MailPoet - MP2 - en to fi translation catalogue (1148 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
fi:  %1$s sähköpostia ajastettu

en:  %1$s subscribers have been deleted.
fi: %1$s tilaajat on poistettu

en: "%2$s" imported from %1$s
fi: "%2$s" tuotu kohteesta %1$s

en: "Read more" text
fi: "Read more" teksti

en: "View in browser"
fi: "Katso selaimessa"

en: %1$s day | %1$s days
fi[0]: %1$s päivä
fi[1]: %1$s päivää

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
fi: %1$s sähköpostit näyttäisi olevan useampaan kertaan tiedostossa : %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
fi: %1$s virheellisiä sähköpostiosoitteita : %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
fi: %1$s sähköpostia joka %2$s

en: %1$s hour | %1$s hours
fi[0]: %1$s tunti
fi[1]: %1$s tuntia

en: %1$s minute | %1$s minutes
fi[0]: %1$s minuutti
fi[1]: %1$s minuuttia

en: %1$s out of %2$s sent.
fi: %1$s / %2$s lähetetty.

en: %1$s second | %1$s seconds
fi[0]: %1$s sekunti
fi[1]: %1$s sekuntia

en: %1$s subscribers added to %2$s.
fi: %1$s tilaajat lisätty: %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
fi: %1$s tilaajat lisätty: "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
fi: %1$s tilaajat vahvistettu.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
fi: %1$s tilaajat siirretty: "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
fi: %1$s tilaajat poistettu kohteesta: "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from all existing lists.
fi: %1$s tilaajat on poistettu kaikilta listoilta.

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
fi: %1$s tilaajat on viety. Lataa viety tiedsto [link]täältä[/link]

en: %1$s week | %1$s weeks
fi[0]: %1$s viikko
fi[1]: %1$s viiikkoa

en: %1$s year | %1$s years
fi[0]: %1$s vuosi
fi[1]: %1$s vuotta

en: %1$s's import list
fi: %1$s tuo lista

en: %1$sth
fi: %1$s.

en: %d file(s) have been successfully uploaded.
fi: tiedosto(a) on onnistuneesti ladattu.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
fi: %s ylitti usean tiedoston lataamisen maksimi moon selainta käytettäessä.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
fi: %s on liian suuri siirrettäväksi tälle sivulle.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
fi: %sMuokataksesi%s vimpainta, vie hiiri sen päälle, jotta näet muokkaa-painikkeen.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
fi: &#8220;%s&#8221; lataus epäonnistui.

en: &lt; Prev
fi: &lt; Edellinen

en: (%1$s votes)
fi: (%1$s ääntä)

en: , %1$s of which were %2$s
fi: , %1$s joista %2$s

en: ... or duplicate one below to copy its design.
fi: ...tai monista jokin alla olevista kopioidaksesi sen ulkoasun.

en: 1st
fi: 1.

en: 2nd
fi: 2.

en: 3rd
fi: 3.

en: 5 Minute User Guide
fi: 5 minuutin käyttäjänopas

en: << Back
fi: << Takaisin

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
fi: Ihan uusi MailPoet. Nyt hauskuus alkaa.

en: A checkbox is added as option for your customers to signup for your newsletter while purchasing from your digital store.
fi: Valintaruutu on lisätty vaihtoehtona asiakkaillesi tilata uutiskirje samalla, kun hän tekee ostoksia kaupassasi.

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
fi: Uusi luettelo "%1$s" on luotu tämän segmentiin.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
fi: Tilaaja ohjataan haluamallesi sivulle, kun hän klikkaa "Peruuta tilaus" -linkkiä uutiskirjeen alaosassa.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
fi: Teema nimeltä %1$s on jo olemassa. Jos haluat tallentaa sen päälle valitse oikea valinta ennen latausta.

en: A well designed plugin for a simple idea.
fi: Hienosti suunniteltu lisäosa yksinkertaisella idealla.

en: Action Required
fi: Toimintaa vaaditaan

en: Actions will be executed after %1$s messages
fi: Toiminnot tehdään %1$s viestin jälkeen

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate MailPoet Premium Version
fi: Aktivoi MailPoet Premium versio

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
fi: Aktivoi jos SMTP-porttien käyttö on estetty

en: Activate now
fi: Aktivoi nyt

en: Add
fi: Lisää

en: Add / Edit group of posts
fi: Lisää / Muokkaa ryhmää

en: Add Images
fi: Lisää kuvia

en: Add Link & Alternative text
fi: Lisää linkki & Vaihtoehtoinen teksti

en: Add List
fi: Lisää lista

en: Add New Field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Add Subscriber
fi: Lisää tilaaja

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
fi: Lisää valintaruutu lomakkeeseen ja valitse mihin listaan käyttäjä lisätään.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
fi: Lisää kassasivulle valintaruutu, jolla asiakkasi voivat tilata uutiskirjeen.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
fi: Lisää rekisteröintilomakkeeseen valintaruutu, jotta uudet käyttäjät liittyvät haluamallesi uutiskirjelistalle.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
fi: Lisää linkki alatunnisteeseen kaikissa uutiskirjeissä, jotta tilaajat voivat muokata profiilejaan ja listojaan. [link]Katso oma profiilisivusi.[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
fi: Lisää lomakkeisiisi uusi kenttä, jolla kävijäsi voivat tilata uutiskirjeen.

en: Add item
fi: Lisää kohde

en: Add link / Alternative text
fi: Lisää linkki / Vaihtoehtoinen teksti

en: Add list
fi: Lisää lista

en: Add more themes
fi: Lisää teemoja

en: Add new field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Add to list
fi: Lisää listaan

en: Added
fi: Lisätty

en: Address:
fi: Osoite:

en: After submit...
fi: Lähettämisen jälkeen...

en: Align center
fi: Asettele keskelle

en: Align left
fi: Asettele vasemmalle

en: Align right
fi: Asettele oikealle

en: All
fi: Kaikki

en: All %1$s subscribers are selected.
fi: Kaikki %1$s tilaajat on valittu.

en: All Newsletters
fi: Kaikki uutiskirjeet

en: All Sent
fi: Kaikki lähetetty

en: All subscribers on this page are selected.
fi: Kaikki tilaajat tällä sivulla on valittu.

en: Allow HTML edits
fi: Salli HTML-muokkaus

en: Allow site admins to change the sending method
fi: Salli sivuston ylläpitäjän muuttaa lähetystapa

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
fi: Salli sivuston ylläpitäjän ottaa kirjautumisen vahvistus pois päältä

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
fi: Sallii rekisteröityvän käyttäjän tilata uutiskirjeen haluamastasi listasta.

en: Allowed Files
fi: Sallitut tiedostotyypit

en: Alphanumerical
fi: Aakkosnumeerinen

en: Already paid?
fi: Oletko jo maksanut?

en: Alternative text:
fi: Vaihtoehtoinen teksti:

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
fi: Lataamisen aikana tapahui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Apply
fi: Aseta

en: April
fi: huhtikuu

en: Archive page shortcode
fi: Arkistosivun lyhytkoodi

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
fi: Valitsitko varmasti oikean portin? Voit jättää sen tyhjäksi jos et tiedä mitä syöttää

en: Are you sure you want to delete this custom field?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän muokatun kentän?

en: Are you sure you want to delete this form?
fi: Oletko varma, että tahdot poistaa tämän lomakkeen?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
fi: Oletko varma, että haluat jättää huomiotta %1$s tilaajaa listalta %2$s?

en: Ask for:
fi: Kysy:

en: August
fi: elokuu

en: Authentication
fi: Todennus

en: Author:
fi: Kirjoittaja:

en: Auto Newsletters
fi: Automaattiset uutiskirjeet

en: Automatic latest content
fi: Automaattinen uusin sisältö

en: Automatic newsletter
fi: Automaattinen uutiskirje

en: Automatically add paragraphs
fi: Lisää kappaleet automaattisesti

en: Automatically sent...
fi: Lähetetty automaattisesti

en: Average rating: %1$s
fi: Keskimääräinen arvio: %1$s

en: Back
fi: Takaisin

en: Back to lists
fi: Takaisin listoihin

en: Back to selection
fi: Takaisin valintaan

en: Background
fi: Tausta

en: Background color
fi: Taustan väri

en: Background color with alternate
fi: Taustan väri vaihtoehdolla

en: Batch insert options
fi: Erän lisäys valinnat

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
fi: Tämä on ensimmäinen asia, jonka tilaajasi näkevät.

en: Blocked IP
fi: Blokattu IP

en: Bookmarks Selection
fi: Kirjainmerkkien valinta

en: Bounce
fi: Pompannut

en: Bounce Email
fi: Sähköposti pompanneille viesteille

en: Bounce Handling
fi: Pompanneiden viestien käsittely

en: Bounce handling connection test
fi: Pompanneiden viestien käsittelyn yhteystesti

en: Bounce handling processing
fi: Pompanneiden viestien käsittelyn prosessi

en: Bounced
fi: Pompannut

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Button label:
fi: Napin otsikko:

en: CSV file
fi: CSV-tiedosto

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
fi: Voitko vahvistaa että tämä solu vastaa tätä kentää?

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
fi: CSV -tiedostoon pääsy estetty. Tarkista oikeudet kansioon: "%1$s"

en: Categories:
fi: Kategoriat:

en: Change log
fi: Muutos loki

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
fi: Muuta alatunnisteen sisältöä MailPoetin %1$sSettings%2$s sivulla.

en: Charset
fi: Merkistö

en: Check again what you're trying to import.
fi: Tarkista uudelleen mitä yritit tuoda.

en: Check this box if you want transparency
fi: Valitse tämä jos haluat läpinäkyväksi

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
fi: Tarkista saapuneet postit vahvistaaksesi tilauksen.

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
fi: Tarkista roskapostikansio vahvistaaksesi tilauksesi.

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Checking license
fi: Tarkistetaan lisenssiä

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
fi: Oleppas hyvä, tässä MailPoet  Newletter -lisäosa

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
fi: Valitse lähettäjän nimi ja sähköpostiosoite ilmoitusviesteille.

en: Choose a list
fi: Valitse lista

en: Clear selection
fi: Tyhjennä valinta

en: Click here to add a title or text.
fi: Paina tässä lisätäksesi otsikon tai tekstiä.

en: Click here to subscribe
fi: Painta tästä liittyäksesi

en: Click here to view media.
fi: Paina tästä nähdäksesi mediat.

en: Clicked
fi: Klikatut

en: Clicked on
fi: Klikattu

en: Clicks
fi: Klikkaukset

en: Close
fi: Sulje

en: Configuration and Permissions
fi: Asetukset ja oikeudet

en: Configure
fi: Määritä

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
fi: Määritä SPF ja DKIM erikseen jokaiselle sivustolle.

en: Configure each site manually
fi: Määritä kaikki sivustot manuaalisesti

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
fi: Määritä nimipalvelinasetukset (DNS) lisäämällä nimi/arvo -parit TXT-kenttiin kuten alla:

en: Confirm Reinstallation
fi: Vahvista uudelleenasennus

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
fi: Vahvista MailPoet Premium -lisäosan aktivointi?

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
fi: Vahvista MailPoet Premium -lisäosan asennus?

en: Confirm unconfirmed subscribers
fi: Vahvista kaikki vahvistamattomat tilaajat

en: Confirm your subscription to %1$s
fi: Vahvista tilauksesi: %1$s

en: Confirmation page
fi: Vahvistussivu

en: Conflict
fi: Konflikti

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
fi: Onnea! Premium lisenssi on nyt aktivoitu. Vielä yksi vaihe...

en: Contact Support
fi: Ota yhteys tukeen

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
fi: Ota yhteys palveluntarjoajaasi. Se pitäisi olla korjattavissa.

en: Content
fi: Sisältö

en: Copy
fi: Kopio

en: Copy of
fi: Kopio

en: Copy paste in a text box
fi: Kopioi ja liitä tekstilaatikkoon

en: Create a new email
fi: Luo uusi sähköposti

en: Create a new form
fi: Luo uusi lomake

en: Create a new list
fi: Luo uusi lista

en: Create and send newsletters. Import and manage your lists. Add subscription forms in widgets, articles and pages. MailPoet (formerly Wysija) is a freemium plugin updated regularly with new features.
fi: Luo ja lähetä uutiskirjeitä. Tuo ja hallitse listoja. Lisää tilauskenttä vimpaimiin, artikkeleihin, sivuihin. MailPoet (aiemmin Wysija) on ilmainen lisäosa jota päivitetään säännöllisesti uusilla ominaisuuksilla.

en: Created on
fi: Luotu

en: Crunching&hellip;
fi: Raksuttaa&hellip;

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
fi: Tämän kuun tämä päivä järjestysnumerona

en: Current day of the month number
fi: Tämän kuun tämä päivä

en: Current month number
fi: Kuluva kuu numerona

en: Currently viewing
fi: Tällä hetkellä katsomassa

en: Custom Fields
fi: Muokatut kentät

en: Custom dates
fi: Valitse päivämäärät

en: Custom horizontal line
fi: Mukautettu horisontaalinen viiva

en: Daily summary of emails sent
fi: Päivittäinen kooste lähetetyistä sähköposteista

en: Date
fi: Päiväys

en: Date created
fi: Luomispäivämäärä

en: Day
fi: Päivä

en: Debug mode
fi: Virheidenetsimistila

en: December
fi: joulukuu

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
fi: Päätä mitkä sähköpostit uusi asiakas saa automaattisesti ostamansa tuotteen perusteella. Tämä on Premium-lisäosa WooCommerceen.

en: Default style saved.
fi: Perustyyli tallennettu

en: Delete
fi: Poista

en: Delete field
fi: Poista kenttä

en: Delete image for all newsletters?
fi: Poista kuva kaikista uutiskirjeistä?

en: Delete subscribers
fi: Poista tilaajat

en: Delete these newsletters for ever?
fi: Poista uutiskirjeet lopullisesti?

en: Delete these subscribers forever?
fi: Poista tilaajat lopullisesti?

en: Delete this newsletter for ever?
fi: Poista uutiskirje lopullisesti?

en: Delete this subscriber forever?
fi: Poista tämä tilaaja lopullisesti?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
fi: Listan poistaminen ei poista tilaajia

en: Delivery method
fi: Lähetystapa

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details & PSD
fi: Lisätiedot & PSD

en: Device
fi: Laite

en: Did these subscribers ask to be in your list?
fi: Pyysivätkö nämä tilaajat uutiskirjettä?

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Display and insert options
fi: Näytä ja lisää valinnat

en: Display label within input:
fi: Näytä tunniste kentän kanssa:

en: Display labels in inputs
fi: Näytä tunnisteet valinnoissa

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
fi: Eikö viesti näy oikein? [link]Lue uutiskirje selaimessasi.[/link]

en: Display...
fi: Näytä...

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
fi: Näytetään uutiskirjeesi yläosassa. Älä unohda linkki-tagia esim: [link]Linkki[/link]

en: Divider
fi: Jakaja

en: Divider Selection
fi: Jakajan valinta

en: Dividers Selection
fi: Jakajien valinta

en: Do not match as a 'date field' if most of the rows for that column return the same error.
fi: Älä vahvista "päivämäärä kenttänä" jos suurin osa riveistä palauttaa saman virheen.

en: Do or do not. There is no try.
fi: Tee tai älä tee. Kokeile ei ole vaihtoehto.

en: Do you want to install that version?
fi: Haluatko asentaa tämän version?

en: Domain
fi: Verkko-osoite

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
fi: Älä unohda linkkiä: <br><br>[activation_link]Vahvista tilauksesi.[/activation_link]. <br><br>Vaihtoehtoisesti: [lists_to_confirm].

en: Don't see the add-on you're looking for? <a href="%s">Submit it</a> in our contact form.
fi: Etkö löydä laajennusta jota etsit? <a href="%s">Lähetä se</a> palautelomakkeellamme.

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
fi: Älä lähetä jo vahvistetuille tilaajille, vaan vain uusille tilaajille

en: Don't wait & send right now.
fi: Älä odota, vaan lähetä heti

en: Done
fi: Valmis

en: Download
fi: Lataa

en: Download as .zip
fi: Lataa .zip tiedostona

en: Download original Photoshop file
fi: Lataa alkuperäinen Photoshop-tiedosto

en: Download the Premium plugin.
fi: Lataa Premium lisäisa

en: Downloads: %1$s
fi: Lataukset: %1$s

en: Draft
fi: Luonnos

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
fi: Raahaa hiirellä %1$stekstiä, artikkeleita ja jakajia.%2$s oikalla olevasta listasta!

en: Drag the widgets below into your newsletter.
fi: Raahaa alla olevat vimpaimet uutiskirjeeseesi

en: Drop files here
fi: Tiputa tiedostot tähän

en: Drop your footer image here.
fi: Pudota alatunnisteen kuva tähän.

en: Drop your logo in this header.
fi: Pudota logosi tähän ylätunnisteeseen.

en: Duplicate
fi: Monista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Automatic latest content
fi: Muokkaa automaattisesti viimeisin sisältö

en: Edit Lists
fi: Muokkaa listoja

en: Edit custom field
fi: Muokkaa muokattua kenttää

en: Edit display
fi: Muokkaa näyttöä

en: Edit field
fi: Muokkaa kenttä

en: Edit form
fi: Muokkaa lomaketta

en: Edit lists
fi: Muokkaa listoja

en: Edit name
fi: Muokkaa nimeä

en: Edit subscription page link
fi: Muokkaa tilausta -linkki

en: Edit text
fi: Muokkaa tekstiä

en: Edit your subscriber profile: %1$s
fi: Muokkaa tilausprofiiliasi: %1$s

en: Edit your subscription
fi: Muokkaa tilaustasi

en: Editing list %1$s
fi: Muokkaat listaa %1$s

en: Element has been deleted.
fi: Elementti on poistettu.

en: Elements deleted
fi: Elementit poistettu

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email %1$s already exists.
fi: Sähköposti %1$s on jo olemassa

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Status
fi: Sähköpostin tila

en: Email content
fi: Sähköpostin sisältö

en: Email notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
fi: Sähköposti lähetetään %2$s  kohteeseen: %1$s

en: Enable MailPoet's Cron
fi: Salli MailPoeton Cron

en: Enable signup confirmation
fi: Salli kirjautumisen vahvistus

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
fi: Salli tämä näyttääksesi MailPoetin virheilmoitukset. Tukemme saattaa pyytää sinua sallimaan tämän jos pyydät heiltä apua.

en: Enabled
fi: Päällä

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
fi: Pakota kaikki sivustot lähettämään uniikilla lähettäjän sähköpostiosoitteella. Sinun tarvitsee asettaa vain kerran automaattinen pompanneiden viestien hallinta (Premium), SPF & DKIM.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
fi: Kirjoita sähköpostiosoitteet johon ilmoitukset lähetetään (erottele pilkulla)

en: Error Saving newsletter...
fi: Virhe tallennettaessa uutiskirjettä...

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
fi: Virhe lähetettäessä viestiä <b><i>%s</i></b> <b><i>%s</i></b>:lle

en: Error Validating the fields
fi: Virhe tarkistettaessa kenttiä

en: Error matching date.
fi: Virhe päiväyksessä.

en: Error when inserting emails.
fi: Virhe lisättäessä sähköpostiosoitteita.

en: Error when inserting list.
fi: Virhe lisättäessä listaa.

en: Excel for Windows
fi: Excel Windows-järjestelmälle

en: Export
fi: Vie

en: Export Subscribers
fi: Vie tilaajat

en: Export confirmed subscribers only
fi: Vie vain vahvistetut tilaajat

en: Export to CSV
fi: Vie CSV-tiedostoon

en: Exporting %1$s subscribers
fi: Viedään %1$s tilaajia

en: Extended functionalities to the free version.
fi: Laajennetut ominaisuudet ilmaisversioon.

en: FROM email address for sites using this method
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite tätä tapaa käyttäville sivustoille

en: Failed Permanently
fi: Epäonnistunut pysyvästi

en: Failed Send
fi: Epäonnistunut lähetys

en: February
fi: helmikuu

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
fi: Kenttä "%1$s" on pakollinen taulukossa "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
fi: Kentässä "%1$s" pitää olla toimiva sähköpostiosoite.

en: Field's name:
fi: Kentän nimi:

en: File canceled.
fi: Tiedosto peruutettu.

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter by status
fi: Suodata tilan mukaan

en: Filter by type
fi: Suodata tyypin mukaan

en: Final step: last details
fi: Viimeinen vaihe: viimeiset yksityiskohdat

en: First Name
fi: Etunimi

en: First name
fi: Etunimi

en: First step: main details
fi: Ensimmäinen kohta: pääasiat

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer background
fi: Alatunnisteen tausta

en: Footer text
fi: Alatunnisteen teksti

en: For your own use and never shown to your subscribers.
fi: Omaa käyttöäsi varten. Tätä ei näytetä tilaajille.

en: Format
fi: Muoto

en: Free
fi: Ilmainen

en: Friday
fi: Perjantai

en: From
fi: Lähettäjä

en: Full name of current day
fi: Tämä päivä kirjoitettuna

en: Full name of current month
fi: Kuluva kuu kirjoitettuna

en: Geeky Options
fi: Edistyneet asetukset

en: Get Help!
fi: Apua!

en: Get Premium now
fi: Hanki Premium nyt

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
fi: Hanki [link]MailPoet Premium[/link] nähdäksesi linkin.

en: Get all MS users
fi: Hae kaikki MS-käyttäjät

en: Go Premium!
fi: Hanki Premium!

en: Great, you'll never hear from us again!
fi: Nyt et kuule meistä enää!

en: HTTP error.
fi: HTTP virhe.

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Header background
fi: Ylätunnisteen tausta

en: Heading 1
fi: Otsikko 1

en: Heading 2
fi: Otsikko 2

en: Heading 3
fi: Otsikko 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
fi: Hei!
    
    Hienoa! Olet tilannut uutiskirjeemme.
    Aktivoi tilauksesi klikkaamalla seuraavaa linkkiä: 
    
    [activation_link]Vahvista uutiskirjeen tilaus.[/activation_link]
    
    Kiitos,

en: Here is the list of bounced emails.
fi: Tässä on lista pompanneista sähköposteista.

en: Hey! %1$s has an update (version %2$s), <a href="%3$s">click here to update</a>.
fi: Hei! %1$s on päivittynyt (versio %2$s), <a href="%3$s">klikkaa tästä päivittääksesi</a>.

en: Hey! We have a quick question for you:
fi: Hei! Meillä on pieni kysymys sinulle:

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide display options
fi: Piilota näytön valinnat

en: Hide this message
fi: Piilota tämä viesti

en: Hide!
fi: Piilota!

en: Horizontal line
fi: Horisontaalinen viiva

en: How about a new list?
fi: Mitenkäs olisi uusi lista?

en: How do you want to import?
fi: Kuinka haluat tuoda?

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
fi: Määrittelen cron-työn itse jotta voin hallita julkaisutiheyttä itse. Lue ohjeet [link]cron-työn määrittämisestä[/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
fi: Olen Premium-käyttäjä ja MailPoet.com takaa, että sähköpostini lähtevät ajallaan.

en: IO error.
fi: IO virhe.

en: IP address
fi: IP osoite

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
fi: Jos haluan, voin [link]luoda vaihtoehtoisen cron-työn[/link] paikallisesti kasvattaakseni lähetystiheyttä.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
fi: Jos haluan, voin [link]luoda vaihtoehtoisen cron-työn[/link] paikallisesti kasvattaakseni lähetystiheyttä.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
fi: Jos samanniminen teema on jo olemassa, kirjoita yli

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
fi: Jos vastaus on "ei", ajattele itseäsi roskapostin lähettäjänä.

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
fi: Palauttaa teeman ulkoasun. Jos vahvistat vaihdon,  korvautuu nykyinen ylätunnisteesi, alatunnisteesi, jakajat ja tyylit. Sisältö ei muutu.

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
fi: Jos vahvistat, kaikki nykyiset tietosi poistetaan (uutiskirjeet, teemat, tilastot, listat, tilaajat, jne.)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
fi: Jos tämä on ongelmasi, niin tässä sinulle ratkaisu. Täysin ilmainen.

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
fi: Jos jätät tämän alueen tyhjäksi, sitä ei näytetä kun lähetät viestin

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
fi: Jos olet äskettäin onnistuneesti lähettänyt paljon viestejä, virheet voi johtua palvelimen rajoituksista.

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
fi: Jos haluat käyttää Gmail-osoitetta sinun pitää lähettää Gmailin avulla. Tarkista <a id="tip-send-with" href="%s">lähetysasetukset</a>.

en: Ignore column...
fi: Jätä sarake huomiotta...

en: Ignore current subscribers
fi: Sivuuta nykyiset tilaajat

en: Image
fi: Kuva

en: Image Parameters
fi: Kuvan parametrit

en: Image alignment
fi: Kuvan asettelu

en: Image has been deleted.
fi: Kuva on poistettu.

en: Image selection has been saved.
fi: Kuvavalinta tallennettiin.

en: Image selection has not been saved.
fi: Kuvavalintaa ei ole tallennettu.

en: Image width
fi: Kuvan leveys

en: Images
fi: Kuvat

en: Import
fi: Tuo

en: Import "%1$s" as date field
fi: Lisää "%1$s" päiväys kenttänä

en: Import Subscribers
fi: Tuo tilaajia

en: Import as "%1$s"
fi: Lisää "%1$s"

en: Import from %1$s
fi: Tuo kohteesta: %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
fi: Tuonti lisäosasta %1$s on peruttu.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
fi: Tuonti lisäosasta %1$s on valmis.

en: Import subscribers from plugins
fi: Lisää tilaajat lisäosasta

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
fi: Lisää %1$s tilaajat lisäosasta: %2$s

en: In Queue
fi: Jonossa

en: In queue
fi: Jonossa

en: Include author
fi: Sisällytä kirjoittaja

en: Include categories
fi: Sisällytä

en: Includes: %1$s
fi: Sisältää: %1$s

en: Industry
fi: teollisuus

en: Information is missing.
fi: Tietoja puuttuu.

en: Insert Subscription Form
fi: Lisää tilauslomake

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
fi: Lisää [newsletter:total] näyttääksesi artikkelien määrän, [newsletter:post_title] näyttääksesi viimeisimmän artikkelin otsikon ja [newsletter:number] näyttääksesi numeron.

en: Insert block here
fi: Lisää osa tähän

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
fi: Lisää dynaamista tietoa tilaajista, uutiskirjeestä, päivämäärä, tms..

en: Insert form
fi: Lisää lomake

en: Insert selected
fi: Aseta valitut

en: Inserting selected articles...
fi: Asetetaan valittuja artikkeleita...

en: Install Themes
fi: Asenna teemoja

en: Install from WordPress.org
fi: Asenna WordPress.org -sivustolta

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
fi: Asennetaan MailPoet Newsletter Premium -versio

en: Installing MailPoet Premium Version
fi: Asennetaan MailPoet Premium

en: Is this field mandatory?
fi: Onko tämä kenttä pakollinen?

en: Issue number
fi: Julkaisun numero

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
fi: Asiat eivät aina toimi niin kuin haluaisimme, eihän? Meillä on [link]tukisivusto[/link], josta löytyy ohjeita sekä tukipyyntöjärjestelmä (englanniksi).

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
fi: Näyttää siltä, että vimpain on poistettu WordPressin [link]vimpainvalikosta[/link].

en: It's free, and has proven popular with our users.
fi: Se on ilmainen ja suosittu monien käyttäjien keskuudessa.

en: January
fi: tammikuu

en: July
fi: heinäkuu

en: June
fi: kesäku

en: Key
fi: Nimi

en: Label:
fi: Tunniste:

en: Last
fi: Viimeinen

en: Last 180 days
fi: Viimeiset 180 päivää

en: Last 30 days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Last 365 days
fi: Viimeiset 365 päivää

en: Last 7 days
fi: Viimeset 7 päivää

en: Last 90 days
fi: Viimeiset 90 päivää

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last click
fi: Viimeisin klikkaus

en: Last month
fi: Viime kuukausi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Last open
fi: Viimeisin avaus

en: Last updated: %1$s
fi: Päivitetty: %1$s

en: Latest batch was sent %1$s ago.
fi: Viimeinen joukko on lähetetty %1$s sitten

en: Latest content already sent.
fi: Viimeisin sisältö on jo lähetetty.

en: Latest post title
fi: Viimeisimmän artikkelin otsikko

en: Leaky Paywall is a Premium plugin to put content behind a paywall. This add-on manages your customers' customers subscriptions.
fi: Leaky Paywall on Premium-lisäosa jonka avulla voit laittaa sisältä paywall:n taakse. Tämä laajennus hallitsee asiakkaidesi asiakkaiden tilauksia.

en: Learn more.
fi: Lue lisää.

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
fi: Jätä tämä asentoon kyllä. Vai pieni osa SMTP-palveluista ei käytä todennusta.

en: Let subscribers select their lists:
fi: Anna tilaajien valita listat:

en: Letters only
fi: Vain kirjaimia

en: Line is empty
fi: Rivi on tyhjä

en: Link
fi: Linkki

en: Link to browser version
fi: Linkki selainversioon

en: Links
fi: Linkit

en: List "%1$s" has been deleted.
fi: Lista "%1$s" on poistettu.

en: List "%1$s" has been duplicated.
fi: Lista "%1$s" on monistetty.

en: List "%1$s" has been synchronised.
fi: Lista "%1$s" on synkronoitu.

en: List created based on a newsletter segment.
fi: Luettelo pohjalta luodaan uutiskirjeen segmenttiin.

en: List has been updated.
fi: Lista on päivitetty.

en: List of fields to export
fi: Lista kentistä, jotka viedään

en: List of forms
fi: Lista lomakkeista

en: List selection
fi: Listavalinta

en: Lists
fi: Listat

en: Lists and Subscribers
fi: Listat ja tilaajat

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
fi: Listat, joihin tilaaja oli kirjautunut.

en: Loading more Results...
fi: Ladataan lisää tuloksia...

en: Loading results...
fi: Ladataan tuloksia...

en: Loading...
fi: Lataa...

en: Local time is <code>%1$s</code>
fi: Paikallinen aika on <code>%1$s</code>

en: Login
fi: Käyttäjätunnus

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
fi: Etsitkö nopeampaa lähettämistapaa? [link]Lue lisää[/link] miten voit lähettää ammattimaisesti SMTP:n avulla

en: MailPoet Subscription Form
fi: MailPoet tilauslomake

en: MailPoet Version
fi: MailPoet Versio

en: MailPoet Version:
fi: MailPoet Versio:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
fi: MailPoet ei voi asenuta uudelleen koska hakemistoosi  <em>wp-content/uploads/wysija</em> pitää olla kirjoitusoikeudet. Muuta oikeuksia ja kokeile uudestaan.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
fi: MailPoet on asennettu onnistuneesti uudelleen käyttäen samaa versiota. Asetukset ja data on poistettu.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
fi: MailPoet on poistettu.

en: MailPoet page
fi: MailPoet -sivu

en: MailPoet says:
fi: MailPoet sanoo:

en: Mailbox Full
fi: Postilaatikko täynnä

en: Mailbox not available
fi: Postilaatikko ei saatavilla

en: March
fi: maaliskuu

en: Match data
fi: Vertaa tietoja

en: Maximum of posts to show
fi: Maksimimäärä näytettäviä artikkeleita

en: Maximum upload file size: %d%s.
fi: Suurin mahdollinen tiedostokoko: %d%s

en: May
fi: toukokuu

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
fi: Muisti ylitetty. Kokeile pienempää tiedostoa.

en: Message delayed
fi: Viesti viivästynyt

en: Method set by the network admin.
fi: Käytetään palveluntarjoajan asetuksia

en: Modified On
fi: Muokattu

en: Modify
fi: Muokkaa

en: Monday
fi: Maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month (January, February,...)
fi: Kuukausi (tammikuu, helmikuu, ...)

en: Move to list
fi: Siirrä listaan

en: My first list
fi: Ensimmäinen lista

en: My rating: %1$s
fi: Arvioni: %1$s

en: Name
fi: Nimi

en: Name & email of yourself or your company.
fi: Nimesi ja sähköpostiosoitteesi

en: Network's Default Sending Method
fi: Verkon oletuslähetystapa

en: Network's Method
fi: Palveluntarjoajan tapa

en: Never opened or clicked
fi: Ei koskaan avattu eikä klikattu

en: New Form
fi: Uusi lomake

en: New form
fi: Uusi lomake

en: New list
fi: Uusi lista

en: New subscriber to %1$s
fi: Uusi tilaaja %1$s :aan

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Newsletter Images
fi: Uutiskirjekuvat

en: Newsletter Subject
fi: Uutiskirjeen otsikko

en: Newsletter can't be deleted.
fi: Uutiskirjettä ei voida poistaa.

en: Newsletter deleted.
fi: Uutiskirje poistettiin.

en: Newsletter has been saved as a draft.
fi: Uutiskirje on tallennettu vedoksena.

en: Newsletter has been saved.
fi: Uutiskirje tallennettiin.

en: Newsletter has been scheduled.
fi: Uutiskirje on ajastettu.

en: Newsletter profile has been updated.
fi: Uutiskirjeen profiili on päivitetty.

en: Newsletter successfully created.
fi: Uutiskirje luotu onnistuneesti.

en: Newsletters
fi: Uutiskirjeet

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
fi: Uutiskirje on jo lähetetty. Uusin uutiskirje lähetetään myöhemmin.

en: Next &gt;
fi: Seuraava &gt;

en: Next send out in %1$s
fi: Seuraava lähetetään %1$s sisällä

en: Next send out on %1$s
fi: Seuraava lähetetään %1$s

en: Next step
fi: Seuraava kohta

en: Next try in %s minutes.
fi: Yritettän uudelleen %s minuutin kuluttua

en: No
fi: Ei

en: No Results were found
fi: Ei tuloksia.

en: No email sent.
fi: Sähköpostia ei lähetetty.

en: No list specified
fi: Ei listaa valittuna

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
fi: Tilaajaa ei löytynyt, ehkäpä koska hän on poistettu?

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
fi: Ei kiitos! Minulla on jo tarpeeksi kävijoitä sivustollani. Heidän vierailut käynnistävät MailPoetin cronin automaattisesti.

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
fi: Yksikään jonossa oleva viesti ei ole lähtenyt? Aktivoi silloin tämä.

en: Not Configured!
fi: Ei määritetty!

en: Not active.
fi: Ei aktiivinen

en: Not sent
fi: Ei lähetetty

en: Not sent yet.
fi: Ei vielä lähetetty

en: Note:
fi: Huomio:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
fi: Huomio: Katso mitä tämä tilaaja on avannut ja klikannut meidän [link]Premium-version[/link] avulla.

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: November
fi: marraskuu

en: Number of lines:
fi: Rivien määrä:

en: Numbers only
fi: Vain numeroita

en: October
fi: lokakuu

en: Once a week
fi: Kerran viikossa

en: Once every 28 days
fi: Kerran 28:ssa päivässä

en: Once every fifteen minutes
fi: Vartin välein

en: Once every five minutes
fi: Joka viides minuutti

en: Once every minute
fi: Kerran minuutissa

en: Once every ten minutes
fi: Joka kymmenes minuutti

en: Once every thirty minutes
fi: Puolen tunnin välein

en: Once every two hours
fi: Joka toinen tunti

en: Once every two minutes
fi: Joka toinen minuutti

en: One configuration for all sites
fi: Samat asetukset kaikille sivustoille

en: One less subscriber to %1$s
fi: Yksi tilaaja vähemmän %1$s :ssä

en: Oops! There are no newsletters to display.
fi: Oho! Ei yhtään uutiskirjettä.

en: Oops! We could not add you!
fi: Hups! Emme voineet lisätä sinua!

en: Oops! You're already subscribed.
fi: Hups! Olet jo tilaajana.

en: Open, clicks, unsubscribed
fi: Avattu, klikattu, poistuttu uutiskirjeestä

en: Opened
fi: Aukaistut

en: Opened & Clicked
fi: Avattu ja klikattu

en: Opened & Unsubscribed
fi: Avattu ja peruttu

en: Opened date
fi: Avattu

en: Opened only
fi: Vain avattu

en: Order:
fi: Järjestys:

en: Ordering
fi: Järjestys

en: Our toolbar doesn't load?
fi: Meidän työkaluvalikko ei lataudu?

en: Page %1$s
fi: Sivu %1$s

en: Page does not exist.
fi: Sivua ei ole

en: Page is not accessible.
fi: Sivulle ei ole pääsyä.

en: Pages
fi: Sivut

en: Password
fi: Salasana

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
fi: Liitä tämä lyhytkoodi sivulle näyttääksesi listan viimeisimmistä uutiskirjeistä.

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
fi: Liitä tämä lyhytkoodi näyttääksesi vahvistettujen tilaajien määrän artikkelissa tai sivulla.

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Paused
fi: Pysäytetty

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
fi: Puhelinnumero, (erikoismerkit ja välilyönnit sallittuja)

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
fi: Photoshop-tiedosto saatavilla [link]Premiumissa[/link].

en: Pick a date
fi: Valitse päivämäärä

en: Pick a list
fi: Valitse lista

en: Pick one or many lists
fi: Valitse yksi tai monta listaa

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
fi: Valitse lista johon haluat tuoda nämä tilaajat

en: Pick your prefered configuration?
fi: Valitse haluamasi asetukset

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
fi: Ota yhteys palveluntarjoajaasi.

en: Please delete <%= chars %> character<%= plural %>
fi: Ole hyvä ja poista <%= chars %> merkkejä<%= plural %>

en: Please enter <%= chars %> more character<%= plural %>
fi: Ole hyvä ja syötä <%= chars %> enemmän merkkejä<%= plural %>

en: Please enter first name
fi: Ole hyvä ja kirjoita etunimi

en: Please enter last name
fi: Ole hyvä ja kirjoita sukunimi

en: Please make a selection first!
fi: Tee ensin valinta!

en: Please select a newsletter.
fi: Valitse uutiskirje.

en: Please select an article.
fi: Valitse artikkeli.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
fi: Yritä ladata tämä tiedosto %1$sselaimen lataajalla%2$s.

en: Please verify your link to this page.
fi: Ole hyvä ja varmista linkkisi tälle sivulle.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
fi: Ole hyvä ja vahvista sähköpostiasetukset ja varmista että voit lähettää testiviestin.

en: Position your mouse over the image to the left.
fi: Vie hiiri vasemmalla olevan kuvan päälle.

en: Post Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Post Selection
fi: Artikkelin valinta

en: Post type
fi: Artikkelin tyyppi

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Preceded by:
fi: Edeltävä:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
fi: Premium-lisenssi ei ole käytössä sivullasi. Osta se [link]tästä[/link].

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
fi: Premium-käyttäjät säästävät 20% käyttämällä tätä kuponkia: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
fi: Premium käyttäjät säästä 20% tällä kupongilla: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
fi: Premium käyttäjä säästää 25% tällä kupongilla: mailpoet25%

en: Premium version is valid for your site.
fi: Premium-versio on käytössä sivuillasi.

en: Preselect today's date:
fi: Valitse tämä päivä:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
fi: Tämän avulla listalta pysyvät poissa ne ketkä tilaavat uutiskirjeen vahingossa.

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview in new tab
fi: Esikatsele uudessa välilehdessä

en: Preview page
fi: Esikatsele

en: Preview without images
fi: Esikatsele ilman kuvia

en: Process bounce handling now!
fi: Käsittele pompanneet viestit nyt!

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
fi: Prosessi aloitettu uudestaan jotta vältämme mahdollisen yhteyden katkeamisen.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
fi: Prosessi aloitettu uudestaan, jottei aikaraja mene umpeen.

en: Purchase
fi: Osta

en: Purchase the premium version.
fi: Osta Premium-versio.

en: Put a form in a top or bottom bar of your site, or in a nice box within your posts with GetConversion's free plugins. Connect them to MailPoet with this add-on.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.
fi: Laita lomake sivustosi ylä tai alapalkkiin tai siistiin laatikkoon artikkeliisi GetConversion's ilmaisen lisäosan avulla. yhdistä ne MailPoetiin tällä laajennuksella.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.

en: Put a subscription form in a popup, footer bar or slide-in to add subscribers with this Premium plugin.
fi: Laita tilauslomake ponnahdusikkunaan, alapalkkiin tai sivulle lisätäksesi tilaajia tämän Premium lisäosan avulla.

en: Queue is empty!
fi: Jono on tyhjä!

en: Quickly create newsletter signup forms for your MailPoet mailing lists using the power and flexibility that Ninja Forms provides.
fi: Luo nopeasti uutiskirjeen tilauslomake MailPoet postistuslistoille käyttäen tehokasta ja muokkautuvaa Ninja Fromsia.

en: Radio buttons
fi: Valintapainikkeet

en: Random text or HTML
fi: Sattumanvarainen teksti tai HTML

en: Random text or instructions
fi: Sattumanvarainen teksti tai ohjeistus

en: Rate
fi: Arvotele

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Read documentation
fi: Lue ohjeet

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Read more.
fi: Lue lisää.

en: Read online.
fi: Lue selaimessasi.

en: Refresh the page you current are!
fi: Päivitä selaimen sivu uudelleen.

en: Registration is disabled on this site.
fi: Rekisteröinti tälle sivustolle on pois päältä.

en: Reinstall
fi: Uudelleenasennus

en: Reinstall MailPoet?
fi: Asenna MailPoet uudelleen?

en: Reinstall from scratch
fi: Asenna uudestaan ja aloita alusta

en: Reinstall now...
fi: Asenna uudelleen nyt...

en: Remove
fi: Poista

en: Remove from all lists
fi: Poista kaikilta listoilta

en: Remove from list
fi: Poista listalta

en: Remove from the queue
fi: Poista jonosta

en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Remove link
fi: Poista linkki

en: Remove text
fi: Poista teksti

en: Reply-to
fi: Vastausosoite

en: Reply-to name & email
fi: Vastausosoite ja nimi

en: Request successful
fi: Pyyntö onnistui

en: Resume
fi: Jatka

en: Return to MailPoet
fi: Palaa MailPoetiin

en: Roles and permissions
fi: Roolit ja oikeudet

en: SMTP Hostname
fi: SMTP-isäntänimi

en: SMTP port
fi: SMTP-portti

en: SPF and DKIM
fi: SPF ja DKIM

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save & close
fi: Tallenna & sulje

en: Save and reactivate
fi: Tallenna ja uudelleenaktivoi

en: Save as draft and close
fi: Tallenna luonnoksena ja sulje

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
fi: Tallennettu! Lisää tämä lomake [link_widget]vimpaimeen[/link_widget].

en: Saved! The changes are already active in your widget.
fi: Tallennettu! Muutokset ovat voimassa vimpaimissasi.

en: Saving default style...
fi: Tallennetaan perustyyliä

en: Saving form...
fi: Tallennetaan lomaketta...

en: Saving newsletter...
fi: Tallennetaan uutiskirjettä...

en: Schedule
fi: Ajasta

en: Schedule it
fi: Ajasta

en: Scheduled
fi: Ajoitettu

en: Scheduled to be sent in %1$s
fi: Ajoitettu lähetettäväksi: %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
fi: Ajoitettu lähetettäväksi: %1$s

en: Search
fi: Hae

en: Search newsletters
fi: Hae uutiskirjeitä

en: Search recipients
fi: Hae vastaanottajia

en: Search subscribers
fi: Etsi tilaajia

en: Searching...
fi: Etsitään...

en: Second step:  "%1$s"
fi: Toinen vaihe: "%1$s"

en: Secure connection
fi: Turvattu yhteys

en: Security Problem
fi: Turvallisuusongelma

en: Security error.
fi: Turvavirhe.

en: Security failure during request
fi: Turvallisuusvirhe

en: Segment of %1$s
fi: Joukko listalla %1$s

en: Select
fi: Valitse

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Select a field type:
fi: Valitse kentän tyyppi:

en: Select a form:
fi: Valitse lomake:

en: Select all %1$s subscribers.
fi: Valitse kaikki %1$s tilaajat.

en: Select at least 1 subscriber!
fi: Valitse vähintään 1 tilaaja

en: Select list(s):
fi: Valitse lista(t):

en: Select the list you want to add:
fi: Valitse listat, jotka tahdot lisätä:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
fi: Valitse sivu, jolla tilaajan profiili näytetään.

en: Select your industry.
fi: Valitse teollisuuden ala

en: Select...
fi: Valitse...

en: Selection options
fi: Valintavaihdoehdot

en: Send
fi: Lähetä

en: Send Process
fi: Lähetyksen tila

en: Send a test mail
fi: Lähetä testikirje

en: Send immediately.
fi: Lähetä välittömästi

en: Send later
fi: Lähetä myöhemmin

en: Send preview
fi: Lähetä malli

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
fi: Ammattimainen SMTP-palveluntarjoaja on hyvä valinta pienille ja isoille listoille. Olemme neuvotelleet muutamia tarjouksia joidenkin palveluntarjoajien kanssa sinua varten.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
fi: Lähetä itsellesi testiviesti vahvistaakesi mikä tapa toimii palvelimellasi.

en: Send...
fi: Lähetä...

en: Sender
fi: Lähettäjä

en: Sender of notifications
fi: Ilmoitusten lähettäjä

en: Sending
fi: Lähettää

en: Sending a test email
fi: Testiviestiä lähetetään

en: Sending batch of emails...
fi: Sähköposteja lähetetään...

en: Sending has resumed.
fi: Lähettäminen jatkuu.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
fi: Lähetä välittömästi, kun joku kirjautuu postilistalle %1$s

en: Sending is now paused.
fi: Lähettäminen on pysäytetty.

en: Sending per event
fi: Lähetä per tapahtuma

en: Sending preview...
fi: Lähetetään esikatselua...

en: Sending suspended.
fi: Lähettäminen on pysäytetty.

en: Sendmail path
fi: Sendmail-polku

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
fi: Lähetä %2$s jälkeen, kun uusi käyttäjä on lisätty sivullesi %1$s :na

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
fi: Lähetä %2$s jälkeen, kun joku kirjautuu postilistalle %1$s

en: Sent On
fi: Lähetetty

en: Sent daily at %1$s.
fi: Lähetetään päivittäin ajassa: %1$s

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
fi: Lähetä välittömästi, kun uusi käyttäjä on lisätty sivullesi %1$s :na

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
fi: Aseta kuukausittain %1$s %2$s %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
fi: Aseta kuukausittain %1$s , %2$s

en: Sent on
fi: Lähetetty

en: Sent to %1$s out of %2$s
fi: Lähetetty %1$s / %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
fi: Lähetetty %1$s tilaajalle

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
fi: Lähetys viikoittain. Päivä: %1$s Kellon aika: %2$s

en: September
fi: syyskuu

en: Set as default style.
fi: Aseta perustyyliksi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Share anonymous data
fi: Jaa tietoja anonyymisti

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
fi: Jaa tietoja anonyymisti auttaaksesi meitä kehittämään lisäosaa. [link]Lue lisää[/link].

en: Shortcode to display total number of subscribers
fi: Lyhytkoodi uutiskirjeen tilaajien määrän näyttämiseen

en: Show
fi: Näytä

en: Show all months
fi: Näytä kaikki kuukaudet

en: Show all themes
fi: Näytä kaikki teemat

en: Show display options
fi: Näytä näytön valinnat

en: Show divider between posts
fi: Näytä jakaja viestien välissä

en: Size:
fi: Koko:

en: Social Bookmark Selection
fi: Sosiaalisen median linkkien valinta

en: Social bookmarks
fi: Sosiaalisen median linkit

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
fi: Tiedostotilasi on täynnä (%s MB).

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Spam test results
fi: Roskapostitestin tulokset

en: Split subscribers into %1$s pages.
fi: Jää tilaajat %1$s sivuun.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
fi: Neliöitä tai outoja merkkejä sähköposteissa? Valitse oikea merkistö kielellesi.

en: Standard Newsletters
fi: Standardit uutiskirjeet

en: Standard newsletter
fi: Standardi uutiskirje

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Stats
fi: Tilastot

en: Stats : %1$s
fi: Tilastot: %1$s

en: Stats dashboard
fi: Tilastohallintapaneeli

en: Status
fi: Tila

en: Step %1$s
fi: Vaihe %1$s

en: Step 1:
fi: Kohta 1:

en: Step 2:
fi: Kohta 2:

en: Step 3:
fi: Kohta 3:

en: Step 4:
fi: Kohta 4:

en: Stop fake signups by robots with WangGuard, a free white listing service, and plugin.
fi: Robottien valekirjautumisten esto WangGuardilla, ilmainen white list -palvelu ja lisäosa.

en: Styles
fi: Tyylit

en: Styles could not be saved
fi: Tyylejä ei pystytty tallentamaan

en: Styles have been saved
fi: Tyylit tallennettiin

en: Subject
fi: Otsikko

en: Subject line
fi: Otsikkorivi

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subscribe in comments
fi: Tilaus kommenteissa

en: Subscribe in registration form
fi: Tilaus rekisteröintilomakkeessa

en: Subscribe to our Newsletter
fi: Tilaa uutiskirjeemme

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
fi: Tilaa uutiskirjeemme ja liity joukkoon. Meitä oon nyt [total_subscribers].

en: Subscribe!
fi: Tilaa!

en: Subscribed
fi: Vahvistetut tilaajat

en: Subscribed on
fi: Vahvistettu

en: Subscriber
fi: Tilaaja

en: Subscriber Status
fi: Tilaajan tila

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
fi: Tilaaja löytyy jo tietokannasta [link]Paina muokataksesi[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
fi: Tilaajaa on muokattu. [link]Muokkaa uudelleen[/link].

en: Subscriber has been saved.
fi: Tilaaja on tallennettu.

en: Subscriber has not been modified.
fi: Tilaajaa ei ole muokattu.

en: Subscriber has not been saved.
fi: Tilaajaa ei ole tallennettu.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
fi: Tilaajaa ei löyty: <b><i>%s</i></b>

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
fi: Tilaaja avannut uutiskirjeistä %1$s / %2$s

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
fi: Tilaaja avannut uutiskirjeistä %1$s / %2$s

en: Subscriber profile page
fi: Tilaajan profiilisivu

en: Subscribers
fi: Tilaajat

en: Subscribers can choose from these lists :
fi: Tilaajat voivat valita näistä listoista:

en: Subscribers can edit their profile
fi: Tilaajat voivat muokata profiiliaan.

en: Subscribers in no list
fi: Tilaajat, jotka eivät ole millään listoilla.

en: Subscribers per page:
fi: Tilaajia per sivu:

en: Subscribers to show per page:
fi: Kuinka monta tilaajaa näytetään per sivu

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
fi: Tilaajien täytyy nyt aktiovida tilaus sähköpostilla saadakseen uutiskirjeen. Suosittelemme tätä toimintoa.

en: Subscription MailPoet
fi: MailOpet tilaus

en: Subscription confirmation
fi: Tilauksen vahvistus

en: Subscription date
fi: Liittymispäivämäärä

en: Subscription form for your newsletters.
fi: Liittymislomake postituslistalle

en: Subscription without JavaScript is disabled.
fi: Tilaus ilman JavaScriptiä on pois päältä.

en: Success message:
fi: Onnistumisviesti:

en: Successfully connected to %1$s
fi: Yhteys luotu onnistuneesti %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
fi: Onnistuneesti lähetetty <b><i>%s</i></b>:lle

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Tags: %1$s
fi: Tagit: %1$s

en: Test email successfully sent to %s
fi: Testiposti lähetetty onnistuneesti osoitteeseen: %s

en: Text
fi: Teksti

en: Text Area
fi: Tekstialue

en: Text Input
fi: Tekstikenttä

en: Text of "Unsubscribe" link
fi: Peruuta tilaus -viestin teksti

en: Thanks!
fi: Kiitos!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
fi: Kiitos! Päästä minut MailPoetin kimppuun.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
fi: <strong>Lähettäjä</strong> -osoite(%1$s) ei ole kelvollinen sähköpostiosoite

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
fi: <strong>Vastaa</strong> -osoite(%1$s) ei ole kelvollinen sähköpostiosoite

en: The MySQL user you have setup on your WordPress site (wp-config.php) doesn't have enough privileges to CREATE MySQL tables. Please change this user yourself or contact the administrator of your site in order to complete MailPoet's installation. mysql errors:(%1$s)
fi: WP-sivustollesi perustamalla MySQL käyttäjällä (wp-config.php) ei ole tarpeeksi oikeuksia LUODA MySQL tauluja. Ole hyvä ja muuta tämä käyttäjä tai ota yhteyttä ylläpitoon.
    installation. mysql errors:(%1$s)

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
fi: PHP laajennus openssl ei ole käytössä palvelimellasi. Pyydä palveluntarjoajaasi kytkemään se päälle jos haluat käyttää SSL-yhteyttä.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
fi: Lähetysprosessi on pysäytetty, koska havaittiin liikaa virheitä.

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
fi: Osoite, joka lisätään uutiskirjeen alatunnisteeseen. Tämän asettaminen auttaa välttämään roskapostisuodattimet.

en: The authors have done a pretty awesome job.
fi: Tekijät ovat tehneet aika hienoa työtä.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
fi: Sähköpostiosoite "%1$s" pompanneille viesteille saattaa aiheuttaa ongelman. Jätä kenttä tyhjäksi ja kokeile uudestaan.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
fi: Tiedot, joita yrität tuoda, eivät näytä olevan CSV-muodossa (pilkiulla erotettuina).

en: The email ID %s is not published
fi: Sähköposti ID%s ei ole julkaistu

en: The email is not valid!
fi: Sähköpostiosoite ei ole kelvollinen

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
fi: CSV -tiedoston ensimmäisen riven solujen otsikoiden pitäisi olla : "email","lastname","firstname".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
fi: Ensimmäinen asia jonka tilaajat näkevät. Ole luova ja kasvata uutiskirjeen avausprosenttia!

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
fi: Hakemistoon "%1$s" ei voi kirjoittaa, ole hyvä ja muuta hakemisto-oikeuksia tälle hakemistolle, että MailPoet voi asentaa itsensä oikein.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
fi: Hakemistoon "%1$s" ei ole kirjoitusoikeuksia, ole hyvä ja muuta oikeudet tähän hakemistoon, jotta MailPoet voi asentua oikein.

en: The form named "%1$s" has been created.
fi: Luotiin lomake: "%1$s"

en: The form named "%1$s" has been deleted.
fi: Poistettiin lomake: "%1$s"

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
fi: Viimeisin jouko sähköposteja pitäisi lähteä automaattisesti muutamassa minuutissa.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
fi: Lista on luotu automaattisesti tuomalla lisäosan tilaajat: %1$s

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
fi: Lista on luotu automaattisesti asennuksen yhteydessä

en: The list does not exists or cannot be deleted.
fi: Listaa ei ole olemassa tai se on poistettu.

en: The list does not exists or cannot be synched.
fi: Listaa ei ole olemassa tai sitä ei voit synkronoida.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
fi: Lista on kohteessa: "%1$s" ja on tuotu automaattisesti.

en: The list has been deleted.
fi: Sähköpostilista on poistettu.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
fi: Liittämäsi lista on liian suuri selaimelle. Kokeile <strong>ladata tiedosto</strong>.

en: The newsletter doesn't exist.
fi: Uutiskirjettä ei ole olemassa.

en: The newsletter has been duplicated.
fi: Uutiskirje on kopioitu.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
fi: Uutiskirje poistetaan käytöstä. Sinun tulee ottaa se uudelleen käyttöön, kun olet valmis muokkauksen kanssa. Tahdotko edetä?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
fi: Alla oleva artikkeli on lisätty vimpaimeen %sAutomaattinen uusin sisältö%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
fi: CSV -tiedoston toisella rivillä pitäisi olla arvoja: "joeeg@example.com","Average","Joe".

en: The segment cannot be unsubscribed from an [IMPORT] list.
fi: Joukkoa ei voida poistaa [IMPORT] listalta.

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
fi: Tämä osio on poistettu tämän uutiskirjeen jonosta.

en: The segment has been unsubscribed from all the lists.
fi: Tämä joukko on poistettu kaikista listoista.

en: The segment has been unsubscribed from the list "%1$s".
fi: Tämä joukko on poistettu listalta: "%1$s"

en: The selected value is already matched to another column.
fi: Valittu arvo on jo toisessa solussa.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
fi: Yksinkertaisin ratkaisu pienille listoille. Palveluntarjoajasi on asettanut päivittäiset rajoitukset.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
fi: Tilaajalista, jota käytetään tässä kampanjassa

en: The theme %1$s has been installed on your site.
fi: Teema %1$s on asennettu

en: The theme you selected could not be loaded.
fi: Teemaa, jonka valitsit, ei pystytty lataamaan.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
fi: Lataamasi tiedoston kaksi ensimmäistä riviä näyttävät tältä:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
fi: Käyttämälläsi selaimella ei voi ladata tiedostoja. Kokeile käyttää <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">laitteeseesi suunniteltua sovellusta</a>.

en: Theme %1$s could not be deleted.
fi: Teemaa %1$s ei voitu poistaa

en: Theme %1$s has been deleted.
fi: Teema %1$s on poistettu

en: Themes
fi: Teemat

en: Then paste your list here
fi: Liitä listasi tähän

en: There are %1$s messages in your mailbox
fi: Sinulla on %1$s viestiä sähköpostissasi

en: There are %1$s pending email(s)
fi: %1$s sähköpostia odottaa lähettämistä

en: There are no bounced messages to process right now!
fi: Tällä hetkellä takaisin pompanneita sähköposteja ei ole!

en: There are no list to send to.
fi: Ei ole listoja joihin lähettää

en: There are no messages
fi: Ei yhtään viestiä

en: There are no newsletters.
fi: Ei yhtään uutiskirjettä.

en: There are no posts corresponding to that search.
fi: Haku ei löydä artikkeleita näillä hakusanoillasi.

en: There is no plugin to import from.
fi: Ei yhtään lisäosaa josta voisi lisätä

en: There is no subject or body in this email
fi: Sähköpostissa ei ole otsikkoa tai viestiä

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
fi: Sinulla on luultavasti asennettuna kolmannen osapuolen lisäosa tai teema joka rikkoo meidän käyttöliittymän. [link]Lue lisää[/link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
fi: Listassa, jota yritit tuoda, näyttäisi olevan virhe.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
fi: Tapahtui virhe. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
fi: Ei lisenssiä "%1$s". Jos olet hankkinut Premium-lisenssin, lisää tämä domain [link]tilin asetuksiin[/link].

en: There's no stats to load!
fi: Ei tilastoja tälle ajalle

en: These tables could not be created on installation: %1$s
fi: Näitä tauluja ei pystytty luomaan asennuksessa: %1$s

en: Third party
fi: Kolmas osapuoli

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
fi: Tämä Premium lisäosa sallii sinun lisätä MailPoet lomakkeita moneen paikkaan ja Facebookiin.

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
fi: Tämä Premium lisäosa sallii sinun lisätä MailPoet lomakkeen ponnahdusikkunaan.

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
fi: Tämä maksullinen lisäosa sallii sinun lisätä hieno lomake heti ylävinjetin alle. Ei enempää eikä vähempää.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
fi: Tämä sallii sinun käyttää HTML:ää tekstilaatikoissa visuaalisessa editorissa.

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
fi: "Peruuta tilaus" -linkin teksti uutiskirjeesi alatunnisteessa.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
fi: Tämä sähköpostimoottori toimii 95&#37; palvelimista

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
fi: Tämä toiminto ei toimi, koska "Kommentit" toiminto JetPack-lisäosassa on päällä.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
fi: Tämä toiminto edellyttää inline kehyksiä. iFrames on pois päältä tai selaimesi ei tue niitä.

en: This field contains no values
fi: Tämä kenttä on tyhjä.

en: This field does not exist
fi: Tätä kenttää ei ole

en: This file is empty. Please try another.
fi: Tämä tiedosto on tyhjä. Kokeile jotain toista tiedostoa?

en: This file is not an image. Please try another.
fi: Tämä tiedosto ei ole kuva. Kokeile toista tiedostoa?

en: This file type is not allowed. Please try another.
fi: Tätä tiedostotyyppiä ei tueta. Kokeile jotain toista tiedostoa?

en: This form adds subscribers to these lists:
fi: Tämä lomake lisää tilaajat näille listoille:

en: This form does not exist
fi: Tätä lomaketta ei löydy

en: This form does not exist.
fi: Lomaketta ei ole

en: This form has already been deleted.
fi: Tämä lomake on jo poistettu.

en: This free plugin allows you to design and position a form at the beginning or bottom of a post.
fi: Tämä ilmainen lisäosa salliis inun suunnitella ja asettaa lomake artikkelin alkuun tai loppuun.

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
fi: Tämä ilmainen lisäosa sallii sinun laittaa lomake ponnahdusikkunaan, siinäpä se.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
fi: Tämä kuva saattaa olla artikkelissa. Poista kuitenkin?

en: This is fast!
fi: Tämä on nopea!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
fi: Tämä on sallittua suurempi. Kokeile jotain toista.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
fi: Tämä on ilmainen versio tehokkaammasta Premium verisiosta.

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
fi: Tämä on uutiskirjeesi otsikko. Se on ensimmäinen asia, jonka tilaajasi näkevät.

en: This method works on 5&#37; of servers
fi: Tämä tapa toimii 5&#37; palvelimista

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
fi: Listan pitää olla CSV-muodossa tai yksinkertaiseti Gmail-, Hotmail- tai Yahoo-tilistä kopioitu. Katso [link]esimerkit tukisivuiltamme[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
fi: Listan pitää olla CSV-muodossa. Katso [link]esimerkki tukisivultamme[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
fi: Tämä välilehti täyttyy Wordpress artikkelien kuvista.

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
fi: Tässä välilehdessä on kuvia nykyisestä ja edellisistä uutiskirjeistäsi

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
fi: Tämä teksti näkyy, kun sähköpostiohjelmistot eivät näytä kuvia. Näin käy useimmissa tapauksissa.

en: Thursday
fi: Torstai

en: Time remaining: %1$s
fi: Aikaa jäljellä  %1$s

en: Tired of waiting more than 48h to send your emails?
fi: Oletko kyllästynyt odottamaan yli 48h lähettääksesi sähköpostit?

en: Title alignment
fi: Otsikon asettelu

en: Title format
fi: Otsikon asettelu

en: Title position
fi: Otsikon sijainti

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Titles & text
fi: Otsikot ja teksti

en: To
fi: Kenelle

en: To edit, simply click on this block of text.
fi: Klikkaa tätä tekstiosaa muokataksesi sitä.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
fi: Jatkaaksesi lähettämistä [link]vaihda Premiumiin[/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
fi: Peruuttaaksesi tilauksen kirjoita sähköpostiosoitteesi alle. Vahvistusviesti lähetetään sinulle!

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
fi: Minne kaikki pompanneet postit ohjataan? Hanki [link]Premium-versio[/link] niin tämäkin hoituu automaattisesti.

en: Today you have sent %1$s emails
fi: Tänään olet lähettänyt %1$s sähköpostia

en: Today's statistics
fi: Tämän päivän tilastot

en: Toggle Geeky Options
fi: Näytä/piilota edistyneet asetukset

en: Top links
fi: Parhaat linkit

en: Total clicks
fi: Klikkaukset yhteensä

en: Total number of posts or pages
fi: Artikkelien tai sivujen kokonaismäärä

en: Total of batch
fi: Joukko yhteensä

en: Total of subscribers
fi: Tilaajien määrä

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
fi: Kokeile itse, olemme vaikuttuneita ilmaisversiosta.

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Type name of your new list
fi: Kirjoita uuden listasi nimi

en: Type of date:
fi: Päiväyksen muoto:

en: Unconfirmed
fi: Vahvistamattomat tilaajat

en: Unconfirmed subscribers will receive your newsletters from now on without the need to activate their subscriptions.
fi: Vahvistamattomat tilaajat saavat tästä eteenpäin uutiskirjeen ilman, että heidän täytyy aktivoida heidän tilaustaan.

en: Unique clicks
fi: Yksilöllisiä klikkauksia

en: Unlisted
fi: Listaamaton

en: Unopened
fi: Avaamattomat

en: Unsubscribe
fi: Poistu uutiskirjeestä

en: Unsubscribe from all lists
fi: Poista kaikilta listoilta

en: Unsubscribe from list: %1$s
fi: Poista listalta %1$s

en: Unsubscribe link
fi: Peruuta tilaus -linkki

en: Unsubscribe page
fi: Peruutussivu

en: Unsubscribed
fi: Uutiskirjeeltä poistuneet

en: Unsubscribed on %1$s
fi: Poiskirjauduttu %1$s :sta

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Plugin
fi: Päivitä lisäosa

en: Update list
fi: Päivitä lista

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
fi: MailPoetin päivitys versioon "%1$s" epäonnistui!

en: Upgrade DKIM key
fi: Päivitä DKIM-avain

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload Theme (.zip)
fi: Lataa teema (.zip)

en: Upload a file
fi: Lataa tiedosto

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
fi: Siirtovirhe, tiedosto %1$s on liian suuri! (MAX:%2$s)

en: Upload failed.
fi: Lataaminen epäonnistui.

en: Upload stopped.
fi: Lataaminen pysäytetty.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
fi: tai

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
fi: Käytä oman verkko-osoitteesi sähköpostia, esim <strong>info@%s</strong> välttääksesi roskapostikansion tai jopa blokkauksen.

en: Use the same method as the one used for your WP site.
fi: Käytä samaa tapaa kuin WP-asennuksesi käyttää

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
fi: Käytä tätä URL-osoitetta cron-työssä: [cron_url]

en: User choice: %s
fi: Käyttäjän valinta: %s

en: User has been inserted.
fi: Käyttäjä lisätty.

en: User has been updated.
fi: Käyttäjän tiedot päivitetty.

en: User has not been inserted.
fi: Käyttäjää ei ole lisätty.

en: User has not been updated.
fi: Käyttäjää ei ole päivitetty.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
fi: Käyttäjät voivat edelleen muuttaa vastausosoitetta uutiskirjeessä. Verkon pääkäyttäjät voivat edelleen muokata lähetystapaa jokaisella sivustolla.

en: Validate for:
fi: Tarkista:

en: Value
fi: Arvo

en: Verify that the date in blue matches the original one.
fi: Varmista että päivä sinisellä täsmää alkuperäisen kanssa.

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
fi: Erittäin tehokas, jos ei jopa omituinen käyttöliittymä.

en: View
fi: Näkymä

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: View all lists
fi: Näytä kaikki listat

en: View all themes by %1$s
fi: Kaikki teemat: %1$s

en: View author's website
fi: Vieraile tekijän kotisivuilla

en: View by lists
fi: Näytä listan mukaan

en: View in browser link
fi: Katso selaimessa -linkki

en: View newsletter
fi: Tarkistele uutiskirjettä

en: View stats or edit
fi: Näytä tilastot tai muokkaa

en: View subscribers
fi: Näytä tilaajat

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
fi: Vierailija joka kirjoittaa kommentin artikkeliin voi tehdä valinnan tilatakseen uutiskirjeen

en: Visual
fi: Visuaalinen

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
fi: Haluatko aloittaa alusta? Tämä poistaa MailPoetin ja asentaa sen täysin uudelleen.

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
fi: Varo! Jos asennat tämän teeman uudelleen kaikki tiedostot kansiosta folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s kirjoitetaan uudelleen. Oletko varma, että haluat asentaa uudelleen?

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
fi: Teeman asentaminen epäonnistui. Se ei ole oikean muotoinen.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
fi: Emme löytäneet yhtään sähköpostiosoitetta ensimmäiseltä 10 riviltä.

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
fi: Pidämme kaikki epäonnistuneet lähetykset jonossa, jotta voit jatkaa lähetystä myöhemmin.

en: We received %1$s messages from the user %2$s
fi: Olemme vastaanottaneet %1$s viestiä käyttäjältä %2$s

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
fi: Suosittelemme, että asetat cron-työn. [link]Lue lisää[/link] osoitteessa support.mailpoet.com

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
fi: Emme saanut yhteyttä API:in, sivusto saattaa olla alhaalla. Kokeile myöhemmin uudelleen.

en: Website
fi: Verkkosivu

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Welcome Page!
fi: Aloitussivu!

en: What type of newsletter is this?
fi: Minkä tyyppinen uutiskirje tämä on?

en: What's new?
fi: Mitä uutta?

en: When a new WordPress user is added to your site...
fi: Kun uusi käyttäjä lisätään...

en: When failed permanently
fi: Kun epäonnistunut pysyvästi

en: When mailbox is full
fi: Kun postilaatikko on täynnä

en: When mailbox is not available
fi: Kun postilaatikko ei ole saatavilla

en: When message is delayed
fi: Kun viesti on viivästynyt

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
fi: Kun asetat pomppaavien viestien järjestelmän, sinulla pitää olla erillinen sähköpostiosoite pomppaaville ja välitetyille sähköposteille

en: When someone subscribes
fi: Kun joku tilaa uutiskirjeen

en: When someone subscribes to the list...
fi: Kun joku tilaa uutiskirjeen...

en: When someone unsubscribes
fi: Kun joku peruu uutiskirjeen

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
fi: Kun tilaaja klikkaa aktivointi linkkiä, he ohjataan valitsemallesi sivulle.

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
fi: Kun pompannut viesti on outo emmekä ole varmoja mitä tehdä lähetä edelleen osoitteeseen

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
fi: Kun tilaajat painavat "reply" vastaanottaa tämä sähköposti heidän vastauksensa

en: When there's new content...
fi: Kun on uutta sisältöä...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
fi: Kun sinut on merkitty roskapostin lähettäjäksi lähetä pompannut viesti osoitteeseen

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
fi: Kun sinun täytyy vahvistaa, että olet ihminen, lähetä:

en: When...
fi: Kun...

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
fi: Mitä lyhennettä käytetään? [linkLue lisää[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
fi: Kuka voi muuttaa MailPoetin asetuksia?

en: Who can create newsletters?
fi: Kuka voi luoda uutiskirjeitä?

en: Who can manage subscribers?
fi: Kuka voi hallita tilaajia?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
fi: Kuka voi nähdä tyylit-välilehden visuaalisessa editorissa?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
fi: Kuka voi nähdä teema-välilehden visuaalisessa editorissa?

en: Widget Settings
fi: Vimpaimen asetukset

en: With this segment
fi: Tämän alueen

en: WordPress Posts' Images
fi: WordPress-artikkeleiden kuvat

en: WordPress Users
fi: WordPress-käyttäjät

en: WordPress post
fi: WordPress artikkeli

en: WordPress user display name
fi: WordPress käyttäjän näyttönimi

en: Year
fi: Vuosi

en: Year, month
fi: Vuosi, kuukausi

en: Year, month, day
fi: Vuosi, kuukausi, päivä

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes, add me to your mailing list.
fi: Kyllä, lisää minut listalle.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
fi: Jaiks! Ei löytynyt yhtään tilaajaa.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
fi: Jaiks! Muokataksesi lomaketta sinulla pitää olla ainakin yksi lista.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
fi: Jaiks! Olet lähellä MailPoetin ilmaisversion %1$s tilaajan rajaa. Päivitä [link]Premiumiin[/link] lähettääksesi ilman rajoituksia ja saadaksesi paljon muita etuja.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
fi: Hups! Selaintasi ei välttämättä tueta. Hae uusin [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. Kaikki näyttäisi toimivan oikein?[link_ignore]Sivuuta virhe[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
fi: Jaiks. Olet ylittänyt MailPoetin ilmaisversion 2000 tilaajan rajan (%1$s tilaajaa). Lähettäminen ei ole nyt mahdollista. Ole hyvä ja päivitä versiosi [link]Premiumiin[/link], jotta voit lähettää ilman rajoituksia.

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
fi: Olet poistamassa teemaa: %1$s. Oletko varma?

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
fi: Olet lähettämässä tätä uutiskirjettä. Vahvista.

en: You are already subscribed to : %1$s
fi: Olet jo listalla: %1$s

en: You are already subscribed.
fi: Olet jo tilaaja

en: You are already unsubscribed.
fi: Olet jo poistanut tilauksesi.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
fi: Voit lisätä tämän domainin sinun [link]tili asetuksiin[/link]

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
fi: Voit vaihtaa oletusvastausosoitteen ja -nimen uutiskirjeellesi. Tätä käytetään myös vahvistusviesteissä sekä ilmoituksissa.

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
fi: Voit helposti lisätä tämän lomakkeen teemasi [link]vimpainalueeseen[/link].

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
fi: Voit myös lisätä %1$ssosiaalisen median painikkeita%2$s kuten nämä:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
fi: Voit lisätä vain yhden vimpaimen jos haluat että ilmoitus lähtee heti, kun artikkeli on julkaistu

en: You can only select <%= chars %> item<%= plural %>
fi: Voit valita vain <%= chars %> kohteen<%= plural %>

en: You cannot use the DKIM signature option...
fi: Et voi käyttää DKIM signature option...

en: You have attempted to queue too many files.
fi: Sinulla on liikaa tiedostoja jonossa.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
fi: Onko tilastoissa palautetta? [link]ota yhteyttä[/link] meihin.

en: You have to select at least 1 list
fi: Sinun täytyy valita vähintään 1 lista

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
fi: Tuliko tehtyä virhe? [link]Peru uutiskirjeen peruutus[/link]

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
fi: Haluat ehkä laittaa <i>itse allekirjoittavat sertifikaatit</i> päälle

en: You may only upload 1 file.
fi: Voit ladata vain yhden tiedoston.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
fi: Sinun pitää aktivoida MailPoet Premium lisäosa.

en: You need to select a type for this field
fi: Sinun täytyy valita tämän kentän tyyppi

en: You need to select at least one list.
fi: Sinun tulee valita vähintään yksi

en: You need to specify a name for this field
fi: Sinun pitää määritellä nimi tälle kentälle

en: You need to specify a value for your checkbox
fi: Sinun pitää määritellä valintaruudulle arvot

en: You specified an SMTP password but you don't require an authentication, you might want to turn the SMTP authentication ON.
fi: Kirjoitit SMTP salasanan, mutta et vaatinut tunnistautumista, ehkä haluat laittaa SMTP tunnistautumisen päälle.

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
fi: Päivitys tehty! Vähän niinkuin saisi uuden lelun, mutta perempaa.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
fi: Sinun täytyy osata CSS:ää suunnitellaksesi mieleisesi.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
fi: Sinun täytyy päivittää nimipalvelinasetuksesi (DNS) jos päivität.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
fi: Kaikki valmista! Lähetit onnistuneesti Gmailin avulla.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
fi: Melkein valmista. Klikkaa [link]tästä[/link] aktivoidaksesi juuri ostamasi lisenssin.

en: You're import file is not valid.
fi: Tuomasi tiedosto on virheellinen.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
fi: Käytät vanhempaa DKIM-avainta jota Gmail ei tue.

en: You've been subscribed!
fi: Olet nyt tilaaja!

en: You've subscribed to: %1$s
fi: Olet tilannut: %1$s

en: You've successfully subscribed.
fi: Olet onnistuneesti liittynyt postituslistalle

en: You've unsubscribed!
fi: Olet poistunut uutiskirjelistalta

en: You've updated to %1$s
fi: Päivitetty %1$s

en: Your Google Campaign can only contain latin characters, numbers, spaces and hyphens!
fi: Google-kampanjasi voi sisältää vain latinalaisia merkkejä, numeroita, välilyöntejä ja tavuviivoja!

en: Your Premium licence has expired.
fi: Premium lisenssi on vanhentunut

en: Your SPF record
fi: SPF-tietueesi

en: Your auto newsletter has been activated.
fi: Automaattinen uutiskirjeesi on aktivoitu.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
fi: Sinun ihka uusi listasi odottaa ensimmäistä tilaajaa.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
fi: Selaimessasi on rajoituksia suurien tiedostojen siirrossa monisiirtoa käytettäessä. Käytä selainsiirtoa tiedostojen kanssa, jotka ovat yli 100 Mt.

en: Your company's address
fi: Yrityksesi osoite

en: Your daily newsletter stats
fi: Päivittäisen uutiskirjeesi tilastot

en: Your email could not be saved
fi: Sähköpostiasi ei pystytty tallentamaan

en: Your email has been saved
fi: Sähköpostisi tallennettiin

en: Your email preview has been sent to %1$s
fi: Sähköpostisi esikatselu on lähetetty osoitteeseen %1$s

en: Your form could not be saved.
fi: Lomakettasi ei voitu tallentaa.

en: Your form has been saved.
fi: Lomakkeesi on tallennettu.

en: Your latest newsletter is being sent.
fi: Viimeisintä uutiskirjettäsi lähetetään.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
fi: Lisenssisi ei salli enempää verkko-osoitteita. Päivitä [link]asetuksista[/link]

en: Your lists
fi: Listasi

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
fi: Sinun palvelimellasi ei ehkä ole sähköpostipalvelinta. Varmistaaksesi, kirjaudu ulos ja klikkaa "Salasana hukassa?" linkkiä kirjautumissivulta. Saatko salasanan vaihto sähköpostin WP-sivustoltasi?

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
fi: Sinun uutta sivustoasi ei ole vielä julkaistu? Laita "Tulossa pian"-sivu johon saat laitettua lomakkeen jolla keräät sähköpostiosoitteita tällä Premium lisäosalla.

en: Your own website
fi: Sinun verkkosivusi

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
fi: Hakutuloksesi ei palauta yhtään tilaajaa. Vaihda suodattimiasi!

en: Your request has failed
fi: Pyyntösi epäonnistui

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
fi: Sinun lähetysasetuksesi ([settings]) estävät näin nopean lähettämisen [number] tilaajalle. Lähetyksessä on viivettä. [link]Lue lisää[/link].

en: Your server apparently refuses to send more emails.
fi: Palvelimesi estää tällä hetkellä viestien lähetyksen.

en: Your server cannot run MailPoet.
fi: Palvelimesi ei voi käynnistää MailPoetia

en: Your server doesn't support remote exchanges.
fi: Palvelimesi ei tue: remote exchanges

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
fi: Palvelimeltasi puuttuu yksi tai useampi tärkeä PHP ominaisuus, jotta tämä toimisi oikein: %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
fi: Palvelimesi asetukset eivät salli meidän viimeistellä asennusta!

en: Your settings are saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
fi: Sinun tilaajalla pitää olla vähintään kaksi vaihtoehtoa mistä valita

en: Your vote could not be recorded.
fi: Äänestystäsi ei pystytty tallentamaan.

en: Your vote has been recorded.
fi: Äänesi on tallennettu.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
fi: Palveluntarjoajallasi on rajoitukset. Suosittelemme 70 sähköpostia tunnissa. [link]Lue lisää[/link].

en: Your website doesn't seem to have a license! Log into your [link]account manager[/link] to add a license for this website.
fi: Verkkosivustollasi ei näytä olevan lisenssiä! Kirjaudu [link]tilinhallintaasi[/link] lisätäksesi lisenssin tälle verkkosivustolle.

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
fi: Jep, toimii. Voit aloittaa postien lähettämisen kuuhun.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
fi: Jep. Olemme lisänneet sinut listallemme. Kuulet meistä pian.

en: [link]Find out[/link] how you can improve this.
fi: [link]Katso[/link] kuinka voit parantaa tätä.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
fi: [link]Opas[/link] kuinka luot oman teeman.

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
fi: [link]Lue lisää osoistteessa support.mailpoet.com[/link].

en: [link]Show more details.[/link]
fi: [link]Näytä enemmän tietoja[/link]

en: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] and [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versions are also available.
fi: [link_html]HTML[/link_html]-, [link_php]PHP[/link_php]-, [link_iframe]iframe[/link_iframe]- ja [link_shortcode]lyhytkoodi[/link_shortcode]versiot ovat myös saatavilla.

en: [send_method] works with MailPoet
fi: [send_method] toimii MailPoetin kanssa

en: above content
fi: sisällön yläpuolella

en: above text block and image
fi: Tekstilohkon ja kuvan yläpuolella

en: alternate left & right
fi: vaihtele vasemmalta & oikealta

en: and the footer?
fi: Entä alatunniste?

en: any role
fi: mikä tahansa rooli

en: art
fi: taide

en: below content
fi: sisällön alapuolella

en: bounced
fi: pompannut

en: business
fi: yritystoiminta

en: center
fi: keskellä

en: clicked
fi: klikattu

en: day(s)
fi: päivää

en: day(s) after.
fi: päivän kuluttua.

en: drop content here
fi: Pudota sisältöä tähän

en: e-commerce
fi: verkkokauppa

en: e.g.:smtp.mydomain.com
fi: esimerkiksi: smtp.mydomain.com

en: education
fi: opiskelu

en: emails
fi: sähköpostit

en: empty
fi: tyhjä

en: every 10 minutes
fi: joka kymmenes minuutti

en: every 15 minutes
fi: vartin välein

en: every 2 hours
fi: joka toinen tunti

en: every 2 minutes
fi: joka toinen minuutti

en: every 30 minutes
fi: puolentunnin välein

en: every 5 minutes
fi: joka viides minuutti

en: every hour
fi: joka tunti

en: every minute
fi: joka minuutti

en: excerpt
fi: lyhenne

en: food
fi: ruoka

en: full post
fi: koko artikkeli

en: go back to Step 1
fi: Mene takaisin kohtaan 1

en: go to page
fi: mene sivulle

en: government
fi: hallitus

en: has been activated.
fi: on otettu käyttöön.

en: has been de-activated.
fi: on poistettu käytöstä.

en: heading 1
fi: otsikko 1

en: heading 2
fi: otsikko 2

en: heading 3
fi: otsikko 3

en: health and sports
fi: terveys ja liikunta

en: hey, click on this text!
fi: Hei, klikkaa tätä tekstiä!

en: hour(s)
fi: tuntia

en: hour(s) after.
fi: tunnin kuluttua.

en: if there's new content
fi: jos uutta sisältöä

en: iframe version
fi: iframe versio

en: immediately
fi: välittömästi

en: immediately.
fi: heti.

en: in any WordPress role
fi: mikä vain WP-rooli

en: in text block
fi: tekstilohkossa

en: insurance
fi: vakuutus

en: left
fi: vasemmalla

en: manufacturing
fi: valmistus

en: marketing and media
fi: markkinointi ja media

en: medium
fi: keskikokoinen

en: monthly every...
fi: kuukausittain joka...

en: monthly on the...
fi: kuukausittain päivämäärällä...

en: moved to the trash.
fi: siirretty roskakoriin.

en: newest
fi: uusin

en: no
fi: ei

en: no image
fi: ei kuvaa

en: non profit
fi: voittoa tavoittelematon

en: of
fi: ei

en: of %1$s
fi: %1$s :sta

en: oldest
fi: vanhin

en: once a day at...
fi: Kerran päivässä...

en: opened
fi: avattu

en: or simply [link]go back to design[/link].
fi: tai mene [link]takaisin suunnitteluun[/link].

en: other
fi: muu

en: photography
fi: valokuvaus

en: play with this image
fi: Kokeile mitä voit tehdä tällä kuvalla

en: real estate
fi: kiinteistöt

en: religious
fi: uskonto

en: right
fi: oikea

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
fi: näe linkit [link]Premiumilla[/link].

en: selected
fi: valittu

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
fi: Laajennukset

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
fi: Lisäasetukset

[ctx: settings tab title]
en: Basics
fi: Yleiset

[ctx: settings tab title]
en: Forms
fi: Lomakkeet

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
fi: Lähetä...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
fi: Kirjautumisen vahvistus

en: show as list
fi: näytä listana

en: show message
fi: näytä viesti

en: small
fi: pieni

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
fi: tilaajat vastaanottavat "%1$s" tuonnin jälkeen.

en: technology
fi: teknologia

en: title only
fi: vain otsikko

en: total max upload file size : %1$s
fi: Yhteenlaskettu tiedostonsiirtoraja: %1$s

en: travel
fi: matkustus

en: undelivered
fi: toimittamaton

en: underline
fi: alleviivaa

en: unopened
fi: avaamaton

en: unsubscribed
fi: poistunut uutiskirjeestä

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
fi: ei voitu aktivoida <strong><a href="%s">%s</a></strong>, asenna ensin ja aktivoi sitten.

en: week(s)
fi: viikkoa

en: week(s) after.
fi: viikon kuluttua.

en: weekly on...
fi: viikottain päivämäärällä..

en: which you have pasted
fi: jotka sinä olet liittänyt

en: yes
fi: kyllä
