MailPoet - MP2 - en to sv_SE translation catalogue (1239 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
sv_SE: %1$s mail(s) schemalagda.

en:  %1$s subscriber has been deleted.
sv_SE:  %1$s prenumerant har tagits bort.

en:  %1$s subscribers have been deleted.
sv_SE:  %1$s prenumeranter har blivit borttagna.

en: "%2$s" imported from %1$s
sv_SE: "%2$s" importerade från %1$s

en: "Read more" text
sv_SE: "Läs mer" text

en: "View in browser"
sv_SE: "Visa i webbläsare"

en: %1$s day | %1$s days
sv_SE[0]: %1$s dag
sv_SE[1]: %1$s dagar

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
sv_SE: %1$s e-postadresser återkommer flera gånger i din fil : %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
sv_SE: %1$s e-postadresser är inte korrekta : %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
sv_SE: %1$s e-post varje %2$s

en: %1$s hour | %1$s hours
sv_SE[0]: %1$s timme
sv_SE[1]: %1$s timmar

en: %1$s minute | %1$s minutes
sv_SE[0]: %1$s minut
sv_SE[1]: %1$s minuter

en: %1$s out of %2$s sent.
sv_SE: %1$s utav %2$s skickat.

en: %1$s second | %1$s seconds
sv_SE[0]: %1$s sekund
sv_SE[1]: %1$s sekunder

en: %1$s subscriber has been added to "%2$s".
sv_SE: %1$s prenumerant har lagts till i ”%2$s”.

en: %1$s subscriber has been confirmed.
sv_SE: %1$s prenumerant har bekräftats.

en: %1$s subscriber has been moved to "%2$s".
sv_SE: %1$s prenumerant har flyttats till ”%2$s”.

en: %1$s subscriber has been removed from "%2$s".
sv_SE: %1$s prenumerant har tagits bort från ”%2$s”.

en: %1$s subscriber has been removed from all existing lists.
sv_SE: %1$s prenumerant har tagits bort från alla befintliga listor.

en: %1$s subscribers added to %2$s.
sv_SE: %1$s prenumeranter lades till %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
sv_SE: %1$s prenumeranter har lagts till i "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
sv_SE:  %1$s prenumeranter har blivit godkända.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
sv_SE: %1$s prenumeranter har blivit flyttad till "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
sv_SE: %1$s prenumeranter har blivit borttagna från "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from all existing lists.
sv_SE: %1$s prenumeranter har blivit borttagna från alla existerande listor.

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
sv_SE: %1$s prenumeranter exporterades. [link]Hämta den exporterade filen[/link].

en: %1$s week | %1$s weeks
sv_SE[0]: %1$s vecka
sv_SE[1]: %1$s veckor

en: %1$s year | %1$s years
sv_SE[0]: %1$s år
sv_SE[1]: %1$s år

en: %1$s's import list
sv_SE: %1$s's import lista

en: %1$sth
sv_SE: %1$se

en: %d file(s) have been successfully uploaded.
sv_SE: %d fil(er) har laddats upp.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
sv_SE: %s överskrider den maximala storleken för uppladdning av flera filer i din webbläsare.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
sv_SE: %s har överstigit gränsen för uppladdningar på denna sida.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
sv_SE: %sTo edit%s, för markören över för att visa ändringsknappen nedan.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
sv_SE: &#8220;%s&#8221; kunde inte laddas upp

en: &lt; Prev
sv_SE: &lt; Föregående

en: (%1$s votes)
sv_SE: (%1$s röster)

en: , %1$s of which were %2$s
sv_SE: , %1$s varav var %2$s

en: ... or duplicate one below to copy its design.
sv_SE: ... eller duplicera den nedan för att kopiera dess design.

en: 1 line | %d lines
sv_SE[0]: 1 rad
sv_SE[1]: %d rader

en: 1st
sv_SE: 1a

en: 2nd
sv_SE: 2a

en: 3rd
sv_SE: 3e

en: 5 Minute User Guide
sv_SE: 5-minuters användarguide

en: 80,000 Users Can’t Be Wrong
sv_SE: 80 000 användare kan inte ha fel

en: << Back
sv_SE: << Tillbaka

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
sv_SE: Ett helt nytt MailPoet. Låt det roliga börja!

en: A New But Familiar Experience
sv_SE: En ny men välbekant upplevelse

en: A checkbox is added as option for your customers to signup for your newsletter while purchasing from your digital store.
sv_SE: En kryssruta läggs till som alternativ för dina kunder för att registrera sig för ditt nyhetsbrev och samtidigt köpa från din digitala butik.

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
sv_SE: En ny lista "%1$s" har skapats av den här delen.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
sv_SE: En prenumerant skickas till valfri sida efter att ha klickat på länken för att sluta prenumerera längst ned i ditt nyhetsbrev.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
sv_SE: Tema %1$s finns redan. För att installera över, bocka i kryssrutan innan uppladdning.

en: A well designed plugin for a simple idea.
sv_SE: Ett väl utformat plugin för en enkel idé.

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: Action Required
sv_SE: Åtgärd krävs

en: Actions will be executed after %1$s messages
sv_SE: Åtgärderna kommer att verkställas efter %1$s meddelande

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate MailPoet Premium Version
sv_SE: aktivera MailPoet Premium Version

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
sv_SE: Aktivera om dina SMTP-portar är blockerade.

en: Activate now
sv_SE: Aktivera nu

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add / Edit group of posts
sv_SE: Lägg till / Ändra grupper av inlägg

en: Add Images
sv_SE: Lägg till bilder

en: Add Link & Alternative text
sv_SE: Lägg till länk & Alternativ text

en: Add List
sv_SE: Lägg till lista

en: Add New Field
sv_SE: Lägg Till Nytt Fält

en: Add Subscriber
sv_SE: Lägg till prenumerant

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
sv_SE: Lägg till en kryssruta i dina formulär och välj vilken lista användaren läggs till till.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
sv_SE: Lägg till en kryssruta på kassasidan så att dina kunder kan prenumerera på dina MailPoet nyhetsbrev.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
sv_SE: Lägga till en kryssruta på anmälningsformuläret av denna plugin så att dina nya användare går med i en lista som du väljer.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
sv_SE: Lägg till en länk i sidfoten på alla dina e-postutskick så prenumeranter kan ändra sina prenumerationsinställningar. [link]Se din egen sida för prenumerationsinställningar.[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
sv_SE: Lägg till nytt fält på ditt formulär så dina besökare kan prenumerera på ditt MailPoet-nyhetsbrev

en: Add item
sv_SE: Lägg till objekt

en: Add link / Alternative text
sv_SE: Lägg till länk / Alternativ text

en: Add list
sv_SE: Lägg till lista

en: Add more themes
sv_SE: Lägg till fler teman

en: Add new field
sv_SE: Lägg till nytt fält

en: Add to list
sv_SE: Lägg till lista

en: Added
sv_SE: Tillagt

en: Address:
sv_SE: Adress:

en: After submit...
sv_SE: Efter sändning...

en: Align center
sv_SE: Centrering

en: Align left
sv_SE: Vänsterjustering

en: Align right
sv_SE: Högerjustering

en: All
sv_SE: Alla

en: All %1$s subscribers are selected.
sv_SE: Alla %1$s prenumeranter är valda.

en: All New Interface
sv_SE: Helt nytt gränssnitt

en: All Newsletters
sv_SE: Alla e-postutskick

en: All Sent
sv_SE: Alla skickade

en: All subscribers on this page are selected.
sv_SE: Alla prenumeranter på denna sida har valts.

en: All-New MailPoet Sending Service
sv_SE: Helt ny MailPoet utskickstjänst

en: Allow HTML edits
sv_SE: Tillåt redigeringar av HTML-koden

en: Allow site admins to change the sending method
sv_SE: Tillåt site-administratörer att ändra sändmetoden

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
sv_SE: Tillåt site-administratörer att inaktivera prenumerations-bekräftelser

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
sv_SE: Låt användare som registrerar sig på din site prenumerera på en lista som du valt.

en: Allowed Files
sv_SE: Godkända Filer

en: Alphanumerical
sv_SE: Alfanumerisk

en: Already paid?
sv_SE: Redan betalt?

en: Alternative text:
sv_SE: Alternativ text:

en: Alternatively, try the demo (new tab).
sv_SE: Alternativt kan du prova ett demo (ny flik).

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
sv_SE: Ett fel uppstod vid uppladdningen. Vänligen försök igen senare.

en: An error occurred. [link]Show more details.[/link]
sv_SE: Ett fel uppstod. [ link ] Visa mer detaljer . [ / link ]

en: And taxonomies as well...
sv_SE: Och taxonomis också...

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: April
sv_SE: april

en: Archive page shortcode
sv_SE: Shortcode för arkivsidan

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
sv_SE: Är du säker på att du har valt rätt port? Om du är osäker, lämna detta fält tomt.

en: Are you sure you want to delete this custom field?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort det här anpassade fältet?

en: Are you sure you want to delete this form?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera det här formuläret?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
sv_SE: Är du säker att du vill ignorera %1$s prenumeranterna på lista %2$s?

en: Ask for:
sv_SE: Fråga efter:

en: August
sv_SE: augusti

en: Authentication
sv_SE: Autentisering

en: Author:
sv_SE: Författare:

en: Auto Newsletters
sv_SE: Automatiska utskick

en: Automatic latest content
sv_SE: Automatiskt senaste innehåll

en: Automatic newsletter
sv_SE: Tidsinställt utskick (återkommande)

en: Automatically add paragraphs
sv_SE: Automatisk styckesindelning

en: Automatically sent...
sv_SE: Skickas automatiskt...

en: Average rating: %1$s
sv_SE: Medelbetyg: %1$s

en: Back
sv_SE: Tillbaks

en: Back to lists
sv_SE: Tillbaks till listorna

en: Back to selection
sv_SE: Tillbaka till urval

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background color
sv_SE: Bakgrunds färg

en: Background color with alternate
sv_SE: Bakgrundsfärg med alternativ

en: Batch insert options
sv_SE: Inställningar för batch insert

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
sv_SE: Var kreativ! Detta är det första dina prenumeranter kommer se. Locka dem att öppna ditt meddelande!

en: Blocked IP
sv_SE: Blockerad IP-adress

en: Bookmarks Selection
sv_SE: Bokmärkesval

en: Bounce
sv_SE: Studs

en: Bounce Email
sv_SE: Retur Email

en: Bounce Handling
sv_SE: Returhantering

en: Bounce handling connection test
sv_SE: Uppkopplingstest för returhantering

en: Bounce handling processing
sv_SE: Returhanteringsprocess

en: Bounced
sv_SE: Returnerat

en: Bulk Actions
sv_SE: Paket Åtgärder

en: Button label:
sv_SE: Knappmärkning:

en: CSV file
sv_SE: CSV-fil

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
sv_SE: Kan du bekräfta att denna kolumn motsvarar det fältet?

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
sv_SE: Kan inte öppna CSV-fil. Kontrollera att du har behörighet för att ladda upp till mappen "%1$s"

en: Categories and tags
sv_SE: Kategorier och taggar

en: Categories:
sv_SE: Kategorier:

en: Change log
sv_SE: Förändringsdokumentation

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
sv_SE: Ändra sidfotens innehåll på MailPoets %1$sinställnings%2$s sida.

en: Charset
sv_SE: Teckenuppsättning

en: Check again what you're trying to import.
sv_SE: Det verkar vara något fel med listan du försöker importera.

en: Check this box if you want transparency
sv_SE: Klicka i här om du vill ha genomskinlighet

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
sv_SE: Kontrollera din e-post för att aktivera din prenumeration.

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
sv_SE: Kontrollera din inbox eller skräppost för att aktivera din prenumeration.

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Checking license
sv_SE: Kontrollerar licens

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
sv_SE: Hälsningar, din MailPoetplugin.

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
sv_SE: Välj avsändarnamn och e-postadress för notismeddelanden.

en: Choose a list
sv_SE: Välj en lista

en: Clear selection
sv_SE: Rensa listan

en: Click here to add a title or text.
sv_SE: Klicka här för att lägga till en titel eller text

en: Click here to subscribe
sv_SE: Klicka här för att prenumerera

en: Click here to unsubscribe
sv_SE: Klicka här för att avanmäla dig

en: Click here to view media.
sv_SE: Klicka här för att visa media.

en: Clicked
sv_SE: Klickat

en: Clicked on
sv_SE: klickat på

en: Clicks
sv_SE: Klick

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Comparison table of both versions
sv_SE: Jämförelsetabell för båda versionerna

en: Configuration and Permissions
sv_SE: Konfiguration och rättigheter

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
sv_SE: Konfigurera SPF och DKIM oberoende för varje webbplats.

en: Configure each site manually
sv_SE: Konfiguera varje site manuellt

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
sv_SE: Konfigurera din DNS genom att lägga till nyckel/värde samanställning i TXT som visas nedan.

en: Confirm Reinstallation
sv_SE: Godkänns om-installation

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
sv_SE: Bekräfta aktivering av MailPoet Premium Plugin?

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
sv_SE: Bekräfta installation av MailPoet Premium Plugin?

en: Confirm unconfirmed subscribers
sv_SE: Bekräfta ej bekräftade prenumeranter

en: Confirm your subscription to %1$s
sv_SE: Bekräfta din prenumeration till %1$s

en: Confirmation page
sv_SE: Bekräftelsesida

en: Conflict
sv_SE: Konflikt

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
sv_SE: Gratulerar, din Premium-licens är aktiv. Ett sista steg kvar...

en: Contact Support
sv_SE: Kontakta Support

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
sv_SE: Kontakta din administratör för att ändra det. Det bör gå att ändra med en annan konfiguration.

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Copy
sv_SE: Kopiera

en: Copy of
sv_SE: Kopia av

en: Copy paste in a text box
sv_SE: Kopiera och klistra in i text rutan

en: Create a new email
sv_SE: Skapa ett nytt e-postutskick

en: Create a new form
sv_SE: Skapa ett nytt formulär

en: Create a new list
sv_SE: Skapa en ny lista

en: Create and send newsletters or automated emails. Capture subscribers with a widget. Import and manage your lists. This version is being replaced by MailPoet 3. Support offered to Premium customers only. Updates are limited to security issues.
sv_SE: Skapa och skicka nyhetsbrev eller automatiserade e-postmeddelanden. Fånga prenumeranter med en widget. Importera och hantera dina listor. Den här versionen håller på att ersättas av MailPoet 3. Support erbjuds endast till Premium-kunder. Uppdateringar är begränsade till säkerhetsproblem.

en: Create and send newsletters. Import and manage your lists. Add subscription forms in widgets, articles and pages. MailPoet (formerly Wysija) is a freemium plugin updated regularly with new features.
sv_SE: Skapa och skicka nyhetsbrev. Importera och hantera dina listor. Lägg till prenumerationsformulär i widgets, artiklar och på sidor. MailPoet (tidigare Wysija) är en freemiumplugin som uppdateras med nya funktioner regelbundet.

en: Created on
sv_SE: Skapad den

en: Crunching&hellip;
sv_SE: Komprimerar&hellip;

en: Curious but not ready to make the switch? MailPoet 3 installs as a separate plugin so you can use both versions at the same time since they don’t conflict with each other. So you can install and try MailPoet 3, see what it’s like, and keep your archive and stats in MailPoet 2.
sv_SE: Nyfiken men inte redo att göra övergången? MailPoet 3 installeras som ett separat tillägg så att du kan använda båda versionerna på samma gång eftersom de inte står i konflikt med varandra. Så du kan installera och prova MailPoet 3, se hur det är, och behålla ditt arkiv och din statistik i MailPoet 2.

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
sv_SE: Aktuell dag i månaden i ordning, t.ex. d.v.s. 2:a, 3:e, etc

en: Current day of the month number
sv_SE: Aktuell dags nummer

en: Current month number
sv_SE: Aktuell månads nummer

en: Currently viewing
sv_SE: Tittar för närvarande på

en: Custom Fields
sv_SE: Andra Fält

en: Custom dates
sv_SE: Andra datum

en: Custom horizontal line
sv_SE: Anpassas horisontell linje

en: Daily summary of emails sent
sv_SE: Dagliga sammanställningar av email utskickat

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date created
sv_SE: Data skapat

en: Date sent
sv_SE: Skickat datum

en: Day
sv_SE: Dag

en: Debug mode
sv_SE: Test läge

en: December
sv_SE: december

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
sv_SE: Bestäm automatiskt vilka e-postmeddelanden en ny kund får baserat på den produkt han precis köpt . Detta är ett Premium-tillägg för WooCommerce.

en: Default style saved.
sv_SE: Förvald stil sparad.

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete field
sv_SE: Radera fält

en: Delete image for all newsletters?
sv_SE: Ta bort bilden för alla e-postutskick?

en: Delete subscribers
sv_SE: Radera prenumeranter

en: Delete these newsletters for ever?
sv_SE: Ta bort dessa nyhetsbrev för alltid?

en: Delete these subscribers forever?
sv_SE: Ta bort dessa prenumeranter för alltid?

en: Delete this newsletter for ever?
sv_SE: Ta bort detta utskick för alltid?

en: Delete this subscriber forever?
sv_SE: Ta bort den här prenumeranten för alltid?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
sv_SE: Att radera en lista tar inte bort några prenumeranter.

en: Delivery method
sv_SE: Utskicks metoder

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Details & PSD
sv_SE: Detaljer och PSD

en: Device
sv_SE: Enhet

en: Did these subscribers ask to be in your list?
sv_SE: Har dessa prenumeranter bett om att bli tillagda till listan?

en: Did we mention 80,000 users have already made the switch…? If you like using MailPoet 2, keep it—we’re maintaining it for security so you’ll always be safe. Just know that when you switch to MailPoet 3, you’ll enjoy regular updates, new features, and improvements into the future.
sv_SE: Nämnde vi att 80 000 användare redan har bytt...? Om du gillar att använda MailPoet 2, behåll det. Vi underhåller det för säkerhet så att du alltid är säker. Men ha i åtanke att när du byter till MailPoet 3, kommer du att njuta av regelbundna uppdateringar, nya funktioner och förbättringar i framtiden.

en: Did you know we rebuilt MailPoet to help you send even better emails? Start using MailPoet 3 today!
sv_SE: Visste du att vi byggde om MailPoet för att hjälpa dig att skicka ännu bättre e-post? Börja använda MailPoet 3 idag!

en: Dismiss
sv_SE: Avvisa

en: Display and insert options
sv_SE: Visa och lägg till alternativ

en: Display label within input:
sv_SE: Visa etikett i inmatning:

en: Display labels in inputs
sv_SE: Visa märkning i textrutorna

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
sv_SE: Problem med att se meddelandet? [link]Visa det direkt i din webbläsare.[/link]

en: Display...
sv_SE: Visa...

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
sv_SE: Visas längst upp i dina utskick. Glöm inte att inkludera länk taggen. ex: [link]Länken[/link]

en: Divider
sv_SE: Avdelare

en: Divider Selection
sv_SE: Avdelare Val

en: Dividers Selection
sv_SE: Val av avdelare

en: Do not match as a 'date field' if most of the rows for that column return the same error.
sv_SE: Matcha inte som en "datumfält" om de flesta av raderna för den kolumnen ger samma fel.

en: Do or do not. There is no try.
sv_SE: Gör eller gör inte. Det finns inget försöka.

en: Do you want to install that version?
sv_SE: Vill du installera den versionen?

en: Domain
sv_SE: Domän

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
sv_SE: Glöm inte att inkludera: <br><br>[activation_link]Bekräfta din prenumeration.[/activation_link]. <br><br>Frivilligt: [lists_to_confirm].

en: Don't see the add-on you're looking for? <a href="%s">Submit it</a> in our contact form.
sv_SE: Hittar du inte tillägget du letar efter? <a href="%s">Skicka in det</a>via vårt kontaktformulär.

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
sv_SE: Skicka inte till nuvarande prenumeranter, endast till nya.

en: Don't wait & send right now.
sv_SE: Vänta inte & skicka dem nu.

en: Done
sv_SE: Klart

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Download MailPoet 3 now
sv_SE: Ladda ner MailPoet 3 nu

en: Download as .zip
sv_SE: Ladda ner som .zip

en: Download original Photoshop file
sv_SE: Ladda ner ursprungsfilen för Photoshop

en: Download the Premium plugin.
sv_SE: Ladda ner MailPoet premiumplugin.

en: Downloads: %1$s
sv_SE: Nedladdningar: %1$s

en: Draft
sv_SE: Utkast

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
sv_SE: Dra och släpp %1$stext, inlägg, avdelare.%2$s Titta till höger!

en: Drag the widgets below into your newsletter.
sv_SE: Dra widgeten nedan till ditt utskick.

en: Drop files here
sv_SE: Släpp filer här

en: Drop your footer image here.
sv_SE: Släpp ner din sidfots bild här.

en: Drop your logo in this header.
sv_SE: Släpp ner din logo i sidhuvudet.

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Easy to Switch
sv_SE: Lätt att byta

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Automatic latest content
sv_SE: Redigera Automatiskt senaste innehåll

en: Edit Lists
sv_SE: Ändra listor

en: Edit custom field
sv_SE: Redigera anpassat fält

en: Edit display
sv_SE: Redigera vy

en: Edit field
sv_SE: Ändra fält

en: Edit form
sv_SE: Redigera formulär

en: Edit lists
sv_SE: Redigera listor

en: Edit name
sv_SE: Ändra namn

en: Edit subscription page link
sv_SE: Ändra länk för prenumerationssida

en: Edit text
sv_SE: Ändra text

en: Edit your subscriber profile: %1$s
sv_SE: Hantera prenumerationer för: %1$s

en: Edit your subscription
sv_SE: Ändra dina prenumerationer

en: Editing list %1$s
sv_SE: Redigera lista %1$s

en: Element has been deleted.
sv_SE: Elementet raderades

en: Elements deleted
sv_SE: Elementen raderades

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email %1$s already exists.
sv_SE: E-mail %1$s finns redan.

en: Email Address
sv_SE: Epost

en: Email cannot be changed. Please subscribe again.
sv_SE: E-postadressen kan inte ändras. Vänligen prenumerera igen.

en: Email content
sv_SE: Email innehåll

en: Email notifications
sv_SE: Email rapporter

en: Email subject
sv_SE: Email ämne

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
sv_SE: E-post kommer att skickas till %1$s på %2$s

en: Enable MailPoet's Cron
sv_SE: Aktivera MailPoets cron

en: Enable reCAPTCHA
sv_SE: Aktivera reCAPTCHA

en: Enable signup confirmation
sv_SE: Aktivera registreringsbekräftelse

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
sv_SE: Aktivera detta för att visa MailPoets fel. Supporten kan be dig sätta på denna funktion om du frågar efter deras hjälp.

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
sv_SE: Tvinga alla siter att använda unika FRÅN-adresser. Du behöver bara konfiguera automatiserad hantering av studsade mail (Premium), SPF & DKIM en gång.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
sv_SE: E-postadresser som ska få notiser (separera med kommatecken).

en: Error Saving newsletter...
sv_SE: Ett fel uppstod när utskicket skulle sparas.

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
sv_SE: Ett fel uppstod vid sändningen <b><i>%s</i></b> till <b><i>%s</i></b>

en: Error Validating the fields
sv_SE: Ett fel uppstod vid validering av fält

en: Error matching date.
sv_SE: Fel vid matchning av datum.

en: Error when inserting emails.
sv_SE: Ett fel upptod när e-postadresserna skulle läggas in.

en: Error when inserting list.
sv_SE: Ett fel uppstod när listan skulle läggas in.

en: Excel for Windows
sv_SE: Excel för Windows

en: Exit popup will appear when your cursor leaves the window.
sv_SE: Popup:en kommer att visas när muspekaren lämnar fönstret.

en: Exit popups are not only "in vogue", they are provably increasing conversions and therefore boost marketing, signups and sales. wBounce displays an inline popup before the user leaves your site.
sv_SE: Popups vid avslut är inte enbart populärt, det är också ett mycket bra sätt att omsätta och öka marknadsföringen, registreringar och försäljning. wBounce visar en popup innan användaren lämnar din hemsida.

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export Subscribers
sv_SE: Exportera prenumeranter

en: Export confirmed subscribers only
sv_SE: Exportera endast godkända prenumeranter

en: Export to CSV
sv_SE: Exportera till CSV

en: Exporting %1$s subscribers
sv_SE: Exporterar %1$s prenumeranter

en: Extended functionalities to the free version.
sv_SE: Utökade funktioner för gratisversionen.

en: FROM email address for sites using this method
sv_SE: FRÅN e-postadress för sajter som använder denna metod

en: Failed Permanently
sv_SE: Permanent fel

en: Failed Send
sv_SE: Lyckades inte skicka

en: Features Built for Tomorrow
sv_SE: Funktioner byggda för morgondagen

en: February
sv_SE: februari

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
sv_SE: Fältet "%1$s" måste finnas i tabell "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
sv_SE: Fältet "%1$s" måste vara en valid email adress.

en: Field's name:
sv_SE: Fältets namn:

en: File canceled.
sv_SE: Fil avbruten.

en: Filter by status
sv_SE: Filtrera efter status

en: Filter by type
sv_SE: Filtrera efter typ

en: Final step: last details
sv_SE: Sista steget: sista uppgifterna

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: First name
sv_SE: Förnamn

en: First step: main details
sv_SE: Första steget:

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Footer background
sv_SE: Sidfots bakgrund

en: Footer text
sv_SE: Sidfots text

en: For a limited time only, pay just $50 for MailPoet Premium (usually $99 a year for one site!)
sv_SE: För en begränsad, betala endast 50 USD för MailPoet Premium (vanligtvis 99 USD per år för en webbplats!)

en: For your own use and never shown to your subscribers.
sv_SE: För din egen användning och aldrig visas till prenumeranterna.

en: Free
sv_SE: Gratis

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: From
sv_SE: Nej

en: Full name of current day
sv_SE: Hela namnet på aktuell dag

en: Full name of current month
sv_SE: Hela namnet på aktuell månad

en: GDPR Compliant
sv_SE: GDPR-kompatibel

en: Geeky Options
sv_SE: Nördiga val

en: Get Help!
sv_SE: Få hjälp!

en: Get Premium now
sv_SE: Skaffa Premium nu!

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
sv_SE: Köp [link]MailPoet Premium[/link] för att se länken.

en: Get all MS users
sv_SE: Hämta alla MS användare

en: Go Premium!
sv_SE: Skaffa premiumversionen!

en: Got a sales question? [link]Get in touch[/link]
sv_SE: Har du en försäljningsfråga? [link]Kontakta oss[/link]

en: Great, you'll never hear from us again!
sv_SE: Toppen, du kommer inte få fler nyhetsbrev från oss!

en: HTTP error.
sv_SE: HTTP-fel.

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Header background
sv_SE: Header bakgrund

en: Heading 1
sv_SE: Rubrik 1

en: Heading 2
sv_SE: Rubrik 2

en: Heading 3
sv_SE: Rubrik 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
sv_SE: Hej!
    
    Vad kul! Du har nu börjat prenumerera på vår sida.
    Du måste bekräfta din prenumeration (på [lists_to_confirm]) genom att klicka på länken nedan: 
    
    [activation_link]Klicka här för att bekräfta din prenumeration.[/activation_link]
    
    Tack så mycket,
    
     Teamet!

en: Here is the list of bounced emails.
sv_SE: Här är listan på returnerade email.

en: Hey! %1$s has an update (version %2$s), <a href="%3$s">click here to update</a>.
sv_SE: Hallå! %1$s har en uppdatering (version %2$s),  <a href="%3$s">klicka här för att uppdatera</a>.

en: Hey! We have a quick question for you:
sv_SE: Hallå! Vi har en snabb fråga till dig:

en: Hide
sv_SE: Göm

en: Hide display options
sv_SE: Göm visningsalternativ

en: Hide this message
sv_SE: Dölj det här meddelandet

en: Hide!
sv_SE: Göm!

en: Horizontal line
sv_SE: Horisontell linje

en: How about a new list?
sv_SE: Lägg till en ny lista?

en: How do you want to import?
sv_SE: Hur vill du importera?

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just subscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
sv_SE: Hejsan,
    
    Prenumeranten %1$s prenumererar nu på '%2$s' listan 
    
    Hejdå,
    
    The MailPoet Plugin

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just unsubscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
sv_SE: Hejsan,
    
    Prenumeranten %1$s har avslutat sin prenumeration på '%2$s' 
    
    Hejdå,
    
    The MailPoet Plugin

en: Hurry, this one-time offer is only valid until 30 November.
sv_SE: Skynda dig, detta engångserbjudande är endast giltigt fram till den 30 november.

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
sv_SE: Sätt upp ett cron job på din server för att automatisera i den frekvens du vill. Läs om det [link]sätt upp ett cron job själv[/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
sv_SE: Jag är en premiumanvändare, MailPoet.com kommer att se till att mina nyhetsbrev skickas i tid.

en: IO error.
sv_SE: IO-fel.

en: IP address
sv_SE: IP adress

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
sv_SE: Om jag vill kan jag [link]skapa ett ytterligare cronjobb[/link] på min sajt för att öka frekvensen.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
sv_SE: Om jag vill kan jag [link]skapa ytterligare ett cronjobb[/link] på min server för att öka sändningsfrekvensen.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
sv_SE: Om ett tema med samma namn finns, skriv den över.

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
sv_SE: Om svaret är "nej", betrakta dig själv som en spammare.

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
sv_SE: När du godkänner tema bytet, kommer det att skriva över sidhuvudet, sidfoten, avdelarna och stilarna

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
sv_SE: Om du bekräftar detta kommer all MailPoetdata raderas (nyhetsbrev, teman, statistik, utskickslistor, prenumeranter m.m.)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
sv_SE: Om du har detta problem, så är detta din lösning. Helt gratis också.

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
sv_SE: Om du lämnar den här ytan tom, kommer det inte att visas i ditt utskick

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
sv_SE: Om du tidigare lyckades att skickade ut flera e-post, kan felet bero på din servers kapacitet.

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
sv_SE: Om du vill använda en Gmail-adress, måste du skicka med Gmail. Kontrollera <a id="tip-send-with" href="%s">skicka inställningar</a>.

en: Ignore column...
sv_SE: Ignorera kolumn...

en: Ignore current subscribers
sv_SE: ignorera nuvarande prenumerater

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image Parameters
sv_SE: Bildparametrar

en: Image alignment
sv_SE: Bild justering

en: Image has been deleted.
sv_SE: Bilden har raderats.

en: Image selection has been saved.
sv_SE: De vada bilderna har sparats.

en: Image selection has not been saved.
sv_SE: De valda bilderna har inte sparats.

en: Image width
sv_SE: Bildbredd

en: Images
sv_SE: Bilder

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import "%1$s" as date field
sv_SE: Importera "%1$s" som datumfält

en: Import Subscribers
sv_SE: Importera prenumeranter

en: Import as "%1$s"
sv_SE: Importera som "%1$s"

en: Import from %1$s
sv_SE: Importera från %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
sv_SE: Importen från tillägget %1$s har avbrutits.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
sv_SE: Importen från tillägget %1$s är avslutad.

en: Import subscribers from plugins
sv_SE: Importera prenumeranter från tillägg

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
sv_SE: Importera %1$s prenumeranter från plugin: %2$s

en: In Queue
sv_SE: I Kö

en: In queue
sv_SE: I kö

en: Include author
sv_SE: Inkludera författare

en: Include categories
sv_SE: Inkludera kategorier

en: Includes: %1$s
sv_SE: Inkluderar: %1$s

en: Industry
sv_SE: Bransch

en: Information is missing.
sv_SE: Information saknas.

en: Insert Subscription Form
sv_SE: Lägg till prenumerationsformulär

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
sv_SE: Lägg till [newsletter:total] för att visa antal inlägg, [newsletter:post_title] för att visa senaste inläggets titel & [newsletter:number] för att visa ärendenumret.

en: Insert block here
sv_SE: infoga blocket här

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
sv_SE: Lägg in dynamiska data om dina prenumeranter, nyhetsbrevet, dagens datum, osv...

en: Insert form
sv_SE: Infoga formulär

en: Insert selected
sv_SE: Lägg till valda

en: Inserting selected articles...
sv_SE: Infogar valda artiklar...

en: Install MailPoet 3 now
sv_SE: Installera MailPoet 3 nu

en: Install Themes
sv_SE: Installera tema

en: Install from WordPress.org
sv_SE: Installera från WordPress.org

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
sv_SE: Installerar MailPoets premiumplugin

en: Installing MailPoet Premium Version
sv_SE: Installerar MailPoet Premiumplugin

en: Installs As a Separate Plugin
sv_SE: Installeras som ett separat tillägg

en: Is this field mandatory?
sv_SE: Är det här fältet obligatoriskt?

en: Is your site compatible with MailPoet 3?
sv_SE: Är din webbplats kompatibel med MailPoet 3?

en: Issue number
sv_SE: Ärendenummer

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
sv_SE: Det funkar inte alltid som vi vill, eller hur? Vi har en [link]dedikerad supportsida[/link] med dokumentation och ett supportsystem.

en: It installs as a separate plugins, so your existing MailPoet 2 plugin will continue to work
sv_SE: Det installeras som ett separat tillägg, så ditt befintliga MailPoet 2-tillägg kommer att fortsätta fungera

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
sv_SE: Det verkar som att din widget har tagits bort från WordPress [link]widgetområde[/link].

en: It's free, and has proven popular with our users.
sv_SE: Det är gratis och har visat sig vara populärt bland våra användare.

en: January
sv_SE: januari

en: July
sv_SE: juli

en: June
sv_SE: juni

en: Just like in MailPoet 2, set up emails to be sent automatically after one of your subscribers signs up. In MailPoet 3, this feature became Premium. We made it free again. Hurray, hurray.
sv_SE: Precis som i Mail poet 2, konfigurera e-post som ska skickas automatiskt efter en av dina prenumeranter registrerar sig. I MailPoet 3 blev denna funktion Premium. Vi gjorde det gratis igen. Hurra, hurra.

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Label:
sv_SE: Etikett:

en: Last
sv_SE: Sista

en: Last 180 days
sv_SE: Senaste 180 dagarna

en: Last 30 days
sv_SE: Senaste 30 dagarna

en: Last 365 days
sv_SE: Senaste 365 dagarna

en: Last 7 days
sv_SE: Senaste 7 dagarna

en: Last 90 days
sv_SE: Senaste 90 dagarna

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Last click
sv_SE: Senaste klick

en: Last month
sv_SE: Senaste månaden

en: Last name
sv_SE: Efternamn

en: Last open
sv_SE: Senast öppnad

en: Last updated: %1$s
sv_SE: Senast uppdaterad: %1$s

en: Latest batch was sent %1$s ago.
sv_SE: Senaste omgången skickades för %1$s sedan.

en: Latest content already sent.
sv_SE: Senaste innehållet har redan skickats.

en: Latest post title
sv_SE: Senaste inläggstitel

en: Leaky Paywall is a Premium plugin to put content behind a paywall. This add-on manages your customers' customers subscriptions.
sv_SE: Leaky Paywall är ett Premium-tillägg för att sätta innehåll bakom en paywall. Detta tillägg hanterar dina kunders kunders abonnemang.

en: Learn more.
sv_SE: Läs mer.

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
sv_SE: Lämna detta val på Ja. Endast en liten del av SMTP systemen frågar om att ha Autentisering av.

en: Let subscribers select their lists:
sv_SE: Låt prenumeranter välja sin listor:

en: Letters only
sv_SE: Endast bokstäver

en: Line is empty
sv_SE: Raden är tom

en: Link
sv_SE: Länk

en: Link to browser version
sv_SE: Länk till webbläsarversion

en: Links
sv_SE: Länkar

en: List "%1$s" has been deleted.
sv_SE: Listan "%1$s" har raderats.

en: List "%1$s" has been duplicated.
sv_SE: Lista "%1$s" har duplicerats.

en: List "%1$s" has been synchronised.
sv_SE: Lista "%1$s" har blivit synkad.

en: List created based on a newsletter segment.
sv_SE: Listan skapades baserat på ett uttdrag av utskickets innehåll.

en: List has been updated.
sv_SE: Listan har uppdaterats.

en: List of fields to export
sv_SE: Lista på fält att exportera

en: List of forms
sv_SE: Lista på formulär

en: List selection
sv_SE: Välj lista

en: Lists
sv_SE: Listor

en: Lists and Subscribers
sv_SE: Listor och prenumeranter

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
sv_SE: Listor som prenumeranten tillhörde.

en: Loading more Results...
sv_SE: Laddar fler resultat...

en: Loading results...
sv_SE: Laddar resultat...

en: Loading...
sv_SE: Laddar...

en: Local time is <code>%1$s</code>
sv_SE: Lokal tid är <code>%1$s</code>

en: Login
sv_SE: Inloggning

en: Looking for Premium?
sv_SE: Letar du efter Premium?

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
sv_SE: Vill du skicka snabbare? [link]Läs mera[/link] att skicka med professionell SMTP.

en: MailPoet Subscription Form
sv_SE: MailPoet Prenumerationsformulär

en: MailPoet Version
sv_SE: MailPoet-version:

en: MailPoet Version:
sv_SE: MailPoet version:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
sv_SE: MailPoet kan inte återinstalleras då mappen <em>wp-content/uploads/wysija</em> måste vara skrivbar. Ändra läs- och skrivrättigheterna på mappen och försök på nytt.

en: MailPoet employs a talented group of people who geek out on providing outstanding email delivery. No interns here — just real engineers applying 30 years of combined experience to deliver improvements, bug fixes, and features you ask for on a weekly release schedule.
sv_SE: MailPoet sysselsätter en begåvad grupp människor som vill ge enastående e-postleverans. Inga praktikanter här, bara riktiga ingenjörer som tillämpar 30 års av kombinerad erfarenhet för att varje vecka leverera förbättringar, buggfixar och funktioner du ber om.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
sv_SE: MailPoet har ominstallerats korrekt och med samma version som tidigare. Dina inställningar och data är dock borta.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
sv_SE: MailPoet har avinstallerats. Din sajt är nu fri från MailPoet.

en: MailPoet is a community-driven project, so when you ask, we listen and deliver. We’ve built your most highly requested features into MailPoet 3, including the ability to segment subscribers by opens or clicks (Premium), left/right post image alignment, and all—new templates.
sv_SE: MailPoet är ett community-drivet projekt, så när du frågar, lyssnar och levererar vi. Vi har byggt dina mest efterfrågade funktioner i MailPoet 3, inklusive möjligheten att segmentera prenumeranter genom antal öppningar eller klick (Premium), vänster/höger bildjustering i inlägg, och helt nya mallar.

en: MailPoet page
sv_SE: MailPoets sida

en: MailPoet says:
sv_SE: MailPoet säger:

en: Mailbox Full
sv_SE: Inkorgen är full

en: Mailbox not available
sv_SE: Inkorgen går ej att nå

en: March
sv_SE: mars

en: Match data
sv_SE: Matcha data

en: Maximum of posts to show
sv_SE: Maximalt antal inlägg att visa

en: Maximum upload file size: %d%s.
sv_SE: Maximal uppladdnings storlek: %d%s.

en: May
sv_SE: maj

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
sv_SE: Minnet är överfullt. Prova en mindre fil.

en: Message delayed
sv_SE: Meddelande försenat

en: Method set by the network admin.
sv_SE: Metod inställd av nätverksadmin.

en: Modified On
sv_SE: Modifierad Den

en: Modify
sv_SE: Modifiera

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: Month
sv_SE: Månad

en: Month (January, February,...)
sv_SE: Månad (januari, februari,...)

en: Move to list
sv_SE: Flytta till lista

en: My first list
sv_SE: Min första lista

en: My rating: %1$s
sv_SE: Mitt betyg: %1$s

en: N/A
sv_SE: n/a

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name & email of yourself or your company.
sv_SE: Ditt eller ditt företags namn & din e-postadress.

en: Need Help Switching?
sv_SE: Behöver du hjälp med att byta?

en: Network's Default Sending Method
sv_SE: Nätverkets standardmetod för sändningar

en: Network's Method
sv_SE: Nätverkets metod

en: Never opened or clicked
sv_SE: Aldrig öppnat eller klickat

en: New Form
sv_SE: Nytt formulär

en: New form
sv_SE: Nytt formulär

en: New list
sv_SE: Ny lista

en: New subscriber to %1$s
sv_SE: Ny prenumerant till %1$s

en: Newsletter
sv_SE: E-postutskick

en: Newsletter Images
sv_SE: Bilder för e-postutskick

en: Newsletter Pro (by Satollo)
sv_SE: Nyhetsbrev Pro (av Satollo)

en: Newsletter Subject
sv_SE: Nyhetsbrev ämne

en: Newsletter can't be deleted.
sv_SE: Utskicket kan inte raderas.

en: Newsletter deleted.
sv_SE: Utskicket raderades.

en: Newsletter has been saved as a draft.
sv_SE: Utskicket sparades som ett utkast.

en: Newsletter has been saved.
sv_SE: Utskicket har sparats.

en: Newsletter has been scheduled.
sv_SE: Utskicket har schemalagts.

en: Newsletter profile has been updated.
sv_SE: Dina inställningar har uppdaterats.

en: Newsletter successfully created.
sv_SE: Utskicket har skapats.

en: Newsletters
sv_SE: Utskick

en: Newsletters (by Tribulant)
sv_SE: Nyhetsbrev (av Tribulant)

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
sv_SE: Utskicket har redan börjat skickas. Nästa utskick kommer att skickas när föregående är klart.

en: Next &gt;
sv_SE: Nästa &gt;

en: Next send out in %1$s
sv_SE: Nästa att skickas ut om %1$s

en: Next send out on %1$s
sv_SE: Nästa sändning ut på %1$s

en: Next step
sv_SE: Nästa steg

en: Next try in %s minutes.
sv_SE: Nästa försök om %s minuter.

en: Nice work, you’ve updated MailPoet 2!
sv_SE: Snyggt jobbat, du har uppdaterat MailPoet 2!

en: No
sv_SE: Nej

en: No Results were found
sv_SE: Inga resultat hittades

en: No email sent.
sv_SE: Inga e-postmeddelande har blivit skickade

en: No list specified
sv_SE: Ingen lista vald

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
sv_SE: Inga prenumerant hittades. Troligen beror detta på att han/hon raderades.

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
sv_SE: Nej tack. Jag har tillräckligt många besökare på min hemsida. Deras besök kommer aktivera MailPoets cron automatiskt.

en: No thanks! I'll use MailPoet version 2 for now
sv_SE: Nej tack! Jag fortsätter använda MailPoet version 2 för tillfället

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
sv_SE: Har inga av dina köade e-postmeddelanden skickats? Aktivera då denna inställning.

en: Not Configured!
sv_SE: Inte konfigurerad!

en: Not active.
sv_SE: Inte aktiv.

en: Not sent
sv_SE: Ej skickade

en: Not sent yet.
sv_SE: Ej skickat än.

en: Note:
sv_SE: Notering:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
sv_SE: Anmärkning:. Ta reda på vad denne prenumerant öppnade och klickade på med vår [link]Premiumplugin[/link]

en: Nothing
sv_SE: Inget

en: November
sv_SE: november

en: Number of lines:
sv_SE: Antal rader:

en: Numbers only
sv_SE: Endast  siffror

en: October
sv_SE: oktober

en: Once a week
sv_SE: En gång i veckan

en: Once every 28 days
sv_SE: En gång var 28:e dag

en: Once every fifteen minutes
sv_SE: En gång var femtonde minut

en: Once every five minutes
sv_SE: En gång var femte minut

en: Once every minute
sv_SE: En gång varje minut

en: Once every ten minutes
sv_SE: En gång var tionde minut

en: Once every thirty minutes
sv_SE: En gång var trettionde minut

en: Once every two hours
sv_SE: En gång varannan timme

en: Once every two minutes
sv_SE: En gång varannan minut

en: One configuration for all sites
sv_SE: En konfiguration för alla siter

en: One email has been sent. | %d emails have been sent to unconfirmed subscribers.
sv_SE[0]: Ett e-postmeddelande har skickats.
sv_SE[1]: %d e-postmeddelanden har skickats till icke-bekräftade prenumeranter.

en: One less subscriber to %1$s
sv_SE: En mindre prenumerant till %1$s

en: Oops! There are no newsletters to display.
sv_SE: Hoppsan! Det finns inga nyhetsbrev att visa.

en: Oops! We could not add you!
sv_SE: Oj! Vi kunde inte lägga till dig!

en: Oops! You're already subscribed.
sv_SE: Hoppsan! Du är ju redan prenumerant.

en: Open, clicks, unsubscribed
sv_SE: Öppnade, klickade, avregistrerade

en: Opened
sv_SE: Öppnat

en: Opened & Clicked
sv_SE: Öppnade och klickade

en: Opened & Unsubscribed
sv_SE: Öppnade & Avprenumererade

en: Opened date
sv_SE: Öppnat datum

en: Opened only
sv_SE: Öppnade bara

en: Order:
sv_SE: Ordning:

en: Ordering
sv_SE: Ordna

en: Our toolbar doesn't load?
sv_SE: Vår verktygsfält laddar inte.

en: PHP version 5.6 or above (you have version %s)
sv_SE: PHP version 5.6 eller högre (du har version %s)

en: Page %1$s
sv_SE: Sida %1$s

en: Page does not exist.
sv_SE: Sidan finns inte.

en: Page is not accessible.
sv_SE: Sidan går inte att nå.

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
sv_SE: Klistra in denna shortcode på en sida för att visa en lista på tidigare nyhetsbrev

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
sv_SE: Klistra in denna shortcode för att visa antal bekräftade prenumeranter på en sida eller ett inlägg

en: Pause
sv_SE: Pausa

en: Paused
sv_SE: Pausad

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
sv_SE: Telefonnummer, (+, -, #, (,) och mellanslag tillåts)

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
sv_SE: Photoshop-fil finns tillgänglig som del av [link]Premium-paketet[/link].

en: Pick a date
sv_SE: Välj ett datum

en: Pick a list
sv_SE: Välj en lista

en: Pick one or many lists
sv_SE: Välj en eller flera listor

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
sv_SE: Välj den lista du vill importera dessa prenumeranter till.

en: Pick your prefered configuration?
sv_SE: Välj din föredragna konfiguration?

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
sv_SE: Kontakta ditt webbhotell eller administratör för att lösa det här.

en: Please delete <%= chars %> character<%= plural %>
sv_SE: Radera <%= chars %> tecken<%= plural %>

en: Please enter <%= chars %> more character<%= plural %>
sv_SE: Ange <%= chars %> fler tecken<%= plural %>

en: Please enter CAPTCHA correctly.
sv_SE: Kontrollera CAPTCHA.

en: Please enter first name
sv_SE: Var god ange förnamn

en: Please enter last name
sv_SE: Var god ange efternamn

en: Please make a selection first!
sv_SE: Vänligen gör ett val först.

en: Please select a newsletter.
sv_SE: Var god välj ett utskick.

en: Please select an article.
sv_SE: Välj en artikel.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
sv_SE: Prova att ladda upp den här filen med %1$sbrowser uploader%2$s.

en: Please verify your link to this page.
sv_SE: Var god verifiera din länk till den här sidan.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
sv_SE: Var god verifiera dina inställningar för sändning av e-post och kontrollera att du kan skicka ett test av detta e-post.

en: Position your mouse over the image to the left.
sv_SE: För musen över bilden till vänster.

en: Post Notifications
sv_SE: Inläggsnotis

en: Post Selection
sv_SE: Artikel Val

en: Post type
sv_SE: Posttyp

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Preceded by:
sv_SE: Föregås av:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
sv_SE: Premiumlicensen är inte tillgänglig för din webbplats. [link]Köp premiumversionen[/link].

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
sv_SE: Premium-användare sparar 20% med denna kupong: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
sv_SE: Premium-användare sparar 20% med denna kupong: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
sv_SE: Premium-användare sparar 25% med denna kupong: mailpoet25

en: Premium version is valid for your site.
sv_SE: Premiumversionen är nu godkänd för din webbplats.

en: Preselect today's date:
sv_SE: Förvälj dagens datum:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
sv_SE: Hindra människor från att prenumerera på din lista ofrivilligt, försäkrar dig detta alternativ om en ren lista.

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranskning

en: Preview in new tab
sv_SE: Förhandvisa i ny flik

en: Preview page
sv_SE: Förhandsgranska sidan

en: Preview without images
sv_SE: Förhandsvisa utan bilder

en: Process bounce handling now!
sv_SE: Processa returhanteringen nu!

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
sv_SE: Processen förnyad för att inte tappa uppkopplingen.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
sv_SE: Processen förnyad för att förhindra tidsbegränsning.

en: Purchase
sv_SE: Köp

en: Purchase the premium version.
sv_SE: Köp premium versionen.

en: Put a form in a top or bottom bar of your site, or in a nice box within your posts with GetConversion's free plugins. Connect them to MailPoet with this add-on.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.
sv_SE: Placera ett formulär i toppen eller botten av din webbplats, eller i en fin låda tillsammans med dina inlägg med GetConversion's fria plugins. Anslut dem till MailPoet med detta tillägg.<br/></br>Få 30% off rabatt på premium-versionen av deras tillägg genom att klicka  <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">här</a>.

en: Put a subscription form in a popup, footer bar or slide-in to add subscribers with this Premium plugin.
sv_SE: Sätt ett prenumerationsformulär i en popup, sidfot eller slide-in för att lägga till abonnenter med denna Premium-plugin.

en: Queue is empty!
sv_SE: Kön är tom.

en: Quickly create newsletter signup forms for your MailPoet mailing lists using the power and flexibility that Ninja Forms provides.
sv_SE: Skapa snabbt nyhetsbrevsregistreringar för för dina MailPoet sändlistor som använder den kraft och flexibilitet som Ninja Forms ger.

en: Radio buttons
sv_SE: Runda knappar

en: Random text or HTML
sv_SE: Slumpmässig text och HTML

en: Random text or instructions
sv_SE: Slumpmässig text eller instruktioner

en: Rate
sv_SE: Betygsätt

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Read documentation
sv_SE: Läs dokumentationen

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Read more.
sv_SE: Läs mer.

en: Read online.
sv_SE: Läs online.

en: Read the FAQ
sv_SE: Läs FAQ

en: Refresh the page you current are!
sv_SE: Uppdatera den aktuella sidan!

en: Registration is disabled on this site.
sv_SE: Användarregistrering är inaktiverat på denna site.

en: Reinstall
sv_SE: Ominstallation

en: Reinstall MailPoet?
sv_SE: Ominstallation

en: Reinstall from scratch
sv_SE: Om-installera från grunden

en: Reinstall now...
sv_SE: Om-installera nu...

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove from all lists
sv_SE: Ta bort från alla listor

en: Remove from list
sv_SE: Ta bort från lista

en: Remove from the queue
sv_SE: Ta bort från kön

en: Remove image
sv_SE: Ta bort bild

en: Remove link
sv_SE: Ta bort länk

en: Remove text
sv_SE: Ta bort text

en: Renew now.
sv_SE: Förnya nu.

en: Reply-to
sv_SE: Svara till

en: Reply-to name & email
sv_SE: Svar-till namn & email

en: Request successful
sv_SE: Begäran lyckades

en: Resend confirmation email
sv_SE: Skicka bekräftelsemeddelande igen

en: Resume
sv_SE: Fortsätt

en: Return to MailPoet
sv_SE: Återvänd till MailPoet

en: Roles and permissions
sv_SE: Roller och behörigheter

en: SPF and DKIM
sv_SE: SPF och DKIM

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save & close
sv_SE: Spara och stäng

en: Save and reactivate
sv_SE: Spara och återaktivera

en: Save as draft and close
sv_SE: Spara som utkast och stäng

en: Save changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
sv_SE: Sparat! Lägg detta formulär i [link_widget]a widget[/link_widget].

en: Saved! The changes are already active in your widget.
sv_SE: Sparad! Förändringarna är redan aktiva i din widget.

en: Saving default style...
sv_SE: Sparar förvald stil...

en: Saving form...
sv_SE: Sparar formulär...

en: Saving newsletter...
sv_SE: Sparar utskick...

en: Schedule
sv_SE: Schema

en: Schedule it
sv_SE: Schemalägg det

en: Scheduled
sv_SE: Schemalagt

en: Scheduled to be sent in %1$s
sv_SE: Schemalagt att bli skickat om %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
sv_SE: Schemalagt att bli skickat på %1$s

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search newsletters
sv_SE: Sök efter utskick

en: Search recipients
sv_SE: Sök mottagare

en: Search subscribers
sv_SE: Sök prenumeranter

en: Searching...
sv_SE: Söker...

en: Second step:  "%1$s"
sv_SE: Andra steget:  "%1$s"

en: Secure connection
sv_SE: Säker uppkoppling

en: Security Problem
sv_SE: Säkerhetsproblem

en: Security error.
sv_SE: Säkerhetsfel.

en: Security failure during request
sv_SE: Säkerhetsfel under förfrågan

en: See Premium version 2 [link]features list[/link]
sv_SE: Se [link]en lista över funktionerna[/link] för Premium version 2

en: Segment of %1$s
sv_SE: Del av %1$s

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select Files
sv_SE: Välj filer

en: Select a field type:
sv_SE: Välj en fälttyp:

en: Select a form:
sv_SE: Välj ett formulär:

en: Select all %1$s subscribers.
sv_SE: Välj alla %1$s prenumeranter.

en: Select at least 1 subscriber!
sv_SE: Välj minst 1 prenumerant!

en: Select list(s):
sv_SE: Välj lista/listor():

en: Select the list you want to add:
sv_SE: Välj listan som du vill addera:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
sv_SE: Välj vilken sida som ska visa prenumerantens profil.

en: Select your industry.
sv_SE: Välj din bransch

en: Select...
sv_SE: Välj...

en: Selection options
sv_SE: Välj

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Send Process
sv_SE: Sändningsprocess

en: Send Welcome Emails for Free
sv_SE: Skicka välkomstmeddelanden gratis

en: Send a test mail
sv_SE: Skicka ett test mail

en: Send immediately.
sv_SE: Skicka omedelbart.

en: Send later
sv_SE: Skicka senare

en: Send preview
sv_SE: Skicka förhandsgranskning

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
sv_SE: Skicka med en professionell e-posttjänst. Ett bra val för både mindre och större listor. Vi har förhandlat fram rabatter från några olika leverantörer för dig.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
sv_SE: Testa och skicka några email till dig själv för att bestämma vilken metod som fungerar bäst på din server.

en: Send...
sv_SE: Skicka...

en: Sender
sv_SE: Avsändare

en: Sender of notifications
sv_SE: Avsändare för notiser

en: Sending
sv_SE: Skickar

en: Sending a test email
sv_SE: Skickar ett testmeddelande.

en: Sending batch of emails...
sv_SE: Skickar paketvis med email...

en: Sending has resumed.
sv_SE: Sändningen har återupptagits.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
sv_SE: Skicka omedelbart efter att någon prenumererar på mailing listan %1$s

en: Sending is now paused.
sv_SE: Sändningen är nu pausad.

en: Sending per event
sv_SE: Skicka per event

en: Sending preview...
sv_SE: Skickar förhandsgranskning...

en: Sending suspended.
sv_SE: Sändningen avbröts.

en: Sent
sv_SE: Skickat

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
sv_SE: Skickas %2$s efter att en ny användare är adderad till din sida som %1$s

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
sv_SE: Skicka %2$s efter att någon prenumererar på mailing listan %1$s

en: Sent On
sv_SE: Skickat Den

en: Sent daily at %1$s.
sv_SE: Utskick dagligen %1$s.

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
sv_SE: Skickas omedelbart efter att en ny användare är adderad till din sida som %1$s

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
sv_SE: Utskick månadsvis på %1$s %2$s den %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
sv_SE: Utskick månadsvis på %1$s den %2$s

en: Sent on
sv_SE: Skickat

en: Sent to %1$s out of %2$s
sv_SE: Skickat till %1$s utav %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
sv_SE: Skickat till %1$s prenumeranter.

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
sv_SE: Utskick veckovis på %1$s den %2$s

en: September
sv_SE: september

en: Set as default style.
sv_SE: Gör till förvald stil.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Share anonymous data
sv_SE: Dela anonym data

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
sv_SE: Dela anonym data och hjälp oss förbättra vår plugin. [link]Läs mer[/link].

en: Shortcode to display total number of subscribers
sv_SE: Shortcode för att visa antal prenumeranter

en: Show
sv_SE: Visa

en: Show all months
sv_SE: Visa alla månader

en: Show all themes
sv_SE: Visa alla teman

en: Show display options
sv_SE: Visa visningsalternativ

en: Show divider between posts
sv_SE: Visa avdelare mellan inläggen

en: Size:
sv_SE: Storlek:

en: So you know, MailPoet has a completely new version...
sv_SE: Som du säkert vet, MailPoet har en helt ny version...

en: Social Bookmark Selection
sv_SE: Sociala Bokmärks Val

en: Social bookmarks
sv_SE: Sociala bokmärken

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
sv_SE: Förlåt, men du har fyllt din lagringskapacitet (%s MB).

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Spam test results
sv_SE: Skräppost testresultat

en: Split subscribers into %1$s pages.
sv_SE: Dela upp prenumeranter i %1$s sidor.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
sv_SE: Rutor eller skumma tecken syns i emailen? Välj rätt kod för ditt språk.

en: Standard Newsletters
sv_SE: Enkelutskick (en gång)

en: Standard newsletter
sv_SE: Enkelutskick (en gång)

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Stats
sv_SE: Statistik

en: Stats : %1$s
sv_SE: Statistik: %1$s

en: Stats dashboard
sv_SE: Översikt statistik

en: Step %1$s
sv_SE: Steg %1$s

en: Step 1:
sv_SE: Steg 1:

en: Step 2:
sv_SE: Steg 2:

en: Step 3:
sv_SE: Steg 3:

en: Step 4:
sv_SE: Steg 4:

en: Stop fake signups by robots with WangGuard, a free white listing service, and plugin.
sv_SE: Stoppa falska registreringar av robotar med WangGuard, en fri vit listtjänst, och plugin.

en: Styles
sv_SE: Stilar

en: Styles could not be saved
sv_SE: Stilen kunde inte sparas

en: Styles have been saved
sv_SE: Stilen sparades

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Subject line
sv_SE: Ämnesrad

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Subscribe in comments
sv_SE: Prenumerera i kommentarsfältet.

en: Subscribe in registration form
sv_SE: Prenumerera via registreringsformuläret

en: Subscribe to our Newsletter
sv_SE: Prenumerera på våra e-postutskick

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
sv_SE: Prenumerera på vårt nyhetsbrev och delta i våra [total_subscribers] prenumerationer.

en: Subscribe!
sv_SE: Prenumerera!

en: Subscribed
sv_SE: Prenumererar

en: Subscribed on
sv_SE: Prenumeration påbörjades

en: Subscriber
sv_SE: Prenumerant

en: Subscriber Status
sv_SE: Prenumerant Status

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
sv_SE: Prenumeranten finns redan. [link]Klicka för att redigera[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
sv_SE: Prenumeranten har uppdaterats. [link]Redigera igen[/link].

en: Subscriber has been saved.
sv_SE: Prenumeranten sparades.

en: Subscriber has not been modified.
sv_SE: Prenumeranten ändrades inte.

en: Subscriber has not been saved.
sv_SE: Prenumeranten sparades inte.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
sv_SE: Prenumeranten hittades inte : <b><i>%s</i></b>

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
sv_SE: Prenumeranten öppnade %1$s av %2$s nyhetsbrev

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
sv_SE: Prenumeranten öppnade %1$s av %2$s nyhetsbrev

en: Subscriber profile page
sv_SE: Prenumerants profilsida

en: Subscribers
sv_SE: Prenumeranter

en: Subscribers can choose from these lists :
sv_SE: Prenumeranter kan välja mellan dessa listor:

en: Subscribers can edit their profile
sv_SE: Prenumeranter kan ändra deras profil

en: Subscribers in no list
sv_SE: Prenumeranter utan lista

en: Subscribers per page:
sv_SE: Prenumeranter per sida:

en: Subscribers to show per page:
sv_SE: Prenumeranter att visa per sida:

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
sv_SE: Prenumeranter måste bekräfta prenumerationen via e-post för att ta emot utskick. Detta rekommenderas.

en: Subscription MailPoet
sv_SE: Prenumeration MailPoet

en: Subscription confirmation
sv_SE: Prenumerationsbekräftelse

en: Subscription date
sv_SE: Prenumerations datum

en: Subscription form for your newsletters.
sv_SE: Prenumerationsformulär för dina utskick.

en: Subscription without JavaScript is disabled.
sv_SE: Prenumeration utan JavaScript är inaktiverad.

en: Success
sv_SE: Lyckades

en: Success message:
sv_SE: Lyckat meddelande:

en: Successfully connected to %1$s
sv_SE: Uppkopplad mot %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
sv_SE: Lyckades skicka till <b><i>%s</i></b>

en: Sunday
sv_SE: Söndag

en: Tags: %1$s
sv_SE: Etiketter: %1$s

en: Test email successfully sent to %s
sv_SE: Lyckades skicka ett testmail till %s

en: Test method
sv_SE: Testmetod

en: Text Area
sv_SE: Textarea

en: Text Input
sv_SE: Textinmatning

en: Text of "Unsubscribe" link
sv_SE: Text på "Avsluta" länken

en: Thanks!
sv_SE: Tack!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
sv_SE: Tack! Ta mig nu till MailPoet.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
sv_SE: <strong>Från emailet</strong> som du har angivit (%1$s) är inte en valid email adress.

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
sv_SE: <strong>Svar till</strong> emailet adressen som du har angivit (%1$s) är inte en valid email adress.

en: The MailPoet team will continue to support the Premium users of version 2 (the one you are using now) until the spring of 2019. A purchase of the Premium for version 2 will be valid for Premium version 3.
sv_SE: Teamet bakom MailPoet kommer att fortsätta tillhandahålla support för Premium-användare av version 2 (den du använder nu) fram till våren 2019. Ett köp av Premium för version 2 kommer att gälla för Premium version 3.

en: The MySQL user you have setup on your WordPress site (wp-config.php) doesn't have enough privileges to CREATE MySQL tables. Please change this user yourself or contact the administrator of your site in order to complete MailPoet's installation. mysql errors:(%1$s)
sv_SE: MySQL-användaren som du har inställd i WordPress (wp-config.php) har inte behörighet för att SKAPA MySQL tabeller. Var god ändra detta själv eller kontakta administratören för din webbplats för att slutföra installationen av MailPoet. mysql felmeddelande:(%1$s)

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
sv_SE: PHP tillägget openssl är avstängd på din server. Fråga din värd att sätta på den, för att ska kunna använda SSL uppkopplingen.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
sv_SE: Sändningsprocessen stoppades eftersom det uppstod för många fel.

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
sv_SE: Adressen kommer läggas till dina utskicks sidfot. Detta hjälper till att undvika spamfilter.

en: The authors have done a pretty awesome job.
sv_SE: Författarna har gjort ett väldigt bra jobb.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
sv_SE: Det returnerade mailet "%1$s" kanske orsakar detta problem. Lämna fältet tomt och prova igen.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
sv_SE: Den data som du försöker importera verkar inte vara i CSV-format (Kommaseparerade Värden​​).

en: The email ID %s is not published
sv_SE: E-postmeddelandet med ID %s är inte publicerat

en: The email is not valid!
sv_SE: Epost-adressen är inte korrekt.

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
sv_SE: Överst i kolumnerna på CSV-filen ska det stå: "email","lastname","firstname".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
sv_SE: Det första dina prenumeranten ser. Var kreativ för att öka antalet som öppnar meddelandet!

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
sv_SE: Mappen "%1$s" är inte skrivbar. Vänligen ändra detta så att MailPoet kan installeras korrekt.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
sv_SE: Mappen "%1$s" är inte skrivbar. Vänligen ändra detta så att MailPoet kan installeras korrekt.

en: The form named "%1$s" has been created.
sv_SE: Formuläret som heter "%1$s" har skapats.

en: The form named "%1$s" has been deleted.
sv_SE: Formuläret som heter "%1$s" har raderats.

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
sv_SE: Den sista omgången av e-post bör skickas ut automatiskt inom några minuter.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
sv_SE: Listan är automatiskt skapad efter import av tilläggets prenumeranter : "%1$s

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
sv_SE: Listan skapades automatiskt vid installation av MailPoet.

en: The list does not exists or cannot be deleted.
sv_SE: Denna lista finns inte eller kan inte tas bort.

en: The list does not exists or cannot be synched.
sv_SE: Listan finns inte eller kan inte bli synkad.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
sv_SE: Listan existerar i "%1$s" och har blivit uppdaterats automatiskt.

en: The list has been deleted.
sv_SE: Listan har raderats.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
sv_SE: Den listan du klistrat in är för stor för webbläsaren.<strong>Ladda upp en fil</strong> istället.

en: The newsletter doesn't exist.
sv_SE: Utskicket finns inte.

en: The newsletter has been duplicated.
sv_SE: Utskicket har duplicerats.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
sv_SE: Utskicket kommer att avaktiveras, du måste aktivera det igen efter att du har gjort ändringarna. Vill du fortsätta?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
sv_SE: Inläggen nedan lades till med %sAutomatic latest content%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
sv_SE: Andra raden i CSV-filen ska se ut som följer : "joeeg@example.com","Average","Joe".

en: The segment cannot be unsubscribed from an [IMPORT] list.
sv_SE: Den här delen kan inte tas bort från en [IMPORT] lista.

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
sv_SE: Den här delen har tagits bort från kön på detta utskick.

en: The segment has been unsubscribed from all the lists.
sv_SE: Den här delen har avslutats från alla listor.

en: The segment has been unsubscribed from the list "%1$s".
sv_SE: Den här delen har avslutats från listan "%1$s".

en: The selected value is already matched to another column.
sv_SE: Det valda värdet är redan matchat till en annan kolumn.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
sv_SE: Den enklaste lösningen för mindre listor. Ditt webbhotell ställer in maximalt antal e-post per dag.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
sv_SE: Prenumerantlistan som ska användas för denna kampanj.

en: The theme %1$s has been installed on your site.
sv_SE: Tema %1$s har blivit installerat på din sida.

en: The theme you selected could not be loaded.
sv_SE: Temat du har valt gick inte att ladda.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
sv_SE: De första två raderna från din uppladdade fil är:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
sv_SE: Din webbläsare kan inte ladda upp filer. Du kanske kan använda <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">grund appen för din enhet</a> istället.

en: Theme %1$s could not be deleted.
sv_SE: Tema %1$s kunde inte tas bort.

en: Theme %1$s has been deleted.
sv_SE: Tema %1$s har tagits bort.

en: Themes
sv_SE: Teman

en: Then paste your list here
sv_SE: Sen, klistra in din lista här

en: There are %1$s messages in your mailbox
sv_SE: Det finns %1$s meddelanden in din inkorg

en: There are %1$s pending email(s)
sv_SE: Det finns %1$s väntande e-mail(s)

en: There are no bounced messages to process right now!
sv_SE: Det finns inga returnerade meddelanden att gå igenom nu.

en: There are no list to send to.
sv_SE: Det finns ingen lista att skicka till.

en: There are no messages
sv_SE: Det finns inga meddelanden

en: There are no newsletters.
sv_SE: Det finns inga nyhetsbrev

en: There are no posts corresponding to that search.
sv_SE: Det finns inget inlägg som stämmer överens med din sökning.

en: There is no plugin to import from.
sv_SE: Det finns inget tillägg att importera ifrån.

en: There is no subject or body in this email
sv_SE: Det finns inget ämne eller innehåll i detta e-postmeddelande

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
sv_SE: Det måste vara ett aktivt 3:e-partsplugin eller tema som förstör vårt interface. [link]Läs mer[/link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
sv_SE: Det verkar vara något fel med listan du försöker importera.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
sv_SE: Det har uppstått ett konfigurationsfel. Vänligen kontakta administratören för servern.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
sv_SE: Det finns ingen licens för "%1$s". Lägg till den här domänen till din [link]kontohanterare[/link] om du är Premium-användare .

en: There's no stats to load!
sv_SE: Det finns ingen statistik att ladda.

en: These tables could not be created on installation: %1$s
sv_SE: Dessa tabeller kunde inte skapas under installationen: %1$s

en: Third party
sv_SE: Tredjepart

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
sv_SE: Med detta Premium-plugin kan du lägga MailPoet formulär på många ställen, och i Facebook.

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
sv_SE: Med detta Premium-plugin kan du lägga till ett MailPoet formulär i en popup.

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
sv_SE: Denna Premium-plugin låter dig sätta ett vackert formulär nedanför sidhuvudet. Inget mer, inget mindre.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
sv_SE: Det här tillåter sig att ändra HTML-koden av textblock i den visuella redigeraren.

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
sv_SE: Detta ändrar texten för länken "Avsluta prenumeration" i sidfoten av ditt nyhetsbrev.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
sv_SE: Detta sändsystem fungerar på 95&#37; av webbhotell

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
sv_SE: Denna funktionalitet fungerar inte eftersom "Kommentarer"-funktionaliteten i pluginet JetPack är aktiv.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
sv_SE: Denna funktion använder funktionen inline frames. Du har iframes avstängt alternativt klarar inte din webbläsare av dem.

en: This field contains no values
sv_SE: Detta fält innehåller inga värden

en: This field does not exist
sv_SE: Detta fält finns inte

en: This file is empty. Please try another.
sv_SE: Filen är tom. Prova en annan.

en: This file is not an image. Please try another.
sv_SE: Denna fil är ingen bild. Prova en annan.

en: This file type is not allowed. Please try another.
sv_SE: Denna filtyp är inte giltig. Prova en annan.

en: This form adds subscribers to these lists:
sv_SE: Det här formuläret adderar prenumeranter till de här listorna:

en: This form does not exist
sv_SE: Det här formuläret existerar inte

en: This form does not exist.
sv_SE: Det här formuläret existerar inte.

en: This form has already been deleted.
sv_SE: Det här formuläret har redan raderats.

en: This free plugin allows you to design and position a form at the beginning or bottom of a post.
sv_SE: Detta fria plugin gör att du kan utforma och placera ett formulär i början eller slutet av ett inlägg.

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
sv_SE: Detta fria plugin låter dig placera ett formulär i en popup, det är allt.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
sv_SE: Denna bild kan finnas i en artikel. Ska den raderas trots detta?

en: This is fast!
sv_SE: Det här är snabbt!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
sv_SE: Detta är större än den maximala storleken. Vänligen prova med en annan.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
sv_SE: Detta är den fria versionen av en mer kraftfull Premium-version.

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
sv_SE: Det här ämnesraden. Var kreativ då detta är det första dina prenumeranter ser.

en: This method works on 5&#37; of servers
sv_SE: Detta sändsystem fungerar på 5&#37; av webbhotell

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
sv_SE: Detta måste vara i CSV stil eller bara kopiera och klistra in från Gmail, Hotmail eller Yahoo. Se [link]exempel på vår support sida[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
sv_SE: Detta måste vara i CSV stil. Se [link]exempel på vår support sida[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
sv_SE: Den här fliken kommer att fyllas med bilder från dina Wordpress inlägg.

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
sv_SE: Denna tab kommer att vara fylld med bilder från ditt nuvarande och tidigare utskick.

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
sv_SE: Denna text kommer att visas när en bild blockeras, vilket är nästan hela tiden.

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: Time remaining: %1$s
sv_SE: Tid kvar: %1$s

en: Tired of waiting more than 48h to send your emails?
sv_SE: Trött på att vänta mer än 48t på att skicka e-mails?

en: Title alignment
sv_SE: Rubrikposition

en: Title format
sv_SE: Rubrikformat

en: Title position
sv_SE: Rubrikposition

en: Title:
sv_SE: Rubrik:

en: Titles & text
sv_SE: Titlar & text

en: To
sv_SE: Till

en: To edit, simply click on this block of text.
sv_SE: Redigera genom att klicka på detta stycke text.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
sv_SE: För att fortsätta skicka [link]Skaffa premium nu![/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
sv_SE: För att prenumerera på våra e-postutskick, skriv in din e-postadress. Ett e-postmeddelande med en bekräftelse kommer att skickas till dig.

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
sv_SE: Till vilket adress ska returerna gå? Skaffa [link]Premium versionen[/link] för att automatiskt hantera dessa.

en: Today you have sent %1$s emails
sv_SE: I dag har du skickat  %1$s email

en: Today's statistics
sv_SE: Dagens statistik

en: Toggle Geeky Options
sv_SE: Växla Nördiga Val

en: Top links
sv_SE: Topplänkar

en: Total clicks
sv_SE: Totalt antal klick

en: Total number of posts or pages
sv_SE: Antal inlägg eller sidor

en: Total of batch
sv_SE: Totalt av gruppen

en: Total of subscribers
sv_SE: Totalt antal prenumeranter

en: Try MailPoet 3
sv_SE: Prova MailPoet 3

en: Try Risk-Free
sv_SE: Prova riskfritt

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
sv_SE: Prova själv, vi var imponerade av den fria versionen.

en: Try the new (and much better) MailPoet now
sv_SE: Prova den nya (och mycket bättre) MailPoet nu

en: Try the new version 3 today.
sv_SE: Prova den nya versionen 3 idag.

en: Try the online demo
sv_SE: Prova online-demo

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Type name of your new list
sv_SE: Skriv namn på din nya lista

en: Type of date:
sv_SE: Datumtyp:

en: Unconfirmed
sv_SE: Obekräftad

en: Unconfirmed subscribers will receive your newsletters from now on without the need to activate their subscriptions.
sv_SE: Prenumeranter som ej bekräftat sin prenumeration kommer nu att få ditt nyhetsbrev utan att behöva bekräfta sin prenumeration.

en: Unique clicks
sv_SE: Unika klick

en: Unlisted
sv_SE: Ta bort listor

en: Unopened
sv_SE: Oöppnat

en: Unsubscribe
sv_SE: Avsluta

en: Unsubscribe from all lists
sv_SE: Avsluta från alla listor

en: Unsubscribe from list: %1$s
sv_SE: Avsluta från lista: %1$s

en: Unsubscribe link
sv_SE: Länk för att avslutat prenumerationen

en: Unsubscribe page
sv_SE: Avslutade prenumerationer-sida

en: Unsubscribed
sv_SE: Avsluta prenumeration

en: Unsubscribed on %1$s
sv_SE: Prenumerationen avslutades %1$s

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update Plugin
sv_SE: Uppdatera Plugin

en: Update list
sv_SE: Uppdatera lista

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
sv_SE: Uppdateringen till MailPoetversionen "%1$s" misslyckades.

en: Updated Weekly
sv_SE: Uppdateras varje vecka

en: Upgrade DKIM key
sv_SE: Uppgradera DKIM-nyckeln

en: Upgrade to Premium – Save 50%
sv_SE: Uppgradera till Premium – Spara 50 %

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload Theme (.zip)
sv_SE: Ladda upp tema (.zip)

en: Upload a file
sv_SE: Ladda upp en fil

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
sv_SE: Ett fel uppstod vid uppladdningen: filen %1$s är för stor! (MAX:%2$s)

en: Upload failed.
sv_SE: Uppladdningen misslyckades.

en: Upload stopped.
sv_SE: Uppladdning stoppad.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
sv_SE: eller

en: Use `view_in_browser_link` instead.
sv_SE: Använd istället `view_in_browser_link`.

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
sv_SE: Använd en e-post från din domän, som <strong>info@%s</strong> för att undvika skräppostmappen, eller till och med blockeras.

en: Use reCAPTCHA to protect MailPoet subscription forms. [link]Sign up for an API key pair here[/link].
sv_SE: Använd reCAPTCHA för att skydda prenumerationsformulären för MailPoet. [link]Registrera dig för ett API-nyckelpar här[/link].

en: Use the same method as the one used for your WP site.
sv_SE: Använd samma metod som din WordPress-sajt använder.

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
sv_SE: Använda denna URL för dina cron job: [cron_url]

en: Used for communication between your site and Google. Be sure to keep it a secret.
sv_SE: Används för kommunikation mellan din webbplats och Google. Var noga med att hålla det hemligt.

en: Used in the HTML code your site serves to users.
sv_SE: Används i HTML-koden som din webbplats tillhandahåller användarna.

en: User choice: %s
sv_SE: Användarens val: %s

en: User has been inserted.
sv_SE: Användaren har lagts till.

en: User has been updated.
sv_SE: Användaren uppdaterades.

en: User has not been inserted.
sv_SE: Användaren har inte lagts till.

en: User has not been updated.
sv_SE: Användaren har uppdaterats.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
sv_SE: Användare kan fortfarande ändra deras svara till-adress för deras utskick. Nätverksadministratörer kan fortfarande redigera sändmetoden för varje enskild site.

en: Validate for:
sv_SE: Validera för:

en: Value
sv_SE: Värde

en: Verify that the date in blue matches the original one.
sv_SE: Kontrollera att datumet i blått matchar det ursprungliga.

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
sv_SE: Mycket kraftfulla, om inte ett komplicerat användargränssnitt.

en: View
sv_SE: Visa

en: View all
sv_SE: Visa alla

en: View all lists
sv_SE: Visa alla listor

en: View all themes by %1$s
sv_SE: Se alla teman av %1$s

en: View author's website
sv_SE: Visa upphovsmannens webbplats

en: View by lists
sv_SE: Visa per lista

en: View in browser link
sv_SE: Länk för att visa i webbläsaren

en: View newsletter
sv_SE: Visa utskicket

en: View stats or edit
sv_SE: Visa statistik eller ändra

en: View subscribers
sv_SE: Visa prenumeranter

en: View the 2-minute video
sv_SE: Visa 2-minutersvideon

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
sv_SE: Besökare som skriver en kommentar på ett inlägg kan klicka i en kryssruta för att prenumerera.

en: Visual
sv_SE: Visuell

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
sv_SE: Vill du starta om från början? Detta kommer att ta bort MailPoet och installera pånytt.

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
sv_SE: Observera! Om du ominstallerar kommer filerna i mappen:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s att skrivas över. Är du säker på att du vill ominstallera?

en: Watch the MailPoet 3 install video
sv_SE: Titta på installationsvideon för MailPoet 3

en: We built our all-new MailPoet Sending Service specifically to handle the demands of WordPress. With more than 30+ million emails now passing through our servers each month, enjoy high open rates with our industry-leading 97.5% deliverability rate.
sv_SE: Vi byggde vår helt nya MailPoet utskickstjänst speciellt för att hantera kraven från WordPress. Med mer än 30 miljoner e-postmeddelanden som nu passerar genom våra servrar varje månad, njut av många öppnade e-postmeddelanden med vår branschledande leveransbarhet på 97,5 %.

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
sv_SE: Vi kunde inte installera ditt tema, det verkar inte vara ett korrekt format.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
sv_SE: Vi kunde inte hitta några giltiga adresser i de första 10 raderna.

en: We don’t officially support IIS (you can still try)
sv_SE: Vi stöder inte officiellt IIS (du kan fortfarande prova)

en: We don’t officially support Multisite (it is still usable)
sv_SE: Vi stöder inte officiellt multisite (det går fortfarande att använda)

en: We don’t officially support right-to-left language (it is still usable)
sv_SE: Vi stöder inte officiellt höger-till-vänster-språk (det går fortfarande att använda)

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
sv_SE: Alla e-post som ej skickades hamnade i en kö så att du kan fortsätta sändningen senare.

en: We received %1$s messages from the user %2$s
sv_SE: Vi har mottagit %1$s meddelanden från användare %2$s

en: We recommend this plugin as the good alternative to WPML for multilingual sites. It's lean, straightforward, and leaves your site's core largely untouched. Each language has its own site in your WordPress Multisite install. Works great with MailPoet.
sv_SE: Vi rekommenderar detta tillägg som bra alternativ till WPML för flerspråkiga webbplatser. Det är lätt, enkelt, och lämnar din webbplats kärna i stort sett orörd . Varje språk har sin egen plats i din Wordpress multisite installation. Fungerar bra med MailPoet .

en: We redesigned our drag-and-drop designer so it’s sleeker and more intuitive than ever. With over 20 templates to choose from (all free!), you’ll delight and impress subscribers when your emails land in their inboxes.
sv_SE: Vi designade om vår dra-och-släpp-designer så att den blir smidigare och mer intuitiv än någonsin. Med över 20 mallar att välja mellan (alla gratis!), kommer du att glädja och imponera prenumeranter när dina e-postmeddelanden landar i deras inkorgar.

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
sv_SE: Vi föreslår att du startar ett cronjobb. [link]Läs mer[/link] på  support.mailpoet.com

en: We use MailPoet to run MailPoet, so we protect your data as if it were our own. In just a few clicks, you can create GDPR-friendly sign-up forms that help you comply with European privacy regulations.
sv_SE: Vi använder oss av MailPoet för att köra MailPoet, så vi skyddar dina data som om de vore våra egna. Med bara några få klick kan du skapa GDPR-vänliga prenumerationsformulär som hjälper dig att följa europeiska integritetsregler.

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
sv_SE: Vi kunde inte koppla upp till API:t. Servern kanske är otillgänglig. Vänligen försök igen senare.

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: Welcome Page!
sv_SE: Välkomstsida

en: We’re Phasing Out MailPoet 2
sv_SE: Vi håller på att fasa ut MailPoet 2

en: We’re happy to chat with you! With team members spread around the world, MailPoet offers fast, reliable and friendly support via email and live chat. Prefer to DIY? Our knowledge base is always online. Reach out any time — we’re real humans and here to help.
sv_SE: Vi chattar gärna med dig! Med medlemmar spridda över hela världen, erbjuder MailPoet snabb, pålitlig och vänlig support via e-post och chatt. Föredrar du att göra det själv? Vår kunskapsbas är alltid online. Kontakta oss när som helst, vi är verkliga människor och finns här för att hjälpa till.

en: We’ve rebuilt it from the ground up to give you better performance and stability, a stunning new interface, all-new integration with the MailPoet Sending Service, and updated plans offering better value. On the other hand, the old MailPoet is only getting security updates.
sv_SE: Vi har byggt om det från grunden för att ge dig bättre prestanda och stabilitet, ett fantastiskt nytt gränssnitt, helt ny integration med MailPoet utskickstjänst, och uppdaterade planer som ger bättre värde. Den gamla MailPoet får bara säkerhetsuppdateringar.

en: What type of newsletter is this?
sv_SE: Vilken typ av utskick är det här?

en: What's new?
sv_SE: Nyheter

en: When a new WordPress user is added to your site...
sv_SE: När en ny Wordpress användare läggs till din webbplats ...

en: When failed permanently
sv_SE: När ett permanent fel uppstår

en: When mailbox is full
sv_SE: När inkorgen är full

en: When mailbox is not available
sv_SE: När inkorgen inte går att nå

en: When message is delayed
sv_SE: När meddelandet är försenat

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
sv_SE: När du sätter upp ett retursystem, måste du ha en annan adress för returnerad e-post och vidarebifoga till adressen

en: When someone subscribes
sv_SE: När någon prenumererar

en: When someone subscribes to the list...
sv_SE: När någon prenumererar på listan ...

en: When someone unsubscribes
sv_SE: När någon avslutar

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
sv_SE: När prenumeranter klickar på aktiveringslänken kommer de att skickas vidare till en sida du valt.

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
sv_SE: När returen är konstig och vi inte vet riktigt vad man ska göra med den, skicka till:

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
sv_SE: När en prenumerant klickar på "svara" skickas svaret till denna e-postadress.

en: When there's new content...
sv_SE: När det finns nytt innehåll ...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
sv_SE: När du blir flaggad som spam, skicka returnerade email till

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
sv_SE: När du måste bevisa att du är en människa, skicka till:

en: When...
sv_SE: När...

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
sv_SE: Vilket intro visas? [link]Läs mer[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
sv_SE: Vem kan ändra MailPoets inställningar?

en: Who can create newsletters?
sv_SE: Vem kan skapa utskick?

en: Who can manage subscribers?
sv_SE: Vem kan ändra prenumeranterna?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
sv_SE: Vem kan se stilfliken i den visuella redigeraren?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
sv_SE: Vem kan se temafliken i den visuella redigeraren?

en: Widget Settings
sv_SE: Widget-inställningar

en: With our handy migration tool, you can quickly copy over your subscribers, settings, and forms to MailPoet 3. You’ll need to recreate your email designs, but there’s no learning curve here. Just a friendly and familiar interface you know—only better.
sv_SE: Med vårt praktiska migreringsverktyg kan du snabbt kopiera dina prenumeranter, inställningar och formulär till MailPoet 3. Du måste återskapa dina e-postlayouter, men det finns ingen inlärningskurva här. Bara ett lätt och välbekant gränssnitt du känner till – fast bättre.

en: With this segment
sv_SE: Med detta segment

en: Wondering what’s new? Check out [link]the change log[/link]
sv_SE: Undrar du vad som är nytt? Kolla [link]ändringsloggen[/link]

en: WordPress Posts' Images
sv_SE: WordPress inläggsbilder

en: WordPress Users
sv_SE: WordPress-användare

en: WordPress post
sv_SE: WordPress inlägg

en: WordPress user display name
sv_SE: WordPress-användares visningsnamn

en: Wow! Thanks for being part of our community for so long.
sv_SE: Wow, vi tackar för att du varit en del av vår community så länge.

en: Year
sv_SE: År

en: Year, month
sv_SE: År, månad

en: Year, month, day
sv_SE: År, månad, dag

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes, I want to purchase Premium version 2
sv_SE: Ja, jag vill köpa Premium version 2

en: Yes, add me to your mailing list.
sv_SE: Ja, lägg till mig på din mailinglista.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
sv_SE: Oj! Kunde inte hitta några prenumeranter.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
sv_SE: Usch! För att redigera ett formulär måste du ha minst 1 lista.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
sv_SE: Oj! Du är nu nära gränsen på %1$s prenumeranter som ingår i MailPoets gratisversion. Uppgradera till [link]premiumversionen[/link] för att kunna skicka till obegränsat antal prenumeranter och få tillgång till många andra funktioner.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
sv_SE: Yikes! Vi kanske inte stöder din webbläsare. Hämta den senaste versionen av [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] eller [linksafari]Safari[/linksafari]. Verkar det fungera ändå? [link_ignore]Ignorera detta meddelande.[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
sv_SE: Oj! Du har överstigit gränsen på 2000 prenumeranter som ingår i gratisversionen av MailPoet (%1$s totalt). Det går inte längre att skicka e-post. Vänligen uppgradera till [link]premiumversionen[/link] för att kunna skicka till obegränsat antal prenumeranter.

en: You Asked, We Built It!
sv_SE: Du frågade, vi byggde det!

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
sv_SE: Du håller på att ta bort tema : %1$s. Vill du verkligen göra det?

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
sv_SE: Är du säker på att du vill skicka det här nyhetsbrevet?

en: You are already subscribed to : %1$s
sv_SE: Du är redan prenumerant på: %1$s

en: You are already subscribed.
sv_SE: Du är redan prenumerant.

en: You are already unsubscribed.
sv_SE: Du har redan avslutat din prenumeration.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
sv_SE: Du kan lägga till denna domän i din [link]kontohanterare[/link].

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
sv_SE: Du kan ändra skicka-till namnet och a-postdress på dina utskick. Denna inställning gäller även för bekräftelsemeddelanden och notifikationer till administratörer (i grundinställningar).

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
sv_SE: Du kan enkelt lägga till detta formulär i ditt temas [link]widgets[/link].

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
sv_SE: Du kan till och med %1$ssociala bokmärken%2$s som dessa:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
sv_SE: Du kan bara ha en widget, när du designar en inläggs notifiering som sänds omedelbart efter att en artikel är inlagd.

en: You can only select <%= chars %> item<%= plural %>
sv_SE: Du kan bara välja <%= chars %> objekt<%= plural %>

en: You cannot use the DKIM signature option...
sv_SE: Du kan inte öppna DKIM signatur-alternativet...

en: You have attempted to queue too many files.
sv_SE: Du har försökt lägga för många filer i kö.

en: You have been a MailPoet user for %s.
sv_SE: Du har varit en MailPoet användare i %s.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
sv_SE: Har du feedback på denna statistik? [link]Kontakta oss[/link] direkt för att meddela oss.

en: You have to select at least 1 list
sv_SE: Du måste välja minst en lista.

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
sv_SE: Har du begått ett misstag? [link]Ångra avslut av prenumerationen[/link].

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
sv_SE: Du kanske behöver sätta på inställningen <i>egensignerade certifikat</i>

en: You may only upload 1 file.
sv_SE: Du kan bara ladda upp en fil.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
sv_SE: Du måste aktivera MailPoets premiumplugin.

en: You need to select a type for this field
sv_SE: Du måste välja en typ för det här fältet

en: You need to select at least one list.
sv_SE: Du måste välja minst en lista.

en: You need to specify a name for this field
sv_SE: Du måste ange ett namn för detta fält

en: You need to specify a value for your checkbox
sv_SE: Du måste ange ett värde för din kryssruta

en: You need to wait %s seconds before subscribing again.
sv_SE: Du måste vänta %s sekunder innan du prenumererar igen.

en: You specified an SMTP password but you don't require an authentication, you might want to turn the SMTP authentication ON.
sv_SE: Du har specificerat ett SMTP lösenord men du kräver ingen auktorisering, du kanske borde sätta SMTP auktoriseringen PÅ.

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
sv_SE: Du har uppdaterat! Det är ungefär som att ha den nyaste prylen, fast bättre.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
sv_SE: Du behöver kunna CSS för att forma den som du vill.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
sv_SE: Du kommer behöva uppdatera din DNS om du uppgraderar.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
sv_SE: Allt är klart! Det blev en succé att skicka med Gmail.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
sv_SE: Du är nästan klar. [link]Aktivera din licens[/link] för att slutföra uppgraderingen.

en: You're import file is not valid.
sv_SE: Filen du importerat är inte i korrekt format.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
sv_SE: Du använder en gammal version av DKIM som inte stöds av Gmail.

en: You've been subscribed!
sv_SE: Du är nu prenumerant!

en: You've subscribed to: %1$s
sv_SE: Du prenumererar nu på: %1$s

en: You've successfully subscribed.
sv_SE: Du är nu prenumerant.

en: You've unsubscribed!
sv_SE: Du har avregistrerat din prenumeration.

en: You've updated to %1$s
sv_SE: Du har uppdaterat till %1$s

en: Your Google Campaign can only contain latin characters, numbers, spaces and hyphens!
sv_SE: Din Google-kampanj kan bara innehålla bokstäver, siffror, mellanslag och bindestreck!

en: Your Premium licence has expired.
sv_SE: Din Premium-licens har löpt ut.

en: Your SPF record
sv_SE: Ditt SPF-record

en: Your auto newsletter has been activated.
sv_SE: Ditt automatiska utskick har aktiverats.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
sv_SE: Din helt nya lista väntar på sin första prenumerant.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
sv_SE: Din webbläsare har begränsningar när det gäller att ladda upp flera filer. Var god använd webbläsar uppladdningen för filer över 100MB.

en: Your company's address
sv_SE: Din företagsadress

en: Your confirmation link expired, please subscribe again.
sv_SE: Din bekräftelselänk har löpt ut, du måste prenumerera på nytt.

en: Your daily newsletter stats
sv_SE: Din dagliga statistik

en: Your email could not be saved
sv_SE: Din e-post kunde inte sparas

en: Your email has been saved
sv_SE: Din e-post har sparats

en: Your email preview has been sent to %1$s
sv_SE: Din förhandsgransking har skickats till %1$s

en: Your form could not be saved.
sv_SE: Formuläret kunde inte sparas.

en: Your form has been saved.
sv_SE: Ditt formulär har sparats.

en: Your latest newsletter is being sent.
sv_SE: Ditt senaste utskick håller på att skickas.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
sv_SE: Din licens tillåter inte att fler domäner läggs till. Du kan uppgradera licensen via [link]kontohanteraren[/link].

en: Your lists
sv_SE: Dina listor

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
sv_SE: Din localhost kanske inte har en mail server. För att verifiera, logga ut och klicka på "Glömt lösenordet?" länken på din inloggningssida. Får du då ett lösenord email från din WordPress sida?

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
sv_SE: Din nya webbplats är ännu inte lanserad? Sätt en kommer snart -sida med ett formulär för att fånga mailadresser med denna Premium-plugin.

en: Your own website
sv_SE: Din egen hemsida

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
sv_SE: Din förfrågan kunde inte hitta några prenumeranter. Byt filter!

en: Your request has failed
sv_SE: Din begäran misslyckades

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
sv_SE: Dina inställningar för sändning ([settings]) kan inte skicka så snabbt till [number] prenumeranter. Förseningar är att vänta. [link]Läs mer[/link]

en: Your server apparently refuses to send more emails.
sv_SE: Din server tillåter inte att du kan skicka ut flera email.

en: Your server cannot run MailPoet.
sv_SE: Din server kan inte köra MailPoet.

en: Your server doesn't support remote exchanges.
sv_SE: Ditt webbhotell stödjer inte fjärråtkomst.

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
sv_SE: Din server saknar en eller flera viktiga PHP funktioner för att fungera korrekt : %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
sv_SE: Din serverkonfiguration tillåter inte en fullständig installation av MailPoet.

en: Your settings are saved.
sv_SE: Dina inställningar har sparats.

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
sv_SE: Din prenumerant behöver minst 2 alternativ att välja mellan

en: Your version of PHP is outdated. If you don't upgrade soon, new versions of MailPoet won't work.
sv_SE: Din PHP-version är utdaterad. Om du inte uppgraderar snart så kommer nya versioner av MailPoet inte att fungera.

en: Your vote could not be recorded.
sv_SE: Din röst kunde inte sparas.

en: Your vote has been recorded.
sv_SE: Din röst har sparats.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
sv_SE: Ditt webbhotell har gränser. Vi föreslår 70 e-postmeddelanden per timme för att vara på den säkra sidan. [link]Läs mer[/link].

en: Your website doesn't seem to have a license! Log into your [link]account manager[/link] to add a license for this website.
sv_SE: Din webbplats verkar inte ha en licens! Logga in på ditt [link] kontrollpanel [/link] för att lägga till en licens för den här webbplatsen .

en: You’re using an old version of MailPoet. This version does not get improvements any longer. [link]It’s easy to switch to the new MailPoet.[/link]
sv_SE: Du använder en gammal version av MailPoet. Denna version får inte förbättringar längre. [link]Det är lätt att byta till den nya versionen av MailPoet.[/link]

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
sv_SE: Ja, det funkar. Nu är det bara att skjuta iväg email i rask takt.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
sv_SE: Du har lagts till som prenumerant till vårt nyhetsbrev. Du hör snart av oss.

en: [link]Dismiss[/link] this notice.
sv_SE: [link]Ta bort[/link] detta meddelande.

en: [link]Find out[/link] how you can improve this.
sv_SE: [link]Visa hur[/link] du kan förbättra det här.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
sv_SE: [link]Guide[/link] för att skapa ditt egen tema

en: [link]Install MailPoet 3[/link] to claim your discount.
sv_SE: [link]Installera MailPoet 3[/link] för att få rabatten.

en: [link]Read how to update your version of PHP.[/link]
sv_SE: [link]Läs om hur du uppdaterar din PHP-version.[/link]

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
sv_SE: [link]Läs mer på support.mailpoet.com[/link].

en: [link]Read the FAQ on MailPoet version 2[/link] (your version)
sv_SE: [link]Läs FAQ för MailPoet version 2[/link] (din version)

en: [link]Show more details.[/link]
sv_SE: [link]Visa mer information.[/link]

en: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] and [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versions are also available.
sv_SE: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] och [link_shortcode]kortkod[/link_shortcode] versioner finns också tillgängliga.

en: [send_method] works with MailPoet
sv_SE: [send_method] fungerar med MailPoet

en: above content
sv_SE: ovanför innehål

en: above text block and image
sv_SE: ovanför textstycke och bild

en: alternate left & right
sv_SE: alternativt vänster & höger

en: and the footer?
sv_SE: och sidfoten?

en: any role
sv_SE: vilken roll som helst

en: art
sv_SE: konst

en: below content
sv_SE: under innehåll

en: bounced
sv_SE: returnerade

en: business
sv_SE: affärer

en: clicked
sv_SE: klickat

en: day(s)
sv_SE: dag/dagar

en: day(s) after.
sv_SE: dag/dagar efter.

en: drop content here
sv_SE: släpp innehåll här

en: e-commerce
sv_SE: ehandel

en: e.g.:smtp.mydomain.com
sv_SE: ex: smtp.mydomain.com

en: education
sv_SE: utbildning

en: emails
sv_SE: e-postutskick

en: empty
sv_SE: tom

en: every 10 minutes
sv_SE: var 10:e minut

en: every 15 minutes
sv_SE: var 15:e minut

en: every 2 hours
sv_SE: varannan timme

en: every 2 minutes
sv_SE: varannan minut

en: every 30 minutes
sv_SE: var 30:e minut

en: every 5 minutes
sv_SE: var 5:e minut

en: every hour
sv_SE: varje timme

en: every minute
sv_SE: varje minut

en: excerpt
sv_SE: Intro

en: food
sv_SE: mat

en: full post
sv_SE: fullständigt inlägg

en: go back to Step 1
sv_SE: gå tillbaks till Steg 1

en: go to page
sv_SE: gå till sida

en: government
sv_SE: statlig

en: has been activated.
sv_SE: har aktiverats.

en: has been de-activated.
sv_SE: har avaktiverats

en: heading 1
sv_SE: rubrik 1

en: heading 2
sv_SE: rubrik 2

en: heading 3
sv_SE: rubrik 3

en: health and sports
sv_SE: hälsa och sport

en: hey, click on this text!
sv_SE: Hej! Klicka på den här texten!

en: hour(s)
sv_SE: timme/timmar

en: hour(s) after.
sv_SE: timme/timmar efter.

en: if there's new content
sv_SE: om det finns nytt innehåll

en: iframe version
sv_SE: iframe-version

en: immediately
sv_SE: omedelbart

en: immediately.
sv_SE: omedelbart.

en: in any WordPress role
sv_SE: i någon WordPress roll

en: in text block
sv_SE: i textstycke

en: insurance
sv_SE: försäkring

en: left
sv_SE: vänster

en: manufacturing
sv_SE: produktion

en: marketing and media
sv_SE: marknadsföring och media

en: monthly every...
sv_SE: månadsvis, var...

en: monthly on the...
sv_SE: månadsvis den...

en: moved to the trash.
sv_SE: flyttad till papperskorgen.

en: newest
sv_SE: nyaste

en: no
sv_SE: nej

en: no image
sv_SE: ingen bild

en: non profit
sv_SE: ideellt

en: of
sv_SE: av

en: of %1$s
sv_SE: av %1$s

en: oldest
sv_SE: äldsta

en: once a day at...
sv_SE: en gång om dagen klockan...

en: opened
sv_SE: öppnade

en: or simply [link]go back to design[/link].
sv_SE: eller [link]gå tillbaka till designvyn[/link].

en: other
sv_SE: andra

en: photography
sv_SE: foto

en: play with this image
sv_SE: lek med den här bilden

en: reCAPTCHA secret key
sv_SE: reCAPTCHA hemlig nyckel

en: reCAPTCHA site key
sv_SE: reCAPTCHA webbplatsnyckel

en: real estate
sv_SE: fastigheter

en: religious
sv_SE: religion

en: right
sv_SE: höger

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
sv_SE: se länkar med en [link]Premium licens[/link].

en: selected
sv_SE: valda

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
sv_SE: Tillägg

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
sv_SE: Avancerat

[ctx: settings tab title]
en: Basics
sv_SE: Grunderna

[ctx: settings tab title]
en: Forms
sv_SE: Formulär

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
sv_SE: Skicka med...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
sv_SE: Bekräftelse på prenumeration

en: show as list
sv_SE: visa som lista

en: show message
sv_SE: visa meddelande

en: small
sv_SE: liten

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
sv_SE: prenumeranter kommer få "%1$s" efter import.

en: technology
sv_SE: teknologi

en: title only
sv_SE: bara rubrik

en: total max upload file size : %1$s
sv_SE: maximal storlek på uppladdningsfilen : %1$s

en: travel
sv_SE: resor

en: undelivered
sv_SE: inte levererat

en: underline
sv_SE: understucken

en: unopened
sv_SE: oöppnade

en: unsubscribed
sv_SE: avslutade

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
sv_SE: aktiverades inte eftersom det kräver <strong><a href="%s">%s</a></strong> som ska installeras och aktiveras först.

en: week(s)
sv_SE: vecka/veckor

en: week(s) after.
sv_SE: vecka/veckor efter.

en: weekly on...
sv_SE: veckovis på...

en: which you have pasted
sv_SE: som du hade klistrat in

en: yes
sv_SE: ja
