USP 20200817 - en to ro translation catalogue (357 entries)

en:  approved posts
ro:  posturi aprobate

en:  file
ro:  fişier

en:  file required
ro:  fișierul necesar

en:  files
ro:  fișiere

en:  files required
ro:  fișiere necesare

en:  or higher, and has been deactivated!
ro:  sau mai mare și a fost dezactivat!

en:  pixels
ro:  pixeli

en:  required
ro:  necesar

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
ro: & ldquo; Adăugați o altă imagine & rdquo; legătură

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
ro: & Mdash; soluția finală pentru conținut generat de utilizator.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
ro: (Furnizați propriul șablon de formular și & amp; stiluri)

en: (Provide your own styles)
ro: (Furnizați-vă propriile stiluri)

en: (Recommended)
ro: (Recomandat)

en: (Visit
ro: (Vizita

en: ..and upload them into a directory named
ro: ..si incarcati-le intr-un director numit

en: Access Control
ro: Controlul accesului

en: Add another image
ro: Adăugați o altă imagine

en: Admin
ro: admin

en: An error occurred. Please go back and try again.
ro: A aparut o eroare. Vă rugăm să vă întoarceți și să încercați din nou.

en: Antispam Question
ro: Întrebare Antispam

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
ro: Orice donație de dimensiuni mă ajută să dezvolt în continuare acest plugin gratuit și alte resurse minunate de WordPress.

en: Are you sure you want to restore all default options? (this action cannot be undone)
ro: Sigur doriți să restaurați toate opțiunile implicite? (Această acțiune nu poate fi anulată)

en: Assigned Author
ro: Autor alocat

en: Auto-Display Content
ro: Afișare automată a conținutului

en: Auto-Display Custom Field
ro: Afișare automată câmp personalizat

en: Auto-Display Email
ro: E-mail de afișare automată

en: Auto-Display Images
ro: Afișare automată a imaginilor

en: Auto-Display Name
ro: Nume afișare automată

en: Auto-Display URL
ro: URL-afișare automată

en: Auto-display after post content
ro: Afișare automată după conținutul postării

en: Auto-display before post content
ro: Afișare automată înainte de publicarea conținutului

en: Automatically display user-submitted Custom Field:
ro: Afișează automat câmpul personalizat trimis de utilizator:

en: Automatically display user-submitted URL:
ro: Afișează automat adresa URL trimisă de utilizator:

en: Automatically display user-submitted author/name:
ro: Afișează automat autorul / numele trimis de utilizator:

en: Automatically display user-submitted email:
ro: Afișează automat e-mailul trimis de utilizator:

en: Automatically display user-submitted images:
ro: Afișează automat imaginile trimise de utilizator:

en: By default USP records the IP address with each submitted post. Check this box to disable all IP tracking.
ro: În mod implicit, USP înregistrează adresa IP cu fiecare postare trimisă. Bifează această casetă pentru a dezactiva toate urmărirea IP.

en: By default, CSS &amp; JavaScript assets are loaded on every page. Here you may specify the URL(s) of the USP form to load assets only on that page. Note: leave blank to load on all pages. Use commas to separate multiple URLs.
ro: În mod implicit, CSS & amp; Activele JavaScript sunt încărcate pe fiecare pagină. Aici puteți specifica adresele URL ale formularului USP pentru a încărca active numai pe pagina respectivă. Notă: lăsați gol pentru a încărca pe toate paginile. Utilizați virgule pentru a separa mai multe adrese URL.

en: Case-sensitivity
ro: Sensibil la majuscule

en: Categories
ro: Categorii

en: Categories &amp; Tags
ro: Categorii & amp; Etichete

en: Category ID for Hidden Field
ro: ID de categorie pentru câmpul ascuns

en: Challenge Question
ro: intrebare provocatoare

en: Challenge Response
ro: Răspuns la provocare

en: Check this box if you have shown support
ro: Bifează această casetă dacă ai demonstrat asistență

en: Check this box if you want the challenge response to be case-sensitive
ro: Bifați această casetă dacă doriți ca răspunsul la provocare să fie sensibil la litere mari și mici

en: Check this box if you want to be notified via email for new post submissions
ro: Bifați această casetă dacă doriți să fiți notificat prin e-mail pentru trimiterea de noi postări

en: Check this box if you want to enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
ro: Bifează această casetă dacă vrei să activezi RTE / Visual Editor pentru câmpul Post Content

en: Check this box if you want to include the external JavaScript files (recommended)
ro: Bifează această casetă dacă vrei să incluzi fișiere JavaScript externe (recomandat)

en: Check this box to display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed)
ro: Bifează această casetă pentru a afișa un meniu selectat / derulant al etichetelor existente (valabil când este afișat câmpul Tag)

en: Check this box to enable HTML format for email alerts
ro: Bifează această casetă pentru a activa formatul HTML pentru alerte prin e-mail

en: Check your email for the password.
ro: Verificați parola dvs. de e-mail.

en: Check your email to reset your password.
ro: Verificați e-mailul dvs. pentru a vă reseta parola.

en: Checkbox Name
ro: Numele căsuței

en: Checkbox Text
ro: Caseta de selectare text

en: Choose reCaptcha version
ro: Alegeți versiunea reCaptcha

en: Click to view/select categories
ro: Faceți clic pentru a vizualiza / selecta categoriile

en: Configure your settings for User Submitted Posts.
ro: Configurați setările pentru postările trimise de utilizator.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
ro: Felicitări, v-ați autentificat.

en: Correct captcha required
ro: Este necesară captcha corectă

en: Custom Content
ro: Conținut personalizat

en: Custom Field
ro: Câmp personalizat

en: Custom Field Label
ro: Etichetă de câmp personalizată

en: Custom Field Markup
ro: Marcarea câmpului personalizat

en: Custom Field Name
ro: Nume câmp personalizat

en: Custom Form + Custom CSS
ro: Formular personalizat + CSS personalizat

en: Custom checkbox required
ro: Caseta de verificare necesară

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
ro: Marcarea personalizată pentru & ldquo; Adăugați o altă imagine & rdquo; legătură. Lăsați gol pentru a utiliza marcajul implicit (recomandat).

en: Custom text/markup to be included before the submission form (leave blank to disable)
ro: Text / marcaj personalizat pentru a fi incluse înainte de formularul de trimitere (lăsați gol pentru a dezactiva)

en: Disable
ro: Dezactivați

en: Disable IP Tracking
ro: Dezactivați urmărirea IP

en: Disable Replace Author
ro: Dezactivează Înlocuire autor

en: Disable Required
ro: Dezactivare Obligatoriu

en: Disable all required attributes on default form fields (useful for troubleshooting error messages)
ro: Dezactivați toate atributele necesare în câmpurile de formular implicite (utile pentru depanarea mesajelor de eroare)

en: Disable this field
ro: Dezactivează acest câmp

en: Display Checkbox
ro: Caseta de afișare

en: Display Image Gallery
ro: Afișați galeria de imagini

en: Display Submitted Posts
ro: Afișați postările trimise

en: Display content only to users with a specific capability:
ro: Afișați conținut doar utilizatorilor cu o anumită capacitate:

en: Display content to logged-in users:
ro: Afișați conținutul utilizatorilor conectați:

en: Display content to visitors only:
ro: Afișați conținut numai pentru vizitatori:

en: Display custom checkbox on your form (useful for GDPR, agree to terms, etc.)
ro: Afișați caseta de selectare personalizată pe formularul dvs. (util pentru GDPR, acceptați termenii etc.)

en: Display the Form
ro: Afișați formularul

en: Display the form
ro: Afișați formularul

en: Do not auto-display submitted URL
ro: Nu afișați adresa URL trimisă automat

en: Do not auto-display submitted email
ro: Nu afișați automat e-mailul trimis

en: Do not auto-display submitted images
ro: Nu afișați automat imaginile trimise

en: Do not auto-display submitted name
ro: Nu afișați automat numele trimis

en: Do not auto-display the Custom Field
ro: Nu afișați automat câmpul personalizat

en: Do not replace post author with submitted user name
ro: Nu înlocuiți autorul postării cu numele de utilizator trimis

en: Donate via PayPal
ro: Donează prin PayPal

en: Draft
ro: Proiect

en: Duplicate post title. Please try again.
ro: Titlul postului duplicat. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Email
ro: E-mail

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
ro: E-mail & ldquo; De la & rdquo; Abordare

en: Email Address for Alerts
ro: Adresa de e-mail pentru alerte

en: Email Alert Message
ro: Mesaj de alertă prin e-mail

en: Email Alert Subject
ro: Subiectul alertei prin e-mail

en: Email Alerts
ro: Alerte prin e-mail

en: Email Markup
ro: Marcarea e-mailului

en: Enable
ro: Permite

en: Enable HTML Format
ro: Activați formatul HTML

en: Enable Shortcodes
ro: Activați shortcodes

en: Enable and require
ro: Activează și necesită

en: Enable but do not require
ro: Activează, dar nu necesită

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
ro: Activați shortcodes în widgets. În mod implicit, WordPress nu activează shortcodes în widget-uri.

en: Enable users to select multiple categories.
ro: Permiteți utilizatorilor să selecteze mai multe categorii.

en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
ro: Permite vizitatorilor dvs. să trimită postări și imagini de oriunde pe site-ul dvs.

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
ro: Introduceți * singurul * răspuns corect la întrebarea de provocare

en: Enter your Private Key
ro: Introduceți cheia privată

en: Enter your Public Key
ro: Introduceți cheia publică

en: Enter your username or email to reset your password.
ro: Introdu numele de utilizator sau e-mailul pentru a reseta parola.

en: Error Message
ro: Mesaj de eroare

en: Error message displayed if user does not check the box
ro: Mesaj de eroare afișat dacă utilizatorul nu bifează caseta

en: Error:
ro: Eroare:

en: Example
ro: Exemplu

en: FYI: here is a
ro: FYI: iată un

en: Featured Image
ro: Imagine prezentată

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
ro: Fișierul nu a fost încărcat. Verificați fișierul și încercați din nou.

en: File type not allowed (please upload images only)
ro: Tipul fișierului nu este permis (vă rugăm să încărcați doar imagini)

en: For advanced functionality and unlimited forms, check out
ro: Pentru funcționalitate avansată și formulare nelimitate, consultați

en: For more options, like the ability to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
ro: Pentru mai multe opțiuni, cum ar fi posibilitatea de a încărca alte tipuri de fișiere (cum ar fi PDF, Word, Zip, videoclipuri și multe altele), accesați

en: Forgot?
ro: Uitat?

en: Form Fields
ro: Câmpuri formular

en: Form Style
ro: Stil de formă

en: General Settings
ro: setari generale

en: General error message that is displayed if post submission fails (basic markup is allowed)
ro: Mesaj general de eroare care este afișat în cazul în care transmiterea postării eșuează (marcarea de bază este permisă)

en: Get USP Pro
ro: Obțineți USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
ro: Obțineți USP Pro pentru formulare nelimitate!

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
ro: Oferă USP un rating de 5 stele pe WordPress.org

en: Go Pro
ro: Du-te pro

en: Go Pro!
ro: Du-te pro!

en: HTML5 Form + Default CSS
ro: Formular HTML5 + CSS implicit

en: HTML5 Form + Disable CSS
ro: Formular HTML5 + Dezactivare CSS

en: Have an account?
ro: Are un cont?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
ro: Iată câteva exemple care arată cum se poate configura acest shortcode:

en: Here you may change the name and label used by the Custom Field. You can enable this field via the Form Fields setting, above.
ro: Aici puteți schimba numele și eticheta utilizate de câmpul personalizat. Puteți activa acest câmp prin setarea câmpurilor Formular de mai sus.

en: Here you may customize the address(es) used for the &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
ro: Aici puteți personaliza adresele (adresele) utilizate pentru & ldquo; From & rdquo; antet (vezi Întrebări frecvente despre pluginuri pentru informații).

en: Hidden/Default Category
ro: Categorie ascunsă / implicită

en: Homepage
ro: Pagina principala

en: Human verification: leave this field empty.
ro: Verificare umană: lăsați acest câmp gol.

en: If multiple addresses are specified in the previous setting, include an equal number of &ldquo;From&rdquo; addresses for this setting (in the same order).
ro: Dacă sunt setate mai multe adrese în setarea anterioară, includeți un număr egal de & ldquo; From & rdquo; adrese pentru această setare (în aceeași ordine).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
ro: Dacă utilizatorul este conectat, afișați formularul de trimitere; sau dacă utilizatorul nu este conectat, afișați formularul de autentificare:

en: If you checked the box to receive email alerts, indicate here the address(es) to which the emails should be sent.
ro: Dacă ați bifat caseta pentru a primi alerte prin e-mail, indicați aici adresele (adresele) către care trebuie trimise e-mailurile.

en: If you like this plugin, please
ro: Dacă vă place acest plugin, vă rog

en: Image Markup
ro: Marcarea imaginii

en: Image Uploads
ro: Încărcări de imagini

en: Image height exceeds maximum
ro: Înălțimea imaginii depășește valoarea maximă

en: Image width exceeds maximum
ro: Lățimea imaginii depășește maximul

en: Include JavaScript
ro: Includeți JavaScript

en: Incorrect response.
ro: Răspuns incorect.

en: Installation Docs
ro: Documente de instalare

en: Jeff Starr on Twitter
ro: Jeff Starr pe Twitter

en: Leave this option disabled to remember your settings. Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
ro: Lăsați această opțiune dezactivată pentru a vă aminti setările. Sau, pentru a merge mai departe și pentru a restabili opțiunile implicite ale pluginului: bifați caseta, salvați setările și apoi dezactivați / reactivați pluginul.

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
ro: Conectați-vă sau înregistrați-vă! Este rapid & amp; liber!

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Login
ro: Autentificare

en: Login/Register Form
ro: Formular de autentificare / înregistrare

en: Lose something?
ro: Pierdeți ceva?

en: Make a donation via PayPal
ro: Faceți o donație prin PayPal

en: Markup to use for each submitted image (when auto-display is enabled). Can use
ro: Marcaj pe care trebuie să îl folosești pentru fiecare imagine trimisă (când afișarea automată este activată). Poate utiliza

en: Markup to use for the submitted Custom Field (when auto-display is enabled). Can use
ro: Marcarea de utilizat pentru câmpul personalizat trimis (când afișarea automată este activată). Poate utiliza

en: Markup to use for the submitted URL (when auto-display is enabled). Can use
ro: Marcarea pe care trebuie să o utilizați pentru adresa URL trimisă (când este activată afișarea automată). Poate utiliza

en: Markup to use for the submitted author/name (when auto-display is enabled). Can use
ro: Marcarea de utilizat pentru autorul / numele trimis (atunci când este activată afișarea automată). Poate utiliza

en: Markup to use for the submitted email address (when auto-display is enabled). Can use
ro: Marcarea de utilizat pentru adresa de e-mail trimisă (atunci când este activată afișarea automată). Poate utiliza

en: Maximum image height
ro: Înălțimea maximă a imaginii

en: Maximum image width
ro: Lățimea maximă a imaginii

en: Maximum number of images
ro: Numărul maxim de imagini

en: Maximum number of images exceeded
ro: Numărul maxim de imagini depășit

en: Message for email alerts. Leave blank to use the default message. Note: you can use the following variables:
ro: Mesaj pentru alerte prin e-mail. Lăsați gol pentru a utiliza mesajul implicit. Notă: puteți utiliza următoarele variabile:

en: Message that appears next to the upload field. Useful for stating your upload guidelines/policy/etc. Basic markup allowed.
ro: Mesaj care apare lângă câmpul de încărcare. Este util pentru a indica ghidul de încărcare / politica / etc. Marcarea de bază este permisă.

en: Minimum image height
ro: Înălțimea minimă a imaginii

en: Minimum image height not met
ro: Înălțimea minimă a imaginii nu este îndeplinită

en: Minimum image width
ro: Lățimea minimă a imaginii

en: Minimum image width not met
ro: Lățimea minimă a imaginii nu este îndeplinită

en: Minimum number of images
ro: Numărul minim de imagini

en: Minimum number of images not met
ro: Numărul minim de imagini neîntâlnite

en: More Options
ro: Mai multe opțiuni

en: Multiple Categories
ro: Mai multe categorii

en: Name Markup
ro: Marcarea numelui

en: Non-empty value for hidden field
ro: Valoare necompletată pentru câmpul ascuns

en: Note that the default settings work fine for most cases.
ro: Rețineți că setările implicite funcționează bine în majoritatea cazurilor.

en: Note that the url attribute accepts
ro: Rețineți că atributul url acceptă

en: Obsessive Web Design &amp; Development
ro: Design web obsesiv & amp; Dezvoltare

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
ro: Sau utilizați eticheta șablonului pentru a afișa o listă de postări trimise oriunde în șablonul tematic:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
ro: Sau utilizați eticheta șablonului pentru a afișa o galerie de imagini oriunde în șablonul tematic:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
ro: Sau utilizați eticheta șablonului pentru a afișa formularul oriunde în șablonul tematic:

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Password
ro: Parola

en: Pending (default)
ro: În așteptare (implicit)

en: Perishable Press Books
ro: Cărți de presă perisabile

en: Please
ro: Vă rog

en: Please check your email and try again
ro: Verificați adresa dvs. de e-mail și încercați din nou

en: Please complete the required fields.
ro: Vă rugăm să completați câmpurile obligatorii.

en: Please return to the
ro: Vă rugăm să reveniți la

en: Please select a category..
ro: Vă rugăm să selectați o categorie ..

en: Please select some tags..
ro: Vă rugăm să selectați câteva etichete ..

en: Please select your image(s) to upload.
ro: Vă rugăm să selectați imaginea dvs. pentru a încărca.

en: Please show support by purchasing one of my
ro: Vă rugăm să arătați asistență achiziționând unul dintre

en: Plugin Homepage
ro: Pagina de pornire a pluginurilor

en: Plugin Settings
ro: Setări plugin

en: Post Category
ro: Categorie post

en: Post Content
ro: Postează conținut

en: Post Images
ro: Postați imagini

en: Post Status for submitted posts
ro: Starea postului pentru postările trimise

en: Post Tags
ro: Etichete post

en: Post Title
ro: Titlul postului

en: Post Type
ro: Tipul postului

en: Post category required
ro: Categorie de post necesară

en: Post content required
ro: Publicați conținutul necesar

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
ro: Postarea nu a fost creată. Vă rugăm să contactați administratorul site-ului pentru ajutor.

en: Post tags required
ro: Postarea este necesară

en: Post title required
ro: Titlul postului este necesar

en: Post-Submit Form
ro: Formular de depunere

en: Privacy
ro: intimitate

en: Private Key
ro: Cheie privată

en: Profile
ro: Profil

en: Public Key
ro: Cheia publică

en: Publish after
ro: Publicați după

en: Publish after 1 approved post
ro: Publicați după 1 post aprobat

en: Publish immediately
ro: Publică imediat

en: Rate and review at the Plugin Directory
ro: Evaluează și revizuiește la directorul de pluginuri

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
ro: Evaluează acest plugin & nbsp; & raquo;

en: Receive Email Alert
ro: Primiți alertă prin e-mail

en: Redirect URL
ro: Redirecționați adresa URL

en: Register
ro: Inregistreaza-te

en: Register for this site!
ro: Inregistreaza-te pe acest site!

en: Registered Email
ro: email inregistrat

en: Registered Username
ro: Inregistrati numele de utilizator

en: Remember me
ro: Amintește-ți de mine

en: Require User Login
ro: Solicitați autentificare utilizator

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate submitted posts)
ro: Solicitați ca titlurile postate să fie unice (utile pentru prevenirea postărilor trimise multiple / duplicate)

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
ro: Solicitați utilizatorilor să fie conectați la WordPress pentru a vedea / trimite formularul

en: Reset Form Button
ro: Butonul Resetare formular

en: Reset form
ro: Resetare formular

en: Reset my password
ro: Reseteaza-mi parola

en: Restore Defaults
ro: Restabiliti setarile de baza

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
ro: Restaurați opțiunile implicite la dezactivarea / reactivarea pluginului

en: Return to form
ro: Reveniți la formă

en: Rich Text Editor
ro: Editor de texte bogat

en: Save Preference
ro: Salvați preferința

en: Save Settings
ro: Salvează setările

en: Select categories to display in the Category field.
ro: Selectați categoriile de afișat în câmpul Categorie.

en: Separate multiple addresses with commas.
ro: Separați mai multe adrese cu virgule.

en: Set submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
ro: Setați imaginile trimise ca imagini prezentate. Necesită asistență tematică pentru imagini prezentate (aka Post Miniaturi)

en: Settings
ro: Setări

en: Show Support
ro: Afișați asistență

en: Show USP Posts
ro: Afișați postările USP

en: Sign up now for the good stuff.
ro: Înscrieți-vă acum pentru lucrurile bune.

en: Sign up!
ro: Inscrie-te!

en: Specify a URL to redirect the user after post submission (leave blank to redirect back to current page)
ro: Specificați o adresă URL pentru a redirecționa utilizatorul după trimiterea postării (lăsați gol pentru a redirecționa înapoi la pagina curentă)

en: Specify a maximum height (in pixels) for uploaded images
ro: Specificați o înălțime maximă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Specify a maximum width (in pixels) for uploaded images
ro: Specificați o lățime maximă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Specify a minimum height (in pixels) for uploaded images
ro: Specificați o înălțime minimă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Specify a minimum width (in pixels) for uploaded images
ro: Specificați o lățime minimă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
ro: Specificați ID-urile de categorie pe care să le utilizați pentru & ldquo; Categorie ascunsă / implicită & rdquo; (separat mai multe ID-uri cu virgule)

en: Specify the maximum number of images
ro: Specificați numărul maxim de imagini

en: Specify the minimum number of images
ro: Specificați numărul minim de imagini

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
ro: Specificați utilizatorul care ar trebui atribuit ca autor pentru postările trimise

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use the default subject line. Note: you can use the following variables:
ro: Linie de subiect pentru alerte prin e-mail. Lăsați gol pentru a utiliza linia de subiect implicită. Notă: puteți utiliza următoarele variabile:

en: Submit Post
ro: Trimite mesaj

en: Submit posts as WP Posts or Pages
ro: Trimiteți postări ca posturi WP sau Pagini

en: Submitter Email:
ro: E-mail expeditor:

en: Submitter IP:
ro: IP al expeditorului:

en: Submitter Name:
ro: Nume expeditor:

en: Submitter URL:
ro: Adresa URL a expeditorului:

en: Success Message
ro: Mesaj de succes

en: Success message that is displayed if post submission is successful (basic markup is allowed)
ro: Mesaj de succes care este afișat dacă trimiterea postării are succes (marcarea de bază este permisă)

en: Success!
ro: Succes!

en: Success! Thank you for your submission.
ro: Succes! Va multumim pentru contributie.

en: THANK YOU for your support!
ro: Vă mulțumim pentru suport!

en: Targeted Loading
ro: Încărcarea direcționată

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
ro: Text afișat lângă caseta de selectare. Sfat: utilizați paranteze cret pentru a crea paranteze unghiulare, de exemplu:

en: Thank you for using
ro: Vă mulțumim pentru utilizare

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
ro: Acest lucru vă va permite să personalizați forma și stilurile după cum doriți. Pentru mai multe informații, consultați secțiunea „Formular de trimitere personalizată” din secțiunea

en: The file(s) could not be uploaded
ro: Fișierele (fișierele) nu au putut fi încărcate

en: There was an error. Please ensure that you have added a title, some content, and that you have uploaded only images.
ro: A fost o eroare. Vă rugăm să vă asigurați că ați adăugat un titlu, un anumit conținut și că ați încărcat doar imagini.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
ro: Această setare permite oricare / toate codurile scurte din widgeturi (chiar și shortcodes de la alte pluginuri).

en: This shortcode accepts the following attributes:
ro: Acest cod scurt acceptă următoarele atribute:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
ro: Acest cod scurt afișează o legătură care resetează formularul la starea inițială:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field
ro: Aceasta va fi afișată ca etichetă de câmp în formular. Implicit: Câmp personalizat

en: Tip:
ro: Bacsis:

en: To enable Google reCAPTCHA, enter your public and private keys.
ro: Pentru a activa Google reCAPTCHA, introduceți cheile dvs. publice și private.

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
ro: Pentru a preveni spamul, introduceți o întrebare la care utilizatorii trebuie să răspundă înainte de a trimite formularul

en: Toggle all panels
ro: Comutați toate panourile

en: URL
ro: URL-

en: URL Markup
ro: Marcarea URL-ului

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
ro: USP vă permite să afișați un formular post-trimitere oriunde pe site-ul dvs.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
ro: USP oferă trei scurtături pentru controlul accesului și restricționarea conținutului.

en: Unique Titles
ro: Titluri unice

en: Unlimited front-end forms
ro: Formulare frontale nelimitate

en: Upload Message
ro: Încărcați mesajul

en: Upload an Image
ro: Încărcați o imagine

en: Use Existing Tags
ro: Folosiți etichetele existente

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
ro: Utilizați un câmp ascuns pentru categoria postare. Acesta ascunde câmpul categoriei și își stabilește valoarea prin următoarea opțiune.

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
ro: Folosiți numai alfanumerice, schemuri subțire și liniuțe. Dacă nu sunteți sigur, utilizați numele implicit:

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
ro: Utilizați codul scurt pentru a afișa formularul pe orice post sau pagină WP:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user submitting the form is logged in to WordPress)
ro: Utilizați URL-ul de profil al utilizatorului & rsquo; s ca valoare a câmpului URL (valabil atunci când utilizatorul care trimite formularul este conectat la WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user submitting the form is logged in to WordPress)
ro: Utilizați e-mailul înregistrat de utilizator & rsquo; s ca valoare a câmpului Email (valabil atunci când utilizatorul care trimite formularul este conectat la WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user submitting the form is logged in to WordPress)
ro: Utilizați numele de utilizator înregistrat al utilizatorului pentru câmpul Nume (valabil atunci când utilizatorul care trimite formularul este conectat la WordPress)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
ro: Utilizați acest shortcode pentru a afișa o galerie de imagini încărcate pentru fiecare post trimis:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
ro: Utilizați acest shortcode pentru a afișa o listă de postări trimise pe orice mesaj WP sau Pagina:

en: User Email
ro: E-mail utilizator

en: User Name
ro: Nume de utilizator

en: User Profile URL
ro: Adresa URL a profilului de utilizator

en: User Submitted Post
ro: Postare trimisă de utilizator

en: User Submitted Post Info
ro: Informații despre publicare trimise de utilizator

en: User Submitted Posts
ro: Postări trimise de utilizator

en: User URL
ro: Adresa URL a utilizatorului

en: User URL required
ro: Adresa URL a utilizatorului este necesară

en: User email required
ro: E-mail utilizator necesar

en: User login required
ro: Este necesară conectarea utilizatorului

en: User name required
ro: Numele utilizatorului este necesar

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Username or Email
ro: Nume de utilizator sau email

en: Users
ro: Utilizatori

en: Verification
ro: Verificare

en: View full post
ro: Vezi postarea completă

en: WP Page
ro: Pagina WP

en: WP Post (recommended)
ro: Post WP (recomandat)

en: We need your support!
ro: Avem nevoie de sprijinul tău!

en: Welcome,
ro: Bine ati venit,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
ro: Cu această opțiune, puteți copia pluginul & rsquo; s șabloane implicite:

en: WordPress Admin Area
ro: Zona de administrare WordPress

en: You also can display a form that enables users to log in, register, or reset their password.
ro: De asemenea, puteți afișa un formular care permite utilizatorilor să se autentifice, să se înregistreze sau să își reseteze parola.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
ro: Puteți personaliza folosind oricare dintre atributele urmărire:

en: Your Email
ro: Email-ul tau

en: Your Name
ro: Numele dumneavoastră

en: Your URL
ro: URL-ul dvs.

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
ro: Suportul dvs. generos permite dezvoltarea continuă a acestui plugin gratuit. Mulțumesc!

en: Your generous support helps future development of
ro: Suportul dvs. generos ajută la dezvoltarea viitoare a

en: and
ro: și

en: and is greatly appreciated.
ro: și este foarte apreciat.

en: and/or
ro: și / sau

en: books
ro: cărți

en: by
ro: de

en: donation
ro: donare

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
ro: permite vizitatorilor dvs. să trimită postări și să încarce imagini din partea frontală a site-ului dvs.

en: give it a 5-star rating
ro: acorda-i un rating de 5 stele

en: give this plugin a 5-star rating
ro: acordați acestui plugin un rating de 5 stele

en: in your theme:
ro: în tema ta:

en: list of USP CSS selectors
ro: lista selectoarelor CSS USP

en: log in
ro: Autentificare

en: make a donation
ro: fa o donatie

en: or
ro: sau

en: or by making a
ro: sau făcând un

en: plugins
ro: Plugin-uri

en: reCaptcha Version
ro: Versiunea reCaptcha

en: requires WordPress
ro: necesită WordPress

en: to configure options)
ro: pentru a configura opțiunile)

en: to get the current URL.
ro: pentru a obține adresa URL curentă.

en: to include markup in the deny message, you can use
ro: pentru a include marcarea în mesajul de refuz, puteți utiliza

en: to output
ro: la ieșire

en: to submit content!
ro: pentru a trimite conținut!

en: to upgrade WordPress and try again.
ro: să actualizați WordPress și să încercați din nou.

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
ro: v2 (nu sunt un robot)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
ro: v3 (ReCaptcha ascuns)
