MailPoet - MP2 - en to sr_RS@latin translation catalogue (597 entries)

en:  %1$s subscribers have been deleted.
sr_RS@latin: %1$s pretplatnika je obrisano.

en: "%2$s" imported from %1$s
sr_RS@latin: "%2$s" uvezeno sa %1$s

en: "View in browser"
sr_RS@latin: "Vidi u pretraživaču"

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
sr_RS@latin: %1$s mejlovi se pojavljuju više nego jednom u vašem fajlu: %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
sr_RS@latin: %1$s mejlovi nisu validni: %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
sr_RS@latin: %1$s mejlova svakih %2$s

en: %1$s out of %2$s sent.
sr_RS@latin: %1$s od %2$s poslato.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
sr_RS@latin: %1$s pretplatnika je dodato na "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
sr_RS@latin: %1$s pretplatnika je potvrđeno.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
sr_RS@latin: %1$s pretplatnika je premešteno "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
sr_RS@latin: %1$s pretplatnika je uklonjeno sa "%2$s" liste.

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
sr_RS@latin: %1$s pretplatnika je izvezeno. Preuzmite izvezeni fajl [link]Ovde[/link].

en: %1$s's import list
sr_RS@latin: %1$s's lista uvoza

en: %1$sth
sr_RS@latin: %1$s.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
sr_RS@latin: %s premašuje maksimalnu veličinu za otpremanje pri korišćenju multi-fajl otpremača u vašem brauzeru.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
sr_RS@latin: %s prevazilazi maksimalnu veličinu za ovaj sajt.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
sr_RS@latin: %sZa urediti%s, pređite mišem da bi se dugme edit prikazalo ispod.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
sr_RS@latin: Otpremanje &#8220;%s&#8221; datoteke nije uspelo.

en: &lt; Prev
sr_RS@latin: &lt; Prethodni

en: (%1$s votes)
sr_RS@latin: (%1$s glasova)

en: 1st
sr_RS@latin: prvi

en: 2nd
sr_RS@latin: drugi

en: 3rd
sr_RS@latin: treći

en: << Back
sr_RS@latin: << Nazad

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
sr_RS@latin: Nova lista "%1$s"  je napravljena za ovaj segment.

en: Action Required
sr_RS@latin: Potrebna Akcija

en: Activate
sr_RS@latin: |Aktiviraj

en: Activate now
sr_RS@latin: Aktiviraj sada

en: Add
sr_RS@latin: Dodaj

en: Add / Edit group of posts
sr_RS@latin: Dodaj / Uredi grupu članaka

en: Add Images
sr_RS@latin: Dodaj sliku

en: Add List
sr_RS@latin: Dodaj Listu

en: Add Subscriber
sr_RS@latin: Dodaj pretplatnika

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
sr_RS@latin: Dodajte opciju za prijavu na Vase MailPoet novosti prilikom registracije.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
sr_RS@latin: Dodaj opciju za čekiranje u formi za registraciju kako bi se Vaši novi klijenti mogli prijaviti na listu po Vašem izboru.

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
sr_RS@latin: Dodajte novo polje na prijavnoj strani kako bi se Vaši klijenti pretplatili na MailPoet novosti.

en: Add link / Alternative text
sr_RS@latin: Dodaj link/ alternativni tekst

en: Add to list
sr_RS@latin: Dodaj na listu

en: Added
sr_RS@latin: Dodano

en: Address:
sr_RS@latin: Adresa:

en: After submit...
sr_RS@latin: Posle slanja...

en: Align center
sr_RS@latin: Postroj u sredini

en: Align left
sr_RS@latin: Postroj levo

en: Align right
sr_RS@latin: Postroj desno

en: All
sr_RS@latin: Sve

en: All Sent
sr_RS@latin: Sve poslato

en: Allow HTML edits
sr_RS@latin: Dopusti HTML izmene

en: Allowed Files
sr_RS@latin: Dozvoljeni fajlovi

en: Already paid?
sr_RS@latin: Već ste platili?

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
sr_RS@latin: Desila se grška prilikom otpremanja. Molim vas pokušajte kasnije.

en: Apply
sr_RS@latin: Primeni

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
sr_RS@latin: Dali ste sigurni da ste izabrali dobar port? Možete polje ostaviti prazno ukoliko neznate šta da precizirate.

en: Are you sure you want to delete this form?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da \elite obrisati ovu formu?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
sr_RS@latin: Jeste li sigurni da ćelite da ignorišete %1$s pretplatnika na listi %2$s?

en: Ask for:
sr_RS@latin: Tražite:

en: Author:
sr_RS@latin: Autor:

en: Average rating: %1$s
sr_RS@latin: Prosečna ocena: %1$s

en: Back
sr_RS@latin: Nazad

en: Back to lists
sr_RS@latin: Nazad na liste

en: Back to selection
sr_RS@latin: Nazad do odabira

en: Background
sr_RS@latin: Pozadina

en: Background color with alternate
sr_RS@latin: Boja pozadine sa izmenama

en: Blocked IP
sr_RS@latin: Blokirane IP adrese

en: Bookmarks Selection
sr_RS@latin: Zabeleži odabrano

en: Bounce Handling
sr_RS@latin: Upravljanje Odskokom

en: Bounce handling connection test
sr_RS@latin: Rukovanje odskokom konekcioni test

en: Bounce handling processing
sr_RS@latin: Rukovanje odskokom procesuira

en: Bounced
sr_RS@latin: Odskok

en: Bulk Actions
sr_RS@latin: Grupna Akcija

en: Button label:
sr_RS@latin: Dugme ozbake:

en: CSV file
sr_RS@latin: CSV fajl

en: Cancel
sr_RS@latin: Otkaži

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
sr_RS@latin: Nemoguće je pristupiti CSV datoteci. Potvrdi privilegije potrebne za pristup direktorijumu "%1$s"

en: Change log
sr_RS@latin: Dnevnik izmena

en: Charset
sr_RS@latin: Znakovi

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
sr_RS@latin: Proverite vaš inbox da potvrdite vasu pretplatu.

en: Click here to add a title or text.
sr_RS@latin: Klikni ovde za dodavanje naslova ili teksta.

en: Click here to subscribe
sr_RS@latin: Kliknite ovde da se prijavite

en: Click here to view media.
sr_RS@latin: Kliknite ovde da vidite mediju.

en: Clicked
sr_RS@latin: Kliknuto

en: Clicked on
sr_RS@latin: Kliknut na

en: Close
sr_RS@latin: Zatvori

en: Confirm Reinstallation
sr_RS@latin: Potvrdi reinstalaciju

en: Content
sr_RS@latin: Sadržaj

en: Copy
sr_RS@latin: Kopiraj

en: Copy of
sr_RS@latin: Kopija od

en: Create a new email
sr_RS@latin: Napravi novu mejl adresu

en: Create a new form
sr_RS@latin: Kreiraj novi formular

en: Create a new list
sr_RS@latin: Napravi novu listu

en: Created on
sr_RS@latin: Napravljeno

en: Crunching&hellip;
sr_RS@latin: Skratiti&hellip;

en: Custom horizontal line
sr_RS@latin: Prilagođena horizontalna linija

en: Date
sr_RS@latin: Datum

en: Date created
sr_RS@latin: Datum stvaranja

en: Day
sr_RS@latin: Dan

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
sr_RS@latin: Izaberite koje emailove će primati Vaši klijenti automtski, bazirano na proizvodima koje su kupili. Ovo je Premium dodatak za WooCommerce

en: Delete
sr_RS@latin: Obriši

en: Delete image for all newsletters?
sr_RS@latin: Obrisati sliku za sve biltene?

en: Delete this newsletter for ever?
sr_RS@latin: Obriši ovaj bilten?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
sr_RS@latin: Brisanje liste neće obrisati pretplatnike.

en: Description
sr_RS@latin: Opis

en: Details & PSD
sr_RS@latin: Detalji & PSD

en: Dismiss
sr_RS@latin: Odbaci

en: Display and insert options
sr_RS@latin: Opcije prikaza i dodavanja

en: Display labels in inputs
sr_RS@latin: Prikažite oznake u unosima

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
sr_RS@latin: Prikaži probleme? [link]Vidi ovaj bilten u svom pretraživaču.[/link]

en: Display...
sr_RS@latin: Prikaži...Da

en: Divider
sr_RS@latin: Pregrada

en: Dividers Selection
sr_RS@latin: Izbor Pregrada

en: Domain
sr_RS@latin: Domen

en: Don't wait & send right now.
sr_RS@latin: Ne čekaj i pošalji odmah

en: Done
sr_RS@latin: Gotovo

en: Download
sr_RS@latin: Preuzimanje

en: Download as .zip
sr_RS@latin: Skini kao .zip

en: Download original Photoshop file
sr_RS@latin: Preuzmi originalni Photoshop fajl

en: Downloads: %1$s
sr_RS@latin: Preuzimanja: %1$s

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
sr_RS@latin: Prevuci i pusti %1$stext, članke, pregrade.%2$s Pogledaj na desno!

en: Drop files here
sr_RS@latin: Izbaci fajlove ovde

en: Duplicate
sr_RS@latin: Duplikat

en: Edit
sr_RS@latin: Uredi

en: Edit Lists
sr_RS@latin: Uredi Liste

en: Edit lists
sr_RS@latin: Uredi liste

en: Edit name
sr_RS@latin: Izmeni ime

en: Edit text
sr_RS@latin: Uredi tekst

en: Edit your subscription
sr_RS@latin: Uredite vaše prijavljene

en: Editing list %1$s
sr_RS@latin: Uređivanje liste %1$s

en: Element has been deleted.
sr_RS@latin: Element je obrisan.

en: Elements deleted
sr_RS@latin: Elementi su obrisani

en: Email Address
sr_RS@latin: Email Adresa

en: Email Status
sr_RS@latin: Statu e-maila

en: Email content
sr_RS@latin: Email sadržaj

en: Email subject
sr_RS@latin: Email naslov

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
sr_RS@latin: Email će biti poslat %1$s u %2$s

en: Enabled
sr_RS@latin: Omogućeno

en: Error Saving newsletter...
sr_RS@latin: Greška prilikom čuvanja Biltena...

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
sr_RS@latin: Greška pri slanju poruke <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>

en: Error Validating the fields
sr_RS@latin: Greška prilikom potvrđivanja polja

en: Error when inserting emails.
sr_RS@latin: Greška pri unosu mejlova.

en: Error when inserting list.
sr_RS@latin: Greška pri unosu liste.

en: Excel for Windows
sr_RS@latin: Excel za Windows

en: Export
sr_RS@latin: Izvezi

en: Export Subscribers
sr_RS@latin: Izvezi Pretplatnike

en: Export confirmed subscribers only
sr_RS@latin: Izvezi samo potvrđene pretplatike

en: Export to CSV
sr_RS@latin: Izvezi kao CSV

en: Exporting %1$s subscribers
sr_RS@latin: Izvozim %1$s pretplatnika

en: Failed Send
sr_RS@latin: Slanje Neuspješno

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
sr_RS@latin: Polje "%1$s" je potrebno u tabeli "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
sr_RS@latin: Polje "%1$s" mora da bude validan Email.

en: File canceled.
sr_RS@latin: Fajl otkazan.

en: First Name
sr_RS@latin: Ime

en: First name
sr_RS@latin: Ime

en: First step: main details
sr_RS@latin: Prvi korak: glavni detalji

en: Footer background
sr_RS@latin: Footer pozadina

en: Footer text
sr_RS@latin: Footer tekst

en: Free
sr_RS@latin: Besplatno

en: Friday
sr_RS@latin: Petak

en: From
sr_RS@latin: Ne

en: Get Help!
sr_RS@latin: Nađi Pomoć!

en: Get Premium now
sr_RS@latin: Nadogradite u Premijum

en: Go Premium!
sr_RS@latin: Unapredi u Premijum!

en: HTTP error.
sr_RS@latin: HTTP greška

en: Header background
sr_RS@latin: Pozadina zaglavlja

en: Heading 1
sr_RS@latin: Naslov 1

en: Heading 2
sr_RS@latin: Naslov 2

en: Heading 3
sr_RS@latin: Naslov 3

en: Hide!
sr_RS@latin: Sakrij!

en: Horizontal line
sr_RS@latin: Horizontalna linija

en: How about a new list?
sr_RS@latin: Kako vam se čini nova lista?

en: IO error.
sr_RS@latin: IO greška.

en: IP address
sr_RS@latin: Ip adresa

en: Image
sr_RS@latin: Slika:

en: Image Parameters
sr_RS@latin: Parametri Slike

en: Image alignment
sr_RS@latin: Postrojavanje Slike

en: Image has been deleted.
sr_RS@latin: Slika je obrisana

en: Image selection has been saved.
sr_RS@latin: Odabir slika je sačuvan.

en: Image selection has not been saved.
sr_RS@latin: Odabir slika nije sačuvan

en: Images
sr_RS@latin: Slike

en: Import
sr_RS@latin: Uvezi

en: Import Subscribers
sr_RS@latin: Uvezi Pretplatnike.

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
sr_RS@latin: Uvoz iz dodatka %1$s je otkazan.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
sr_RS@latin: Uvoz iz dodatka %1$s je završen.

en: Import subscribers from plugins
sr_RS@latin: Uvezi pretplatnike iz dodataka

en: Includes: %1$s
sr_RS@latin: Uključujući: %1$s

en: Industry
sr_RS@latin: Industrija

en: Information is missing.
sr_RS@latin: Nedostaju informacije

en: Insert Subscription Form
sr_RS@latin: Instant Forma za Pretplatu

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
sr_RS@latin: Upišite [newsletter:total] za prikaz broja članaka, [newsletter:post_title] za prikaz najnovijih naslova članaka & [newsletter:number] za prikaz broja problema.

en: Insert form
sr_RS@latin: Ubaci formular

en: Inserting selected articles...
sr_RS@latin: Dodavanje izabranog članka...

en: Install Themes
sr_RS@latin: Postavi Teme

en: Issue number
sr_RS@latin: Broj izdanja

en: Key
sr_RS@latin: Ključ

en: Label:
sr_RS@latin: Naslov:

en: Last
sr_RS@latin: poslednji

en: Last Name
sr_RS@latin: Prezime

en: Last name
sr_RS@latin: Prezime

en: Last updated: %1$s
sr_RS@latin: Zadnje ažuriranje: %1$s

en: Latest content already sent.
sr_RS@latin: Skorašnji sadržaj je već poslat.

en: Latest post title
sr_RS@latin: Naslov zadnje posta

en: Line is empty
sr_RS@latin: Linija je prazna

en: Links
sr_RS@latin: Linkovi

en: List "%1$s" has been deleted.
sr_RS@latin: Lista "%1$s" je obrisana

en: List "%1$s" has been duplicated.
sr_RS@latin: Lista "%1$s" je duplirana.

en: List created based on a newsletter segment.
sr_RS@latin: Lista sastavljena na osnovu segmenta biltena.

en: List has been updated.
sr_RS@latin: Lista je ažurirana.

en: List of fields to export
sr_RS@latin: Lista polja za izvoz

en: List of forms
sr_RS@latin: Spisak forumulara

en: List selection
sr_RS@latin: Listaj

en: Lists
sr_RS@latin: Liste

en: Lists and Subscribers
sr_RS@latin: Liste i Prijavljeni

en: Loading results...
sr_RS@latin: Učitavanje rezultata...

en: Loading...
sr_RS@latin: Učitavanje...

en: Login
sr_RS@latin: Prijava

en: Mailbox Full
sr_RS@latin: Mailbox Pun

en: Mailbox not available
sr_RS@latin: Mailbox nije dostupan

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
sr_RS@latin: Memorija premašena. Molim pokušajte sa drugim manjim fajlom.

en: Message delayed
sr_RS@latin: Poruka odložena

en: Modified On
sr_RS@latin: Modifikovano Na

en: Modify
sr_RS@latin: Promeni

en: Monday
sr_RS@latin: Ponedeljak

en: Move to list
sr_RS@latin: Pomjeri na listu

en: My first list
sr_RS@latin: Moja prva lista

en: My rating: %1$s
sr_RS@latin: Moja ocena: %1$s

en: Name
sr_RS@latin: Ime

en: New Form
sr_RS@latin: Nova Forma

en: New form
sr_RS@latin: Nova forma

en: New list
sr_RS@latin: Nova lista

en: Newsletter
sr_RS@latin: Bilten

en: Newsletter Images
sr_RS@latin: Slike biltena

en: Newsletter Pro (by Satollo)
sr_RS@latin: Bilten Pro (by Satollo)

en: Newsletter can't be deleted.
sr_RS@latin: Bilten nije mogao biti obrisan.

en: Newsletter deleted.
sr_RS@latin: Bilten obrisan.

en: Newsletter has been saved as a draft.
sr_RS@latin: Bilten je sačuvan kao nacrt.

en: Newsletter has been saved.
sr_RS@latin: Bilten je sačuvan.

en: Newsletter has been scheduled.
sr_RS@latin: Bilten je zakazan.

en: Newsletter profile has been updated.
sr_RS@latin: Profil biltena je ažuriran.

en: Newsletter successfully created.
sr_RS@latin: Bilten uspešno napravljen.

en: Newsletters
sr_RS@latin: Bilteni

en: Newsletters (by Tribulant)
sr_RS@latin: Bilteni (by Tribulant)

en: Next &gt;
sr_RS@latin: Sledeći &gt;

en: Next send out in %1$s
sr_RS@latin: Sledeće slanje u %1$s

en: Next send out on %1$s
sr_RS@latin: Sledeće slanje na %1$s

en: Next step
sr_RS@latin: Sledeći korak

en: Next try in %s minutes.
sr_RS@latin: Sledeći pokušaj za %s minuta.

en: No
sr_RS@latin: Ne

en: No list specified
sr_RS@latin: Nema specifirane liste

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
sr_RS@latin: Nema pretplatnika, najverovatnije je obrisan.

en: Not active.
sr_RS@latin: Nije aktivno.

en: Not sent yet.
sr_RS@latin: Još nije poslato.

en: Note:
sr_RS@latin: Napomena:

en: Once a week
sr_RS@latin: Jednom nedeljno

en: Once every 28 days
sr_RS@latin: Jednom svakih 28 dana

en: Once every fifteen minutes
sr_RS@latin: Jednom svakih petnaest minuta

en: Once every five minutes
sr_RS@latin: Jednom svakih pet minuta

en: Once every ten minutes
sr_RS@latin: Jednom svakih deset minuta

en: Once every thirty minutes
sr_RS@latin: Jednom svakih trideset minuta

en: Once every two hours
sr_RS@latin: Jednom svakih dva sata

en: Once every two minutes
sr_RS@latin: Jednom svakih dva minuta

en: Oops! You're already subscribed.
sr_RS@latin: Ups! Već ste pretplaćeni.

en: Open, clicks, unsubscribed
sr_RS@latin: Otvoreni, klikovi, odjavljeni

en: Opened
sr_RS@latin: Otvoreno

en: Opened date
sr_RS@latin: Datum otvaranja

en: Ordering
sr_RS@latin: Redosled

en: Page %1$s
sr_RS@latin: Strana %1$s

en: Page does not exist.
sr_RS@latin: Strana ne postoji.

en: Page is not accessible.
sr_RS@latin: Strana nije dostupna.

en: Pages
sr_RS@latin: Stranica

en: Password
sr_RS@latin: Šifra

en: Pause
sr_RS@latin: Pauza

en: Paused
sr_RS@latin: Pauzirano

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
sr_RS@latin: Photoshop datoteka je dostupna kao [link]Premijum korisnik[/link].

en: Pick a date
sr_RS@latin: Odaberite datum

en: Pick a list
sr_RS@latin: Odaberi listu

en: Please enter first name
sr_RS@latin: Molim Vas unesite ime

en: Please enter last name
sr_RS@latin: Molim Vas unesite prezime

en: Please make a selection first!
sr_RS@latin: Molimo vas prvo izvršite selekciju!

en: Please select a newsletter.
sr_RS@latin: Odaberite Bilten

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
sr_RS@latin: Molimo pokušajte da otpremite fajl sa %1$s brauzer otpremač%2$s

en: Please verify your link to this page.
sr_RS@latin: Molimo Vas verifikujte vaš link do ove strane.

en: Position your mouse over the image to the left.
sr_RS@latin: Postavi kursos miša preko levog dela slike.

en: Post Selection
sr_RS@latin: Odabir Članaka

en: Posts
sr_RS@latin: Postova

en: Premium
sr_RS@latin: Premijum

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
sr_RS@latin: Premijum licenca ne postoji za vaš sajt. Kupite je [link]ovde[/link]

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
sr_RS@latin: Premium korisnici mogu uštedeti 20% koristeći kupon: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
sr_RS@latin: Premium korisnici mogu uštedeti 20% koristeći kupon: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
sr_RS@latin: Premium korisnici mogu uštedeti 25% koristeći kupon: mailpoet25

en: Premium version is valid for your site.
sr_RS@latin: Premijum verzija je validna za vaš sajt.

en: Preview
sr_RS@latin: Pregled

en: Preview without images
sr_RS@latin: Pregled bez slika

en: Process bounce handling now!
sr_RS@latin: Procesurianje rukovanja odskokom, sada!

en: Process refreshed to avoid a time limit.
sr_RS@latin: Proces osvežen kako bi se izbeglo vremensko ograničenje.

en: Purchase the premium version.
sr_RS@latin: Kupi premijum verziju.

en: Queue is empty!
sr_RS@latin: Red je prazan!

en: Read documentation
sr_RS@latin: Pročitaj dokumentaciju

en: Read more
sr_RS@latin: Čitaj više

en: Read more.
sr_RS@latin: Čitaj više.

en: Read online.
sr_RS@latin: Čitaj online

en: Reinstall
sr_RS@latin: Reinstalirajte

en: Reinstall now...
sr_RS@latin: Reinstaliraj sada...

en: Remove
sr_RS@latin: Ukloni

en: Remove from all lists
sr_RS@latin: Ukloni sa svih listi

en: Remove from list
sr_RS@latin: Ukloni sa liste

en: Remove image
sr_RS@latin: Ukloni sliku

en: Remove link
sr_RS@latin: Ukloni link

en: Remove text
sr_RS@latin: Ukloni tekst

en: Resume
sr_RS@latin: Nastavi

en: Roles and permissions
sr_RS@latin: Uloge i dozvole

en: SMTP Hostname
sr_RS@latin: SMTP ime hosta

en: Saturday
sr_RS@latin: Subota

en: Save
sr_RS@latin: Sačuvaj

en: Save & close
sr_RS@latin: Sačuvaj & zatvori

en: Save and reactivate
sr_RS@latin: Sačuvaj i reaktiviraj

en: Save settings
sr_RS@latin: Sačuvaj podešavanja

en: Saved! The changes are already active in your widget.
sr_RS@latin: Sačuvano! Promene su već aktivne u vašem widgetu.

en: Saving form...
sr_RS@latin: Čuvanje formulara...

en: Saving newsletter...
sr_RS@latin: Čuvanje Biltena...

en: Schedule
sr_RS@latin: Zakaži

en: Scheduled to be sent in %1$s
sr_RS@latin: Zakazano da bude poslato u %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
sr_RS@latin: Zakazano da bude poslato na %1$s

en: Search
sr_RS@latin: Traži

en: Search recipients
sr_RS@latin: Traži primaoce

en: Search subscribers
sr_RS@latin: Pretraži prijavljene

en: Secure connection
sr_RS@latin: Sigurna veza

en: Security error.
sr_RS@latin: Bezbedonosna greška.

en: Segment of %1$s
sr_RS@latin: Segment od %1$s

en: Select Files
sr_RS@latin: Obeleži fajlove

en: Select a form:
sr_RS@latin: Izaberi formular:

en: Select at least 1 subscriber!
sr_RS@latin: Izaberi najmanje 1 og pretplatnika

en: Select list(s):
sr_RS@latin: Izaberi listu(e)

en: Select your industry.
sr_RS@latin: Izaberite svoju industriju.

en: Send
sr_RS@latin: Pošalji

en: Send Process
sr_RS@latin: Procves Slanja

en: Send later
sr_RS@latin: Pošalji kasnije

en: Send preview
sr_RS@latin: Pošalji pregled

en: Send...
sr_RS@latin: Pošalji....

en: Sending
sr_RS@latin: Šalje se

en: Sending a test email
sr_RS@latin: Slanje test e-maila

en: Sending batch of emails...
sr_RS@latin: Slanje gomile mejlova...

en: Sending has resumed.
sr_RS@latin: Slanje se nastavlja.

en: Sending is now paused.
sr_RS@latin: Slanje je pauzirano.

en: Sending per event
sr_RS@latin: Slanje po događaju

en: Sending preview...
sr_RS@latin: Slanje pregleda...

en: Sending suspended.
sr_RS@latin: Slanje suspendovano.

en: Sent
sr_RS@latin: Poslato

en: Sent On
sr_RS@latin: Poslano

en: Sent daily at %1$s.
sr_RS@latin: Šalji dnevno u %1$s.

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
sr_RS@latin: Šalji mesečno %1$s %2$s u %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
sr_RS@latin: Šalji mesečno %1$s u %2$s

en: Sent to %1$s out of %2$s
sr_RS@latin: Pošali ka %1$s od %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
sr_RS@latin: Pošalji ka %1$s prijavljenima.

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
sr_RS@latin: Šalji nedeljno %1$s u %2$s

en: Settings
sr_RS@latin: Podešavanja:

en: Share anonymous data
sr_RS@latin: Podelite anonimne podatke

en: Show all themes
sr_RS@latin: Prikaži sve teme

en: Size:
sr_RS@latin: Veličina:

en: Spam test results
sr_RS@latin: Rezultati Spam testa

en: Split subscribers into %1$s pages.
sr_RS@latin: Podeli prijavljene u %1$s strana.

en: Stats
sr_RS@latin: Statistika

en: Stats : %1$s
sr_RS@latin: Statistika : %1$s

en: Step %1$s
sr_RS@latin: Korak %1$s

en: Step 1:
sr_RS@latin: Korak 1:

en: Step 2:
sr_RS@latin: Korak 2:

en: Step 3:
sr_RS@latin: Korak 3:

en: Step 4:
sr_RS@latin: Korak 4:

en: Styles
sr_RS@latin: Stilovi

en: Styles could not be saved
sr_RS@latin: Stilovi nisu mogli biti sačuvani

en: Styles have been saved
sr_RS@latin: Stilovi su sačuvani

en: Subject
sr_RS@latin: Tema

en: Submit
sr_RS@latin: Pošalji

en: Subscribe to our Newsletter
sr_RS@latin: Pretplatite se na naš Bilten

en: Subscribe!
sr_RS@latin: Prijavi se!

en: Subscribed
sr_RS@latin: Pretplaćeno

en: Subscribed on
sr_RS@latin: Pretplaćeno na

en: Subscriber
sr_RS@latin: Pretplatnik

en: Subscriber Status
sr_RS@latin: Status Prijavljenih

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
sr_RS@latin: Pretplatnik je izmenjen. [link]Izmeni[/link].

en: Subscriber has been saved.
sr_RS@latin: Pretplatnik sačuvan.

en: Subscriber has not been modified.
sr_RS@latin: Pretplatnik nije promenjen.

en: Subscriber has not been saved.
sr_RS@latin: Pretplatnik nije sačuvan.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
sr_RS@latin: Pretplatnik nije pronađen : <b><i>%s</i></b>

en: Subscribers
sr_RS@latin: Pretplatnici:

en: Subscribers in no list
sr_RS@latin: Pretplatnici bez ijedne liste

en: Subscribers per page:
sr_RS@latin: Pretplatnika po strani:

en: Subscribers to show per page:
sr_RS@latin: Prijavljenih za prikaz po strani:

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
sr_RS@latin: Pretplatnici će morati da aktiviraju svoju pretplatu preko mejla da bi mogli da primaju bilten. To se preporučuje.

en: Subscription confirmation
sr_RS@latin: Potvrda pretplatnika

en: Subscription date
sr_RS@latin: Datum pretplate

en: Subscription form for your newsletters.
sr_RS@latin: Forma prijave za vaš bilten.

en: Subscription without JavaScript is disabled.
sr_RS@latin: Prijava bez Hava Skripta je onemogućena.

en: Success message:
sr_RS@latin: Poruka za uspeh:

en: Successfully connected to %1$s
sr_RS@latin: Uspešno povezan na %1$s

en: Sunday
sr_RS@latin: Nedelja

en: Tags: %1$s
sr_RS@latin: Oznake: %1$s

en: Text
sr_RS@latin: Tekst

en: Thanks!
sr_RS@latin: Hvala!

en: The authors have done a pretty awesome job.
sr_RS@latin: Autori su uradili odličan posao.

en: The email ID %s is not published
sr_RS@latin: Email ID %s nije objavljen

en: The email is not valid!
sr_RS@latin: Email nije valjan!

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
sr_RS@latin: Prva linija CSV datoteke trebaju biti naslovi kolona: "email","lastname","firstname".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
sr_RS@latin: Prva stvar koju vaši pretplatnici vide! Budite kreativni i povećajte posećenost!

en: The form named "%1$s" has been created.
sr_RS@latin: Forma "%1$s" je upravo kreirana.

en: The form named "%1$s" has been deleted.
sr_RS@latin: Forma "%1$s" je obrisana.

en: The list does not exists or cannot be deleted.
sr_RS@latin: Lista ne postoji ili ne može biti obrisana.

en: The list has been deleted.
sr_RS@latin: Lista je obrisana.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
sr_RS@latin: Lista koju ste nalepili je prevelika za pretraživač. Koristite <strong>Otpremi datoteku</strong> opciju.

en: The newsletter doesn't exist.
sr_RS@latin: Bilten ne postoji.

en: The newsletter has been duplicated.
sr_RS@latin: Napravljena je kopija Biltena.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
sr_RS@latin: Bilteni će biti deaktivirani, moraćete ponovo aktivirati kada završite sa izmenama. Želite li da nastavite?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
sr_RS@latin: Članci ispod su dodati sa vidžetom %sAutomatic latest content%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
sr_RS@latin: Druga linija CSV datoteke treba biti set sledećih vrednosti : "joeeg@example.com","Average","Joe".

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
sr_RS@latin: Segment je odstranjen iz reda ovog biltena.

en: The theme you selected could not be loaded.
sr_RS@latin: Tema koju ste odabrali nije mogla biti pokrenuta.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
sr_RS@latin: Prve dve linije datoteke koju ste otpremili su sledeće:

en: Themes
sr_RS@latin: Teme

en: There are %1$s messages in your mailbox
sr_RS@latin: Imate %1$s poruka u vašem sandučetom

en: There are no bounced messages to process right now!
sr_RS@latin: Nema povratnih poruka za trenutno procesuiranje!

en: There are no list to send to.
sr_RS@latin: Nema spiskova na koje se može poslati.

en: There are no messages
sr_RS@latin: Nema poruka

en: There are no newsletters.
sr_RS@latin: Nema biltena.

en: There are no posts corresponding to that search.
sr_RS@latin: Nema članaka koji odgovaraju pretrazi.

en: There is no plugin to import from.
sr_RS@latin: Nema dodataka za uvoz.

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
sr_RS@latin: Postoji greška u listi koju pokušavate da uvezete.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
sr_RS@latin: Došlo de greške u konfiguraciji. Molimo kontaktirajte administratora servera.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
sr_RS@latin: Ovo vam dopušta da izmenite HTML ili tekst blokove u vizualnom editoru.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
sr_RS@latin: Ovaj mejl engine radi na 95&#37; od servera

en: This file is empty. Please try another.
sr_RS@latin: Ovaj fajl je prazan. Molim pokušajte drugi.

en: This file is not an image. Please try another.
sr_RS@latin: Ovaj fajl nije slika. Molim pokušajte drugi.

en: This file type is not allowed. Please try another.
sr_RS@latin: Ovaj tip fajla nije dozvoljen. Molim pokušajte drugi.

en: This form adds subscribers to these lists:
sr_RS@latin: Ovaj formular dodaje pretplatnike na ove liste:

en: This form does not exist
sr_RS@latin: Ova forma ne postoji

en: This form does not exist.
sr_RS@latin: Tražena forma ne postoji

en: This form has already been deleted.
sr_RS@latin: Ova forma je već obrisana.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
sr_RS@latin: Moguće da se ova slika ne nalazi u članku. Obrisati ipak?

en: This is fast!
sr_RS@latin: Ovo je brzo!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
sr_RS@latin: Ovo je veće nego maksimalna veličina. Molim pokušajte drugi.

en: This method works on 5&#37; of servers
sr_RS@latin: Ovaj metod radi na 5&#37; od servera

en: Thursday
sr_RS@latin: Četvrtak

en: Time remaining: %1$s
sr_RS@latin: Preostalo vreme: %1$s

en: Title:
sr_RS@latin: Naslov:

en: To edit, simply click on this block of text.
sr_RS@latin: Za izmenu, jednostavno klikni na tekstualni blok.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
sr_RS@latin: Za nastavak slanja [link]Go premium now![/link]

en: Today you have sent %1$s emails
sr_RS@latin: Danas ste poslali %1$s mejlova

en: Today's statistics
sr_RS@latin: Današnje statistike

en: Tuesday
sr_RS@latin: Utorak

en: Unconfirmed
sr_RS@latin: Nepotvrđeni

en: Unlisted
sr_RS@latin: Neizlistan

en: Unopened
sr_RS@latin: Neotvoreno

en: Unsubscribe
sr_RS@latin: Odjavi se

en: Unsubscribe from all lists
sr_RS@latin: Odjavi sa svih lista

en: Unsubscribe from list: %1$s
sr_RS@latin: Odjavi sa liste: %1$s

en: Unsubscribed
sr_RS@latin: Odjavljen

en: Upload
sr_RS@latin: Otpremi

en: Upload a file
sr_RS@latin: Dodaj fajl

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
sr_RS@latin: Greška u otpremanju, fajl %1$s je prevelik! (MAX:%2$s)

en: Upload failed.
sr_RS@latin: Otpremanje obustavljeno.

en: Upload stopped.
sr_RS@latin: Otbremanje zaustavljeno.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
sr_RS@latin: ili

en: User choice: %s
sr_RS@latin: Korisnički izbor: %s

en: User has been inserted.
sr_RS@latin: Korisnik je ubačen.

en: User has been updated.
sr_RS@latin: Korisnik je ažuriran.

en: User has not been inserted.
sr_RS@latin: Korisnik nije ubačen.

en: User has not been updated.
sr_RS@latin: Korisnik nije ažuriran.

en: Value
sr_RS@latin: Vrednost

en: View
sr_RS@latin: Prikaz

en: View all
sr_RS@latin: Vidi sve

en: View all lists
sr_RS@latin: Vidi sve liste

en: View all themes by %1$s
sr_RS@latin: Vidite sve teme po %1$s

en: View author's website
sr_RS@latin: Vidi autorov vebsajt

en: View newsletter
sr_RS@latin: Vidi bilten

en: View stats or edit
sr_RS@latin: Vidi statistiku ili uredi

en: Visual
sr_RS@latin: Vizuelno

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
sr_RS@latin: Pazite! Ako reinstalirate ovu temu svi fajlovi iz datoteke: /wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s će biti  zamenjeni. Dali ste sigurni da želite da reinstalirate?

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
sr_RS@latin: Nismo bili u mogućnosti da kontaktiramo API, sajt je možda oboren. Molim Vas pokušajte kasnije.

en: Wednesday
sr_RS@latin: Sreda

en: Welcome Page!
sr_RS@latin: Dobrodošli

en: What type of newsletter is this?
sr_RS@latin: Koji tip biltena je ovo?

en: What's new?
sr_RS@latin: Šta je novo?

en: When mailbox is full
sr_RS@latin: Kada je mailbox pun

en: When mailbox is not available
sr_RS@latin: Kada mailbox nije dostupan

en: When message is delayed
sr_RS@latin: Kada je poruka odložena

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
sr_RS@latin: Kada podešavate sistem odskoka, morate da imate drugu adresu za mejl odskoka i adresu za prosleđivanje.

en: When someone subscribes
sr_RS@latin: Kada se neko pretplati

en: When...
sr_RS@latin: Kada...

en: Who can create newsletters?
sr_RS@latin: Ko može da pravi biltene?

en: Who can manage subscribers?
sr_RS@latin: Ko može da uređuje prijavljene?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
sr_RS@latin: Ko može videti tab za stilove u vizualnom editoru?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
sr_RS@latin: Ko može videti tab tema u vizualnom editoru?

en: Widget Settings
sr_RS@latin: Podešavanje Widžeta

en: WordPress Posts' Images
sr_RS@latin: Slike Wordpress članaka

en: WordPress post
sr_RS@latin: WordPress članak

en: Year
sr_RS@latin: Godina

en: Yes
sr_RS@latin: Da

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
sr_RS@latin: Nismo našli nijednog pretplatnika

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
sr_RS@latin: Upravo ćete poslati bilten. Molimo Vas potvrdite.

en: You are already subscribed.
sr_RS@latin: Već ste prijavljeni.

en: You are already unsubscribed.
sr_RS@latin: Veš ste odjavljeni.

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
sr_RS@latin: Možete čak %1$ssocial bookmarks%2$s kao ove:

en: You have attempted to queue too many files.
sr_RS@latin: Pokušali ste da postavite u red previše fajlova.

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
sr_RS@latin: Napravili ste grešku? [link]Poništi pretplatu[/link].

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
sr_RS@latin: Možda ćete morati da uključite ON opciju u <i>Self-signed certificates</i>

en: You may only upload 1 file.
sr_RS@latin: Možete da otpremite samo 1 fajl.

en: You need to select at least one list.
sr_RS@latin: Morate da izaberete barem jednu listu.

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
sr_RS@latin: Ažurirali ste! To je kao da imate sledeći gadžet, samo bolje.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
sr_RS@latin: Morate poznavati CSS kako bi ste izgled prilagodili vačem ukusu.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
sr_RS@latin: Skoro ste gotovi. Kliknite ovde [link]link[/link] da aktivirate licencu koju ste upravo kupili.

en: You've been subscribed!
sr_RS@latin: Sada ste pretplaćeni!

en: You've subscribed to: %1$s
sr_RS@latin: Pretplatili ste se na: %1$s

en: You've successfully subscribed.
sr_RS@latin: Uspešno ste se prijavili.

en: You've unsubscribed!
sr_RS@latin: Odjavili ste se!

en: Your auto newsletter has been activated.
sr_RS@latin: Vaš auto Bilten je aktiviran.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
sr_RS@latin: Tvoja nova lista očekuje svog prvog pretplatnika.

en: Your company's address
sr_RS@latin: Adresa vaše kompanije

en: Your email could not be saved
sr_RS@latin: Vaš email nije mogao biti sačuvan

en: Your email has been saved
sr_RS@latin: Vaš email je sačuvan

en: Your email preview has been sent to %1$s
sr_RS@latin: Vaš primer email-a je poslat na %1$s

en: Your latest newsletter is being sent.
sr_RS@latin: Vaš bilten se upravo šalje.

en: Your lists
sr_RS@latin: Vaše liste

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
sr_RS@latin: Vaš zahtev ne može da pronađe ni jednog pretplatnika. Promenite filtere.

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
sr_RS@latin: Vaša podešavanja ([settings]) ne mže se slati tako brzo ka [number] pretplatnicima. Očekujte kašnjenje dostave. [link]Čitaj više[/link]

en: Your vote could not be recorded.
sr_RS@latin: Vaš glas nije mogao biti zabeležen.

en: Your vote has been recorded.
sr_RS@latin: Vaš glas je zabeležen.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
sr_RS@latin: [link]Vodič[/link] da kreirate svoje temu.

en: [link]Show more details.[/link]
sr_RS@latin: [link]Prikaži više detalja.[/link]

en: and the footer?
sr_RS@latin: i zaglavlje?

en: any role
sr_RS@latin: bilo koja uloga

en: art
sr_RS@latin: umetnost

en: bounced
sr_RS@latin: odskočilo

en: business
sr_RS@latin: posao

en: center
sr_RS@latin: centar

en: clicked
sr_RS@latin: kliknuto

en: day(s)
sr_RS@latin: dana

en: day(s) after.
sr_RS@latin: dana kasnije.

en: drop content here
sr_RS@latin: prevucite sadržaj ovde

en: e-commerce
sr_RS@latin: e-trgovina

en: education
sr_RS@latin: obrazovanje

en: empty
sr_RS@latin: prazno

en: every 10 minutes
sr_RS@latin: svakih 10 minuta

en: every 15 minutes
sr_RS@latin: svakih 15 minuta

en: every 2 hours
sr_RS@latin: svaka 2 sata

en: every 2 minutes
sr_RS@latin: svakih 2 minuta

en: every 30 minutes
sr_RS@latin: svakih 30 minuta

en: every 5 minutes
sr_RS@latin: svakih 5 minuta

en: every hour
sr_RS@latin: svaki sat

en: every minute
sr_RS@latin: svaki minut

en: excerpt
sr_RS@latin: izvod

en: food
sr_RS@latin: hrana

en: full post
sr_RS@latin: ceo članak

en: go back to Step 1
sr_RS@latin: vrati se na prvi korak

en: go to page
sr_RS@latin: idi na stranu

en: government
sr_RS@latin: vlada

en: health and sports
sr_RS@latin: zdravlje i sport

en: hey, click on this text!
sr_RS@latin: zdravo, klikni na ovaj tekst!

en: hour(s)
sr_RS@latin: sati

en: hour(s) after.
sr_RS@latin: sati kasnije.

en: immediately
sr_RS@latin: odmah

en: immediately.
sr_RS@latin: odmah.

en: insurance
sr_RS@latin: osiguranje

en: left
sr_RS@latin: levo

en: manufacturing
sr_RS@latin: proizvodnja

en: marketing and media
sr_RS@latin: marketing i media

en: medium
sr_RS@latin: srednje

en: monthly every...
sr_RS@latin: mesečno svaki...

en: monthly on the...
sr_RS@latin: mesečno na...

en: moved to the trash.
sr_RS@latin: prebačeno u kantu za otpadke.

en: no
sr_RS@latin: ne

en: no image
sr_RS@latin: nema slike

en: non profit
sr_RS@latin: ne profitno

en: of
sr_RS@latin: od

en: once a day at...
sr_RS@latin: jednom dnevno u...

en: opened
sr_RS@latin: otvoreno

en: other
sr_RS@latin: ostalo

en: photography
sr_RS@latin: fotografija

en: play with this image
sr_RS@latin: Igraj se sa ovom slikom

en: real estate
sr_RS@latin: nekretnine

en: religious
sr_RS@latin: religija

en: right
sr_RS@latin: esno

en: selected
sr_RS@latin: Izabran

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
sr_RS@latin: Napredno

[ctx: settings tab title]
en: Basics
sr_RS@latin: Osnove

[ctx: settings tab title]
en: Forms
sr_RS@latin: Formulari

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
sr_RS@latin: Pošalji Sa...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda Prijave

en: show message
sr_RS@latin: prikaži poruku

en: small
sr_RS@latin: malo

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
sr_RS@latin: pretplatnici će primiti "%1$s" posle uvoza

en: technology
sr_RS@latin: tehnologija

en: travel
sr_RS@latin: putovanja

en: undelivered
sr_RS@latin: nedostavljivo

en: underline
sr_RS@latin: podvuci liniju

en: unopened
sr_RS@latin: neotvoreno

en: unsubscribed
sr_RS@latin: odjavljeno

en: week(s)
sr_RS@latin: nedelja

en: week(s) after.
sr_RS@latin: nedelja kasnije.

en: weekly on...
sr_RS@latin: nedeljno na...

en: which you have pasted
sr_RS@latin: koje ste vi postavili

en: yes
sr_RS@latin: da
