" page
fi: Palaa asetussivulle

en: Back to lists
fi: Takaisin listoihin

en: Back to selection
fi: Takaisin valintaan

en: Background
fi: Tausta

en: Background color
fi: Taustan väri

en: Background color with alternate
fi: Taustan väri vaihtoehdolla

en: Batch insert options
fi: Erän lisäys valinnat

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
fi: Tämä on ensimmäinen asia, jonka tilaajasi näkevät.

en: Be productive thanks to Premium!
fi: Ole tuottelias, kiitä Premiumia!

en: Blocked IP
fi: Blokattu IP

en: Blogger
fi: Bloggaaja

en: Bookmarks Selection
fi: Kirjainmerkkien valinta

en: Bounce
fi: Pompannut

en: Bounce Email
fi: Sähköposti pompanneille viesteille

en: Bounce Handling
fi: Pompanneiden viestien käsittely

en: Bounce handling
fi: Pompanneiden viestien käsittely

en: Bounce handling connection test
fi: Pompanneiden viestien käsittelyn yhteystesti

en: Bounce handling processing
fi: Pompanneiden viestien käsittelyn prosessi

en: Bounce handling routine starts in:
fi: Pompanneiden viestien käsittely alkaa:

en: Bounced
fi: Pompannut

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Button label:
fi: Napin otsikko:

en: Buy Now
fi: Osta nyt

en: CSV file
fi: CSV-tiedosto

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
fi: Voitko vahvistaa että tämä solu vastaa tätä kentää?

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Upload
fi: Peruuta siirto

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
fi: CSV -tiedostoon pääsy estetty. Tarkista oikeudet kansioon: "%1$s"

en: Categories:
fi: Kategoriat:

en: Change log
fi: Muutos loki

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
fi: Muuta alatunnisteen sisältöä MailPoetin %1$sSettings%2$s sivulla.

en: Charset
fi: Merkistö

en: Check again what you're trying to import.
fi: Tarkista uudelleen mitä yritit tuoda.

en: Check now.
fi: Tarkista nyt.

en: Check out [link]our guide[/link] on how to fill out the form.
fi: Tsekkaa [link]oppaamme[/link] kuinka täytät lomakkeen.

en: Check this box if you want transparency
fi: Valitse tämä jos haluat läpinäkyväksi

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
fi: Tarkista saapuneet postit vahvistaaksesi tilauksen.

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
fi: Tarkista roskapostikansio vahvistaaksesi tilauksesi.

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Checking license
fi: Tarkistetaan lisenssiä

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
fi: Oleppas hyvä, tässä MailPoet  Newletter -lisäosa

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
fi: Valitse lähettäjän nimi ja sähköpostiosoite ilmoitusviesteille.

en: Choose a list
fi: Valitse lista

en: Choose files to upload
fi: Valitse siirrettävät tiedostot

en: Clean automatically your mailing list
fi: Puhdistaa automaattisesti postituslistan

en: Clear selection
fi: Tyhjennä valinta

en: Click here to add a title or text.
fi: Paina tässä lisätäksesi otsikon tai tekstiä.

en: Click here to subscribe
fi: Painta tästä liittyäksesi

en: Click here to view media.
fi: Paina tästä nähdäksesi mediat.

en: Click rate (based on opened newsletters)
fi: Klikkausprosentti (perustuu avattuihin uutiskirjeisiin)

en: Clicked
fi: Klikatut

en: Clicked on
fi: Klikattu

en: Clicks
fi: Klikkaukset

en: Close
fi: Sulje

en: Compare past & present
fi: Vertaa mennyttä ja tätä hetkeä

en: Configuration and Permissions
fi: Asetukset ja oikeudet

en: Configure
fi: Määritä

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
fi: Määritä SPF ja DKIM erikseen jokaiselle sivustolle.

en: Configure each site manually
fi: Määritä kaikki sivustot manuaalisesti

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
fi: Määritä nimipalvelinasetukset (DNS) lisäämällä nimi/arvo -parit TXT-kenttiin kuten alla:

en: Confirm Reinstallation
fi: Vahvista uudelleenasennus

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
fi: Vahvista MailPoet Premium -lisäosan aktivointi?

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
fi: Vahvista MailPoet Premium -lisäosan asennus?

en: Confirm unconfirmed subscribers
fi: Vahvista kaikki vahvistamattomat tilaajat

en: Confirm your subscription to %1$s
fi: Vahvista tilauksesi: %1$s

en: Confirmation page
fi: Vahvistussivu

en: Conflict
fi: Konflikti

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
fi: Onnea! Premium lisenssi on nyt aktivoitu. Vielä yksi vaihe...

en: Connection method
fi: Yhteystapa

en: Contact Support
fi: Ota yhteys tukeen

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
fi: Ota yhteys palveluntarjoajaasi. Se pitäisi olla korjattavissa.

en: Content
fi: Sisältö

en: Copy
fi: Kopio

en: Copy of
fi: Kopio

en: Copy paste in a text box
fi: Kopioi ja liitä tekstilaatikkoon

en: Create a new email
fi: Luo uusi sähköposti

en: Create a new form
fi: Luo uusi lomake

en: Create a new list
fi: Luo uusi lista

en: Create an email account dedicated solely to bounce handling.
fi: Luo sähköpostitili joka on luotu vain pompanneiden viestien hallintaa varten.

en: Created on
fi: Luotu

en: Crunching&hellip;
fi: Raksuttaa&hellip;

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
fi: Tämän kuun tämä päivä järjestysnumerona

en: Current day of the month number
fi: Tämän kuun tämä päivä

en: Current month number
fi: Kuluva kuu numerona

en: Currently viewing
fi: Tällä hetkellä katsomassa

en: Custom Fields
fi: Muokatut kentät

en: Custom dates
fi: Valitse päivämäärät

en: Custom horizontal line
fi: Mukautettu horisontaalinen viiva

en: DKIM signature
fi: DKIM allekirjoitus

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Daily routine starts in:
fi: Päivättäinen rutiini alkaa:

en: Daily summary of emails sent
fi: Päivittäinen kooste lähetetyistä sähköposteista

en: Date
fi: Päiväys

en: Date created
fi: Luomispäivämäärä

en: Day
fi: Päivä

en: Debug mode
fi: Virheidenetsimistila

en: December
fi: joulukuu

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
fi: Päätä mitkä sähköpostit uusi asiakas saa automaattisesti ostamansa tuotteen perusteella. Tämä on Premium-lisäosa WooCommerceen.

en: Default style saved.
fi: Perustyyli tallennettu

en: Delete
fi: Poista

en: Delete field
fi: Poista kenttä

en: Delete image for all newsletters?
fi: Poista kuva kaikista uutiskirjeistä?

en: Delete subscribers
fi: Poista tilaajat

en: Delete the user
fi: Poista käyttäjä

en: Delete these newsletters for ever?
fi: Poista uutiskirjeet lopullisesti?

en: Delete these subscribers forever?
fi: Poista tilaajat lopullisesti?

en: Delete this newsletter for ever?
fi: Poista uutiskirje lopullisesti?

en: Delete this subscriber forever?
fi: Poista tämä tilaaja lopullisesti?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
fi: Listan poistaminen ei poista tilaajia

en: Delivery method
fi: Lähetystapa

en: Description
fi: Kuvaus

en: Detailed stats for each subscriber
fi: Yksityiskohtaisia tilastoja kaikista tilaajista

en: Details & PSD
fi: Lisätiedot & PSD

en: Device
fi: Laite

en: Did these subscribers ask to be in your list?
fi: Pyysivätkö nämä tilaajat uutiskirjettä?

en: Did you know? It's better to send fewer emails at higher frequencies. Become Premium and we'll ping your site each 15 minutes making sure your emails are sent smoothly at this frequency. [link]Send better with Premium.[/link]
fi: Tiesitkö? On parempi lähettää vähemmän viestejä tiheämmällä välillä. Hanki Premium ja me pingaamme sivustosi joka 15min varmistaaksemme, että viestit lähtevät sulavasti tälläkin tiheydellä. [link]Lähetä paremmin Premiumilla[/link]

en: Disable it.
fi: Poista käytöstä.

en: Discover which links are the top hits in each newsletter. Find out which subscribers are your number one fans and get advanced details about them. [link]Get more data with Premium.[/link]
fi: Selvitä mikä linkki on ollut suosituin missäkin uutiskirjeessä. Selvitä kuka tilaaja on ykkös fanisi ja hanki hänestä enemmän tietoa. [link]Hanki enemmän tieto Premiumilla[/link]

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Display and insert options
fi: Näytä ja lisää valinnat

en: Display label within input:
fi: Näytä tunniste kentän kanssa:

en: Display labels in inputs
fi: Näytä tunnisteet valinnoissa

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
fi: Eikö viesti näy oikein? [link]Lue uutiskirje selaimessasi.[/link]

en: Display...
fi: Näytä...

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
fi: Näytetään uutiskirjeesi yläosassa. Älä unohda linkki-tagia esim: [link]Linkki[/link]

en: Divider
fi: Jakaja

en: Divider Selection
fi: Jakajan valinta

en: Dividers Selection
fi: Jakajien valinta

en: Do not match as a 'date field' if most of the rows for that column return the same error.
fi: Älä vahvista "päivämäärä kenttänä" jos suurin osa riveistä palauttaa saman virheen.

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Do or do not. There is no try.
fi: Tee tai älä tee. Kokeile ei ole vaihtoehto.

en: Do you want to install that version?
fi: Haluatko asentaa tämän version?

en: Does it work? Try to connect.
fi: Toimiiko? Koita yhdistää.

en: Does my sidebar form get more subscribers than the one in the footer? It's time to find out.
fi: Saanko sivupalkin tilauslomakkeella enemmän tilaajia kuin alapalkin tilauslomakkeella? On aika ottaa selvää.

en: Domain
fi: Verkko-osoite

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
fi: Älä unohda linkkiä: <br><br>[activation_link]Vahvista tilauksesi.[/activation_link]. <br><br>Vaihtoehtoisesti: [lists_to_confirm].

en: Don't see the add-on you're looking for? <a href="%s">Submit it</a> in our contact form.
fi: Etkö löydä laajennusta jota etsit? <a href="%s">Lähetä se</a> palautelomakkeellamme.

en: Don't send late
fi: Älä lähetä myöhässä

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
fi: Älä lähetä jo vahvistetuille tilaajille, vaan vain uusille tilaajille

en: Don't wait & send right now.
fi: Älä odota, vaan lähetä heti

en: Done
fi: Valmis

en: Download
fi: Lataa

en: Download as .zip
fi: Lataa .zip tiedostona

en: Download original Photoshop file
fi: Lataa alkuperäinen Photoshop-tiedosto

en: Download the Premium plugin.
fi: Lataa Premium lisäisa

en: Downloads: %1$s
fi: Lataukset: %1$s

en: Draft
fi: Luonnos

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
fi: Raahaa hiirellä %1$stekstiä, artikkeleita ja jakajia.%2$s oikalla olevasta listasta!

en: Drag the widgets below into your newsletter.
fi: Raahaa alla olevat vimpaimet uutiskirjeeseesi

en: Drop files here
fi: Tiputa tiedostot tähän

en: Drop your footer image here.
fi: Pudota alatunnisteen kuva tähän.

en: Drop your logo in this header.
fi: Pudota logosi tähän ylätunnisteeseen.

en: Duplicate
fi: Monista

en: Each time one of our users forgets to write a review, a kitten dies. It's sad and breaks our hearts. [link]Add your own review[/link] and save a kitten today.
fi: Joka kerta, kun käyttäjä unohtaa kirjoittaa arvostelun, kissanpentu kuolee. Se on surullista ja särkee sydämemme. [link]Lisää arvostelusi[/link] ja pelasta kissanpentu jo tänään.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Automatic latest content
fi: Muokkaa automaattisesti viimeisin sisältö

en: Edit Lists
fi: Muokkaa listoja

en: Edit custom field
fi: Muokkaa muokattua kenttää

en: Edit display
fi: Muokkaa näyttöä

en: Edit field
fi: Muokkaa kenttä

en: Edit form
fi: Muokkaa lomaketta

en: Edit lists
fi: Muokkaa listoja

en: Edit name
fi: Muokkaa nimeä

en: Edit subscription page link
fi: Muokkaa tilausta -linkki

en: Edit text
fi: Muokkaa tekstiä

en: Edit your subscriber profile: %1$s
fi: Muokkaa tilausprofiiliasi: %1$s

en: Edit your subscription
fi: Muokkaa tilaustasi

en: Editing list %1$s
fi: Muokkaat listaa %1$s

en: Element has been deleted.
fi: Elementti on poistettu.

en: Elements deleted
fi: Elementit poistettu

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email %1$s already exists.
fi: Sähköposti %1$s on jo olemassa

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Status
fi: Sähköpostin tila

en: Email content
fi: Sähköpostin sisältö

en: Email notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
fi: Sähköposti lähetetään %2$s  kohteeseen: %1$s

en: Enable MailPoet's Cron
fi: Salli MailPoeton Cron

en: Enable signup confirmation
fi: Salli kirjautumisen vahvistus

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
fi: Salli tämä näyttääksesi MailPoetin virheilmoitukset. Tukemme saattaa pyytää sinua sallimaan tämän jos pyydät heiltä apua.

en: Enabled
fi: Päällä

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
fi: Pakota kaikki sivustot lähettämään uniikilla lähettäjän sähköpostiosoitteella. Sinun tarvitsee asettaa vain kerran automaattinen pompanneiden viestien hallinta (Premium), SPF & DKIM.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
fi: Kirjoita sähköpostiosoitteet johon ilmoitukset lähetetään (erottele pilkulla)

en: Error Saving newsletter...
fi: Virhe tallennettaessa uutiskirjettä...

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
fi: Virhe lähetettäessä viestiä <b><i>%s</i></b> <b><i>%s</i></b>:lle

en: Error Validating the fields
fi: Virhe tarkistettaessa kenttiä

en: Error matching date.
fi: Virhe päiväyksessä.

en: Error when inserting emails.
fi: Virhe lisättäessä sähköpostiosoitteita.

en: Error when inserting list.
fi: Virhe lisättäessä listaa.

en: Excel for Windows
fi: Excel Windows-järjestelmälle

en: Export
fi: Vie

en: Export Subscribers
fi: Vie tilaajat

en: Export confirmed subscribers only
fi: Vie vain vahvistetut tilaajat

en: Export to CSV
fi: Vie CSV-tiedostoon

en: Exporting %1$s subscribers
fi: Viedään %1$s tilaajia

en: FROM email address for sites using this method
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite tätä tapaa käyttäville sivustoille

en: Failed Permanently
fi: Epäonnistunut pysyvästi

en: Failed Send
fi: Epäonnistunut lähetys

en: February
fi: helmikuu

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
fi: Kenttä "%1$s" on pakollinen taulukossa "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
fi: Kentässä "%1$s" pitää olla toimiva sähköpostiosoite.

en: Field's name:
fi: Kentän nimi:

en: File canceled.
fi: Tiedosto peruutettu.

en: Fill out the form below so we can connect to it.
fi: Täytä lomake, jotta voimme yhdistää.

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter by status
fi: Suodata tilan mukaan

en: Filter by type
fi: Suodata tyypin mukaan

en: Final step: last details
fi: Viimeinen vaihe: viimeiset yksityiskohdat

en: Find out what happens to your subscribers once they arrive on your site, thanks to Google Analytics campaign tracking
fi: Katso mitä tilaajasi tekee kun saapuu sivullesi, kiitos Google Analytics kampanjaseurannan

en: First Name
fi: Etunimi

en: First Time? See it in Action
fi: Eka kerta? Katso kuinka se toimii.

en: First name
fi: Etunimi

en: First step: main details
fi: Ensimmäinen kohta: pääasiat

en: First, set up a command on your server to visit our scheduled routines URL:
fi: Ensin luo palvelimellesi komento, joka käy ajastettujen rutiinien osoitteessamme:

en: Follow us and don't miss anything!
fi: Seuraa meitä etkä missaa mitään!

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer background
fi: Alatunnisteen tausta

en: Footer text
fi: Alatunnisteen teksti

en: For %s per year, get 1 site covered with Premium.
fi: %s vuodessa ja saat Premium-jäsenyyden yhdelle sivustolle

en: For %s per year, get 4 of your sites covered with Premium.
fi: %s vuodessa ja saat Premium-jäsenyyden 4 sivustolle.

en: For %s per year, get all of your sites covered with Premium.
fi: %s vuodessa ja saat Premium-jäsenyyden kaikille sivustoillesi.

en: For better control, you can set one cron job per routine
fi: Tarkempaa hallintaa varten voit määrittää yhden cron-työn jokaista rutiinia kohden

en: For example, "Spring email". [link]Read the guide.[/link]
fi: Esim, "Kevätviesti". [link]Lue opas[/link]

en: For other commands examples, check [link]this article[/link].
fi: Esimerkkejä muista komennoista löydät [link]tästä artikkelista[/link].

en: For your own use and never shown to your subscribers.
fi: Omaa käyttöäsi varten. Tätä ei näytetä tilaajille.

en: Forget about limits
fi: Unohda rajoitukset

en: Format
fi: Muoto

en: Four Sites
fi: Neljä sivustoa

en: Free
fi: Ilmainen

en: Friday
fi: Perjantai

en: From
fi: Lähettäjä

en: Full name of current day
fi: Tämä päivä kirjoitettuna

en: Full name of current month
fi: Kuluva kuu kirjoitettuna

en: Geeky Options
fi: Edistyneet asetukset

en: Get Help!
fi: Apua!

en: Get Premium now
fi: Hanki Premium nyt

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
fi: Hanki [link]MailPoet Premium[/link] nähdäksesi linkin.

en: Get all MS users
fi: Hae kaikki MS-käyttäjät

en: Get faster support
fi: Hanki nopeampi tuki

en: Get it now!
fi: Hanki nyt!

en: Get more themes
fi: Hanki enemmän teemoja

en: Get your spam score in 1 click while you're designing your newsletter thanks to [link]mail-tester[/link], our own popular in-house tool.
fi: Näe roskapostipisteesi yhdellä klikkauksella kun olet suunnitellut uutiskirjeesi käyttämällä itse suunnittelemaamme [link]mail-tester[/link] -työkalua.

en: Go Premium!
fi: Hanki Premium!

en: Go premium, you cannot send anymore!
fi: Vaihda Premiumiin, et voi lähettää enää kirjeitä.

en: Google Analytics Campaign
fi: Google Analytic -kampanja

en: Got a sales question? [link]Get in touch[/link].
fi: Myyntiin liittyvä kysymys? [link]Ota yhtyettä[/link]

en: Great, you'll never hear from us again!
fi: Nyt et kuule meistä enää!

en: HTTP error.
fi: HTTP virhe.

en: Have fun improving
fi: Pidä hauskaa ja kehitä uutta

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Header background
fi: Ylätunnisteen tausta

en: Heading 1
fi: Otsikko 1

en: Heading 2
fi: Otsikko 2

en: Heading 3
fi: Otsikko 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
fi: Hei!
    
    Hienoa! Olet tilannut uutiskirjeemme.
    Aktivoi tilauksesi klikkaamalla seuraavaa linkkiä: 
    
    [activation_link]Vahvista uutiskirjeen tilaus.[/activation_link]
    
    Kiitos,

en: Help yourself. Or let us help you.
fi: Selvitä itse tai anna meidän auttaa.

en: Here is an example of a command to setup on your server:
fi: Tässä on esimerkkikomento, joka sinun pitää luoda palvelimellesi:

en: Here is the list of bounced emails.
fi: Tässä on lista pompanneista sähköposteista.

en: Hey! %1$s has an update (version %2$s), <a href="%3$s">click here to update</a>.
fi: Hei! %1$s on päivittynyt (versio %2$s), <a href="%3$s">klikkaa tästä päivittääksesi</a>.

en: Hey! We have a quick question for you:
fi: Hei! Meillä on pieni kysymys sinulle:

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide display options
fi: Piilota näytön valinnat

en: Hide this message
fi: Piilota tämä viesti

en: Hide!
fi: Piilota!

en: Horizontal line
fi: Horisontaalinen viiva

en: Hostname
fi: Isäntänimi

en: Hover your mouse over the bars to discover the forms' names.
fi: Vie hiiri palkkien päälle ja selvitä lomakkeiden nimet.

en: How about a new list?
fi: Mitenkäs olisi uusi lista?

en: How do you want to import?
fi: Kuinka haluat tuoda?

en: How does it work?
fi: Miten se toimii?

en: How spammy is this newsletter?
fi: Kuinka roskapostinkaltainen tämä uutiskirje on?

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
fi: Määrittelen cron-työn itse jotta voin hallita julkaisutiheyttä itse. Lue ohjeet [link]cron-työn määrittämisestä[/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
fi: Olen Premium-käyttäjä ja MailPoet.com takaa, että sähköpostini lähtevät ajallaan.

en: IO error.
fi: IO virhe.

en: IP address
fi: IP osoite

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
fi: Jos haluan, voin [link]luoda vaihtoehtoisen cron-työn[/link] paikallisesti kasvattaakseni lähetystiheyttä.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
fi: Jos haluan, voin [link]luoda vaihtoehtoisen cron-työn[/link] paikallisesti kasvattaakseni lähetystiheyttä.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
fi: Jos samanniminen teema on jo olemassa, kirjoita yli

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
fi: Jos vastaus on "ei", ajattele itseäsi roskapostin lähettäjänä.

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
fi: Palauttaa teeman ulkoasun. Jos vahvistat vaihdon,  korvautuu nykyinen ylätunnisteesi, alatunnisteesi, jakajat ja tyylit. Sisältö ei muutu.

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
fi: Jos vahvistat, kaikki nykyiset tietosi poistetaan (uutiskirjeet, teemat, tilastot, listat, tilaajat, jne.)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
fi: Jos tämä on ongelmasi, niin tässä sinulle ratkaisu. Täysin ilmainen.

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
fi: Jos jätät tämän alueen tyhjäksi, sitä ei näytetä kun lähetät viestin

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
fi: Jos olet äskettäin onnistuneesti lähettänyt paljon viestejä, virheet voi johtua palvelimen rajoituksista.

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
fi: Jos haluat käyttää Gmail-osoitetta sinun pitää lähettää Gmailin avulla. Tarkista <a id="tip-send-with" href="%s">lähetysasetukset</a>.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please upgrade to lighttpd 1.5.
fi: Jos haluat käyttää latauksen koko kapasiteettia esim monen tiedoston lataus kerralla, päivitä lighttpd 1.5.

en: Ignore column...
fi: Jätä sarake huomiotta...

en: Ignore current subscribers
fi: Sivuuta nykyiset tilaajat

en: Image
fi: Kuva

en: Image Parameters
fi: Kuvan parametrit

en: Image alignment
fi: Kuvan asettelu

en: Image has been deleted.
fi: Kuva on poistettu.

en: Image selection has been saved.
fi: Kuvavalinta tallennettiin.

en: Image selection has not been saved.
fi: Kuvavalintaa ei ole tallennettu.

en: Image width
fi: Kuvan leveys

en: Images
fi: Kuvat

en: Import
fi: Tuo

en: Import "%1$s" as date field
fi: Lisää "%1$s" päiväys kenttänä

en: Import Subscribers
fi: Tuo tilaajia

en: Import as "%1$s"
fi: Lisää "%1$s"

en: Import from %1$s
fi: Tuo kohteesta: %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
fi: Tuonti lisäosasta %1$s on peruttu.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
fi: Tuonti lisäosasta %1$s on valmis.

en: Import subscribers from plugins
fi: Lisää tilaajat lisäosasta

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
fi: Lisää %1$s tilaajat lisäosasta: %2$s

en: Important plugin updates
fi: Tärkeitä päivityksiä lisäosaan.

en: Improve your spam score. Mailpoet can sign all your emails with DKIM. [link]Read more.[/link]
fi: Kehitä spam pisteitäsi. MailPoet voi allekirjoittaa kaikki sähköpostit DKIM:llä. [link]Lue lisää[/link]

en: In Queue
fi: Jonossa

en: In a few minutes, you'll see the time of our last visit here.
fi: Muuamassa minuutissa näet viimeisen käyntikertasi täällä.

en: In queue
fi: Jonossa

en: Include author
fi: Sisällytä kirjoittaja

en: Include categories
fi: Sisällytä

en: Includes: %1$s
fi: Sisältää: %1$s

en: Increase your subscribers
fi: Kasvata tilaajamäärää

en: Industry
fi: teollisuus

en: Information is missing.
fi: Tietoja puuttuu.

en: Insert Subscription Form
fi: Lisää tilauslomake

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
fi: Lisää [newsletter:total] näyttääksesi artikkelien määrän, [newsletter:post_title] näyttääksesi viimeisimmän artikkelin otsikon ja [newsletter:number] näyttääksesi numeron.

en: Insert block here
fi: Lisää osa tähän

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
fi: Lisää dynaamista tietoa tilaajista, uutiskirjeestä, päivämäärä, tms..

en: Insert form
fi: Lisää lomake

en: Insert selected
fi: Aseta valitut

en: Inserting selected articles...
fi: Asetetaan valittuja artikkeleita...

en: Install Themes
fi: Asenna teemoja

en: Install from WordPress.org
fi: Asenna WordPress.org -sivustolta

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
fi: Asennetaan MailPoet Newsletter Premium -versio

en: Installing MailPoet Premium Version
fi: Asennetaan MailPoet Premium

en: Investigate your top subscribers
fi: Selvitä parhaimmat tilaajat

en: Is this field mandatory?
fi: Onko tämä kenttä pakollinen?

en: Issue number
fi: Julkaisun numero

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
fi: Asiat eivät aina toimi niin kuin haluaisimme, eihän? Meillä on [link]tukisivusto[/link], josta löytyy ohjeita sekä tukipyyntöjärjestelmä (englanniksi).

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
fi: Näyttää siltä, että vimpain on poistettu WordPressin [link]vimpainvalikosta[/link].

en: It's free, and has proven popular with our users.
fi: Se on ilmainen ja suosittu monien käyttäjien keskuudessa.

en: January
fi: tammikuu

en: July
fi: heinäkuu

en: June
fi: kesäku

en: Keep this plugin essentially free
fi: Pitääksesi tämän vimpaimen ilmaisena

en: Key
fi: Nimi

en: Label:
fi: Tunniste:

en: Last
fi: Viimeinen

en: Last 180 days
fi: Viimeiset 180 päivää

en: Last 30 days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Last 365 days
fi: Viimeiset 365 päivää

en: Last 7 days
fi: Viimeset 7 päivää

en: Last 90 days
fi: Viimeiset 90 päivää

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last click
fi: Viimeisin klikkaus

en: Last month
fi: Viime kuukausi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Last open
fi: Viimeisin avaus

en: Last updated: %1$s
fi: Päivitetty: %1$s

en: Last visit was %1$s minute ago.
fi: Viiimeinen käynti oli %1$s minuutti sitten.

en: Last visit was %1$s minutes ago.
fi: Viimeinen käynti oli %1$s minuuttia sitten.

en: Last visit was a few seconds ago.
fi: Viimeisin käynti oli muutama sekunti sitten.

en: Latest batch was sent %1$s ago.
fi: Viimeinen joukko on lähetetty %1$s sitten

en: Latest content already sent.
fi: Viimeisin sisältö on jo lähetetty.

en: Latest post title
fi: Viimeisimmän artikkelin otsikko

en: Leaky Paywall is a Premium plugin to put content behind a paywall. This add-on manages your customers' customers subscriptions.
fi: Leaky Paywall on Premium-lisäosa jonka avulla voit laittaa sisältä paywall:n taakse. Tämä laajennus hallitsee asiakkaidesi asiakkaiden tilauksia.

en: Learn more.
fi: Lue lisää.

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
fi: Jätä tämä asentoon kyllä. Vai pieni osa SMTP-palveluista ei käytä todennusta.

en: Let subscribers select their lists:
fi: Anna tilaajien valita listat:

en: Let the plugin remove the <strong>bounced and invalid addresses</strong> automatically. [link]See the guide.[/link]
fi: Anna lisäosan poistaa <strong>pompanneet ja virheelliset osoitteet</strong> automaattisesti. [link]Katso ohje[/link]

en: Let us configure it
fi: Anna meidän määrittää se

en: Letters only
fi: Vain kirjaimia

en: Line is empty
fi: Rivi on tyhjä

en: Link
fi: Linkki

en: Link to browser version
fi: Linkki selainversioon

en: Links
fi: Linkit

en: List "%1$s" has been deleted.
fi: Lista "%1$s" on poistettu.

en: List "%1$s" has been duplicated.
fi: Lista "%1$s" on monistetty.

en: List "%1$s" has been synchronised.
fi: Lista "%1$s" on synkronoitu.

en: List created based on a newsletter segment.
fi: Luettelo pohjalta luodaan uutiskirjeen segmenttiin.

en: List has been updated.
fi: Lista on päivitetty.

en: List of fields to export
fi: Lista kentistä, jotka viedään

en: List of forms
fi: Lista lomakkeista

en: List selection
fi: Listavalinta

en: Lists
fi: Listat

en: Lists and Subscribers
fi: Listat ja tilaajat

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
fi: Listat, joihin tilaaja oli kirjautunut.

en: Loading more Results...
fi: Ladataan lisää tuloksia...

en: Loading results...
fi: Ladataan tuloksia...

en: Loading...
fi: Lataa...

en: Local time is <code>%1$s</code>
fi: Paikallinen aika on <code>%1$s</code>

en: Login
fi: Käyttäjätunnus

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
fi: Etsitkö nopeampaa lähettämistapaa? [link]Lue lisää[/link] miten voit lähettää ammattimaisesti SMTP:n avulla

en: Looking for answers? Why such and such campaign worked so well? Which is your most efficient subscription form? Get a clear picture with our brand new stats dashboard! [link]Get the stats dashboard in Premium.[/link]
fi: Etsitkö vastauksia? Miksi joku kampanja toimii hyvin? Mikä on tehokkain tilauslomake? Hanki brändin uudet tilastot ohjauspaneeliin. [link]Hanki tilastot ohjauspaneeliiin Premiumilla.[/link]

en: Love kittens?
fi: Tykkäätkö kissanpennuista?

en: MailPoet Subscription Form
fi: MailPoet tilauslomake

en: MailPoet Version
fi: MailPoet Versio

en: MailPoet Version:
fi: MailPoet Versio:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
fi: MailPoet ei voi asenuta uudelleen koska hakemistoosi  <em>wp-content/uploads/wysija</em> pitää olla kirjoitusoikeudet. Muuta oikeuksia ja kokeile uudestaan.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
fi: MailPoet on asennettu onnistuneesti uudelleen käyttäen samaa versiota. Asetukset ja data on poistettu.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
fi: MailPoet on poistettu.

en: MailPoet page
fi: MailPoet -sivu

en: MailPoet says:
fi: MailPoet sanoo:

en: MailPoet.com can visit your site every 15 minutes, just like a "cron job", to make sure your emails are being sent on time.
fi: MailPoet.com voi käydä sivustollasi joka 15. minuutti kuten cron-työ varmistaaksesi että sähköpostisi lähtevät ajoissa.

en: Mailbox Full
fi: Postilaatikko täynnä

en: Mailbox not available
fi: Postilaatikko ei saatavilla

en: March
fi: maaliskuu

en: Match data
fi: Vertaa tietoja

en: Maximum of posts to show
fi: Maksimimäärä näytettäviä artikkeleita

en: Maximum upload file size: %d%s
fi: Suurin mahdollinen tiedostokoko: %d%s

en: Maximum upload file size: %d%s.
fi: Suurin mahdollinen tiedostokoko: %d%s

en: May
fi: toukokuu

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
fi: Muisti ylitetty. Kokeile pienempää tiedostoa.

en: Message delayed
fi: Viesti viivästynyt

en: Method set by the network admin.
fi: Käytetään palveluntarjoajan asetuksia

en: Modified On
fi: Muokattu

en: Modify
fi: Muokkaa

en: Module
fi: Moduuli

en: Monday
fi: Maanantai

en: Monitor everything with more stats
fi: Seuraa kaikkea laajemmilla tilastoilla

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month (January, February,...)
fi: Kuukausi (tammikuu, helmikuu, ...)

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Monthly routine starts in:
fi: Kuukausittainen rutiini alkaa:

en: Moreover, MailPoet checks every 15 minutes your site, <strong>just like a "cron" job</strong>, to make sure your emails are being sent on time. No setup involved!
fi: Lisäksi, MailPoet tarkistaa 15min välein sivustosi, <strong>niin kuin cron-työ</strong> varmistaakseen, että uutiskirjeesi lähetetään ajallaan. Säätöjä ei tarvita!

en: Move to list
fi: Siirrä listaan

en: Multisite ready.
fi: Multisite valmius

en: My first list
fi: Ensimmäinen lista

en: My rating: %1$s
fi: Arvioni: %1$s

en: Name
fi: Nimi

en: Name & email of yourself or your company.
fi: Nimesi ja sähköpostiosoitteesi

en: Need help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Network's Default Sending Method
fi: Verkon oletuslähetystapa

en: Network's Method
fi: Palveluntarjoajan tapa

en: Never opened or clicked
fi: Ei koskaan avattu eikä klikattu

en: New Form
fi: Uusi lomake

en: New form
fi: Uusi lomake

en: New list
fi: Uusi lista

en: New subscriber to %1$s
fi: Uusi tilaaja %1$s :aan

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Newsletter Images
fi: Uutiskirjekuvat

en: Newsletter Subject
fi: Uutiskirjeen otsikko

en: Newsletter can't be deleted.
fi: Uutiskirjettä ei voida poistaa.

en: Newsletter deleted.
fi: Uutiskirje poistettiin.

en: Newsletter has been saved as a draft.
fi: Uutiskirje on tallennettu vedoksena.

en: Newsletter has been saved.
fi: Uutiskirje tallennettiin.

en: Newsletter has been scheduled.
fi: Uutiskirje on ajastettu.

en: Newsletter profile has been updated.
fi: Uutiskirjeen profiili on päivitetty.

en: Newsletter successfully created.
fi: Uutiskirje luotu onnistuneesti.

en: Newsletters
fi: Uutiskirjeet

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
fi: Uutiskirje on jo lähetetty. Uusin uutiskirje lähetetään myöhemmin.

en: Next &gt;
fi: Seuraava &gt;

en: Next send out in %1$s
fi: Seuraava lähetetään %1$s sisällä

en: Next send out on %1$s
fi: Seuraava lähetetään %1$s

en: Next step
fi: Seuraava kohta

en: Next try in %s minutes.
fi: Yritettän uudelleen %s minuutin kuluttua

en: No
fi: Ei

en: No Results were found
fi: Ei tuloksia.

en: No email sent.
fi: Sähköpostia ei lähetetty.

en: No list specified
fi: Ei listaa valittuna

en: No more limits of 2000 subscribers
fi: Ei enää 2000 tilaajan rajoitusta.

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
fi: Tilaajaa ei löytynyt, ehkäpä koska hän on poistettu?

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
fi: Ei kiitos! Minulla on jo tarpeeksi kävijoitä sivustollani. Heidän vierailut käynnistävät MailPoetin cronin automaattisesti.

en: No, thanks!
fi: Ei kiitos!

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
fi: Yksikään jonossa oleva viesti ei ole lähtenyt? Aktivoi silloin tämä.

en: Not Configured!
fi: Ei määritetty!

en: Not active.
fi: Ei aktiivinen

en: Not good at matching colors? Don't worry, we work with top notch designers to provide you plenty of themes, the newest are Premium exclusives. [link]Get more themes in Premium.[/link]
fi: Eikö ole värisilmää? Älä huoli, me olemme työskennelleet parhaimpien suunnittelijoiden kanssa ja tarjoamme paljon erilaisia teemoja, uusimmat ovat yksinoikeudella Premium-käyttäjille [link]Hanki enemmän teemoja Premiumilla[/link]

en: Not sent
fi: Ei lähetetty

en: Not sent yet.
fi: Ei vielä lähetetty

en: Note:
fi: Huomio:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
fi: Huomio: Katso mitä tämä tilaaja on avannut ja klikannut meidän [link]Premium-version[/link] avulla.

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: November
fi: marraskuu

en: Number of lines:
fi: Rivien määrä:

en: Numbers only
fi: Vain numeroita

en: October
fi: lokakuu

en: Ok, I've set it up
fi: Olen määrittänyt cron-työn.

en: Once a week
fi: Kerran viikossa

en: Once every 28 days
fi: Kerran 28:ssa päivässä

en: Once every fifteen minutes
fi: Vartin välein

en: Once every five minutes
fi: Joka viides minuutti

en: Once every minute
fi: Kerran minuutissa

en: Once every ten minutes
fi: Joka kymmenes minuutti

en: Once every thirty minutes
fi: Puolen tunnin välein

en: Once every two hours
fi: Joka toinen tunti

en: Once every two minutes
fi: Joka toinen minuutti

en: One configuration for all sites
fi: Samat asetukset kaikille sivustoille

en: One less subscriber to %1$s
fi: Yksi tilaaja vähemmän %1$s :ssä

en: Oops! There are no newsletters to display.
fi: Oho! Ei yhtään uutiskirjettä.

en: Oops! We can't connect to MailPoet's server right now. We might be down or you're behind a proxy or firewall.
fi: Hups! Yhteyttä MailPoetin palvelimeen ei saatu luotua juuri nyt. Palvelin voi olla alhaalla tai olet välityspalvelimen tai palomuurin takana.

en: Oops! We could not add you!
fi: Hups! Emme voineet lisätä sinua!

en: Oops! You're already subscribed.
fi: Hups! Olet jo tilaajana.

en: Open rate (based on received newsletters)
fi: Avaus prosentti (perustuu vastaanotettuihin uutiskirjeisiin)

en: Open, clicks, unsubscribed
fi: Avattu, klikattu, poistuttu uutiskirjeestä

en: Opened
fi: Aukaistut

en: Opened & Clicked
fi: Avattu ja klikattu

en: Opened & Unsubscribed
fi: Avattu ja peruttu

en: Opened date
fi: Avattu

en: Opened newsletters
fi: Avatut uutiskirjeet

en: Opened only
fi: Vain avattu

en: Opens
fi: Avaukset

en: Opps! Something goes wrong while activating Mailpoet cron.
fi: Hups! Jokin epäonnistui kun Mailpoetin cron-työtä oltiin ottamassa käyttöön.

en: Opps! Something goes wrong while deactivating Mailpoet cron.
fi: Hups! Jokin epäonnistui kun Mailpoetin cron-työtä oltiin poistamassa käytöstä.

en: Opps, something goes wrong.
fi: Hups, jokin ei toimi!

en: Or ask your webmaster for help!
fi: Tai pyydä palveluntarjoajaltasi apua!

en: Order:
fi: Järjestys:

en: Ordering
fi: Järjestys

en: Our international and friendly team will help you optimize your settings in details, and make sure you're all good to go. We answer questions under 10h on average. Pretty fast!
fi: Kansainvälinen ja ystävällinen tiimimme auttaa sinua optimoimaan asetuksesi ja tarkistavat, että sinulla on kaikki oikein aloittaaksesi. Me vastaamme kysymyksiin keskimäärin alle kymmenessä tunnissa. Aika nopeaa!

en: Our toolbar doesn't load?
fi: Meidän työkaluvalikko ei lataudu?

en: POP3 without imap extension
fi: POP3 ilman IMAP laajennusta

en: Page %1$s
fi: Sivu %1$s

en: Page does not exist.
fi: Sivua ei ole

en: Page is not accessible.
fi: Sivulle ei ole pääsyä.

en: Pages
fi: Sivut

en: Password
fi: Salasana

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
fi: Liitä tämä lyhytkoodi sivulle näyttääksesi listan viimeisimmistä uutiskirjeistä.

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
fi: Liitä tämä lyhytkoodi näyttääksesi vahvistettujen tilaajien määrän artikkelissa tai sivulla.

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Paused
fi: Pysäytetty

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
fi: Puhelinnumero, (erikoismerkit ja välilyönnit sallittuja)

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
fi: Photoshop-tiedosto saatavilla [link]Premiumissa[/link].

en: Pick a date
fi: Valitse päivämäärä

en: Pick a list
fi: Valitse lista

en: Pick one or many lists
fi: Valitse yksi tai monta listaa

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
fi: Valitse lista johon haluat tuoda nämä tilaajat

en: Pick your prefered configuration?
fi: Valitse haluamasi asetukset

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
fi: Ota yhteys palveluntarjoajaasi.

en: Please delete <%= chars %> character<%= plural %>
fi: Ole hyvä ja poista <%= chars %> merkkejä<%= plural %>

en: Please enter <%= chars %> more character<%= plural %>
fi: Ole hyvä ja syötä <%= chars %> enemmän merkkejä<%= plural %>

en: Please enter first name
fi: Ole hyvä ja kirjoita etunimi

en: Please enter last name
fi: Ole hyvä ja kirjoita sukunimi

en: Please make a selection first!
fi: Tee ensin valinta!

en: Please select a newsletter.
fi: Valitse uutiskirje.

en: Please select an article.
fi: Valitse artikkeli.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
fi: Yritä ladata tämä tiedosto %1$sselaimen lataajalla%2$s.

en: Please update your WordPress to the latest version, in order to get the latest uploading system.
fi: Päivitä WordPress viimeisimpään versioon saadaksesi uusin lataustyökalu

en: Please verify your link to this page.
fi: Ole hyvä ja varmista linkkisi tälle sivulle.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
fi: Ole hyvä ja vahvista sähköpostiasetukset ja varmista että voit lähettää testiviestin.

en: Port
fi: Portti

en: Position your mouse over the image to the left.
fi: Vie hiiri vasemmalla olevan kuvan päälle.

en: Post Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Post Selection
fi: Artikkelin valinta

en: Post type
fi: Artikkelin tyyppi

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Preceded by:
fi: Edeltävä:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
fi: Premium-lisenssi ei ole käytössä sivullasi. Osta se [link]tästä[/link].

en: Premium users get visited every 5 minutes.
fi: Premium-käyttäjien sivustolla käydään joka 5. minuutti.

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
fi: Premium-käyttäjät säästävät 20% käyttämällä tätä kuponkia: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
fi: Premium käyttäjät säästä 20% tällä kupongilla: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
fi: Premium käyttäjä säästää 25% tällä kupongilla: mailpoet25%

en: Premium version is valid for your site.
fi: Premium-versio on käytössä sivuillasi.

en: Preselect today's date:
fi: Valitse tämä päivä:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
fi: Tämän avulla listalta pysyvät poissa ne ketkä tilaavat uutiskirjeen vahingossa.

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview in new tab
fi: Esikatsele uudessa välilehdessä

en: Preview page
fi: Esikatsele

en: Preview without images
fi: Esikatsele ilman kuvia

en: Process bounce handling now!
fi: Käsittele pompanneet viestit nyt!

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
fi: Prosessi aloitettu uudestaan jotta vältämme mahdollisen yhteyden katkeamisen.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
fi: Prosessi aloitettu uudestaan, jottei aikaraja mene umpeen.

en: Purchase
fi: Osta

en: Purchase the premium version.
fi: Osta Premium-versio.

en: Put a form in a top or bottom bar of your site, or in a nice box within your posts with GetConversion's free plugins. Connect them to MailPoet with this add-on.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.
fi: Laita lomake sivustosi ylä tai alapalkkiin tai siistiin laatikkoon artikkeliisi GetConversion's ilmaisen lisäosan avulla. yhdistä ne MailPoetiin tällä laajennuksella.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.

en: Put a subscription form in a popup, footer bar or slide-in to add subscribers with this Premium plugin.
fi: Laita tilauslomake ponnahdusikkunaan, alapalkkiin tai sivulle lisätäksesi tilaajia tämän Premium lisäosan avulla.

en: Queue is empty!
fi: Jono on tyhjä!

en: Quickly create newsletter signup forms for your MailPoet mailing lists using the power and flexibility that Ninja Forms provides.
fi: Luo nopeasti uutiskirjeen tilauslomake MailPoet postistuslistoille käyttäen tehokasta ja muokkautuvaa Ninja Fromsia.

en: Radio buttons
fi: Valintapainikkeet

en: Random text or HTML
fi: Sattumanvarainen teksti tai HTML

en: Random text or instructions
fi: Sattumanvarainen teksti tai ohjeistus

en: Rate
fi: Arvotele

en: Rates
fi: Arvostelut

en: Reach their inboxes
fi: Tavoita heidän sähköpostilaatikkonsa

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Read documentation
fi: Lue ohjeet

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Read more.
fi: Lue lisää.

en: Read online.
fi: Lue selaimessasi.

en: Read our simple and easy [link]terms and conditions.[/link]
fi: Lue meidän yksinkertaiset ja helpot [link]ehdot[/link]

en: Refresh the page you current are!
fi: Päivitä selaimen sivu uudelleen.

en: Registration is disabled on this site.
fi: Rekisteröinti tälle sivustolle on pois päältä.

en: Reinstall
fi: Uudelleenasennus

en: Reinstall MailPoet?
fi: Asenna MailPoet uudelleen?

en: Reinstall from scratch
fi: Asenna uudestaan ja aloita alusta

en: Reinstall now...
fi: Asenna uudelleen nyt...

en: Remove
fi: Poista

en: Remove from all lists
fi: Poista kaikilta listoilta

en: Remove from list
fi: Poista listalta

en: Remove from the queue
fi: Poista jonosta

en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Remove link
fi: Poista linkki

en: Remove text
fi: Poista teksti

en: Remove the 2000 subscribers limit of the free version, and send to as many subscribers as you wish. [link]Get rid of that limit![/link]
fi: Poista 2000 tilaajan rajoitus ja lähetä niin monelle tilaajalle kuin haluat. [link]Hankkiudu eroon rajoituksesta![/link]

en: Renew my license now.
fi: Uusi lisenssini nyt.

en: Reply-to
fi: Vastausosoite

en: Reply-to name & email
fi: Vastausosoite ja nimi

en: Request successful
fi: Pyyntö onnistui

en: Resume
fi: Jatka

en: Return to MailPoet
fi: Palaa MailPoetiin

en: Roles and permissions
fi: Roolit ja oikeudet

en: SMTP Hostname
fi: SMTP-isäntänimi

en: SMTP port
fi: SMTP-portti

en: SPF and DKIM
fi: SPF ja DKIM

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save & close
fi: Tallenna & sulje

en: Save and reactivate
fi: Tallenna ja uudelleenaktivoi

en: Save as draft and close
fi: Tallenna luonnoksena ja sulje

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
fi: Tallennettu! Lisää tämä lomake [link_widget]vimpaimeen[/link_widget].

en: Saved! The changes are already active in your widget.
fi: Tallennettu! Muutokset ovat voimassa vimpaimissasi.

en: Saved.
fi: Tallennettu.

en: Saving default style...
fi: Tallennetaan perustyyliä

en: Saving form...
fi: Tallennetaan lomaketta...

en: Saving newsletter...
fi: Tallennetaan uutiskirjettä...

en: Schedule
fi: Ajasta

en: Schedule it
fi: Ajasta

en: Scheduled
fi: Ajoitettu

en: Scheduled to be sent in %1$s
fi: Ajoitettu lähetettäväksi: %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
fi: Ajoitettu lähetettäväksi: %1$s

en: Search
fi: Hae

en: Search newsletters
fi: Hae uutiskirjeitä

en: Search recipients
fi: Hae vastaanottajia

en: Search subscribers
fi: Etsi tilaajia

en: Searching...
fi: Etsitään...

en: Second step:  "%1$s"
fi: Toinen vaihe: "%1$s"

en: Secure connection
fi: Turvattu yhteys

en: Secure connection(SSL)
fi: Turvattu yhteys (SSL)

en: Security Problem
fi: Turvallisuusongelma

en: Security error.
fi: Turvavirhe.

en: Security failure during request
fi: Turvallisuusvirhe

en: See detailed stats
fi: Näytä tarkemmat tilastot

en: See your top newsletters, top subscribers, top links, top lists, and top domains on one screen. Can you beat your past newsletters?
fi: Näet suosituimmat uutiskirjeesi, tilaajat, linkit, listat ja verkko-osoitteet yhdellä näytöllä. Pystytkö päihittämään edelliset uutiskirjeesi?

en: Segment of %1$s
fi: Joukko listalla %1$s

en: Select
fi: Valitse

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Select a field type:
fi: Valitse kentän tyyppi:

en: Select a form:
fi: Valitse lomake:

en: Select all %1$s subscribers.
fi: Valitse kaikki %1$s tilaajat.

en: Select at least 1 subscriber!
fi: Valitse vähintään 1 tilaaja

en: Select list(s):
fi: Valitse lista(t):

en: Select the list you want to add:
fi: Valitse listat, jotka tahdot lisätä:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
fi: Valitse sivu, jolla tilaajan profiili näytetään.

en: Select your industry.
fi: Valitse teollisuuden ala

en: Select...
fi: Valitse...

en: Selection options
fi: Valintavaihdoehdot

en: Self-signed certificates
fi: Itse-allekirjoittavat sertifikaatit

en: Send
fi: Lähetä

en: Send Process
fi: Lähetyksen tila

en: Send a test mail
fi: Lähetä testikirje

en: Send at a higher frequency
fi: Lähetä tiheämmin

en: Send immediately.
fi: Lähetä välittömästi

en: Send later
fi: Lähetä myöhemmin

en: Send like a PRO and keep your server's sending reputation HIGH. Thanks to our advanced list cleaning tool, you can finally avoid sending to old or invalid email addresses. [link]Keep your list clean with Premium.[/link]
fi: Lähetä kuin ammattilainen ja pidä palvelimesi lähettäjämaine korkealla. Kiitos meidän hienolla postituslistan siivoustyökalulle, voit vihdoin välttää lähettämästä vanhoihin tai virheellisiin osoitteisiin. [link]Pidä postituslista puhtaana Premiumin avulla[/link]

en: Send preview
fi: Lähetä malli

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
fi: Ammattimainen SMTP-palveluntarjoaja on hyvä valinta pienille ja isoille listoille. Olemme neuvotelleet muutamia tarjouksia joidenkin palveluntarjoajien kanssa sinua varten.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
fi: Lähetä itsellesi testiviesti vahvistaakesi mikä tapa toimii palvelimellasi.

en: Send...
fi: Lähetä...

en: Sender
fi: Lähettäjä

en: Sender of notifications
fi: Ilmoitusten lähettäjä

en: Sending
fi: Lähettää

en: Sending a test email
fi: Testiviestiä lähetetään

en: Sending batch of emails...
fi: Sähköposteja lähetetään...

en: Sending has resumed.
fi: Lähettäminen jatkuu.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
fi: Lähetä välittömästi, kun joku kirjautuu postilistalle %1$s

en: Sending is now paused.
fi: Lähettäminen on pysäytetty.

en: Sending per event
fi: Lähetä per tapahtuma

en: Sending preview...
fi: Lähetetään esikatselua...

en: Sending routine starts in:
fi: Lähettämisrutiini alkaa:

en: Sending suspended.
fi: Lähettäminen on pysäytetty.

en: Sendmail path
fi: Sendmail-polku

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
fi: Lähetä %2$s jälkeen, kun uusi käyttäjä on lisätty sivullesi %1$s :na

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
fi: Lähetä %2$s jälkeen, kun joku kirjautuu postilistalle %1$s

en: Sent On
fi: Lähetetty

en: Sent daily at %1$s.
fi: Lähetetään päivittäin ajassa: %1$s

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
fi: Lähetä välittömästi, kun uusi käyttäjä on lisätty sivullesi %1$s :na

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
fi: Aseta kuukausittain %1$s %2$s %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
fi: Aseta kuukausittain %1$s , %2$s

en: Sent on
fi: Lähetetty

en: Sent to %1$s out of %2$s
fi: Lähetetty %1$s / %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
fi: Lähetetty %1$s tilaajalle

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
fi: Lähetys viikoittain. Päivä: %1$s Kellon aika: %2$s

en: September
fi: syyskuu

en: Server side cron setup
fi: Palvelinpuolen cron-asennus

en: Set as default style.
fi: Aseta perustyyliksi

en: Set up [link]your own cron job[/link] instead.
fi: Määritä [link]oma cron-työsi[/link].

en: Settings
fi: Asetukset

en: Share anonymous data
fi: Jaa tietoja anonyymisti

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
fi: Jaa tietoja anonyymisti auttaaksesi meitä kehittämään lisäosaa. [link]Lue lisää[/link].

en: Share your data
fi: Jaa tietosi

en: Shortcode to display total number of subscribers
fi: Lyhytkoodi uutiskirjeen tilaajien määrän näyttämiseen

en: Show
fi: Näytä

en: Show all months
fi: Näytä kaikki kuukaudet

en: Show all themes
fi: Näytä kaikki teemat

en: Show display options
fi: Näytä näytön valinnat

en: Show divider between posts
fi: Näytä jakaja viestien välissä

en: Single Site
fi: Yksittäinen sivusto

en: Size:
fi: Koko:

en: Skip the queue, go straight to our priority inbox. [link]Get faster support with Premium.[/link]
fi: Ohita jono, pääset suoraan meidän tärkeimpien viestien kansioon. [link]Nopeampi tuki Premiumilla[/link]

en: Social Bookmark Selection
fi: Sosiaalisen median linkkien valinta

en: Social bookmarks
fi: Sosiaalisen median linkit

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
fi: Tiedostotilasi on täynnä (%s MB).

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Spam filters love DKIM
fi: Roskapostisuodattimet rakastavat DKIM-allekirjoitusta

en: Spam test results
fi: Roskapostitestin tulokset

en: Split subscribers into %1$s pages.
fi: Jää tilaajat %1$s sivuun.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
fi: Neliöitä tai outoja merkkejä sähköposteissa? Valitse oikea merkistö kielellesi.

en: Standard Newsletters
fi: Standardit uutiskirjeet

en: Standard newsletter
fi: Standardi uutiskirje

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Stats
fi: Tilastot

en: Stats : %1$s
fi: Tilastot: %1$s

en: Stats dashboard
fi: Tilastohallintapaneeli

en: Stats of clicked links for each newsletter
fi: Tilastoja klikatuista linkeistä jokaisessa uutiskirjeessä

en: Status
fi: Tila

en: Stay up to date! Subscribe to our newsletters
fi: Pysy ajantasalla ja tilaa uutiskirjeemme!

en: Step %1$s
fi: Vaihe %1$s

en: Step 1:
fi: Kohta 1:

en: Step 2:
fi: Kohta 2:

en: Step 3:
fi: Kohta 3:

en: Step 4:
fi: Kohta 4:

en: Still having doubts about our product and our team of 9? No stress, we're confident enough to give you 30 days to try it out. We'll refund you in an instant if you are not happy. [link]Become Premium now without stress.[/link]
fi: Vieläkö epäröit tuotettamme tai 9 hengen tiimimme suhteen? Älä stressaa, me olemme tarpeeksi itsevarmoja ja lupaamme sinulle 30 päivää aikaa kokeilla. Palautamme rahat heti jos et ole tyytyväinen. [link]Hanki Premium ilman stressiä[/link]

en: Stop fake signups by robots with WangGuard, a free white listing service, and plugin.
fi: Robottien valekirjautumisten esto WangGuardilla, ilmainen white list -palvelu ja lisäosa.

en: Styles
fi: Tyylit

en: Styles could not be saved
fi: Tyylejä ei pystytty tallentamaan

en: Styles have been saved
fi: Tyylit tallennettiin

en: Subject
fi: Otsikko

en: Subject line
fi: Otsikkorivi

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subscribe in comments
fi: Tilaus kommenteissa

en: Subscribe in registration form
fi: Tilaus rekisteröintilomakkeessa

en: Subscribe to our Newsletter
fi: Tilaa uutiskirjeemme

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
fi: Tilaa uutiskirjeemme ja liity joukkoon. Meitä oon nyt [total_subscribers].

en: Subscribe!
fi: Tilaa!

en: Subscribed
fi: Vahvistetut tilaajat

en: Subscribed on
fi: Vahvistettu

en: Subscribed since
fi: Tilaajana tästä lähtien

en: Subscriber
fi: Tilaaja

en: Subscriber Status
fi: Tilaajan tila

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
fi: Tilaaja löytyy jo tietokannasta [link]Paina muokataksesi[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
fi: Tilaajaa on muokattu. [link]Muokkaa uudelleen[/link].

en: Subscriber has been saved.
fi: Tilaaja on tallennettu.

en: Subscriber has not been modified.
fi: Tilaajaa ei ole muokattu.

en: Subscriber has not been saved.
fi: Tilaajaa ei ole tallennettu.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
fi: Tilaajaa ei löyty: <b><i>%s</i></b>

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
fi: Tilaaja avannut uutiskirjeistä %1$s / %2$s

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
fi: Tilaaja avannut uutiskirjeistä %1$s / %2$s

en: Subscriber profile page
fi: Tilaajan profiilisivu

en: Subscriber stats
fi: Tilaajan tilastot

en: Subscribers
fi: Tilaajat

en: Subscribers can choose from these lists :
fi: Tilaajat voivat valita näistä listoista:

en: Subscribers can edit their profile
fi: Tilaajat voivat muokata profiiliaan.

en: Subscribers in no list
fi: Tilaajat, jotka eivät ole millään listoilla.

en: Subscribers per page:
fi: Tilaajia per sivu:

en: Subscribers to show per page:
fi: Kuinka monta tilaajaa näytetään per sivu

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
fi: Tilaajien täytyy nyt aktiovida tilaus sähköpostilla saadakseen uutiskirjeen. Suosittelemme tätä toimintoa.

en: Subscription MailPoet
fi: MailOpet tilaus

en: Subscription confirmation
fi: Tilauksen vahvistus

en: Subscription date
fi: Liittymispäivämäärä

en: Subscription form for your newsletters.
fi: Liittymislomake postituslistalle

en: Subscription without JavaScript is disabled.
fi: Tilaus ilman JavaScriptiä on pois päältä.

en: Subscriptions by form
fi: Tilaukset lomakkeelta:

en: Subscriptions by list
fi: Tilaukset listalta

en: Success message:
fi: Onnistumisviesti:

en: Successfully connected to %1$s
fi: Yhteys luotu onnistuneesti %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
fi: Onnistuneesti lähetetty <b><i>%s</i></b>:lle

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Tags: %1$s
fi: Tagit: %1$s

en: Take it easy, the plugin does the rest.
fi: Ota rennosti, lisäosa hoitaa loput.

en: Test email successfully sent to %s
fi: Testiposti lähetetty onnistuneesti osoitteeseen: %s

en: Test the statistics page.
fi: Testaa tilastosivua

en: Text
fi: Teksti

en: Text Area
fi: Tekstialue

en: Text Input
fi: Tekstikenttä

en: Text of "Unsubscribe" link
fi: Peruuta tilaus -viestin teksti

en: Thanks!
fi: Kiitos!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
fi: Kiitos! Päästä minut MailPoetin kimppuun.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
fi: <strong>Lähettäjä</strong> -osoite(%1$s) ei ole kelvollinen sähköpostiosoite

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
fi: <strong>Vastaa</strong> -osoite(%1$s) ei ole kelvollinen sähköpostiosoite

en: The MySQL user you have setup on your WordPress site (wp-config.php) doesn't have enough privileges to CREATE MySQL tables. Please change this user yourself or contact the administrator of your site in order to complete MailPoet's installation. mysql errors:(%1$s)
fi: WP-sivustollesi perustamalla MySQL käyttäjällä (wp-config.php) ei ole tarpeeksi oikeuksia LUODA MySQL tauluja. Ole hyvä ja muuta tämä käyttäjä tai ota yhteyttä ylläpitoon.
    installation. mysql errors:(%1$s)

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
fi: PHP laajennus openssl ei ole käytössä palvelimellasi. Pyydä palveluntarjoajaasi kytkemään se päälle jos haluat käyttää SSL-yhteyttä.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
fi: Lähetysprosessi on pysäytetty, koska havaittiin liikaa virheitä.

en: The Sweeter Experience of our Premium
fi: Premium-version mukavampi käyttökokemus

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
fi: Osoite, joka lisätään uutiskirjeen alatunnisteeseen. Tämän asettaminen auttaa välttämään roskapostisuodattimet.

en: The authors have done a pretty awesome job.
fi: Tekijät ovat tehneet aika hienoa työtä.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
fi: Sähköpostiosoite "%1$s" pompanneille viesteille saattaa aiheuttaa ongelman. Jätä kenttä tyhjäksi ja kokeile uudestaan.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
fi: Tiedot, joita yrität tuoda, eivät näytä olevan CSV-muodossa (pilkiulla erotettuina).

en: The email ID %s is not published
fi: Sähköposti ID%s ei ole julkaistu

en: The email is not valid!
fi: Sähköpostiosoite ei ole kelvollinen

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
fi: CSV -tiedoston ensimmäisen riven solujen otsikoiden pitäisi olla : "email","lastname","firstname".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
fi: Ensimmäinen asia jonka tilaajat näkevät. Ole luova ja kasvata uutiskirjeen avausprosenttia!

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
fi: Hakemistoon "%1$s" ei voi kirjoittaa, ole hyvä ja muuta hakemisto-oikeuksia tälle hakemistolle, että MailPoet voi asentaa itsensä oikein.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
fi: Hakemistoon "%1$s" ei ole kirjoitusoikeuksia, ole hyvä ja muuta oikeudet tähän hakemistoon, jotta MailPoet voi asentua oikein.

en: The form named "%1$s" has been created.
fi: Luotiin lomake: "%1$s"

en: The form named "%1$s" has been deleted.
fi: Poistettiin lomake: "%1$s"

en: The free version blocks the sending of your newsletters when you have 2000 confirmed subscribers. The Premium removes this limit.
fi: Ilmainen versio rajoittaa uutiskirjeet 2000 tilaajaan. Premiumissa ei ole rajoitusta.

en: The kitten is just to fill the blank space. He looks hungry, no? We love kittens.
fi: Kissanpentu on on juuri täyttänyt tyhjän tilan. Näyttää nälkäiseltä, eikö? Me rakastamme kissanpentuja.

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
fi: Viimeisin jouko sähköposteja pitäisi lähteä automaattisesti muutamassa minuutissa.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
fi: Lista on luotu automaattisesti tuomalla lisäosan tilaajat: %1$s

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
fi: Lista on luotu automaattisesti asennuksen yhteydessä

en: The list does not exists or cannot be deleted.
fi: Listaa ei ole olemassa tai se on poistettu.

en: The list does not exists or cannot be synched.
fi: Listaa ei ole olemassa tai sitä ei voit synkronoida.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
fi: Lista on kohteessa: "%1$s" ja on tuotu automaattisesti.

en: The list has been deleted.
fi: Sähköpostilista on poistettu.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
fi: Liittämäsi lista on liian suuri selaimelle. Kokeile <strong>ladata tiedosto</strong>.

en: The magic is happening...
fi: Taikuus tapahtuu...

en: The newsletter doesn't exist.
fi: Uutiskirjettä ei ole olemassa.

en: The newsletter has been duplicated.
fi: Uutiskirje on kopioitu.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
fi: Uutiskirje poistetaan käytöstä. Sinun tulee ottaa se uudelleen käyttöön, kun olet valmis muokkauksen kanssa. Tahdotko edetä?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
fi: Alla oleva artikkeli on lisätty vimpaimeen %sAutomaattinen uusin sisältö%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
fi: CSV -tiedoston toisella rivillä pitäisi olla arvoja: "joeeg@example.com","Average","Joe".

en: The segment cannot be unsubscribed from an [IMPORT] list.
fi: Joukkoa ei voida poistaa [IMPORT] listalta.

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
fi: Tämä osio on poistettu tämän uutiskirjeen jonosta.

en: The segment has been unsubscribed from all the lists.
fi: Tämä joukko on poistettu kaikista listoista.

en: The segment has been unsubscribed from the list "%1$s".
fi: Tämä joukko on poistettu listalta: "%1$s"

en: The selected value is already matched to another column.
fi: Valittu arvo on jo toisessa solussa.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
fi: Yksinkertaisin ratkaisu pienille listoille. Palveluntarjoajasi on asettanut päivittäiset rajoitukset.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
fi: Tilaajalista, jota käytetään tässä kampanjassa

en: The theme %1$s has been installed on your site.
fi: Teema %1$s on asennettu

en: The theme is available in Premium version only. [link]12 good reasons to upgrade.[/link]
fi: Teema on saatavilla vain Premium versioon. [link]12 hyvää syytä päivittää.[/link]

en: The theme you selected could not be loaded.
fi: Teemaa, jonka valitsit, ei pystytty lataamaan.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
fi: Lataamasi tiedoston kaksi ensimmäistä riviä näyttävät tältä:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
fi: Käyttämälläsi selaimella ei voi ladata tiedostoja. Kokeile käyttää <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">laitteeseesi suunniteltua sovellusta</a>.

en: Theme %1$s could not be deleted.
fi: Teemaa %1$s ei voitu poistaa

en: Theme %1$s has been deleted.
fi: Teema %1$s on poistettu

en: Themes
fi: Teemat

en: Then paste your list here
fi: Liitä listasi tähän

en: There are %1$s messages in your mailbox
fi: Sinulla on %1$s viestiä sähköpostissasi

en: There are %1$s pending email(s)
fi: %1$s sähköpostia odottaa lähettämistä

en: There are no bounced messages to process right now!
fi: Tällä hetkellä takaisin pompanneita sähköposteja ei ole!

en: There are no list to send to.
fi: Ei ole listoja joihin lähettää

en: There are no messages
fi: Ei yhtään viestiä

en: There are no newsletters.
fi: Ei yhtään uutiskirjettä.

en: There are no posts corresponding to that search.
fi: Haku ei löydä artikkeleita näillä hakusanoillasi.

en: There are plenty of reasons for bounces. Configure what to do in each scenario.
fi: Pompanneille viesteille on monia syitä. Tarkista asetukset kaikkiin vaihtoehtoihin.

en: There is a problem! Mailpoet.com couldn't visit your site, because:
fi: Löysimme ongelman! Mailpoet.com ei voinut vierailla sivustollasi, koska:

en: There is no plugin to import from.
fi: Ei yhtään lisäosaa josta voisi lisätä

en: There is no subject or body in this email
fi: Sähköpostissa ei ole otsikkoa tai viestiä

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
fi: Sinulla on luultavasti asennettuna kolmannen osapuolen lisäosa tai teema joka rikkoo meidän käyttöliittymän. [link]Lue lisää[/link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
fi: Listassa, jota yritit tuoda, näyttäisi olevan virhe.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
fi: Tapahtui virhe. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
fi: Ei lisenssiä "%1$s". Jos olet hankkinut Premium-lisenssin, lisää tämä domain [link]tilin asetuksiin[/link].

en: There's no stats to load!
fi: Ei tilastoja tälle ajalle

en: These tables could not be created on installation: %1$s
fi: Näitä tauluja ei pystytty luomaan asennuksessa: %1$s

en: Third party
fi: Kolmas osapuoli

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
fi: Tämä Premium lisäosa sallii sinun lisätä MailPoet lomakkeita moneen paikkaan ja Facebookiin.

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
fi: Tämä Premium lisäosa sallii sinun lisätä MailPoet lomakkeen ponnahdusikkunaan.

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
fi: Tämä maksullinen lisäosa sallii sinun lisätä hieno lomake heti ylävinjetin alle. Ei enempää eikä vähempää.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
fi: Tämä sallii sinun käyttää HTML:ää tekstilaatikoissa visuaalisessa editorissa.

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
fi: "Peruuta tilaus" -linkin teksti uutiskirjeesi alatunnisteessa.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
fi: Tämä sähköpostimoottori toimii 95&#37; palvelimista

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
fi: Tämä toiminto ei toimi, koska "Kommentit" toiminto JetPack-lisäosassa on päällä.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
fi: Tämä toiminto edellyttää inline kehyksiä. iFrames on pois päältä tai selaimesi ei tue niitä.

en: This field contains no values
fi: Tämä kenttä on tyhjä.

en: This field does not exist
fi: Tätä kenttää ei ole

en: This file is empty. Please try another.
fi: Tämä tiedosto on tyhjä. Kokeile jotain toista tiedostoa?

en: This file is not an image. Please try another.
fi: Tämä tiedosto ei ole kuva. Kokeile toista tiedostoa?

en: This file type is not allowed. Please try another.
fi: Tätä tiedostotyyppiä ei tueta. Kokeile jotain toista tiedostoa?

en: This form adds subscribers to these lists:
fi: Tämä lomake lisää tilaajat näille listoille:

en: This form does not exist
fi: Tätä lomaketta ei löydy

en: This form does not exist.
fi: Lomaketta ei ole

en: This form has already been deleted.
fi: Tämä lomake on jo poistettu.

en: This free plugin allows you to design and position a form at the beginning or bottom of a post.
fi: Tämä ilmainen lisäosa salliis inun suunnitella ja asettaa lomake artikkelin alkuun tai loppuun.

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
fi: Tämä ilmainen lisäosa sallii sinun laittaa lomake ponnahdusikkunaan, siinäpä se.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
fi: Tämä kuva saattaa olla artikkelissa. Poista kuitenkin?

en: This is fast!
fi: Tämä on nopea!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
fi: Tämä on sallittua suurempi. Kokeile jotain toista.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
fi: Tämä on ilmainen versio tehokkaammasta Premium verisiosta.

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
fi: Tämä on uutiskirjeesi otsikko. Se on ensimmäinen asia, jonka tilaajasi näkevät.

en: This method works on 5&#37; of servers
fi: Tämä tapa toimii 5&#37; palvelimista

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
fi: Listan pitää olla CSV-muodossa tai yksinkertaiseti Gmail-, Hotmail- tai Yahoo-tilistä kopioitu. Katso [link]esimerkit tukisivuiltamme[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
fi: Listan pitää olla CSV-muodossa. Katso [link]esimerkki tukisivultamme[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
fi: Tämä välilehti täyttyy Wordpress artikkelien kuvista.

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
fi: Tässä välilehdessä on kuvia nykyisestä ja edellisistä uutiskirjeistäsi

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
fi: Tämä teksti näkyy, kun sähköpostiohjelmistot eivät näytä kuvia. Näin käy useimmissa tapauksissa.

en: Thursday
fi: Torstai

en: Time remaining: %1$s
fi: Aikaa jäljellä  %1$s

en: Tip
fi: Vinkki

en: Title alignment
fi: Otsikon asettelu

en: Title format
fi: Otsikon asettelu

en: Title position
fi: Otsikon sijainti

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Titles & text
fi: Otsikot ja teksti

en: To
fi: Kenelle

en: To edit, simply click on this block of text.
fi: Klikkaa tätä tekstiosaa muokataksesi sitä.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
fi: Jatkaaksesi lähettämistä [link]vaihda Premiumiin[/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
fi: Peruuttaaksesi tilauksen kirjoita sähköpostiosoitteesi alle. Vahvistusviesti lähetetään sinulle!

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
fi: Minne kaikki pompanneet postit ohjataan? Hanki [link]Premium-versio[/link] niin tämäkin hoituu automaattisesti.

en: Today you have sent %1$s emails
fi: Tänään olet lähettänyt %1$s sähköpostia

en: Today's statistics
fi: Tämän päivän tilastot

en: Toggle Geeky Options
fi: Näytä/piilota edistyneet asetukset

en: Top domains
fi: Parhaat domainit

en: Top links
fi: Parhaat linkit

en: Top newsletters
fi: Suosituimmat uutiskirjeet

en: Top subscribers
fi: Parhaat tilaajat

en: Total clicks
fi: Klikkaukset yhteensä

en: Total number of posts or pages
fi: Artikkelien tai sivujen kokonaismäärä

en: Total of %1$s clicks:
fi: Klikkauksia yhteensä: %1$s

en: Total of batch
fi: Joukko yhteensä

en: Total of subscribers
fi: Tilaajien määrä

en: Track your readers within Google Analytics
fi: Seuraa lukijoitasi Google Analytics-työkalulla

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
fi: Kokeile itse, olemme vaikuttuneita ilmaisversiosta.

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Twice daily
fi: Kahdesti päivässä

en: Type name of your new list
fi: Kirjoita uuden listasi nimi

en: Type of date:
fi: Päiväyksen muoto:

en: Un-clicked
fi: Klikkaamattomat

en: Unconfirmed
fi: Vahvistamattomat tilaajat

en: Unconfirmed subscribers will receive your newsletters from now on without the need to activate their subscriptions.
fi: Vahvistamattomat tilaajat saavat tästä eteenpäin uutiskirjeen ilman, että heidän täytyy aktivoida heidän tilaustaan.

en: Unique clicks
fi: Yksilöllisiä klikkauksia

en: Unlimited Sites
fi: Rajaton määrä sivustoja

en: Unlisted
fi: Listaamaton

en: Unopened
fi: Avaamattomat

en: Unsubscribe
fi: Poistu uutiskirjeestä

en: Unsubscribe from all lists
fi: Poista kaikilta listoilta

en: Unsubscribe from list: %1$s
fi: Poista listalta %1$s

en: Unsubscribe link
fi: Peruuta tilaus -linkki

en: Unsubscribe page
fi: Peruutussivu

en: Unsubscribe the user
fi: Poista käyttäjä postituslistalta

en: Unsubscribe the user and add him to the list "%1$s"
fi: Poista käyttäjä postituslistalta ja lisää häet listaan "%1$s"

en: Unsubscribed
fi: Uutiskirjeeltä poistuneet

en: Unsubscribed on %1$s
fi: Poiskirjauduttu %1$s :sta

en: Unsubscribes
fi: Peruuttanut uutiskirjeen

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Plugin
fi: Päivitä lisäosa

en: Update list
fi: Päivitä lista

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
fi: MailPoetin päivitys versioon "%1$s" epäonnistui!

en: Upgrade DKIM key
fi: Päivitä DKIM-avain

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload Theme (.zip)
fi: Lataa teema (.zip)

en: Upload a file
fi: Lataa tiedosto

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
fi: Siirtovirhe, tiedosto %1$s on liian suuri! (MAX:%2$s)

en: Upload failed.
fi: Lataaminen epäonnistui.

en: Upload stopped.
fi: Lataaminen pysäytetty.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
fi: tai

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
fi: Käytä oman verkko-osoitteesi sähköpostia, esim <strong>info@%s</strong> välttääksesi roskapostikansion tai jopa blokkauksen.

en: Use the same method as the one used for your WP site.
fi: Käytä samaa tapaa kuin WP-asennuksesi käyttää

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
fi: Käytä tätä URL-osoitetta cron-työssä: [cron_url]

en: User choice: %s
fi: Käyttäjän valinta: %s

en: User has been inserted.
fi: Käyttäjä lisätty.

en: User has been updated.
fi: Käyttäjän tiedot päivitetty.

en: User has not been inserted.
fi: Käyttäjää ei ole lisätty.

en: User has not been updated.
fi: Käyttäjää ei ole päivitetty.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
fi: Käyttäjät voivat edelleen muuttaa vastausosoitetta uutiskirjeessä. Verkon pääkäyttäjät voivat edelleen muokata lähetystapaa jokaisella sivustolla.

en: Validate for:
fi: Tarkista:

en: Value
fi: Arvo

en: Verify that the date in blue matches the original one.
fi: Varmista että päivä sinisellä täsmää alkuperäisen kanssa.

en: Verify what your subscribers do once you drove them onto your site and improve your retention rate. [link]Track your readers with GA in Premium.[/link]
fi: Varmista mitä tilaajasi tekee sen jälkeen kun ohjaat heidät sivuillesi. [link]Seuraa kävijöitä GA:n avulla Premiumilla[/link]

en: Verify your license again.
fi: Verifoi lisenssisi uudelleen.

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
fi: Erittäin tehokas, jos ei jopa omituinen käyttöliittymä.

en: View
fi: Näkymä

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: View all lists
fi: Näytä kaikki listat

en: View all themes by %1$s
fi: Kaikki teemat: %1$s

en: View author's website
fi: Vieraile tekijän kotisivuilla

en: View by lists
fi: Näytä listan mukaan

en: View details.
fi: Näytä yksityiskohdat.

en: View full screenshot
fi: Katso koko ruudunkaappaus

en: View in browser link
fi: Katso selaimessa -linkki

en: View newsletter
fi: Tarkistele uutiskirjettä

en: View setup instructions
fi: Näytä asennusohjeet

en: View stats & edit
fi: Katso tilastoja & muokkaa

en: View stats or edit
fi: Näytä tilastot tai muokkaa

en: View subscribers
fi: Näytä tilaajat

en: View your score
fi: Näytä pisteesi

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
fi: Vierailija joka kirjoittaa kommentin artikkeliin voi tehdä valinnan tilatakseen uutiskirjeen

en: Visual
fi: Visuaalinen

en: Waiting for the first visit of your cron job!
fi: Odotetaan cron-työsi ensimmäistä käyntiä!

en: Waiting for the first visit!
fi: Odotetaan ensimmäistä käyntiä!

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
fi: Haluatko aloittaa alusta? Tämä poistaa MailPoetin ja asentaa sen täysin uudelleen.

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
fi: Varo! Jos asennat tämän teeman uudelleen kaikki tiedostot kansiosta folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s kirjoitetaan uudelleen. Oletko varma, että haluat asentaa uudelleen?

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
fi: Teeman asentaminen epäonnistui. Se ei ole oikean muotoinen.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
fi: Emme löytäneet yhtään sähköpostiosoitetta ensimmäiseltä 10 riviltä.

en: We got documentation and a ticket system on [link]support.mailpoet.com[/link]. We answer within 24h.
fi: Meillä on oppaita ja tukipyyntöjärjestelmä [link]support.mailpoet.com[/link]. Vastaamme 24 tunnin sisällä.

en: We have 3 different licences available to fit your needs:
fi: Meillä on tarjolla kolme erilaista lisenssiä:

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
fi: Pidämme kaikki epäonnistuneet lähetykset jonossa, jotta voit jatkaa lähetystä myöhemmin.

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. Thanks, you're already sharing!
fi: Tiedämme käyttäjistämme aivan liian vähän. Etsimme [link]anonyymiä dataa[/link] rakentaaksemme paremman vimpaimen. Kiitos, sinä jaat tietoa!

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. [ajaxlink]Yes, count me in![/ajaxlink]
fi: Tiedämme käyttäjistämme aivan liian vähän. Etsimme [link]anonyymiä dataa[/link] rakentaaksemme paremman vimpaimen. [ajaxlink]Kyllä! haluan mukaan![/ajaxlink]

en: We love stars...
fi: Me rakastamme tähtiä...

en: We received %1$s messages from the user %2$s
fi: Olemme vastaanottaneet %1$s viestiä käyttäjältä %2$s

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
fi: Suosittelemme, että asetat cron-työn. [link]Lue lisää[/link] osoitteessa support.mailpoet.com

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
fi: Emme saanut yhteyttä API:in, sivusto saattaa olla alhaalla. Kokeile myöhemmin uudelleen.

en: Website
fi: Verkkosivu

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Weekly
fi: Viikottain

en: Weekly routine starts in:
fi: Viikoittainen rutiini alkaa:

en: Welcome Page!
fi: Aloitussivu!

en: Welcome to %1$s
fi: Tervetuloa %1$s

en: What You Can Do
fi: Mitä voit tehdä

en: What type of newsletter is this?
fi: Minkä tyyppinen uutiskirje tämä on?

en: What's new?
fi: Mitä uutta?

en: When a new WordPress user is added to your site...
fi: Kun uusi käyttäjä lisätään...

en: When failed permanently
fi: Kun epäonnistunut pysyvästi

en: When mailbox is full
fi: Kun postilaatikko on täynnä

en: When mailbox is not available
fi: Kun postilaatikko ei ole saatavilla

en: When message is delayed
fi: Kun viesti on viivästynyt

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
fi: Kun asetat pomppaavien viestien järjestelmän, sinulla pitää olla erillinen sähköpostiosoite pomppaaville ja välitetyille sähköposteille

en: When someone subscribes
fi: Kun joku tilaa uutiskirjeen

en: When someone subscribes to the list...
fi: Kun joku tilaa uutiskirjeen...

en: When someone unsubscribes
fi: Kun joku peruu uutiskirjeen

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
fi: Kun tilaaja klikkaa aktivointi linkkiä, he ohjataan valitsemallesi sivulle.

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
fi: Kun pompannut viesti on outo emmekä ole varmoja mitä tehdä lähetä edelleen osoitteeseen

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
fi: Kun tilaajat painavat "reply" vastaanottaa tämä sähköposti heidän vastauksensa

en: When there's new content...
fi: Kun on uutta sisältöä...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
fi: Kun sinut on merkitty roskapostin lähettäjäksi lähetä pompannut viesti osoitteeseen

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
fi: Kun sinun täytyy vahvistaa, että olet ihminen, lähetä:

en: When...
fi: Kun...

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
fi: Mitä lyhennettä käytetään? [linkLue lisää[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
fi: Kuka voi muuttaa MailPoetin asetuksia?

en: Who can create newsletters?
fi: Kuka voi luoda uutiskirjeitä?

en: Who can manage subscribers?
fi: Kuka voi hallita tilaajia?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
fi: Kuka voi nähdä tyylit-välilehden visuaalisessa editorissa?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
fi: Kuka voi nähdä teema-välilehden visuaalisessa editorissa?

en: Who can view the statistics page?
fi: Kuka voi katsoa tilastot -sivua?

en: Widget Settings
fi: Vimpaimen asetukset

en: With this segment
fi: Tämän alueen

en: WordPress Posts' Images
fi: WordPress-artikkeleiden kuvat

en: WordPress Users
fi: WordPress-käyttäjät

en: WordPress post
fi: WordPress artikkeli

en: WordPress user display name
fi: WordPress käyttäjän näyttönimi

en: Year
fi: Vuosi

en: Year, month
fi: Vuosi, kuukausi

en: Year, month, day
fi: Vuosi, kuukausi, päivä

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes, add me to your mailing list.
fi: Kyllä, lisää minut listalle.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
fi: Jaiks! Ei löytynyt yhtään tilaajaa.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
fi: Jaiks! Muokataksesi lomaketta sinulla pitää olla ainakin yksi lista.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
fi: Jaiks! Olet lähellä MailPoetin ilmaisversion %1$s tilaajan rajaa. Päivitä [link]Premiumiin[/link] lähettääksesi ilman rajoituksia ja saadaksesi paljon muita etuja.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
fi: Hups! Selaintasi ei välttämättä tueta. Hae uusin [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. Kaikki näyttäisi toimivan oikein?[link_ignore]Sivuuta virhe[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
fi: Jaiks. Olet ylittänyt MailPoetin ilmaisversion 2000 tilaajan rajan (%1$s tilaajaa). Lähettäminen ei ole nyt mahdollista. Ole hyvä ja päivitä versiosi [link]Premiumiin[/link], jotta voit lähettää ilman rajoituksia.

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
fi: Olet poistamassa teemaa: %1$s. Oletko varma?

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
fi: Olet lähettämässä tätä uutiskirjettä. Vahvista.

en: You are already subscribed to : %1$s
fi: Olet jo listalla: %1$s

en: You are already subscribed.
fi: Olet jo tilaaja

en: You are already unsubscribed.
fi: Olet jo poistanut tilauksesi.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
fi: Voit lisätä tämän domainin sinun [link]tili asetuksiin[/link]

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
fi: Voit vaihtaa oletusvastausosoitteen ja -nimen uutiskirjeellesi. Tätä käytetään myös vahvistusviesteissä sekä ilmoituksissa.

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
fi: Voit helposti lisätä tämän lomakkeen teemasi [link]vimpainalueeseen[/link].

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
fi: Voit myös lisätä %1$ssosiaalisen median painikkeita%2$s kuten nämä:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
fi: Voit lisätä vain yhden vimpaimen jos haluat että ilmoitus lähtee heti, kun artikkeli on julkaistu

en: You can only select <%= chars %> item<%= plural %>
fi: Voit valita vain <%= chars %> kohteen<%= plural %>

en: You can start by watching this video by one of our users.
fi: Voit aloittaa katsomalla käyttäjämme tekemän videon.

en: You cannot use the DKIM signature option...
fi: Et voi käyttää DKIM signature option...

en: You have attempted to queue too many files.
fi: Sinulla on liikaa tiedostoja jonossa.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
fi: Onko tilastoissa palautetta? [link]ota yhteyttä[/link] meihin.

en: You have to select at least 1 list
fi: Sinun täytyy valita vähintään 1 lista

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
fi: Tuliko tehtyä virhe? [link]Peru uutiskirjeen peruutus[/link]

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
fi: Haluat ehkä laittaa <i>itse allekirjoittavat sertifikaatit</i> päälle

en: You may only upload 1 file.
fi: Voit ladata vain yhden tiedoston.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
fi: Sinun pitää aktivoida MailPoet Premium lisäosa.

en: You need to select a type for this field
fi: Sinun täytyy valita tämän kentän tyyppi

en: You need to select at least one list.
fi: Sinun tulee valita vähintään yksi

en: You need to specify a name for this field
fi: Sinun pitää määritellä nimi tälle kentälle

en: You need to specify a value for your checkbox
fi: Sinun pitää määritellä valintaruudulle arvot

en: You specified an SMTP password but you don't require an authentication, you might want to turn the SMTP authentication ON.
fi: Kirjoitit SMTP salasanan, mutta et vaatinut tunnistautumista, ehkä haluat laittaa SMTP tunnistautumisen päälle.

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
fi: Päivitys tehty! Vähän niinkuin saisi uuden lelun, mutta perempaa.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
fi: Sinun täytyy osata CSS:ää suunnitellaksesi mieleisesi.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
fi: Sinun täytyy päivittää nimipalvelinasetuksesi (DNS) jos päivität.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
fi: Kaikki valmista! Lähetit onnistuneesti Gmailin avulla.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
fi: Melkein valmista. Klikkaa [link]tästä[/link] aktivoidaksesi juuri ostamasi lisenssin.

en: You're import file is not valid.
fi: Tuomasi tiedosto on virheellinen.

en: You're on an intranet. You'll need to set your own cron job.
fi: Olet sisäisessä verkossa. Joudut määrittämään oman cron-työsi.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
fi: Käytät vanhempaa DKIM-avainta jota Gmail ei tue.

en: You've been subscribed!
fi: Olet nyt tilaaja!

en: You've subscribed to: %1$s
fi: Olet tilannut: %1$s

en: You've successfully subscribed.
fi: Olet onnistuneesti liittynyt postituslistalle

en: You've unsubscribed!
fi: Olet poistunut uutiskirjelistalta

en: You've updated to %1$s
fi: Päivitetty %1$s

en: Your .htaccess, firewall or server is blocking our IP (%1$s).
fi: .htaccess-tiedostosi, palomuurisi tai palvelimesi estää IP-osoitteemme (%1$s).

en: Your Google Campaign can only contain latin characters, numbers, spaces and hyphens!
fi: Google-kampanjasi voi sisältää vain latinalaisia merkkejä, numeroita, välilyöntejä ja tavuviivoja!

en: Your MailPoet comes with an example newsletter. You'll see it when you close this welcome page. Edit it to start playing with it.
fi: MailPoetin mukana tulee esimerkkiuutiskirje. Näet sen kun suljet tämän aloitussivun. Aloita MailPoetin käyttö muokkaamalla sitä.

en: Your Premium is activated.
fi: Premium-versio on aktivoitu.

en: Your Premium licence has expired.
fi: Premium lisenssi on vanhentunut

en: Your SPF record
fi: SPF-tietueesi

en: Your auto newsletter has been activated.
fi: Automaattinen uutiskirjeesi on aktivoitu.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
fi: Sinun ihka uusi listasi odottaa ensimmäistä tilaajaa.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
fi: Selaimessasi on rajoituksia suurien tiedostojen siirrossa monisiirtoa käytettäessä. Käytä selainsiirtoa tiedostojen kanssa, jotka ovat yli 100 Mt.

en: Your company's address
fi: Yrityksesi osoite

en: Your cron job is working!
fi: Cron-työsi toimii!

en: Your daily newsletter stats
fi: Päivittäisen uutiskirjeesi tilastot

en: Your email could not be saved
fi: Sähköpostiasi ei pystytty tallentamaan

en: Your email has been saved
fi: Sähköpostisi tallennettiin

en: Your email preview has been sent to %1$s
fi: Sähköpostisi esikatselu on lähetetty osoitteeseen %1$s

en: Your form could not be saved.
fi: Lomakettasi ei voitu tallentaa.

en: Your form has been saved.
fi: Lomakkeesi on tallennettu.

en: Your latest newsletter is being sent.
fi: Viimeisintä uutiskirjettäsi lähetetään.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
fi: Lisenssisi ei salli enempää verkko-osoitteita. Päivitä [link]asetuksista[/link]

en: Your lists
fi: Listasi

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
fi: Sinun palvelimellasi ei ehkä ole sähköpostipalvelinta. Varmistaaksesi, kirjaudu ulos ja klikkaa "Salasana hukassa?" linkkiä kirjautumissivulta. Saatko salasanan vaihto sähköpostin WP-sivustoltasi?

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
fi: Sinun uutta sivustoasi ei ole vielä julkaistu? Laita "Tulossa pian"-sivu johon saat laitettua lomakkeen jolla keräät sähköpostiosoitteita tällä Premium lisäosalla.

en: Your own website
fi: Sinun verkkosivusi

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
fi: Hakutuloksesi ei palauta yhtään tilaajaa. Vaihda suodattimiasi!

en: Your request has failed
fi: Pyyntösi epäonnistui

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
fi: Sinun lähetysasetuksesi ([settings]) estävät näin nopean lähettämisen [number] tilaajalle. Lähetyksessä on viivettä. [link]Lue lisää[/link].

en: Your server apparently refuses to send more emails.
fi: Palvelimesi estää tällä hetkellä viestien lähetyksen.

en: Your server cannot run MailPoet.
fi: Palvelimesi ei voi käynnistää MailPoetia

en: Your server doesn't support remote exchanges.
fi: Palvelimesi ei tue: remote exchanges

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
fi: Palvelimeltasi puuttuu yksi tai useampi tärkeä PHP ominaisuus, jotta tämä toimisi oikein: %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
fi: Palvelimesi asetukset eivät salli meidän viimeistellä asennusta!

en: Your settings are saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
fi: Sinun tilaajalla pitää olla vähintään kaksi vaihtoehtoa mistä valita

en: Your vote could not be recorded.
fi: Äänestystäsi ei pystytty tallentamaan.

en: Your vote has been recorded.
fi: Äänesi on tallennettu.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
fi: Palveluntarjoajallasi on rajoitukset. Suosittelemme 70 sähköpostia tunnissa. [link]Lue lisää[/link].

en: Your website doesn't seem to have a license! Log into your [link]account manager[/link] to add a license for this website.
fi: Verkkosivustollasi ei näytä olevan lisenssiä! Kirjaudu [link]tilinhallintaasi[/link] lisätäksesi lisenssin tälle verkkosivustolle.

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
fi: Jep, toimii. Voit aloittaa postien lähettämisen kuuhun.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
fi: Jep. Olemme lisänneet sinut listallemme. Kuulet meistä pian.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
fi: [link]Opas[/link] kuinka luot oman teeman.

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
fi: [link]Lue lisää osoistteessa support.mailpoet.com[/link].

en: [link]Show more details.[/link]
fi: [link]Näytä enemmän tietoja[/link]

en: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] and [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versions are also available.
fi: [link_html]HTML[/link_html]-, [link_php]PHP[/link_php]-, [link_iframe]iframe[/link_iframe]- ja [link_shortcode]lyhytkoodi[/link_shortcode]versiot ovat myös saatavilla.

en: [send_method] works with MailPoet
fi: [send_method] toimii MailPoetin kanssa

en: above content
fi: sisällön yläpuolella

en: above text block and image
fi: Tekstilohkon ja kuvan yläpuolella

en: after %1$s try | after %1$s tries
fi[0]: %1$s yrityksen jälkeen, yritä
fi[1]: %1$s yritysten jälkeen, yritä

en: alternate left & right
fi: vaihtele vasemmalta & oikealta

en: and the footer?
fi: Entä alatunniste?

en: any role
fi: mikä tahansa rooli

en: art
fi: taide

en: below content
fi: sisällön alapuolella

en: bounced
fi: pompannut

en: business
fi: yritystoiminta

en: center
fi: keskellä

en: clicked
fi: klikattu

en: day(s)
fi: päivää

en: day(s) after.
fi: päivän kuluttua.

en: drop content here
fi: Pudota sisältöä tähän

en: e-commerce
fi: verkkokauppa

en: e.g.:smtp.mydomain.com
fi: esimerkiksi: smtp.mydomain.com

en: education
fi: opiskelu

en: emails
fi: sähköpostit

en: empty
fi: tyhjä

en: every 10 minutes
fi: joka kymmenes minuutti

en: every 15 minutes
fi: vartin välein

en: every 2 hours
fi: joka toinen tunti

en: every 2 minutes
fi: joka toinen minuutti

en: every 30 minutes
fi: puolentunnin välein

en: every 5 minutes
fi: joka viides minuutti

en: every hour
fi: joka tunti

en: every minute
fi: joka minuutti

en: excerpt
fi: lyhenne

en: food
fi: ruoka

en: full post
fi: koko artikkeli

en: go back to Step 1
fi: Mene takaisin kohtaan 1

en: go to page
fi: mene sivulle

en: government
fi: hallitus

en: has been activated.
fi: on otettu käyttöön.

en: has been de-activated.
fi: on poistettu käytöstä.

en: heading 1
fi: otsikko 1

en: heading 2
fi: otsikko 2

en: heading 3
fi: otsikko 3

en: health and sports
fi: terveys ja liikunta

en: hey, click on this text!
fi: Hei, klikkaa tätä tekstiä!

en: hour(s)
fi: tuntia

en: hour(s) after.
fi: tunnin kuluttua.

en: if there's new content
fi: jos uutta sisältöä

en: iframe version
fi: iframe versio

en: immediately
fi: välittömästi

en: immediately.
fi: heti.

en: in any WordPress role
fi: mikä vain WP-rooli

en: in text block
fi: tekstilohkossa

en: insurance
fi: vakuutus

en: left
fi: vasemmalla

en: manufacturing
fi: valmistus

en: marketing and media
fi: markkinointi ja media

en: medium
fi: keskikokoinen

en: monthly every...
fi: kuukausittain joka...

en: monthly on the...
fi: kuukausittain päivämäärällä...

en: moved to the trash.
fi: siirretty roskakoriin.

en: new subscriber
fi: uusia tilaaja

en: new subscribers
fi: uusia tilaajia

en: newest
fi: uusin

en: no
fi: ei

en: no image
fi: ei kuvaa

en: non profit
fi: voittoa tavoittelematon

en: of
fi: ei

en: of %1$s
fi: %1$s :sta

en: oldest
fi: vanhin

en: once a day at...
fi: Kerran päivässä...

en: opened
fi: avattu

en: or simply [link]go back to design[/link].
fi: tai mene [link]takaisin suunnitteluun[/link].

en: other
fi: muu

en: per year
fi: vuosittain

en: photography
fi: valokuvaus

en: play with this image
fi: Kokeile mitä voit tehdä tällä kuvalla

en: real estate
fi: kiinteistöt

en: religious
fi: uskonto

en: right
fi: oikea

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
fi: näe linkit [link]Premiumilla[/link].

en: selected
fi: valittu

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
fi: Laajennukset

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
fi: Lisäasetukset

[ctx: settings tab title]
en: Basics
fi: Yleiset

[ctx: settings tab title]
en: Forms
fi: Lomakkeet

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
fi: Lähetä...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
fi: Kirjautumisen vahvistus

en: show as list
fi: näytä listana

en: show message
fi: näytä viesti

en: small
fi: pieni

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
fi: tilaajat vastaanottavat "%1$s" tuonnin jälkeen.

en: technology
fi: teknologia

en: title only
fi: vain otsikko

en: total max upload file size : %1$s
fi: Yhteenlaskettu tiedostonsiirtoraja: %1$s

en: travel
fi: matkustus

en: undelivered
fi: toimittamaton

en: underline
fi: alleviivaa

en: unopened
fi: avaamaton

en: unsubscribed
fi: poistunut uutiskirjeestä

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
fi: ei voitu aktivoida <strong><a href="%s">%s</a></strong>, asenna ensin ja aktivoi sitten.

en: week(s)
fi: viikkoa

en: week(s) after.
fi: viikon kuluttua.

en: weekly on...
fi: viikottain päivämäärällä..

en: which you have pasted
fi: jotka sinä olet liittänyt

en: yes
fi: kyllä

en: you can send as fast as every 15 minutes since Mailpoet guarantees Premium users can send this fast.
fi: MailPoet takaa, että premium-käyttäjä voi lähettää joka 15 minuutti.
